1. powered by Surfing Waves

Alien Covenant [Maj 2017]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Panzer, Dec 25, 2016.

1. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    idi mrči nešto, mnogo si nervozan...

2. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

812
    66
    28
    GLedao sam ga skoro, i sranje mi je. Prometej je za ovo tata.

gruja likes this.
  3. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,242
    259
    83
    I ne mora da znaci, odgledah film za vikend, i blago receno uzasno je odradjen, ali dobra podloga za nastavke, tako de ne vjerujem da ce biti gori od ovoga, samo da ne bude ovoliko dosadan, tj. da bude iole gledljiv moze proci, ovaj ne moze.

4. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Fina chapri

5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Hoce ovo dobiti nastavak ili je stopirano sve?

6. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Skoro sigurno nece biti u originalnom obliku. Ne obavezno samo zato sto je lose prosao, vec zato sto ce Disney sigurno imati drugacije planove of Fox-a.
    Mada iskreno bi voleo da vidim ko je tvrdoglaviji - Ridley Scott ili Disney hardcore producenti sa centalnom vizijom.

Jos nema nikakvih najava sta ce Disney raditi sa Foxovim francizama tipa Alien i sl.
    Mozda ih prebace u Touchstone Pictures, mozda naprave novi brand (za studio)? mozda i smeju da zadrze formu starog Fox-a?
    Ne verujem da ce biti info-a pre 2019-te o novim planovima (ako ih uopste i bude u skorije vreme).

Licno verujem da ce reboot-ovati sve i pripremiti triologiju 2021? sa skroz novog ekipom, i vracanje korenima Alien/Aliens bez ikakvih mudrovanja o smislu zivota, sviranja frule i sl.
    Verujem da i zavisi od Predatora. Ako bude hit (a ne bi potcenio Shane Black-a) iako je trejler (po meni) katastrofalan, mozda lakse oforme sci-fi horror tim i pocnu da forsiraju i te francize/zanr.

nikola22 likes this.
  7. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Podrzavam izbacivanje iz kanona svega posle alien3,kao sto je uradjeno i sa Terminator fransizom.Pre par dana sam pogledao sve T filmove koji su izasli i zabolela me glava od svega posle dvojke.

8. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63
    Gledaj i Sarah Connor Chronicles, to je jedino sto valja posle T1 i T2.

9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    To je ono sa Lenom Headey?Tu je bila bas hot,koliko se secam iz par epizoda koje sam pogledao davno.

10. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63
    Jeste :) Samo steta sto je serija otkazana.

11. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    alien 3 je solidan ali razmisljam da li bi on trebao da leti iz kanona, Blomkamp je trebalo da pravi nastavak na aliens ali od toga nije bilo nista, steta...ali zato smo dobili ovaj shit od covenanta

SolidSnake88 likes this.
  12. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Assembly cut trojke je skroz ok.

13. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Meni su i trojka i četvorka gotivni filmovi. Svaki od četiri Alien filma ima specifičan feel i identitet, i ukupno čine dobar serijal.
    Covenant je ok za pogledati, definitivno bolje od Prometeja, ali brate usrao ga je sa onim gej naučnicima :puke:

Last edited: Aug 10, 2018
  14. TheNick

19,960
    2,403
    113
    A meni su Prometej i Covenant super filmovi i bas mi se svidela cela glupost sa Inzinjerima iako je propustena prilika za zaista epic story, voleo bi da vidim treci film - sto sada nema leba da se desi.

15. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Loše sam se izrazio, nisam mislio na Inženjere već na onaj gej par naučnika koji su ubacili radi sjw momenta i podilaženja lgbt lobiju

Last edited: Aug 10, 2018
  16. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    meni je prometheus sa svim svojim problemima opet bolji film od covenanta, covenant em sto je retardiran em je skroz ali skroz usrao origin aliena. fim izgleda odlicno, ima dobru atmosferu i nekoliko interesantnih nasilnih scena ali to je to. bezveze propustena prilika da odrade nesto interesantno posle prometheusa

17. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Od toliko sranja u filmu, vama smetaju gejevi.

Giga and dsst like this.
  18. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    loš je film, samo david valja.

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Dajte bre, film je skoro totalni shit ali ovo je toliko neupadljivo, ja uopšte nisam ni primetio.

Giga likes this.
  20. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Nisam ja primetio taj kadar već kada su dole na planeti pa ovome pozli, no nebitno, iznerviralo me kada sam primetio jer prezirem tu njihovu političku korektnost.

21. shin-boyan

4,709
    1,184
    113
    Covece, razmisli kakva su prava gejevi imali pre 50 godina, a kakva imaju danas.
    A onda se seti kada se desava radnja filma i razmisli da li bi trebalo da ti smeta ili ne.

