1. powered by Surfing Waves

9.9.1999 (EmuGlx 20 years legacy tribute thread)

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by TheNick, Sep 9, 2019.

1. rale

rale the first to witness

2,039
    247
    63
    evo citam kako je pokojni njarla oterao debelu, i opet podsecanje na sramni cin i prodavanje sakurabani.

cak nikog od onih weeboo charls mensona nismo ni cebovali. zauvek ce ostati mrlja!

InsaneEyes and mnneurope like this.
  2. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
  3. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,305
    750
    113
    Jebote ja sam išao na to Nik mi prodao priču da idemo na nekakvu Asesin Krid tribinu hshshshshhshs

zdravkelja and Maxa like this.
  4. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,909
    3,194
    113
    Ma bilo je dosta tih tribina i promocija oko 2016-2017, tad smo bili full aktivni sto po tim conovima sto i samostalno. Good times!

Samo ekipa sa foruma vecinom nije mrdnula dupetom da dodje ili skapira o cemu se radi :lol: Klasik.

5. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    ma da li si lud :D

6. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    vidi ovu divnu svetlo sivu, mmmmmmmmmmm :D

7. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    mmmm pečurke :D

8. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Well, uvek je postojala OGROMNA razlika izmedju legacy ekipe sa foruma i redakcije sajta, a posebno u tim godinama. Recimo Neda koju ste proterali sa foruma :lol: je nastavila da radi na sajtu i na live eventovima bar jos godinu dana posle. Cak i sada ima jedna devojka koja sredjuje textove za sajt a nije ni registrovana na forumu. Necemo nabrajati sve zene koje su bile na forumu, nisu jevreji. A zasto ih nema vise, pa pogledajte par postova gore lol.

Sto se tice saradnje sa Sakurabanom, bukvalno je deal bio da imamo svoje tribine na njihovim eventovima, sto je bila win/win situacija za obe strane.
    Moja omiljena tribina je def jedina na kojoj sam zapravo i ucstvovao sa Doktorom i Scarom kad smo najavljivali nove igre za 2017. Naravno imali smo slicne akcije i ranije sa MGS/Kojima tribinom koju je vodio Nekron, Wahad pricao o Witcheru, Luna Lepotica o WOW-u (nju ste zaboravili :p Emily dete meseca hahahah) :lol: Bilo je tu jos nekoliko kvalitetnih tribina i pojavljivanja, ali nazalost zavrsilo se sa time do kraja 2017.

Mislim da je glavni razlog bio sto sam ja upao u full time job sa smenom do 23:30 plus paralelno sa tim krenuo da radim na Bit.TV-u gde smo cesto imali all nights in the studio, tako da BAS nisam imao vremena za EmuGlx live tribine i eventove jbg, a imali smo fin zalet tada.

Ne vezano za Sakurabanu, mislim da je presence na GamescoN sajmu 2016. bio highlight, i to je bio momenat kad je ekipa sa sajta uz saradnju sa ekipom sa foruma i nasim retro kolekcionarima napravila nesto bas dobro. Opet kazem kasnije je nestalo vremena, a svasta smo imali u planu jos.

Ace likes this.
  9. YOTH

YOTH Well-Known Member

746
    553
    93
    Ја сам лурковао пар година да би тек 2003 или 2004 направио налог,а пре тога сам био редован на Бонусовом форуму.Жао ми је што сам у то време уместо ему окупљања одабрао лажну афекцију аниму и џеј поп курви.

zdravkelja likes this.
  10. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
    Ja sam trebao doći na taj gamescon ili kako vec, kontao taman da upoznam ljude koji su bili tu sa foruma, ali mi iskrslo nešto pa nisam mogao doći. :/
    Par ljudi sa posla je bilo i sećam sa da im je bilo kul.

