1. powered by Surfing Waves

Alan Wake (Xbox 360, PC)

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Dec 14, 2011.

1. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,607
    3,028
    113
    Da da mora filtriranje textura da bude x16, mozda neki multimonitor support da ukljuci iako ima jedan ekran samo... ipak sve mora biti ukljuceno u opcijaman a MAX!!!! :)

All jokes aside, skoro sam igrao American Wasteland opet, smooth as fuck... Meni je taj smoothness bitniji od max settingsa ako ce da krlja sa njima, to kvari utisak.

2. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Grunte, jesi uzeo nov PC relativno skoro ? Ili barem graficku ?

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Zadnje sto je uzimao je bila ona grcka tragedija oko Radeon 7870 sto je morao da je vraca... :D

4. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    @Dragon
    FX 8350 + 7890/7930 ili kako vec da nazovem ove Tahiti LE modele xD

Btw upravo sam presao igru. Zadnja epizoda mi je iskreno najlosija bila. Sad cu da overim ove dve DLC epizode.

5. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,026
    2,413
    113
    Ček grunte, od svih detalja ti smanjuješ shadow quality :lol: u ovoj igri :lol: ?!

6. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Opste je poznata cinjenica, da bi Gurnt sve uradio za bolji framerate. Ali da ukine antialiasing... not a chance in hell.

7. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ahahahahaha ooooooooooook, onda kao da ne igra Alan Wake :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Holy shit ovaj the signal su trebali nazvati RAMBO Alan Wake xD
    So much violence xD
    Ajmo sada The Writer da obrnemo pa da stavim American nightmare da se skine.

A sto se FPS price tice, vratio sam ipak na kraju svu grafiku na max, jbg moram da se navikavam na 50fps gameplay xD

9. Wahad

12,026
    2,413
    113
    Ma ne to, ne znam što nisi spustio bilo šta drugo sem shadows, mislim to je ono, najbitniji grafički detalj u ovoj igri, bukvalno :)

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    @Toad
    Pa da citas uvek sve postove video bi da sam napisao da mogu sve ostalo na minimum da stavim i da jos uvek nemam zakucanih 60fps dok su senke na max, mada nema veze sada i ja zezam previse igra je naravno savrseno igriva i sa xbox-ovih 30fps, a kamoli na 45-60fps koje ja imam, al kada covek oce savrsenstvo onda mora jedan Titan SLI da uzme xD

11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Sledetje nedelje mythbusters kod Grunta.
    Idem da vidim taj neigriv FPS.

12. Wahad

12,026
    2,413
    113
    @Toad
    Pa da citas uvek sve postove video bi da sam napisao da mogu sve ostalo na minimum da stavim i da jos uvek nemam zakucanih 60fps dok su senke na max, mada nema veze sada i ja zezam previse igra je naravno savrseno igriva i sa xbox-ovih 30fps, a kamoli na 45-60fps koje ja imam, al kada covek oce savrsenstvo onda mora jedan Titan SLI da uzme xD

A da, ti imaš onu low end 7xxx grafičku :D optereti je malo komplikovanije renderovanje xD

13. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Pa da treba da se drzim Quake 3 to je vrhunac 3D grafe sto mogu da igram glatko xD

14. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    @Dragon
    FX 8350 + 7890/7930 ili kako vec da nazovem ove Tahiti LE modele xD

Onda me ne cudi sto si picajzla za fps-om. Sacekaj neki mesec dok skontas da nemas najbolju graficku na svetu. :D

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    @dragon
    Eh pa imam ovu masinu vec 6+ meseci :) I znam tacno koje je jacine, al PC optimizacija je cudo :)
    Ceka se da se malo spusti cena na normalu pa se uzima R9 290, ako se i tada budem mogao zaliti na FPS onda bacam PC u kantu xD

16. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    The Writer mnogo bolja epizoda od Signala, bas je zestoki trip, odlican level design!

Ajmo sada na American Nightmare :)

17. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    The Writer je indeed odlican DLC. Mada i dalje mi se najvise svidja mindfuck sa kraja orginalne igre. Odlicna zavrsnica.

American Nightmare je crazy sidestory, Alan lost in the lake/pages...

18. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Odlican je American Nightmare, novo okruzenje i prava Twilight Zone prica, predobra atmosfera... Samo bi ti preporucio da ako si skoro presao main game da ipak napravis malu pauzu izmedju.

