1. powered by Surfing Waves

Android emulators general

Discussion in 'Mobile gaming' started by Visant, Feb 9, 2014.

1. Visant

Visant Captain Caveman

2,431
    14
    38
    Imam android telefone vec dve ili vise godina ali nikada nisam ubacio emulator niti igrao neke igre zbog prezira prema touchscreen-u . Sada narucio sam bluetooth gamepad sa DX-a i pokusao bih da odigram nesto . Ne volim mikrotransakcije tako da bi palio jedino pune igre preko emulatora. Mislio sam da bi mogli ovde da se informisemo o licnim utiscima i konfiguracijama emu software-a za android platformu.Tako da bi bilo korisno da napisete koje emulatore koristite na kom uredjaju

Meni iskreno najvise smisla ima igrati GBA zbog optimizacije za manje ekrane na mom telefonu Xperia P lt22

2. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Meni su se za klasične konzole najbolje pokazali emulatori by Robert Broglia. Inače i ja samo imam njegove MD i NES emulatore pored PvZ2 na telefonu jer me nove mobilne igre nimalo ne interesuju.

3. CptPotato

CptPotato Member

50
    0
    6
    Ovako: za GBA koristim My Boy!, za GB koristim GBC A.D., za SNES koristim SuperGNES, za Mega Drive koristim Gensoid i za DS koristim DraStic. To je sve što imam od emulatora, i dobro me služe :)

4. zdravkelja

zdravkelja Member

8,717
    1,516
    113
    Ja sam jedino koristio Snes9x. Nisam morao nikakve konfiguracije da cackam, loadujes rom i igras. Naravno, touch kontrole onemogucavaju igranje brzih igara kao sto su Megaman X ili Donkey Kong, prvenstveno zbog toga sto nijedan emulator koji sam probao nije imao podrsku za vise od dva inputa istovremeno. Napred + trcanje + skok nisu funkcionisali. Ali je za rpgove super, igrao sam CT, FFIV i V na emulatoru i nije bilo nikakvih problema.

5. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Da li je neko probao Reicast?
    Nikako ne mogu da podesim da loaduje igre(prikaze ih u spisku, ali ode u meni umesto da startuje igru).

Od ostalog sto sam probao na Fire TV-u:
    - ePSXe radi odlicno
    - Snes9x radi odlicno, osim ako se ukljuce efekti
    - ppsspp ponesto moze da tera u full speedu, vecina igara se vuce
    - SuperN64 radi solidno, nikako ne mogu da mapiram tastere

Videcu da sutra probam MAME, MD2 i DS emulatore.

Dodatni problem je konzola ima samo 8gb rama, tako da je uvek muka sa prostorom.
    Probacu sutra i RetroArch, navodno XBMC moze da se koristi kao loader, pri cemu se romovi vuku sa mreze.

6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Da li je neko probao Reicast?
    Nikako ne mogu da podesim da loaduje igre(prikaze ih u spisku, ali ode u meni umesto da startuje igru).

Od ostalog sto sam probao na Fire TV-u:
    - ePSXe radi odlicno
    - Snes9x radi odlicno, osim ako se ukljuce efekti
    - ppsspp ponesto moze da tera u full speedu, vecina igara se vuce
    - SuperN64 radi solidno, nikako ne mogu da mapiram tastere

Videcu da sutra probam MAME, MD2 i DS emulatore.

Dodatni problem je konzola ima samo 8gb rama, tako da je uvek muka sa prostorom.
    Probacu sutra i RetroArch, navodno XBMC moze da se koristi kao loader, pri cemu se romovi vuku sa mreze.

7. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Cim sam kupio Xperia Z1 odmah naskidah masu emulatora za sve moguce konzole. Međutim ubrzo odlucih da obrisem većinu toga. Ostavio emulatore samo za handhelds uređaje. Posto mi NES, SNES, MD i PSX igre na telefonu nikako ne izgledaju normalno. Previse je sve nekako sitno i bezveze. Sto se tice emulatora koje zadrzah koristim GameBoid (GBA) i stvarno je odličan. Nikakvih zamjerki nema. Sve je igrivo i lijepo izgleda. Za Game Gear poslastice tu je Gearoid. Isto tako u praksi odlčno radi posao. Ali Game Boy / Color emulatori su bruka. Gameboy Color A.D. ima katastrofalne kontole. Lik kojim upravljam ide malo, malo pa stane. Pa opet morate da pustate i pritiscete touch screen contolre. Nema sanse da skocite iz zaleta ili trka. Prosto samo moze da skoci u mjestu. Ostalo su egzibicije koje nekad prođu nekad ne. Inace sve lijepo izgleda. Igre su zabavne. Ali tuzno je sto usrane kontrole toliko degradiraju ukupno iskustvo. Ako neko zna za DOBAR Game Boy emulator za Android neka mi javi.

