1. powered by Surfing Waves

Action figures

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by WickedlNl, Feb 15, 2013.

1. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Stigao hulk filmska fugura iz prvog filma o gulku(meni licno najboljeg)
    Inace fugura je kupljena krajem 2004 god i nije je lik otvprio uopste pa.necu ni ja neka stoji tako zapakovana ,malo linje 13 god stajanja u kutiji
    Inace imam i orginalan dvd film sa specijalnim izdanjem vonus diska [​IMG][​IMG][​IMG]

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

nikola22 likes this.
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,936
    2,230
    113
    Sa GAF "Wonder Festival 2017" threada:

I ultimativni winrar [al nazalost samo je hand-made prototip]
    FUCK, kako je dobro adaptirano! :D

Last edited: Jul 30, 2017
    GamePad, Ratanook, TwiSteR and 4 others like this.
  3. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,711
    1,183
    113
    god damn, bubreg za bborne i mgs figure, narocito za gospu mariju <3

Spidey, Undenis and TwiSteR like this.
  4. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    gospodin approvuje

5. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Stigao fallout armor i wanderer :)

Attached Files:

Ishmael.Starforged and nikola22 like this.
  6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,831
    756
    113
  7. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Robot Hero CG-01, jos jedan kineski knock off na transformers masterpiece. Iako je KO, detaljniji su, boljeg materijala i najbitnije od svega, oversize edition. Oko 30cm u robot modu, 40cm kao jet fighter mode. Kinezi jebano odvaljuju dok originalna Takara se sve manje trudi za 3 puta vecu cenu.

IMG_20171021_140523_762.jpg IMG_20171021_142126_189.jpg
    IMG_20171021_140642_209.jpg
    IMG_20171021_140956_976.jpg
    IMG_20171021_141157_408.jpg
    IMG_20171021_141345_028.jpg
    IMG_20171021_141510_863.jpg

i na kraju razlika izmedju Oversized KO i MP originala:

rh-starscream-03.jpg

Last edited: Oct 21, 2017
  8. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Popravi linkove, bas me zanima

Sent from my MI MAX using Tapatalk

9. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    @darkado Popravljeno :) Ubi me sto nema vise photobucketa.

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Ala kida, samo su decali meh.
    Ako imas slucajno nekog megazorda kojeg ne volis javi, to mi je sad glavno sto se figura tice. Menjao bih ps4 za dragonzorda fazon :D

11. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    :D Prvenstveno sam Gundam kolekcionar ali sam hteo jos i pre transformerse da skupljam ali sto se tice masterpiece kolekcije, dugo postoji, ima ih preko 20, svi su $150 pa navishe itd. Pojavishe se ovi kinezi, tek ih ima 4, tako da nije lose ovu liniju skupljati natenane kako izlaze a i sto se tice cene mnogo su jeftiniji od MP.

Nemam nista od Power Rangers ali pratim a i imam ortaka koji skuplja. Nebi veorvao kolko ceo ovaj sport poskupi kada izadje istoimeni film. Iako je bio fail, odjednom PR igracke su ponovo popularne a nesto sto si mogao za $60 da uzmes sada zbog tog razloga kostaju $100+ itd :/

12. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Znam, pratio sam. Plus su igracke za film djubre nevidjeno. Srecom su ponesto zbog toga i reizdali, nije bas kvalitet kao pre 25 god ali ima pristojnih.

WickedlNl likes this.
  13. jovcov

jovcov Active Member

330
    101
    43
    voja87 likes this.
  14. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    XM studio UBIJAJU! Jedna od najboljih statua kompanija trenutno. Sto se tice starscream-a, ovako se radi modernizacija originalnog dizajna a ne one Michael Bay shklopocije koje nemaju veze sa G1. Megatron izgleda bukvalno ko celo ogoljeno pile iz mesare :D

XM Studio jesu skupi al ne nesto vise od konkurencije, samo zbog toga sto je vecina njihovih statua 1:3 skale sto je bas ogromno al isto tako dozvoljava vishe detalja da se vide.

15. jovcov

jovcov Active Member

330
    101
    43
    Delimo isto misljenje :D Rade sad i optimusa, pa kontam da ce biti jednako dobar.

Slucajno sam naleteo na njih za vreme zBrush summita, iznenadio sam se koliko su dobri. Voleo bih da vidim Soundwave-a u njihovoj izvedbi, on mi je jedan od omiljenih likova iz Transformersa.

WickedlNl likes this.
  16. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    @ Jovcov, ovi kinezi sto su napravili Starscream-a (CG-01) Robot Hero, sledeci na listi to jest vec imaju postojeci kalup jeste Soundwave i bice sa 5 kasetica :D ali dizajn je striktno G1 naravno.

