Action figures

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by WickedlNl, Feb 15, 2013.

1. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,989
    859
    113
    Video sam u par tema pogotovu gaming setup temi, da neki ljudi imaju movie ili gaming related igracke pa reko za nas fanove, da otvorim temu de mozete da show off vashu kolekciju. Trenutno jurim sve sto Play Arts pravi za MGS ali Cyborg Ninja je skoro ne moguce naci po normalnoj ceni. MGS Rising Raiden izlazi krajem meseca tako da to uzimam cim izadje. Evo par fotki da zapocnem temu a posle cu kacim i druge.

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,731
    1,923
    113
    its not a TOY its an ACTION FIGURE ... ili u ovom slucaju collector figure :) Meni su te stvari skroz cool ali ja ih recimo ne skupljam, dok sam primetio da su nezaobilazna stvar kod vecine geekish fanova igara, serija... ili kecera :) Valjda nece zatrovati i ovu temu sa anime fetish figuricama... lets hope.

3. zdravkelja

zdravkelja Member

7,896
    1,069
    113
    Bila je tema na starom forumu bas u anime sekciji :D

Ne lozim se bas na te figure, ali sam oduvek hteo Illidana koji mi je jedan od omiljenih likova iz sveta igara. Ali skupo.

I kul mi je bila figura Dizzy iz GGa, jer mnogo volim igru :)
    Nadaj se Niche :D

4. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Odlichna je Dizzy, rado bih je drzhao kraj monitora.

Ja na zhalost imam samo jednu figuru iz MC Donaldsa :\
    Voleo bih par likova iz MGS. Snake, Psycho Mantis, Vulcan Raven, Sniper Wolf pa i Rex.
    Odlichan je i onaj Blizzardov, Warlock u Tier 6 setu, prejebeno izgleda.
    Ne bih se bunio i da imam par tenkova, Tiger, Pz IV, StuG... mozhda i neki MAUS :3
    Naravno, Konatu bih takodje voleo da imam, tj. nju bih najvishe voleo da imam, da mi stoji kraj rachunara i bude slatka.

5. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Jel baš moramo lične kolekcije?
    Imam drugara koji skuplja figurice i baš je... uporan.

6. dsst

dsst fdggg

3,426
    620
    113
  7. Blue

Blue ....................

10,936
    462
    83
  8. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,044
    1,556
    113
    Ja već neko vreme hoću da uzmem neki big ass lego komplet sa preko 3000 kockica, naravno Star Wars tematika, ali još uvek nisam spreman da odvojim za to 300+ €

9. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,731
    1,923
    113
    Aha imam ortakinju koja ima R2D2-a i Millennium Falcon od Lego kockica, big Star Wars nerd... Marko Bulat nivo

10. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,454
    79
    48
    Uvek su mi bile super te figurice, ali nemam baš gde da ih stavim, tako da nisam ni počeo da ih skupljam nikad. Doduše, skupljam Lego i Heroclix(mada je ovo više društvena igra, a i usporio sam u poslednje vreme), sa tim nemam problema. :)
    Baš sam dobio na poklon Lego Batman set nedavno. So good, ali je tako overpriced da to nije normalno. :S

P.S. Ja bih promenio naslov što pre... Pogrešno zvuči. :D

11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    Hteo sam da napishem neshto na tu temu, tj. da kazhem na shta me podsetio naslov teme, al' iskulirao sam. :)

12. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Ti nastavi da pišeš šta pišeš, ali ne ovde, jer će Nik da bude neurozan :lol:

13. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Ja sam mislio da je thread opet za neke DIY Fleshlight kreacije. Dzaba sam cekao da svi napuste prostoriju pre nego sto sam ga otvorio. :lol:

Moja kolekcija je bas skromna, ne bi se ni mogla nazvati kolekcijom. Iako su mi te stvari skroz kul, prosto nemam gde da ih drzim... Police su mi pune diskova i knjiga... I konzola. Mozda jednog dana kada sve sredim i pokupujem sve omiljene figurice iz sveta gejminga, animea i baleta. Balet kicks ass. xD

Sad sam na poslu pa nemam slike kod sebe, samo na kompu kod kuce. Jedino da pristupim teamviewerom sa telefona pa da nabacim nesto, ako uhvatim momenat. Ako ne, onda cu kasnije od kuce.

E i da, Solidus ti je wicked, Wicked. :)

EDIT: Zapravo izgleda da ni na kompu nemam slika, moracu ipak da uslikam sve. xD Imam samo ovu jednu.

Direktno sa trafike. :)

EDIT2: Uspeo sam da iskopam jos dve fotke, mada su malo artsy. Ako neko hoce, mogu nesto da uslikam i iz drugog ugla.

