1. powered by Surfing Waves

3DS Pomoc - sva pitanja u vezi 3ds-a postavljati ovde

Discussion in 'Nintendo 3DS' started by sqall, Sep 15, 2011.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,864
    1,204
    113
    ja I moja sreca sa panelima. :lol:

2. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,895
    1,904
    113
    A gde se skida ta aplikacija?

3. ivamark

4,864
    1,204
    113
  4. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
    Mora postojati mogucnost pokretanja barem HBLaunchera na konzoli, tako da mora da bude odradjen barem neki hak da bi se pokenuo HBLauncher, postoji verzija ovog programa u .3dsx formatu umesto .cia formatu.
    Ja se secam kad sam imala Sky3DS da sam tada imala i onaj menuhax i tako mogla da pokrecem programe i emulatore preko HBLauncheera iako mi nije bila sama konzola hakovana, ali ne znam sta je sada situacija sa tim.

5. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
    Ja sve skidam sa FBI aplikacijom, na osnovnom ekranu imaš sekciju TitleDB (Title Data Base) u koju kada uđeš imaš uglavnom sve značajne homebrew aplikacije, često u oba formata .3dsx i .cia pa biraš koju želiš da instaliraš. Tako mi je najlakše.

6. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,895
    1,904
    113
    Okej, TLS za Luma i FBI je sjeban, jel je stvarno moguće da moram da povezujem sada SD kadricu sa laptopom kako bih snimio lumaupdater kako bih popravio TLS error

7. Blinker

Blinker Kinslayer

359
    60
    28
    Kako si namestio da ti YS Menu bude primarni boot, ako se secas mozda? :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,373
    2,299
    113
    Blinker likes this.
  9. Blinker

Blinker Kinslayer

359
    60
    28
  10. YOTH

YOTH Well-Known Member

555
    385
    63
    Jel istina da sada banuju konzole sa freeshopom?
    Jel brikuje totalno konzolu cim se nakacim na net ili kako?

11. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Portovali su neke sigurnosne protokole sa Switch-a i banuju konzolu ako si instalirao 11.8 update.

YOTH likes this.
  12. YOTH

YOTH Well-Known Member

555
    385
    63
    Nista,poskidao sam sta me zanima u .cia formatu i kad nabavim ona j filipsov srafciger bacam se na ubacivanje igara preko fbi.

13. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Možeš i preko mreže instalirati cia fajlove, potraži aplikaciju pod nazivom 'Boop'.

YOTH likes this.
  14. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Brzo pitanje: radi li još uvijek FreeShop na Luma 11.7 cfw-u? Bio sam na odmoru pa nisam stigao uraditi hack prije 11.8 update-a. :/

15. ivamark

4,864
    1,204
    113
    cekaj kakve veze ima Freeshop sa hackom?
    A i blokiran je Freeshop izgleda generalno barem nintendo igre a uskoro ce biti sve.
    Ja sam pokrenuo wii u usb helper na pc i poskidao sve sto vredi za 3ds. Tako da sam miran kada hakujem 2ds.

Inace smea ce sutra najaviti novi arm9 exploit za 3ds pa se nadam da cemo moci da hakujemo starije fw bez nitroboot-a .
    https://gbatemp.net/threads/defcon-...-free-arm9-exploit-chain-on-august-11.508086/

16. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Interesovalo me jesu li blokirali pristup cdn serverima na 11.7 bez validnog 'ticketa'.
    Nvm vidim da sam zakasnio svakako, koja je alternativa sada za dl 3ds cia fajlova?

17. ivamark

4,864
    1,204
    113
    nema bas neke alternative i wii u usb helper je mrtav. :/ Sreca pa sam poskidao sve zivo za 3ds /wii u pre neki dan..
    Ostaju ti samo torrenti/darkumbra.net

18. Omega

Omega N64 je đubre

14,721
    1,986
    113
    Našao sam neki sajt sa mega/gdrive linkovima. Može li se barem update instalirati na oficijelni način?

19. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Kupio sam i treci 3ds...

Sad me zanima sledece:

Mogu li prebaciti sejv sa starog (hakovanog) 3ds-a na novi (takodje hakovan) a da mi ostane i igra kupljena sa eshopa i hak?

U pitanju je igra Animal Crossing NL i par hiljada sati koje smo skucali u nasem selu.

A drugo pitanje: Ima li neka alternativa freeshopu?

20. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
    Prilično sam sigurna da može, naročito ako su oba hakovana, treba ti aplikacija JKSM da napraviš save sa starog i da posle restoruješ na novi.

Što se tiče Freeshopa, toliko elegantna alternativa kao što je to bilo više ne postoji na žalost jer su se igre skidale direktno sa Nintendovog servera. Moraš da skineš CIA fajlove i instaliraš preko FBI aplikacije.

Jedino što može da značajno da olakša proces instalacije je da instaliraš aplikaciju Boop na Windowsu ili ako imaš Mac onda je to 3DS FBI Link aplikacija koja prebacuje CIA fajlove sa kompa na 3DS preko WiFi i, što je značajnije, instalira ih u isto vreme kad ih prebacuje, isto kao što je to radio FreeShop. Možeš takođe da naređaš koliko hoćeš CIA fajlova i program će ih automatski instalirati, jedan po jedan. Na taj način štediš vreme, jer ne moraš prvo da prebacuješ fajlove i da ih onda instaliraš, ne moraš da otvaraš 3DS i da vadiš MicroSd karticu i takođe ti ne treba duplo prostora na kartici za install verziju igre i za samu igru jer se igra instalira u isto vreme kada se i šalje.
    Ovo je, po mom mišljenju najelegantnije rešenje posle Freeshopa, koga više nema.

Blinker, Ace and Ratanook like this.
  21. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Hvala puno. Probacu danas sve to da uradim.
    Gde da nadjem vc igre, narocito snes?
    Mnogo me razmazio freeshop sad bez njega nista ne znam.

22. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
    Blinker and Ratanook like this.
  23. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Uspeo sam da uradim većinu stvari. Instaliranje igara preko Boopa je odlično rešenje.
    Uspeo sam da prebacim i par sejvova pomoću Checkpointa, SNES, MD i e-shop igre, evo danas ću da probam i Sega CD, možda najzad odigram Snatchera i makar jedan Lunar.

24. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

296
    176
    43
    Super, jel si uspeo da prebaciš Animal Crossing save?

25. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Nisam.
    AC je na drugoj kartici koja je dosla uz konzolu i na kojoj drzim kupljene igre.
    Tu nemam fbi kojim bih instalirao Checkpoint.

EDIT: Uspeo sam! Morao sam nanovo da instaliram FBI, Lumu i sl programe ali na kraju je uspelo. Sad sam preselio selo na novu konzolu a staru mogu da prodam.

Last edited: Oct 9, 2018
  26. ivamark

4,864
    1,204
    113
    izasao je novi metod hakovanja najnovijeg 11.8 FW potpuno je besplatno samo treba skinuti igru sub wars (verziju bez updatea) sa store.

@GameBoyFan hakovao sam danas 2ds pa sam posle dugo vremena poceo da se igram sa VC.
    Da li je mozda izasao neki metod da se rade remaping kontrola u NES VC igrama?

27. Blinker

Blinker Kinslayer

359
    60
    28
    Je l' imas link ove metode za hakovanje? :D

28. ivamark

4,864
    1,204
    113
    Last edited: Oct 8, 2018