9dots likes this.
  17. jovcov

jovcov Active Member

330
    101
    43
  18. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
  19. howler

howler Well-Known Member

2,235
    434
    83
    Mi pa sirotinje imamo od ovih sta su po 2$ :D

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.jpg 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG

Powerglide, Sideswipe i Bumblebee... bar su mi tako rekli. Ne skupljam ja vakve igracke nego je drugar u tom fazonu ima ih na stotinak pa poklonuje duplikate.

voja87, grunt, nikola22 and 4 others like this.
  20. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Za tako malu skalu imaju bas dobre detalje.

21. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Ja se uvek lozi da cu poručiti neku od tih figurica, al mi cena uvek vrati u realnost. I dalje ne mogu da oprostim sebi sto sam izgubio ceo set constructicona kao klinac :(

Sent from my 6055P using Tapatalk

Dcer, gruja, 9dots and 1 other person like this.
  22. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Eeee to moram priznati jeste gubitak :) ja se secam da sam imao mozda 2 mala transformersa ali kao metalne autice sto smo imali kao klinci. Jedan sam ukrao ortaku, i standardno vise ih nikad nisam video. Mozda je meni neko drpio :p nekad vidim ove youtube klipove, kako su uspeli da sacuvaju svoje igracke 30+ godina sa mi je znati...

Spidey likes this.
  23. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Meni su pola pokrala druga deca, al sećam da je ostalo par njih čitavo do tamo negde pred kraj osnovne. Kontam da su matorci to posle dali nekom. Cale je u to vreme dao celu platu za taj set.

Sent from my 6055P using Tapatalk

Spidey likes this.
  24. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,405
    140
    63
    Ja sam imao OG G1 Grimlocka , nikad necu oprostiti onom koji mi je to maznuo :(

25. jovcov

jovcov Active Member

330
    101
    43
    Ja sam kao klinac imao neke random transformers robote, nevezano za crtac. Ziveo sam na selu, pa nisam bas bio upucen u sve to toliko. :)

Ja bi sebi pravio i stampao, da imam love za neki form 2 :D
    On moze da izvlaci kul detalje na malim modelima. Testirao sam Diablo print na zortrax m200, 15 cm visine i poprilicno je kul. Sad pravim Darth Maul lightsaber, pa sam kontao posle toga Sylvanas da uradim, mozda nekad i Soundwave-a. Taman kad ti wicked-ovi izbace, da se pokupe neke reference za transoformaciju. :D

26. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    ja sam imao og grimlocka, stegosaurusa, onog deseptikona što se transformiše i u tenk i u avion i par konstruktikona. naravno, sve se polomilo/pogubilo :D

WickedlNl likes this.
  27. 9dots

9dots Active Member

275
    56
    28
    Deseptikoni ftw, im'o sam T-Rexa od autobota i sve ostalo zlikovce. Omiljeni mi je bio spejs-šatl, lokomotiva, robot. Ali spejs šatl i lokomotiva :D
    Sa komšijom sam kombinovao konstruktikone i falila nam je neka noga.
    Naravno, sve se raspalo i pogubilo....ili ne! Svratim pre koji mesec kod burazera sa kojim se vidim jednom u 100, igram se sa njegovim klincem koji mi pokazuje Trex dinobota, mog :) Jbte kakav flashback, kakva sreća!

28. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Reci mi da si odmah drpio klincu igracku iz ruke i odneo ga kuci :D

29. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    hah, evo ih, povratak u detinjstvo :D

nikola22, 9dots, Spidey and 1 other person like this.
  30. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,413
    1,703
    113
    Imao sam metalnog malog optimus primea i jos par njih, ko zna gde je to :(((

Sent from my iPhone using Tapatalk

31. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    siiiiiiiiiiiick!

32. Ishmael.Starforged

Ishmael.Starforged New Member

9
    11
    3
    Evo mojih 5centi.

Attached Files:

Spidey, disturbed and howler like this.
  33. shone93

shone93 Active Member

885
    176
    43
    ladno imas berserk igracke :D, svaka cast :)

Ishmael.Starforged likes this.
  34. Ishmael.Starforged

9
    11
    3
    Hoces verovati ako ti kazem da sam ih nasao na Pefkohoriju za po 5 eura?

zdravkelja likes this.
  35. shone93

shone93 Active Member

885
    176
    43
    Hahahahaahah potpuno ti verujem. Jesi li gledao na netu koliko kosta jedna, posto sam siguran da su mnogo retke :D
    U mojoj glavi one vrede pravo jedno malo bogastvo :D

36. Ishmael.Starforged

9
    11
    3
    Bilo je ovo pre 5 godina mislim, i sam se bas nalozio da ih skupljam ali su me cene odvratile. Secam se da sam tada uzeo i Grifith-ovu figuru ali sam to dao bratu za rodjendan (Nakon cega mi je ladno rekao da bi bilo bolje da sam mu kupio Death Note svesku. Htedoh sebi dupe da odgrizem...) Inace ta prodavnica je u to vreme bila puna figura i artefakta od skoro svih poznatih fransiza, od DbZ do LotR, znaci nisam mogao da verujem. Svaki dan sam isao da bih se ljigavio ispred izloga, jer nisam poneo puno para. Bili smo opet pre godinu dana ali sad prodaju zenske torbe. Da se ubijes..

shone93 likes this.
  37. shone93

shone93 Active Member

885
    176
    43
    Steta :(, najvise mi je zao sto si dao Grifitha. Vidi se da mnogo volis brata :D...Ako burazer i dalje ima igracku, slikaj je ako mozes, bas me interesuje kako izgleda.