Mislim, ne volim ni ja preterivanja (kada se po svaku cenu ubacuju zene ili crnci gde je to totalno nerealno), ali u ovom filmu ne vidim ama bas nikakav problem.

grunt likes this.
  22. dsst

dsst fdggg

3,784
    922
    113
    Yup, ljudi reaguju kao da gej naucnici ne postoje irl. Jebe mi se da li je razlog za tu njihovu osobinu bio politicki, ono je toliko suptilno da zaista treba da razmislite o zivotu ako vas to triggeruje umesto npr los scenario.

23. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Svi znamo da nisu to ubacili jer su hteli da naprave sliku društva budućnosti ali ok, zaboravite. Posle onakvog Prometeja nisam gajio nikakve nade a ispao je nešto bolji film od njega.

24. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    realan problem je što su ubacili najnesposobniji crew po struci. :D

disturbed and Ace like this.
  25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    isto je bilo i u prometheusu, umesto to da ipsrave u nastavku oni ponovo skupise grupu bilmeza

SolidSnake88 likes this.
  26. shin-boyan

4,709
    1,184
    113
    Mozda je to neki social commentary, samo niko od nas ne konta.

27. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    nah samo lenji nacin da se pogura prica i prikazu neke interesantne scene

28. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Ovo mi je jedan od najboljih momenata iz Prometeja :D

29. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Rasa inzinjera je u nekom trenutku izgubila biolosku mogucnost da se razmnozava... Mozda su pedercine tu da ukazu da su i ljudi krenuli istim stopama.

30. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Po meni, Alien i Aliens su funkcionisali tako dobro zato sto su bili u pitanju obicni ljudi u vrlo neobicnoj situaciji.
    U Alien-u uvodni deo filma se cak i bavi socijalnim pitanjima - hijerarhiji na brodu, ko ce dobiti koliko novca, ko sta mora da radi i slicno.
    Svima je jasno da niko nije odusevljen poslom i da samo hoce da se vrate kuce.
    Slicno je i u Aliens-u, mada su u pitanju svemirski vojnici u ulozi neke vrste bolje opremljene policije, koja po potrebi putuju po zabacenim kolonijama.

Treci deo je vec zahtevao vise objasnjavanja o zatvorskoj koloniji, odnosima medju zatvorenicima itd. A tu je i (po meni) diskutabilan religiozni element. Taj deo trojke mi i nije dobro funkcionisao.

Alien mi je oduvek bio toliko fascinantan zato sto predstavlja nesto nepoznato, nesto strano, zato i naziv filma tako odgovara atmosferi.
    Space jockey brod mi je bio fantastican zato sto nista kao gledaoc (ili kao svemirski kamiondzija) nisi mogao da znas o njemu.
    Postoji nesto vece od tebe i ne mozes to da razumes i to je skroz ok - samo si covek...

I onda dolazi Prometheus koji ide u totalno drugom pravcu - od obicnih ljudi i misticnog Alien-a, dobijamo grupu eksperata (koji se ponasaju vrlo ameterski) i neko objasnjenje o smislu zivota ili sta vec... kao i komletan origin alien-a...

Stvarno bi zeleo da vidim Ridley-a u visokobudzetnom SF-u, gde se bavi temama o nastaku ljudi, kolonizaciji svemira, opasnostima AI-a, covecijem samounistenju, drugim civilizacijama itd... Ali... to nije Alien(s)... Alien je grupa obicnih ljudi, u neobicnoj opasnoj sitaciji.

Mislim da smo vise razocarani Prometheus/Covenant-om zato sto su to Alien filmovi, nego sto su sami filmovi toliko losi.

Ace and stale like this.
  31. Blinker

Blinker Kinslayer

368
    60
    28
    Ja se ukljucujem sad odjednom u thread ali sam ga pratio, a kao neko kome je Alien u top 3 najbolja filma osecao sam se duznim da nesto kazem. :D Ukoliko neko nije gledao Aliena neka preskoci moj post!!!!
    Alien (prvi) je ubedljivo najbolji deo, muzika, atmosfera pa i sam ''slogan'' - In space no one can hear you scream, dovoljno govore sta je poenta filma i smatram da su uspeli u tome, odnosno Ridly da je uspeo, kao sto rekoh slogan je mnogo dobar. Tu se provlace i socijalne teme kao sto je vec receno ali i tema koju je Ridly oziveo u Prometeju, AI kao neprijatelj. Ash na koga svi zaboravljalju odnosno svi ga vidi kao random negativca, medjutim on se divi organizmu koju su nasli sto vec tad govori na cijoj je strani AI, po strani to sto je imao naredbe od kompanije-nigde u naredjenjima nije njemu receno da mora da mu se divi vec on to sam cini. Konkretno ova scena

AI ili Androidi vec tad smatraju da su ljudi previse nadobudni i zele im kraj. Ima tu jos nekih stvari, ali ovo je ukratno.
    Da ne bih pisao o svakom, samo cu reci da je Alien Resurrection najvece sra*e u fransizi, cak i Alien vs Predator deluje bolje...
    Mislim da Ridley radi na previse projekata sada tako da sigurno necemo dobiti nastavak kakav Alien zasiuzuje :/

Teoreticar likes this.
  32. Giga

Giga Active Member

199
    47
    28
    Aj da se i ja ubacim.