Posle je bio onaj djukor okup na koji niko nije došao, tako da sam ostao na par ljudi sa foruma koje sam upoznao, a većina njih nije sad tu. :)

Sent from my J9110 using Tapatalk

TheNick likes this.
  11. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Kasno je mnogo bilo to za Djukor okupke :lol: Najveci kod njega bili su bukvalno pre deset godina od tada 2007-2009 mislim.

12. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
  13. howler

howler Well-Known Member

2,730
    752
    113
    Druzili ste se sa Borivoje Naumovskoga. :D Srecom pa ste se spasili...
    Sad gledam ovo
    Cringe je Over 90000!!!! Preznojio sam se :lol:

jovcov likes this.
  14. Ace

Ace 1.000.000

3,001
    698
    113
    Jel se seća neko

InsaneEyes and TheNick like this.
  15. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Taj prvi GamescoN je bio bas epic, uglavnom smo dsst, Neda i ja drzali stand jer smo bili tamo skoro 100% vremena, plus ostali kako naidju. Goro je isto bio tu dosta vremena, doktor se setao i uzimao intervjue, uvodili smo clanove foruma besplatno na VIP kartice. S Bas kvalitetan provod. ecam se da je Wahad bio tada u IGN-u pa nije mnogo bio sa nama... A pored nas su bile dve ribe koje su reklamirale SportKlub aplikaciju, bile su prvo u fazonu "gde se nalazimo, kakav je ovo nerd fest", ali su posle igrale Super Marija, lol :D Iskreno, Nick-a je tu najmanje bilo :D

Posle toga nismo isli, osim sto smo ja i Wahad imali onaj Rocket League debakl pre dve godine. Mada mislim da je Bojan uspeo da bude u finalu SF-a ili cak i osvoji turnir :)

shin-boyan and grunt like this.
  16. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,680
    420
    83

17. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Well Nick je bio tu da se sve organizuje, logistika oko retro stvari je bila pakao. Noc pre sam bukvalno vozio od mesta do mesta na jedno pet lokacija sakupljao stvari, pa je cak i Nuclear u poslednjem momentu banuo do mene da donese jos toga za postavku :) Jurio sa Doktorom da se urade majce, flajeri, stickeri, zastava, isto tipa mislim da je bio dan pred sajma... i to posle posla jurcanje pre nego sto se zatvore stamparije, haos. Pa smo onda namestali stand dugo u noc pred sajam, kao i raspremali sve posle. Nije bilo zezanje sve to! Sa ponosom u CV-u drzim iskustvo u organizaciji sajamskih postavki :lol: Inace preko dana moralo je da se spava, tu ste ti, Neda i jos par ljudi spasili stvar, ali bio sam actually svaki dan na sajmu posle podne samo sam zujao okolo :p

A i kako zaboraviti ovaj epic momenat
    IMG_2044.JPG

Costanza and zdravkelja like this.
  18. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    ovo je bilo... epic :D

19. TheNick

21,909
    3,194
    113
    E ovo je vec Emulation Galaxy Legacy full, MIDI verzija ove pesme je picila na prvom sajtu u pozadini :) Kakva himna.

20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Znam, znam, zezam te malo. E da, majice su ispale bas kvalitetno, to sam ti vec rekao, i na fax sam isao u njoj :)

TheNick likes this.
  21. TheNick

21,909
    3,194
    113
    It was a group effort. Majici moramo da uradimo jos, na istu foru. Nosili smo ih ja i Doktor i na Bit.tv-u u emisijama i na mnogim drugim pojavljivanjima.

Inace neko je spomenuo debelu emo klinku sa emo forumom, verovali ili ne to je danas eminentna umetnica Zombijana :lol:

stale and Black_Waltz like this.
  22. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Ispusio u finalu. Al ajd, bar sam resetovao bracket.

Sent from my iPad using Tapatalk

23. Ace

Ace 1.000.000

3,001
    698
    113
    Bila i ostala asocijacija na Emuglx. Sećam se da se sajt zbog dosta slika jako sporo učitavao na 56k modemu i onda kreće midi :) Himna indeed.