I reci mu ako ne zna ko je Grifith (mada tesko jer ako je gledao Death Note, gledao je i Beserk), neka cita mangu, da bi umeo da ceni blago koje si mu dao :D

Grifith je najbolji negativac ikada, u bilo kom zanru (po meni)

38. Ishmael.Starforged

9
    11
    3
    Decko je trenutno u Tokiju, a zivi u Parizu, tako da cu mu reci da slika figuru kad se vrati, (ako se uopste i ja setim, posto me je sin malo upropastio sa budjenjem svakih pola sata). U pitanju je ova figura.

https://images.multiplayer.com/thumbs/2c/52/product.product-image-254360-600x0-q85.jpg

shone93 likes this.
  39. shone93

shone93 Active Member

885
    176
    43
    Izgleda savrseno :D

Ishmael.Starforged likes this.
  40. Ishmael.Starforged

9
    11
    3
    Izgleda kul i sve, ali je omanja figurica. Nisam kupio i Gatsu-a iz tog razloga. Figure Sokolova su bile manje i iskreno, ruznije od Zoda i Skull-a, jer su se detalji gubili u nespretno nanesenih boja. To, i veci sam obozavlac "vecnih rivala" :D

41. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Stigao dugo cekani enforcer predator series 12.[​IMG]

Sent from my A40C using Tapatalk

42. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Kada sam bio klinac mozda sam imao oko 12 godina,zeleo sam da imam igracku spajdermena ali nisam em imo love za to em moji nisu hteli da mi kupe jer su akcione figure tada bile skupe.
    Onda je dosao vasar i ja sam setao i video dve igracke spajdermena jedna retail a druga verzija je neka sa 6 ruku,otrcao sam kuci i molio mamu da mi da pare da ga kupim i ona ni je na kraju dala pare ali pod uslovpm da otac ne sazna.
    Vratio sam se i spajdermen (normalna verzija )je bio prodat...
    Onda sam kupio verziju sa 6 ruku.
    Eto sacuvao sam ga i imam ga i dan danas
    Znam da nema toliko veze sa temom ali mi je to nekao ostalo urezano u glavi u secanju ne znam zbog cega ali eto jednostavno je tako...[​IMG][​IMG]

43. Ishmael.Starforged

9
    11
    3
    Kumasin je imao istu figuru 90ih. Secam se i epizode od koje je nastala :D Kad se sad setim, on je imao brdo takvih licenciranih figura, od Robocop-a, Predatora, pa Xmena, Betmena i Power Rangersa do kineskih GI Joe-jci koje je moj cale donosio iz Beograda tokom tranzicije. Joj kakva su to vremena bila...Kad su ljudi prodavali sta god im je ostalo po kucu, od tostera do carapa. Tada sam bio van sebe, jer jeftine igracke i sve to, ali sad se najezim kad god se prisetim.

Last edited: Nov 5, 2017
    gruja likes this.
  44. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Stigao kratos
    Sta da kazem isim da je figura izuzetno detaljno odradjena.Uzivi izgleda sto puta bolje ali jbg moj telefon nema dobru kameru.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

nikola22 likes this.
  45. DieH@rd

27,936
    2,230
    113
    Jel imao iko iskustava sa jhstoys.com ili Japan Hobby Shop-om sa amazon.co.uk? Drugar se naostrio da uzme Enterbay Rambo III [kosta skoro 1000$ ovih dana].

46. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Nisam nikada nista uspeo da pazarim na amazonu preko neta.
    Samo ebay,aliexpres i bigbadtoyfactory(sto se akcionih figura tice).

47. DieH@rd

27,936
    2,230
    113
    Salje amazon/ebay figure, samo je pitanje naci nekog ko salje u srbiju. Vec sam uzimao drugaru par figura.

gruja likes this.
  48. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Stigao novi predator i master sef[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

voja87 and howler like this.
  49. howler

howler Well-Known Member

2,235
    434
    83
    Koji je to model Master Chief-a? Moze link ka sajtu?

50. gruja

gruja I am God of War

6,005
    757
    113
    Nemam pojma neki kinez sa alija ga je imao i tog jednog jedinog sam nasao...
    Sada nema nijedan od 6" samo onaj pleyarts kai model od 25 cm koji je preskup za moj budzet..
    Inace mislim da je model iz treceg dela igre.(tako mi bar izgleda)

Share This Page