Jos jedan sa trafike.

Moj omiljeni FF karakter. :)

14. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    u, vivi je baš kvalitetno odrađen :)

15. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Auh, ja sam nakupio svega i svacega al onda je dosla selidba preko pa sam poneo samo meni drage stvari. Tako da sam u Srbiji ostavio podosta stvari, al videcu da ih ponesem sa sobom kad budem svracao (npr, imam povecu kolekciju mastersa koja ukljucuje i neke originalne primerke i dalje u originalnim kutijama kao i limitiranu seriju reizdanih deset mastersa u kutijama, pa onda podosta manga figura i sw figurica/gi joe figurica i tako to)
    Sa sobom sam poterao lego kocke i par anime figura. MAda jos uvek nisam sve namestio kako treba pa zato i nemam slike, a nisam namestio jer nikako da se nakanim da ubudzim police. Od lego-a imam pretezno sw i technics (a od technicsa zadnjih par godina redovno uzimam njihove flagship modele jer su stvarno remek delo).
    Po nekom mom dosadasnjem stazu, od svih dzidza koje sam uzimao Lego se pokazao najboljim. Moze medjusobno da se uklapa a i jedan je od retkih kod kojih moze da se nabavi vozilo u srazmeri sa fgurom. Npr uzeo sam poslenji x-wing i odusevljen sam kako su ga dorbo preneli.

16. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Kada budem imao višak prihoda pokušaću ove da nabavim
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

17. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Imam jednu iz GITS-a al mi nije ovde :( Za sad su mi pri ruci samo ove u ormaru:

18. IgorX

IgorX Member

91
    0
    6
    Imam dosta ftoga ,ali uglavnom sve rzim po fijokama posto me mrzi da brisem prasinu :p.jedino sto cu izloziti na polici su Dragon Quest Hero's kada nabavim i ostatak kolekcije.

19. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Evo jos dve igrackice koje imam.

Ovo je stiglo uz Limited Edition jedne od mojih omiljenih (overlooked) igara ove generacije. (Figurica, ne macka.)

A ovo je mali "kineski" T.T. Chopper. Moze da mu se promeni faca, u 4 varijante. Imam jos i njegov sesiric koji mogu da koristim kao privezak za kljuceve ako hocu da se usunjam u neki gej klub. x) A i on sam je privezak.

20. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    VIVI JE AWESOME!

21. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Jel neko spominjao Lego kocke?
    http://www.facebook.com/legokockee

22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,555
    584
    113
    Evo i mog Kratosa

gruja likes this.
  23. Wahad

10,044
    1,556
    113
  24. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,454
    79
    48
    Kakve su im cene u odnosu na prodavnicu uopšte?
    Meni i dalje deluje isto overpriced kao i pre. :D

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Regularna cena lega je jaka, cak i za zapad a kamo li Srbiju gde su plate kao veci komplet kocaka. Sa druge strane nema univerzalnije igracke koja nikad ne zastareva.

26. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Video sam u par tema pogotovu gaming setup temi, da neki ljudi imaju movie ili gaming related igracke pa reko za nas fanove, da otvorim temu de mozete da show off vashu kolekciju. Trenutno jurim sve sto Play Arts pravi za MGS ali Cyborg Ninja je skoro ne moguce naci po normalnoj ceni. MGS Rising Raiden izlazi krajem meseca tako da to uzimam cim izadje. Evo par fotki da zapocnem temu a posle cu kacim i druge.

Solidus Snake izgleda fantasticno. Smem li da pitam koliko si ga platio :) i gde si ga kupio?

Inace ove godine bi trebalo da izadju i Liquid Snake iz MGS1 i Raiden iz MGS2.
    http://www.metalgearsolidtv.com/2013/02/metal-gear-25th-anniversary-new-photos.html

Kad smo vec kod Metal Gear Solid figura, Kojima je dobio jedan poklon od SQUARE ENIX (kompanije koja pravi MGS Figure) :)

http://www.metalgearsolidtv.com/2013/01/kojima-pro-cool-play-arts-kai-kojima.html

27. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Ja imam dosta Gundam modela (Master grade) ali najdrazi su mi Zaku i stari dobri Strike Freedom :)
    Voleo bih da nabavim ovog novog Raidena sada kada izadje.Jel se zna cena?

28. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Cena za Raidena ti je 70$
    http://www.bigbadtoystore.com/bbts/menu.aspx?menu=417&category=9055

Imas i belog raidena koji dolazi u Limited Edition Metal Gear Rising: Revengeance
    http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/metal-gear-rising-revengeance-limited-edition-zavvi-uk-exclusive/10647082.html

29. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    koliko je dobar beli raiden

30. WickedlNl

1,989
    859
    113
    @Mali Zmaj

Sori na zakasnelom odgovoru. Bio sam na odmoru i totalno zaboravio na thread :D Solidusa sam uzeo u Kuala Lumpuru i kostao je oko $120. Uglavnom ako bas nesto trazim idem za Japan ili Filipine mada ako dobijem USA let, onda samo na net odem, narucim na hotel pre nego sto stignem i to je to. evo josh 2: Peace Walker - Sneaking Suit Snake i MGS 1 Snake, sve PlayArts Kai.

31. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    @WickedlNl
    Hvala ti na odgovoru. Ima i na netu da se nadje Solidus ali sa postarinom izadje stvarno mnogo para...

btw: Mnogo bolje izgleda Solid Snake MGS1 verzija od Peace Walker - Sneaking Suit Snake.

32. WickedlNl

1,989
    859
    113
    Slazem se. Dok nisam otvorio nisam ni znao da jedino PlayArts Peace Walker figure su za koji santimetar nizhe od svih ostalih PA figura. Inace ja danas se tako shetam po kraju i naletim na ovo u prodavnici: Limited Edition White Raiden pack sa MGR igrom! Poslednja 2 primerka. Figuru vec prodaju za $250 na eBayu.

33. Mali Zmaj

Mali Zmaj Member

64
    0
    6
    Bas je dobar beli Raiden. Inace imao si ga i na zavvi-ju:
    http://www.zavvi.com/elysium.search?search=metal+gear+raisen+limited+edition

Planiras li da skupljas sve PlayArts Metal Gear Solid figure ili ces samo odredjene?

btw: Imas na ovome sajtu jeftino da uzmes Milera, a i Japanski je sajt:
    http://www.hlj.com/scripts/hljlist?GenreCode2=all&Word=metal+gear+solid&x=0&y=0

34. WickedlNl

1,989
    859
    113
    Pravim PlayArts kolekciju MGS figura ali za sada samo mi na listi ostao josh Cyborg Ninja koji je malo tezhe naci po nekoj normalnoj ceni. Miller i Meryl necu uzimam jer mi nisu nesto bitni kao likovi. Ali cekam kraj god da izbace MGS2 Liquid-a i Raidena.

35. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,371
    127
    63
    Danas, zahvaljujući @forsaken demon-u mi je poštar doneo moju prvu akcionu figuru :D. (tj. imao sam ja figura kad sam bio klinac ali sam sve donirao jednom zabavištu)

36. rale

rale the first to witness

1,977
    143
    63
    whoa ima li rafaelo negde takav da se nabavi?

37. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,371
    127
    63
    http://www.youtube.com/watch?v=cnIVagSmrR4

Pa imaš iz te serije da uzmeš ovakog Rafaela , ja planiram sve četiri kornjače vremenom da kupim. Figure su fantastične. Na ebayu sam uzeo Leonarda.

38. Wahad

10,044
    1,556
    113
    Izvukao sam Darth Vadera!!!! Fuck yeah!

Posle 15 jaja....

39. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Ahaha, ja danas izvukao treceg i setih se tebe :D Vec sam se razmisljao da ti ga posaljem, bez zezanja :)

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    Izvukao sam Darth Vadera!!!! Fuck yeah!

u narednih 7 sam dobio neke gej pečatiće i usrane automobilčiće, barem je neko nešto dobio :D

41. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,591
    226
    63
    Jos par SW stvari od mene:

Ako se Lego "vazi" ovde:

42. WickedlNl

1,989
    859
    113
    Idem u Hong Kong sledeceg meseca i ne verujem kolko toy shopova imaju:

http://testicular-fortitude.blogspot.ae/2009/01/toy-shops-at-ins-point-nathan-road-mong.html

43. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Iz hk je hot toys a i dobar deo vecih proizvodjaca figura.

44. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,371
    127
    63
    Braća na okupu :D

45. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Evo nešto i od moje kolekcije

46. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    what... the fuck... waltze :D

47. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Šta bre :) ? Baš su mi interesantne, a i nisu skupe. 250 do 500 dinara.
    http://www.badtastebears.co.uk/

48. dsst

dsst fdggg

3,426
    620
    113
    vidjao sam ih po inostranstvu, uvek sam se pitao kakvi ih to ljudi kupuju. : D

ne kazem da nisu awesome, naravno.

49. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Braća na okupu :D

Upravo sam klincu uzeo leonarda i odusevljen je :) extra je odradjena figura sa solidnom artikulacijom i mnogo je simpa sto ima dodatni set oruzja pored dva maca.

50. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,371
    127
    63
    ^ Super , dobre su figurice , veoma kvalitetno odradjene :). Gde si uzeo Leonarda :) ?

Share This Page