3DS Pomoc - sva pitanja u vezi 3ds-a postavljati ovde

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by sqall, Sep 15, 2011.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,046
    1,559
    113
    Zbog toga ne skidaj modifikovane igre, patcheve koji nisu zvanični, šifre i ostala govna, ne kači ni jedan NNID za konzolu i možeš slobodno igrati. Igraj MP isključivo kada igra izađe i skidaj sve sa freeShopa i koliko toliko si bezbedan.

2. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Stigo 3DS !

Prvo odmah gomila negativnih utisaka, ali bio sam spreman na sve to, it's games that matter right, right :D

1. Zaboravih koliko je build quality crappy na 3DS-u u poredjenju sa Vitom, isto ko i na proslim verzijama (ovo mi je prvi NEW 3Ds) nekako mi flimsy deluje, a i na nekoliko mesta se stiska plastika :/
    2. Ergonomija uzas, posle pola sata igranja pocele da mi se grce ruke i prsti :D Ali dobro ovo je stvar navike kontam da posle svake sesije moci cu duze da igram bez grcenja :D
    3. Ekrani AHAHAHA jbt zaboravio sam koliko su pikselizovani ekrani sunce ti :D Moj prvi android telefon od pre 10 godina je imao istu rezoluciju :D Ne smem porediti sa Vitom :D
    4. WTF zasto je SD kartica iza zadnjeg cover-a koji se mora odsrafiti ?? Nista od skidanja igara na PC-u nema sanse da to drndam non stop, vec sada je ta plastika nekako flimsy, a posle gomile skidanja mogu tek da zamislim.

To su bili prvi negativni utisci :D

Sto se pozitivnog tice 3D funkcija je MNOGO bolja u odnosu na stari XL, ovo su bas popravili sada je 3D skroz super i upotrebljiv !

Kasnije kada nadjem malo vremena se bacam na istrazivanje CFW-a i drugih opcija, kada sam upalio 3DS docekala me je gomila sarenih ikonica, jedva cekam da procackam sta je sta :)

3. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,591
    226
    63
    Hardver je i mnogo pre 2018. godine bio prevaziđen pa kao gadget ne oduševljava ali ko je kupio 3DS zbog (odličnih) igara, sigurno nije ostao razočaran. :)

Moj savet je da igraš jednu po jednu igru a ne skineš 150, probaš svaku po 5 minuta i ne upališ 3DS više nikad. :D

grunt likes this.
  4. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @master_yoda
    Da da taj zajeb sam uvek imao ranije :D Lista igara je fantasticna, doduse NDS je tu nenadjebiv ubedljivo najveci game library ima, ali je i 3DS odlican. Samo da mi se oci i ruke prilagode i na konju sam :D

Inace sto se NDS igara tice kontam da onaj R4 Dual Core sto svi u srbiji imaju ne radi vise na ovim novim FW-ima ?

5. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Sa CFW-om rade svi flashcart-ovi koji nemaju "time bomb".

6. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Ovo je onaj R4 SDHC Dual Core. Na njihovom sajtu pise da je zadnji FW koji podrzava 11.5, a zadnji je 11.6 koji mi je na konzoli.
    Nista necu sjebati ako ga probam, ne bi da mi brikuje nesto :D

Ovaj cart je samo 2015 edicija.

OK na ovom sajtu kao ima FW koji bi trebalo da radi i na 11.6 hmm :D

https://www.r43ds.org/pages/R4-3DS-Dual-Core-2015-Firmware.html

7. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Svi ti primjerci sa "201x" u nazivu imaju 'timebomb' tj nakon određenog perioda prestanu raditi. Radije naruči neki pošten cart pa sačekaj da stigne iz Kine.

Blinker likes this.
  8. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @Omega
    Vec imam ovakav jedan zato pitam, probacu skinuti FW sa ovog linka sto sam okacio u proslom postu pa cu videti da li radi, samo mi je bitno da ne moze nista da sjebe na konzoli :D Inace nema sanse ni 3DS igre da predjem, a kamoli NDS, pa nema sanse da cu da narucujem drugi cart, ali ako ovaj moze da se osposobi why not :)

9. Omega

Omega N64 je đubre

13,715
    1,604
    113
    Ti cart-ovi brick-uju sami sebe, neće dirati konzolu.

grunt likes this.
  10. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Stavi ys menu grunty i nema timebomba

Sent from my MI MAX using Tapatalk

grunt likes this.
  11. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @darkado
    Nasao sam nekoliko tutorijala za to pitaj boga koji valja :D Koliko vidim to radi ako ti nije jos uvek zakljucan cart, moram prvo da proverim da li uopste radi :D

12. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    Vrati pre probe datum 3dsa na 2015. Kazu da i to radi posao ako jos nije sjeban.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

13. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    I am in luck xD

Sad jos da nadjem dobar tutorijal za ubacivanje tog ymenija i na konju sam i za Nds cisto da se nadje :D

14. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Uspeo sam da stavim YS Menu kao default kernel.