Alien je medju najboljim horor filmovima ikada snimljenim, a Aliens je opusteno najbolji horor akcioni film svih vremena.

Alien 3, iako je losiji od prva dva dela, je i dalje fenomenalan film. Fincher je razvalio sa kinematografijom, atmosferom, i opstim ugodjajem. Dan danas me prodju zmarci od scene sahrane koja se odvija simultano sa ,,radjanjem" dog aliena. Opusteno ubijanje maltene svih likova iz dvojke mi je skroz ok - to je horor film, i takvi zli twistovi su na mestu. Ko ne moze tako nesto da smisli, nek ne gleda horore.

Alien 4 volim jer je blesav i jer ima glumacku ekipu od koje se ne zna ko je veca njuska. E sad, da budem iskren nisam ga gledao jedno 10 god, tako da nemam pojma kako bih ga danas doziveo, ali svakako je prepun kultnih scena koje su mi ostale u jako dobrom secanju.

Alien vs Predator filmovi se pravim da ne postoje.

Prometheus i Alien Covenant su umetnost za AvP, ali su i dalje nepovezano govno koje vredja inteligenciju tako sto glumi neku dubinu (sto je Lindelofova specijalnost koju je vrlo lepo muzao u Lost-u). Prometheus pocinjava najveci greh time sto je zapravo mrtvacki dosadan na drugo gledanje (za Covenant ne znam jer sam ga gledo samo jednom). Ridli Skot je pijandura kojoj sme da se dozvoli da rezira tudje vizije, ali nikako da se mesha u radnju. Bar je Fassbender super odradio posao, i bar su filmovi vizuelno lepi.

Sto se tice Blokampovog aliena, ja stvarno pojma nemam zasto bi iko zeleo da Blokamp ista vise rezira? Blokampa je usralo da napravi jedan dobar film, ali je sa Chapijem i Elisijumom dokazao da je sa D9 samo imao srece. Nek se drzi podalje od Aliena.

Blinker likes this.
  33. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Prva 3 Alien filma i Alien Isolation. To je jedino "sto valja".

Blinker likes this.
  34. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    meni su dobri alien3 a i 4 ali ako bi sad gledao na sta da se nastavi neki potencijalni novi film to bi bio aliens

35. Blinker

Blinker Kinslayer

368
    60
    28
    Alien Isolation je verovatno jedina igra radjena po filmu koja je ispala tako dobro (zanemaricemo igre kao sto su Simpsonovi koje i ako su zabavne nije im mesto da se bas porede).

Alien 4 vidim kao neki spinoff, jedino sto mi se svidja u njemu jeste kraj koji ostavlja mesta da se stvari isprave dobrim nastavkom. Mislim da je ovaj deo i najvise puta pustan kod nas, barem u novijoj iskoriji, i ima dosta scena za pamcenje ali opet kao da ima 20% veze sa Alienom.

36. Giga

Giga Active Member

199
    47
    28
    AvP igre su odlicne.

Alien:Colonial Marines su svi besno napljuvali, ali ja sam tu igru igrao posto je vec patchovana i bez ikakvog znanja o losim kritikama i kompletnoj kontroverzi oko nje, i u slast sam je odigrao. Ostala mi je u secanju kao odlican "soft remake" Aliens-a.

Alien: Labyrinth strip je fenomenalan.

Od knjiga sam procitao 6 komada, Alien Harvest, Nightmare Asylum, Earth Hive, i novelizacije prva 3 filma, i sve do jedne su govno koje treba spaliti.

Konacno, 2D Alien 3 na automatu gde pucas sa onom velikom puskom ko iz Aliens-a je jedna od igara koje sam besomucno ljustio kao klinac. :D

37. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Produkcija od Alien4 je bas bila shitshow epskih proporcija. FOX doveo francuskog direktora koji ne zna engleski, nije zeleo da prica ni sa kim, i sam je menjaju pricu kako mu se svidelo.

38. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ali je zato fiilm ima taj look koji mi se prilicno dopada

39. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    In other news...
    https://www.avpgalaxy.net/2018/08/1...es-that-dont-fit-its-family-friendly-formula/

Dovidjenja Alien. Bio si cool ali nisi prikladan za Disneyland-a

40. stale

stale bowel disruptor

3,589
    864
    113
    Nisu doveli francuskog režisera nego jebenog Jean-Pierre Jeunet-a :)

Meni je ta film bio donekle ok, al kad se pogleda koliko je talentovanih ljudi radilo na njemu onda je fail teški.

