1. powered by Surfing Waves

Agents of S.H.I.E.L.D. [ABC] [2013- ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Sep 24, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,491
    113

Sta reci? :) Kome se svidja Marvelov filmski univerzum koji je kulminirao prosle godine sa Avengersima, mora da makar overi i ovaj TV show. Napravljen pod vodjstvom Jos Whedona, radnja serije prati dogadjaje tajne internacionalne organizacije S.H.I.E.L.D posle bitke u New Yorku sa Lokijevim vanzemaljcima. Sukobljeni sa sve vecim i vecim pojavljivanjem superheroja i naprednih tehnologija, Nick Fury oformljava grupu agenata koja ima zadatak da resava superhero-related zadatke koje za koje ostali veliki superheroji nemaju vremena.

http://www.youtube.com/watch?v=ySsw-6aetys

Premijera show-a je nocas, prva sezona [za sada] ima najavljenih 13 epizoda.

2. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Zar nije ovaj agent u sredini ubijen u Avengersima?
    Izgleda da je Nick Fury masterovao Necromancy...

3. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Misterija oko njegovog ressurectiona ce izgleda biti jedna od centralnih prica prve sezone, videcemo. Skidam premijeru...

4. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Pilot epizoda je bila dobra [entertaining and cheesie, pomalo problematicnog camera work-a], druga polovina bolja od prve, ponajvise jer su u prvoj polovini morali da pokriju dosta toga iz ranijih Marvelovih filmova, oformljavanje tima [ono dvoje naucnika su problematicni IMO].

Svidja mi se kako su odradili misteriju oko Coulsona, bice ovo fun ride. Na komentear "Gramsie" sam se iskidao od smeha. :lol:

5. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,305
    291
    83
    Zar nije ovaj agent u sredini ubijen u Avengersima?
    Izgleda da je Nick Fury masterovao Necromancy...

Nigdje ne pise da je radnja posle Avengersa.
    Koliko sam ja vidio, ovo ce biti pocetak Fury-evog regrutovanja, tj. vremenski period od prije i za vrijeme pojedinacnih regrutovanja, tipa, kad nadju Mjolnir, Stit i tako slicni eventi koji su se desili prije Avengersa.

Moglo bi biti zanimljivo, svakako.

6. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Veoma jasno je opisano da je radnja smestena direktno posle Avengers bitke u New Yorku, sam opening show-a spominje bitku sa vanzemaljcima, onaj agent je uhgrabio Chitauri neural link, J. August Richards je u sebi imao Extremis tech koji je introduceovan u IM3 filmu koje se isto desava posle Avengersa, i tokom celog show-a spominju da cela svetska javnost sada zna za superheroje i aliene.

Agent Coulson je umro u Avengersima, ali ocigledno je nekako preziveo i doktor/MariaHill su prikazani kao ljudi koji cuvaju tajnu o tome. Sam Couson spominje Tahiti kao da je to neko "magicno mesto", ocigledno nema dobra secanja o tom periodu. Postoji dobra sansa da je on Life Model Decoy, android tech za potpuno kloniranje ljudi koji je vec 50 godina prisutan u Marvel stripovima. :D Heh, cak je i Tony Stark spomenuo LMD-a u Avengers filmu. Dosta mase zeli da Coulson postane Vision, mada to mi je malo preterano.

7. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Odgledao ovu prvu epizodu. Super je pocelo , zadovoljan sam. Ekipa je super , jedino ova dva naucnika su mi malo meeeh , vidim da mogu postati jako annoying ako ne budu pazili.
    Sto se tice kraja epizode:
    Kakav je to bio rip off kraja prvog Back to the Future film :D. Steta sto samo Kolson nije rekao "Where we're going, we don't need roads." Heh fun stuff.

8. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Kraj filma je bio callback na star koju je na kratko prikazao cale Tony Stark-a u prvom Capt America filmu. :)

9. Bahamut

1,305
    291
    83
    Da, u samom pilotu je donekle objasnjena njegova rezurekcija, ima smisla.

Inace, epizoda kida, ocekivano prejaka, sa umjerenom nabrijanoscu tokom cijele epizode, mala doza pateticnosti pred kraj, ali podnosljiva.
    Svaki agent pregotivan, pogotovo inzinjer i biohemicarka, dok je Skaj bolja informaticarka od one u Arrowu.
    Nema sta, pun pogodak, jos kad pocnu dolaziti uvazeni gosti bice jos jaca.
    Ocekujem Jackmana uskoro, zajebi sve!

10. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    pilot je bio bolji nego što sam zamišljao, biće ovo interesantno.

11. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Bio mi je cheesy pilot, ali je barem jako zabavan.

12. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    los mi je glavni lik, onoliko los kolko je glavna ribica harizmaticna. bem li ga, tako nisam voleo ni onog glavonju iz WH13 pa mi je sad jedan od najomiljenijih serija glumaca.

13. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Ne treba zaboraviti da je Agents of SHIELD show zamisljen i napravljen za manje od godinu dana, sto je neverovatno mali vremenski period za US TV shows. To se donekle i vidi u pilotu, na pomente izgleda jeftino i uzurbano. Treba dati show-u sansu da stane na noge, gomila serija koje su mi omiljene su imale osrednje pa cak i lose pocetke. Ovo nije toliko lose, vidi se da ima dosta potencijala.

Gledanost je inace bila odlicna, 11.8 miliona u premijernom slotu.

14. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    Pogledao sam pilot, mislio sam da ce me smoriti ali actually gledljivo je skroz. Kapiram da je Agent Coulson neki klon or something but we'll see... Bilo bi jako cool kada bi neki pravi superheroji imali cameos tokom serije ali jasno je da od toga nema nista... i zato ne znam kakav ce uverljiv Marvel Movie Universe canon storyline moci da izgura serija na duze staze... we'll see.

15. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Ja sam ubedjen da ce se u nekom trenutku komplet Ewans, Rufalo, RDJ, i ona strvina sto glumi tora, pojaviti na trenutke.

16. ELIPS

ELIPS Deadpool

2,730
    1
    38
    Meni je bilo delimicno interesantno, na momente previse jeftino... Videcemo kako ce dalje da bude.

17. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Ja sam ubedjen da ce se u nekom trenutku komplet Ewans, Rufalo, RDJ, i ona strvina sto glumi tora, pojaviti na trenutke.

Tom Hidleston [Loki] je rekao da je raspolozen da se pojavi, mada verujem da ce marvel hteti da forsira nepoznate heroje i negativce u pocetku, dok show ne stane za nove. Definitivno mozemo ocekivati nesto "ambizioznije" kada stignemo do season finala.

18. Bahamut

1,305
    291
    83
    ^ Same here, nema logike da se ne pojave, takodje, ocekujem da ce se serija povezati sa desavanjima iz Avengersa 2 i ostalih filmova, sto bi bilo ekstra, jos kad bi vremenski pokrili da bude kad izadju filmovi, vrh...

19. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    U periodu kada Thor 2 bude emitovan u US bioskopima, na TV ekranima ce biti 7. ili 8. epizoda ove serije. Ko zna oce li biti spominjanja napada "misteriozne alien rase' u Londonu i dolaska Thora(prikazano u Thor 2 trejleru).

20. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Ep2 je bio takodje zanimljiv, mada opet ima delova koji izgledaju malo cheap. No big deal, dokle god nije ultra cringe worthy. U ovoj epizodi su cekirali 5 klise storylineova.

Ali zadnja scena..... perfection :lol:

21. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Pa, posto se pojavio Fury, kontam da je pitanje vremena kada ce se pojaviti i Avengeri. :D

22. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Pa, posto se pojavio Fury, kontam da je pitanje vremena kada ce se pojaviti i Avengeri. :D

Ma on se pojavljuje gde god mu plate :) za ostale nisam siguran. Doduse mozda imaju neku stavku u ugovoru.

23. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Pogledao ep1, osim iscekivanja da se pojavi neko iz filmova serija mi je teski prosek, otprilike isti shit kao i Arrow, znaci moze se gledati, al je daleko od dobre serije. To je utisak posle prve epizode imaju sanse da se poprave (arrow-u sam dao celu sezonu i na kraju je ostao isti utisak :D).

24. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Pa ipak je bolja od Arrow-a, veci budzet i mnogo bolji dijalog. I da, jer jos neko primetio slicnosti izmedju leteceg komandnog centra i Serenity-a (brod iz Firefly-a)?

25. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Pa ipak je bolja od Arrow-a, veci budzet i mnogo bolji dijalog.

To sto stalno koriste fensi reci ne znaci da je dobar dijalog.

26. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Posto su mi prve dve epizode totalno meh odustajem od gledanja. Mozda jednog dana nastavim ako se kvalitet drasticno popravi.

27. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Posto su mi prve dve epizode totalno meh odustajem od gledanja. Mozda jednog dana nastavim ako se kvalitet drasticno popravi.

Slazem se sa tobom. Jedini razlog zbog kog cu nastaviti da gledam je to sto sredom ujutru nemam nijednu drugu seriju da ispratim.

28. Bahamut

1,305
    291
    83
    Fury je ownoavao na zanjim scenama :lol:

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Fala bogu da ovaj put ima neko ko se slaze samnom da je serija totalni average shit koji niko nece zaliti da ne dozivi kraj sezone :D Mada kao sto rekoh imaju fore da se poprave, ali doubt it.
    U arrow topicu sam uvek bio usamljen :*( :D

30. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Arrow je great. Jest da ima CW proseravanja, ali dobar je show.

[mada daleko je od CW Nikite :D]

31. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Konacno nesto bolja epizoda. Otvara se potencijalno jako interesantna prica za nastavak serije.

32. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    OK odgledao i druge dve epizode, za nijansu bolje nego poprilicno shitty pilot, serija bas ima Arrow vibe, u svim pogledima prosecna, al opet zbog zanimljivog univerzuma moras da je gledas :)

33. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Cetvrta epizoda je najzad otklonila "cheap ass" look serije, a i sama prica je bila dobra.

34. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    E jbg, to tek za vikend gledam xD

35. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Samo ne ocekuj cuda. :)

36. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Razlog zasto gledam seriju xD

37. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    A ja mislio da gledas zbog ovoga
    http://www.youtube.com/watch?v=pNUvqIsYo7k

Da, to je ona. :D

38. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Grunt approves xD
    Damn I effing love white/asian cuties :D

39. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    WTF, zar ovi smeju da ubacuju mutante u seriju ?

40. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Spoiler ? xD
    Pogledao za vikend 4-tu ep, nije bila losa, will keep watching.

41. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Spoiler ? xD
    Pogledao sa vikend 4-tu ep, nije bila losa, will keep watching.

Veruj mi, totalno je nebitna cinjenica.

42. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Najbolja epizoda dosad, drago mi je da se serija poboljsava iz nedelje u nedelju barem pomalo.

43. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Yeah, ova zadnja je bila bolja.

I dalje mislim da im fali neka centralna misija, negativac, nesto sto bi pokazalo da su oni "elitniji" od ostatka Shield-a [koji se jedva pojavljuje].

44. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Da, definitivno fali neki epic arc od minimum 3-4 epizode. Ali dobro, ova je tek 6. bila, ima jos 16 do kraja sezone.

45. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Potvrdjeno je da ce 19. novembra Agents of SHIELD imati epizodu koja se direktno nadovezuje na dogadjaje iz Thor: The Dark World filma. :) S1 ce takodje biti pri kraju dok se bude emitovao novi Capt America film, tako da verovatno ce biti zaostravanja price uskoro.

46. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    OK znaci da negledam seriju dalje dok ne pogledam film, necu da se spoil-ujem.

47. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Ne verujem da ce ista biti spojlovano u seriji. U trejleru filma se video napad aliena na London gde je Thor pokupio Natalie Portman, ne verujem da ce serija ista jace spojlovati od toga.

48. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
    Posle midseason pauze, show i dalje nije po meni previse gledljiv. Ono, i dalje nema dobrih likova i centralne price. Unveil oko Coulsona je bio.... meh?

Inace, u 2. polovini sezone ce se postavi pridruziti Bill Paxton. Videcemo uskoro koliko ce i njegovog lika uspeti da naprave dosadnim.

49. DieH@rd

31,163
    3,491
    113
  50. DragonOfTheEarth

3,225
    453
    83
    Bicu jako iznenadjen ako ova serija dozivi drugu sezonu. Stvarno ne znam sta bi mogli da urade u preostalih 10-ak epizoda(mislim znam, ali bi morali totalno da promene seriju) kako bi popravili ukupan utisak.

Share This Page