Sada cart odmah ulazi u YS Meni, skinuo sam jedan ROM da probam Harvest Moon i pokrene se igra, ali slika zamrzne pri uvodnoj animaciji, dok se muzika i dalje redovno cuje. Sad cu da probam jos koju igru pa da vidim sta ce biti, sad ne znam ako i ostale baguju gde je problem nastao :D

Ako nista drugo stavicu zadnji official Kernel i kada planiram da igram NDS samo promenim datum, kada zavrsim vratim datum i to je to :)

EDIT

Prebacio sam 10tak DS naslova, probao 5-6 i svi su radili OK. NDS Flash Cart problem RESEN. Sada sam miran, mogu da pikam NDS naslove kad hocu bez cackanja datuma :D

Last edited: Jan 9, 2018
  15. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Da li se CFW instalira na SD karticu kao na DS-u kernel, tj ako izvadim SD iz 3DS-a i ukljucim ga sta ce biti ?

U prevodu me zanima sta moram od foldera/fajlova da ostavim na SD kartici posto je trenutno prenatrpana svim i svacim, pa bi da pocistim to malo.

Last edited: Jan 11, 2018
  16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,075
    1,129
    113
    poslednji step je bukvalno cleanup skripta

17. sqall

sqall Active Member

762
    40
    28
    Prebacih 3ds na Luma konacno
    Znaci free e shop je nezaobilazan za 3ds sve je tu doduse download ide malo sporije ali radi posao.

18. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Prvo danas sam prebacio moj top 80 games za NDS na SD karticu, sve je lepo stalo i jos ima mesta na 8gb kartici, samo stim bi bio miran a long while, ali to ide u back log cisto mi je cool da vidim na jednom mestu sve te must play igre koje nikada necu odigrati :D

Drugo 2 3DS related pitanja.

1.Obrisao danas gomilu igara sa 3DS-a koristeci onaj sistemski app i posle preko FBI. E sad odem ja na update u FBI skine mi se nova verzija. Izadjem iz aplikacije i sad imam 2 FBI ikone, jedna neki uzvicnik i pokrece se stara verzija na gornjem ekranu kratko ide 3ds logo, a druga FBI plava ikona i odmah se pokrece app sa FBI logoom gore umesto 3ds. Kako da obrisem tu staru verziju ??

2.Pokrenem Homebrew launcher i vidim gomilu nekih programa na listi, pola mi deluje kao da je sluzilo za hakovanje konzole pola nemam pojma sta su, dole desno ima settings ikona koja ne reaguje, sve sto mogu je da listam foldere i pokrenem te app-ove, kako da ih obrisem ???

Bonus pitanje, gore levo ima neka quick settings ikona i tamo ima change theme opcija, imam gomilu tema tu, kontam da su to official teme nisu one sto zahtevaju CFW ? Ili ako skinem temu sa npr https://themeplaza.eu/themes tamo se pojavljuju ?

19. sqall

sqall Active Member

762
    40
    28
    1.I ja imam isti problem realno jos se nisam cimao da izguglam resenje.

2.Za sta ti treba hbc konkretno je tu za neke odredjene radnje ali ja ga odavno nisam upalio.
    Kao sto rekoh instaliras free e shop podesis i uzivas.
    Sve ti je tamo igre dlc update nema sekirancije.
    Sto se tice 3ds igara kapiram da se igras sa emulatorima pa ti treba hbc.

grunt likes this.
  20. jovcov

jovcov Active Member

326
    84
    28
    Imam ja jedno pitanje :D

Da li je neko od vas iz NS-a i ako jeste da li bi mogao da odvoji neko vreme da se vidimo odemo na pivo ili slicno i da mi pokaze taj 3ds? Dvoumim se vec neko vreme da ga pazarim, ali bi voleo da ga vidim pre toga kako izgleda ekran, ergonomija, taj 3d efekat...

21. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @sqall
    Citao sam to oko FBI je kada se injectuje umesto Health and Safety aplikacije onda ima ta ikona sa uzvicnikom, a kada se instalira kao redovan CIA onda je redovna ikona. Kontam da je pri procesu stavljanja CFW-a isao taj inject da se prevari 3ds dunno, dobio sam vec flesovan 3ds. Za sada cu samo staviti tu ikonicu u moj trash folder sa ostalim glupim ugradjenim aplikacijama kao stu su AR games and the rest :D

A homebrew launcher bi koristio za emulatore da, mada sam vise picajzla i nervira me kada nesto ne znam zasto sluzi, a ima dosta nekih appova koje HBL izlista kada ga pokrenem :D

Freeshop je stvarno milina, bas fantasticno odradjena fora !

Last edited: Jan 14, 2018
  22. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,046
    1,559
    113
    Hvala bogu pa si poceo da koristis ^^

Sent from my iPhone using Tapatalk

sqall and grunt like this.
  23. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

3,753
    767
    113
    Da li je moguce downloadovati save sa interneta i prebaciti na Sky3ds karticu?
    Hteo bih da odigram poslednji svet u dkcr, a ne bih da prelazim ponovo sve ostalo.

Share This Page