Inače to mi je prvi Alien film koji sam gledao.

Rodilo likes this.
  41. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    isto...valjda, ili sam alien 3 prvo gledao, nisam ni znao koji je deo samo sam znao da je osmi putnik, horor, najstrasniji film ikada tako da sam se bojao uopste da pustim kasetu

42. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Nije mi jasno zasto zapostavljate Monolith-ov Alien Versus Predator 2 (2001).
    To je jedna od najboljih shootera iz tog doba uopste.
    Prica, karakteri i frakcije su odlicni, a narocito za ono vreme kad je bilo samo idi i pucaj. Kampanja sa 3 rase, isprepletana.
    Dizajn je veran onom iz Alien-a i narocito iz Aliens-a (i minimum Predator elemenata).
    I MP je bio odlican. Cak je bilo i competativnog igranja (mada kratak period).

Ostali delovi u serijali nisu dobri, ali ova je igriva i danas.

Treci deo je imao 10 scenarija, a mogu misliti sta su mladom Fincher-u kojem je to bio prvi film radili.
    A sto rece Stale, Jean-Pierre Jeunet je poznat reziser i tad bio.

Zanimljivo zapazanje. Ali ako gledamo AI u originalnom Alien-u postoje 2, a ne samo jedan. Tu je i MU-TH-UR 6000 (MOTHER) centralni kompjuter koji nije nesto preterano inteligentan, i Ash android koji niko ne moze ni da provali da nije covek. Razlika izmedju ta dva AI-a mi je prevelika, narocito iz danasnje perspektive.

Mislim da se danas mnogo bolje drze HAL 9000 i terminator sa mnogo jednostavnijom perspektivom "Listen, and understand. That terminator is out there. It can’t be bargained with. It can’t be reasoned with. It doesn’t feel pity, or remorse, or fear. And it absolutely will not stop, ever, until you are dead."

Ali ok da... kad postavis tako, David ima vise veze sa originalnim Alien-om, nego sto se prvo cini...

Najbolji horror AI momenat u Alien-u mi je u ubedljivo u Isolation-u. Izrazito su creepy i strasni, narocito u momentima kad ne ocekujes da se okrenu protiv tebe.

Last edited: Aug 12, 2018
    Blinker and eufrat like this.
  43. Blinker

Blinker Kinslayer

368
    60
    28
    Neka jednostavno prodaju Alien ip, ovako ce da trune jedno 10 godina dok ga se ne sete...

Skroz sam zaboravio na alien infestation, takodje dobra igra. :)

44. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Nikada nisam kapirao hate prema Alienu 4. Meni je ideja sa kloniranjem Ripley uvek bila genijalna. Ima baš cool scena u tom filmu, nekoliko campy (tek skoro sam to primetio) i let down kraj ali, ali priča, atmosfera i glumačka ekipa mi sve to loše poništava.

A što se tiče Fox-a: šta se sekirate, najvažnije je da su sad svi Marveli zajedno. Čekamo samo još oskara za njih ;)

45. Ace

Ace 1.000.000

2,801
    562
    113
    Sjajna igra. Ja sam gotivio i prvi deo iz 1999. jer sam konačno dobio priliku da igram kao Predator u nekoj igri ali je igra objektivno imala dosta mana.
    Drugi deo je neverovatno unapredio svaki aspekt igre, tri totalno različite kampanje, zaista jedno od najboljih igračkih iskustava početkom 2000-ih.

eufrat likes this.
  46. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    AvP2 sam igraooo baš baš dugo i prelazio više puta, pogotovo Predator kampanju. Jako dobra igra.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

47. Teoreticar

2,453
    652
    113
    A koliko puta si presao predator kampanju, a da si pokupio svaku lobanju? :D

48. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Možda jednom, ne sećam se :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

49. Blinker

Blinker Kinslayer

368
    60
    28
    Meni je najveci trip bio sto Alien njih ne dira, sto je i logicno ali su fino odradili. Ali su me oni vise smarali nego Alien, posebno u onim poslednjim delovima...

Jer je to kloniranje bilo krajnje ''nerealno'' cak i za film. 'Ajde da napravimo Ripley da bude imba tako sto ce deo DNK Aliena da ostane u njoj. U Alienu 3 je uspostavljena fina veza izmedju nje i Aliena, dignuta je nekako na visi nivo. Film ima zanimljivih scena, i da su nekako taj deo oko kloniranja ispravili na mojoj listi bi prosao mnogo bolje. :D Posebno sto je u tom delu prica oko kompanija i tog kapitalizma u buducnosti malo produbljena.

50. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,875
    1,499
    113
    Dizni, sisaj istu tvrdu kurcinu kao nintendo

Sent from my MI MAX using Tapatalk

9dots likes this.

Share This Page