TheNick likes this.
  24. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    lol jel me zezaš :D
    kako joj nick beše?

TheNick likes this.
  25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Last edited: Sep 11, 2019
    stale and jovcov like this.
  26. rale

2,039
    247
    63
    ahaha eto, nadje se i twitter celebrity za dvadeset godina poslovicnog mizogonog emuglx nasilja

pravda za Mrakoslavu, ona nas jos pomalo trpi

TheNick and stale like this.
  27. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
    Ona je išla u elektro, kontam navikla se na ovaj lvl tresa odavno. :D

28. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Bio je neki E3 okup na IRC-u tih dana, secam se da su ODREDJENI CLANOVI EmuForuma koje sada necu imenovati, iskoristili priliku da naprave posebnu chat sobu gde su planski napravili taktiku teroristickog napada na njene Emo forume. Raid je pao brutalan i surov zbog koga je taj forum kasnije zatvoren.

Tek mnogo godina kasnije ona je postala "poznata" preko Twittera itd. I slucajno smo se nasli (mislim na Tinderu lol), videli jednom, i tad sam joj ispricao o tome, setila se, naravno rekoh da to nikakve veze sa mnom nije imalo, to EmuForums divljaci, van moje kontrole jbg. Oprostila nam je! Cak nam je i sliku jednu posvijetila na Instagramu 2016. :3

29. Mrakoslava

Mrakoslava Local estrogen

825
    55
    28
    Ovaj thread je legendaran xx godina :D

Ja sam bila aktivna na forumu pre 10 godina i lupala gluposti, kad nisam imala para za konzole i emulirala sta se dalo emulirati XD Posle krenuo faks, volontiranja... Tek zadnjih 2-3 godine sam se ozbiljnije vratila gejmingu (i pokupovala konzole lol). Bilo je lepih momenata na emuglx, zabavnih okupa, bilo je i drama, borbe oko decka, bivsih devojaka i slicnih budalastina (prozivam i sebe) al sve u svemu na emuglx sam provela vise vremena nego na bilo kom forumu. Svratim ja s vremena na vreme da procitam ponesto al nekako ne znam sta bi ja pametno rekla :D

Cipak, grunt, Maxa and 5 others like this.
  30. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,649
    1,301
    113
    E3 2004 ili 2005 tema...untouchable. Da nije teteme i rata PS3 vs Xbox360 danas EmuGLX nebi postojao :lol:. Toliko ljudi je ucestvovalo, novi clanovi se ko mravi pojavljivali (ili stari otvarali nove naloge da bi prozivali). driver i Alien najveci debili. Pokusao sam da nadjem temu but no luck, ako neko uspe, please share. Znam da je imala zilion stranica, valjda posle pao i lock.

31. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Ajmo da se okupimo negde. Neko pice, gejming or something else. Da upoznam bagru.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

jovcov likes this.
  32. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Organizuj okup kod tebe gajbi, dolazimo svi :lol:

Costanza and Visant like this.
  33. Chodex

1,845
    362
    83
    Prepuštam to tebi. Priprodno je da ti kao gazda preuzmeš inicijativu.

34. 9dots

9dots Active Member

315
    108
    43
    Kasnim na žur al sve čestitke ekipi! Vrv jedino mesto zdravog pristupa gamingu kod nas (excluding Polish based game devs :D). Mislim da sam od 2005. ovde, al ko što se da videti, nisam nešto komunikativan, maltene ko IRL :D Mislim da sam u nekom trenu te 2005. teo da prisustvujem okupu al sam pomenuo donošenje piva i Nik str8 sekta me iskulir'o :D Jedino sam Maxu u nekom trenu upoznao uživo.
    Ko što neko reče, malo vremena za igranje, kasnim za sve i po par godina pa nisam nešto aktivan al jedini bukmark koji živi skoro 15 god u mom brauzeru. Cheers!