19. gruja

gruja I am God of War

6,338
    871
    113
    Ja sam celu igru presao naduvan,jedino sam american nighjtemre preskocio jer nisam imao dovoljno sredstava :D

20. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Nestalo gandze a Grujormire Wejche? :D

21. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Holy shit provalio sam zasto mi je FPS toliko varijabilan, u power settings-u mi je glupi Win stavio ponovo Balanced umesto High Performance i jos sam otisao u Catalyst i dozvolio grafickoj karti da vuce vise struje preko Overdrive-a i sada mi je GPU usage skocio u Alan Wake-u a time i FPS i to sasvim fino oko 30-40% vise FPS imam u najzahtevnijim scenama, gde sam pre imao 35 sa svime na MAX, sada imam 50, a bukvalno 95% vremena sada imam 60+ FPS, I'm happy now, jeste da se grafa sada greje 2-3c vise but FUCK IT za ovoliki jump u performansama se isplati !!

22. voja87

voja87 Well-Known Member

12,058
    2,778
    113
    ...xd

23. Blue

Blue ....................

12,042
    844
    113
    Ma nije, igra je loše optimizovana. :D

24. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Yea yea, zato vise volim konzole na PC-u uvek neka zajebancija xD

25. gruja

gruja I am God of War

6,338
    871
    113
    Konzole su zakon :D

26. voja87

voja87 Well-Known Member

12,058
    2,778
    113
    dobro je da nisi na nvidii, tu je multiple display mod ukljucen po defaultu:p

27. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Holy shit provalio sam zasto mi je FPS toliko varijabilan, u power settings-u mi je glupi Win stavio ponovo Balanced umesto High Performance i jos sam otisao u Catalyst i dozvolio grafickoj karti da vuce vise struje preko Overdrive-a i sada mi je GPU usage skocio u Alan Wake-u a time i FPS i to sasvim fino oko 30-40% vise FPS imam u najzahtevnijim scenama, gde sam pre imao 35 sa svime na MAX, sada imam 50, a bukvalno 95% vremena sada imam 60+ FPS, I'm happy now, jeste da se grafa sada greje 2-3c vise but FUCK IT za ovoliki jump u performansama se isplati !!

E bas si PC igrac, drzi power savings upaljen.....

28. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Jbg kada mi je komp upaljen 24/7 mesecima xD
    Sada sam stavio shorcut za Power options tako da nece vise biti problema xD

29. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Davno nisam imao ovako podeljeno mišljenje o igri kao o Alanu Wakeu. Igra počinje fantastično, scena na feriju, atmosfera malog gradića koja obećava Twin Peaks, zanimljiv twist odmah na početku i šlag na torti In Dreams od Orbisona koju obožavam još od Blue Velveta. Ne može da omane?

Epizodna struktura, fuck yeah, odmah krenem drugu epizodu, postaje sve zanimljivije. Ono što baš ostavlja utisak su neverovatna voda i teksture drveta, vrhunski i za današnje standarde. Priča uvlači sve više i onda dođe četvrta epizoda, atmosfera u lodge-u je ok, ali od tog momenta priča kreće da se raspada za mene.

Jednostavno atmosfera od tog momenta više nije bila na nivou sa početka igre. Borba mi je postajala sve dosadnija (iako je ok koncept), tako da sam se skoro jedva naterao da je završim.

DLC je ok, ali opet nema jasnog raspleta u priči.

Koliko sam ja skapirao Zejn je napisao Alanov lik, jer da nije, ne bi bilo clickera, crazy lady of the light itd. Zašto je onda fokus i dalje na Alanu kad je glavni i odgovorni ustvari Zejn. Ako Zejn nije u priči predvideo da će Vejk izaći iz mraka, ne vidim čemu misterija na kraju?

Mislim da su malo izgubili fokus tokom razvoja, možda im je početna ideja bila da naprave open world Twin Peaks, pa su videli da je to ipak prevelik zalogaj, a onda tesali igru dok na kraju nisu završili sa ovim. Nije loše, ali imao sam velika očekivanja.

Moram da kažem da mi je Beri verovatno najgori NPC ikada, toliko out of place da je to neverovatno. Jedini iritantniji NPC koga sam susreo u skorije vreme je crnkinja iz Dead Space 3. Lik kao lik je zanimljiv, ali za GTA recimo, u nečemu što pokušava da emulira atmosferu Dejvida Linča nema šta da traži.

Nightmare je okish, dosadnjikav na momente, ali zanimljiv koncept.

30. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Sad odigraj American Nightmare :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,114
    3,350
    113
    Vec je dva puta u postu napisao da ga je odigrao xD

Goro Manjina likes this.
  32. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,002
    383
    83
    Ne secam se tacno svih tvistova price, ono sto mi je slicno bilo kao i tebi je to splasnjavanje posle uvoda, gde sam poceo da očekujem vise i vise ali kad sam uvideo da je to to, navikao sam se i uzivao do kraja, nije mi ostavila igra nijedan los utisak, svi segmenti su izmedju dovoljno dobar i odlican.

Ryo likes this.
  33. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Meni je startovala dobri, i bila je sve bolja kako je napredovala. Solidna mindfuck zavrsnica, pa [meh] akcioni DLC i dobar story DLC.

34. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    @nebojsa986 Ne kažem da do kraja nije bilo dobrih momenata, ali je bilo baš mnogo ispod onoga što sam očekivao.

Baš veče kad sam krenuo da igram, pala ona kiša i zahladilo napolju, a Alan u onoj šumi i magli, mislim u sebi лептејебо ovo će da bude epski, kad ono 6 sati kasnije uskače Beri opasan svetiljkama, daj bre :D I oni prekidači sa zelenim lampicama, kad ih vidim ne verujem, napušteni rudnik, ali nema problema, sija zelena lampica na dizalici, moram da probijem vrata vikinškim brodom, nema problema, tu je zelena lampica.

Ima tako nekih stvarno sitnih detalja, ali koji mi totalno razbiju atmosferu i stalno me podsećaju da je ipak igra. Stojim ispred žičane ograde i umesto da se popnem i preskočim, ja prođem pola grada da bih došao sa druge strane, neki isforsirani arena fajtovi tipa kad NPC ne može da otvori vrata i sl. Realno gledano to su sitne stvari, ali baš razbiju imerziju i još kad dodaš konfuziju u priči u 4. i 5. epizodi ubili su mi volju da nastavim igru.

@DieH@rd Pa zavisi šta si očekivao od igre posle prve epizode. Pomenuo si u tvom opisu uticaj Twin Peaksa i ja sam baš to očekivao u nastavku igre, a ispostavilo se da Twin Peaksa ima samo u prvoj epizodi. Misterija me je vukla do četvrte epizode, posle toga mi je bilo svejedno.

gruja likes this.
  35. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,620
    1,170
    113
    Igra u početku deluje obećavajuće i zanimljivo, a već na polovini se razvodnjava i postaje repetitivna. Očekivao sam više survival-horror elemenata, a zapravo je akcioni triler sa konstantnim napucavanjem jednih te istih neprijatelja u istovetnom okruženju. Naterao sam se da je završim iako sam već na polovini bio smoren i razočaran.

Ryo likes this.
  36. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Procitao sam samo poslednji post :) Tu ga nije spominjao... Anyhow meni je AW skroz ok kao celina. Mozda je rasplet mogao da bude malo jasniji jedino, ali ocekivali su da ce raditi nastavak. Igra je classy pre svega, atmosfera, muzika, rezija pa i akcija... sve je za klasu iznad mnogih igara i danas. Zbog tog kvaliteta progledao sam kroz prste malo labavijoj prici pred kraj.

37. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,352
    1,517
    113
    Krenuo ponovo ovo da igram kao pripremu za Control.
    Sve na max u 4k, bez huda, sa smanjenim brightness-om (oled blacks!!!) i uz slusalice ... ludnica.
    Igra i danas izgleda prilicno dobro - modeli i teksture su nesto losiji, face su bzvz, ali su zato voda i osvetljenje fenomenalni.
    Magla izgleda brutalno.
    Sa druge strane, cini mi se da nocni nivoi izgledaju previse cisto, ako to ima smisla. Kao da je deo atmosfere izgubljen. Mada mi naravno ne pada na pamet da igram xbox verziju opet :).

Nekako imam osecaj dok ponovo igram da su ciljali neki TLoU fazon nekoliko godina pre te igre, samo sto je to izvedeno dosta losije (pre svega zbog glume, dijaloga i price).

Last edited: Aug 13, 2019
    TwiSteR and vetar like this.
  38. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,265
    1,081
    113
    Valjda je TLoU ciljao na Alan Wake fazon jer je Alan Wake izašao mnogo ranije. Ja u Alan Wake nikakvu lošu glumu nisam video. Jbt, prekrajate istoriju kako vam odgovara kao Vučić

Goro Manjina likes this.
  39. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Hteli su da urade ono sto je TLoU uspeo da uradi. Mislim, jednostavno je.
    Nije gluma toliko losa, ali nije na nivou ND igara.
    Ako se dobro secam, sledeca igra im je bila bolja na tom planu (doduse i poznatiji su glumci).

40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,058
    2,778
    113
    gluma je jos ok, face i animacija su zato jako losi, bili su dosta ispod nekog standarda i za tu generaciju

shin-boyan likes this.
  41. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    A i ovo sam zaboravio. Odlicno je.

42. shin-boyan

5,352
    1,517
    113
    Dobra igra, mada je pred kraj malo postalo monotono.
    American Nightmare je blago dosadan, ali ga vredi igrati zbog Observatory Fight Scene.
    Kontam da ce nastavak biti open world igra.

disturbed likes this.
  43. TheNick

21,607
    3,028
    113
    Jesi igrao DLC za main igru?

44. shin-boyan

5,352
    1,517
    113