TheNick, grunt, nikola22 and 5 others like this.
  35. stale

stale bowel disruptor

3,976
    1,145
    113
    mogli bi neki lokalni opkuk bar, tipa vopi u NS, jedno vece.

Chodex and shin-boyan like this.
  36. rale

2,039
    247
    63
    *okupk

InsaneEyes and stale like this.
  37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,552
    2,068
    113
    Bilo bi kul da se neki pravi okupk odrzi, al jbg kad ste svi 30+ matorci sa obavezama, a i ja se tome priblizavam, tesko je uklopiti se :D Bude nekad nezvanicno kad se nadjemo po troje, cetvoro pa odemo na karting ili gledamo e3, ali odavno nije bilo nesto masovno :)

Last edited: Sep 11, 2019
  38. Chodex

1,845
    362
    83
    Tebe ćemo da šaljemo po pivo i pljuge.

39. stale

stale bowel disruptor

3,976
    1,145
    113
    Kontam da za te masovne nemamo ni mesta, a ni sanse da se poklopimo sa vremenom svi.

40. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Bilo je ranije na naselju FD organizovao,u onim bunkerima koji su bili pretvoreni u igraonice.To je bilo bas davno,secam se da sam nosio ps2 na okup. :)

41. Costanza

Costanza since 2004

583
    224
    43
    Moze i da zakupimo neku onu decju igraonicu na celu noc ... Tu ima i posluga i po dva tri tva i konzole ko hoce da se igra u drustvu ... Tipa za 20 odraslih rodjendan je oko 300 400 ice pice incluziv. Bice nas 20 kom sigurno, znaci po 20 jura i da niko posle ne mora da sprema kucu ... Znaci nesto kao emuglxy cocktail party bez koktela i bez partijanja

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

jovcov and Chodex like this.
  42. stale

stale bowel disruptor

3,976
    1,145
    113
    To 20 na papiru u stvarnosti 4-5 :)
    Mislim da ima još po koja Ps4 igraonica u NS, mada ako nije previše ljudi ok je i board game klub.

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
    Pa naslo bi nas se 20 ukupno, ali 20 u isto vreme tesko :D

stale likes this.
  44. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
  45. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Nema nas 20

Sent from my iPhone using Tapatalk

46. jovcov

jovcov Well-Known Member

563
    304
    63
    Tim lakše da se okupe ljudi :D

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
    @Wahad
    Kako mislis nema nas 20, ima nas aktivnih 30+ samo kreni da brojis pa ces videti, e sad kao sto rekoh okupiti tu masu na jednom mestu je veoma zajebano pogotovo sto smo iz cele Srbije tu, a prevoz em je spor jos je i skup, pa je bas cim za ljude koji nisu iz BG :D

Ali ono ja sam + za neki mini NS okup nas barem 10tak da se nadjemo :D

darkado likes this.
  48. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,959
    1,017
    113
    Steta sto sada svi imamo obaveze. Nekada su dolazili iz cele srbije a i sire.

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Cipak likes this.
  49. Cipak

Cipak RPG Fan

1,668
    365
    83
    Ima bas dosta ljudi koji posecuju forum skoro svakodnevno ali veoma retko ostavljaju neki komentar.
    Ali sto se okupa tice ja bih voleo da se pojavim na jednom posto nisam uzivo upoznao bas ni jednog clana. Ni prevoz mi nije nikakav problem ali naci vremena za tako nesto jeste. Kada bi se organizovalo tako nesto i utvrdio datum veca je verovatnoca da cu tada biti zauzet nego slobodan.

50. TheNick

21,909
    3,194
    113
    Ima sigurno 30+ aktivnih ljudi na forumu, ima sigurno i 5-6 ljudi koji rade za sajt i nisu na forumu. Okup neki da se pravi na tako neko iznajmljenoj lokaciji gde moze dosta ljudi da bane, sigurno bi nas se skupilo preko 20 lagano. Pod uslovom naravno da se sve zvezde sloze da tog dana ljudi imaju free time od zivota svojih odraslih :p

Share This Page