8. Cipak

Cipak RPG Fan

1,575
    325
    83
    Za Game Boy / Color koristim GBCoid. Nisam do sada imao problema sa kontrolama. Ali moram da napomenem da ne koristim touch kontrole posto igram na Xperiji Play.

9. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

67
    9
    8
    Nabavio sam DraStic DS emulator za android... ovo je totalno smesno, bolje emulira DS igre nego moj 3DS O_o
    Em ima fensi filtere pa je slika lepsa, em rade stvari poput Animal Crossinga koje na 3DS iz nekog razloga ne rade... jedino sto su u potpunosti igrive samo igre koje imaju 100% stylus input (touchscreen kontrole su uvek losa stvar) ali njih ima dosta :)

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,879
    1,502
    113
    prinudjen da ponovim sliku, mobile gaming jedino ovako ima smisla :)

11. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,242
    259
    83
    Igrao sam prije mozda godinu dana Xenosagu na Androidu, smorio me touch pa sam zavrsio na PSPu.
    Inace, ePSXe je bio u pitanju i sljakao je odlicno.
    Ima dosta PS1 naslova kojih bi se prisjetio, tako da sa novim telefonom stize i ovo:

12. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Ataroid, Gensoid, Nesoid, DraStic, MAME4droid i FPse. To imam od emulatora. Inače svi rade fantastično. A posebno me je oduševio DraStic sa svojom brzinom. Alcatel C7 ga vrti bez problema.

Trenutno smišljam šta ću za Joypad...

13. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
  14. Cipak

Cipak RPG Fan

1,575
    325
    83
    Ma vecina android emulatora rade odlicno i na starim telefonima. Ja samo zbog emulatora i cuvam jos Xperiu Play. Upravo sam se danas malo igrao na DraStic-u. Taj emulator odavno radi savrseno na Play-u mogu da zamislim kako radi na novijim telefonima.

15. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Btw, instalirao sam FPse, mnogo je brži nego ePSXe...

16. Cipak

Cipak RPG Fan

1,575
    325
    83
    FPse je odlican. U principu nasao sam za sve retro konzole emulatore koji odlicno rade. Osim za Nintendo 64. Isprobao sam par komada pre jedno godinu dana i ni jedan nije radio kako treba. Da li je se u menjuvremenu pojavio neki novi na kome mogu da se igraju igre bez problema.

17. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Probaj RetroArch, on je all in one. Svi ga hvale...

18. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Jel moze uopste da se normalno igraju igre na PPSSPP na Nexusu 4? Ja probao GTA Liberty City Stories i ono je bas presporo.

19. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    jesi li se igrao sa podešavanjima? also, postoji posebna tema za ppsspp.

20. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Nisam, iznervirao sam se i obrisao i igru i PPSSPP.

21. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Road Fighter na Nesoid emulatoru preko USB OTG sa arkadnim kontrolerom. Naravno, combo radi i sa svim ostalim emulatorima...

Sve kontrole preko tastera: levo, desno, A i B.

meca dobric likes this.
  22. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Koliko drzi baterija? Kakva je razlika u odnosu kad ne koristis externi dzojstik?

Mislim da bi mogao da ukombinujes drzac za mobilne za prednje staklo u automobilu.

Jos da vidim da li moj pametni telefon podrzava ovo.

23. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Svi "noviji" telefoni podrzavaju OTG HID input, i vecina emulatora podrzava remapiranje kontrola. Koji fon imas?

24. nesrulz

nesrulz SERT - Osnivač

383
    4
    18
    Hvala za predlog u vezi držača. Pogledaću.

Baterija traje isto, koliko sam ja primetio za ova 2 dana igranja.

btw, Alcatel C7 here...

Edit:

Ovde ima svega od držača: http://www.tehnomanija.rs/drzaci-za-mobilne-telefone

Cool, ima da uzmem neki za male pare i da ga zalepim od gore na pleksiglas.

25. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

344
    53
    28
    Bilo bi dobro da neko napravi sticky sa konzolama i njihovim android emulatorima u kratkim crtama pros/cons....

26. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Probao sam OTG na Xiaomi Redmi 2 i radi. :)

U ostalim vestima

ePSXe for Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epsxe.ePSXe&hl=en

What's New
    V1.9.34
    * Added VR Cardboard support preferences+VR Modes (Combo with preferences+player1+accelerometer=AXIS_X_AXIS_Y to play games as Spyro the Dragon)

Jos jednom Added VR Cardboard

Nyarlathotep likes this.
  27. GameBoyFan

GameBoyFan Active Member

299
    178
    43
    Probajte happy chick emulator aplikaciju, preko 10000 naslova za skidanje, svi emulatori su u aplikaciji i rade lepo, sve retro konzole na jednom mestu, sve u jednoj aplikaciji, pretraživanje po kategorijama, prava milina...
    Trebalo bi da odlično šljaka i sa Bluetooth gamepadovima.

28. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Da li znate koji emulator pokreće stare mobile igre (Symbian, Java,...) na novima telefonima. Konkretno na Androidu. Znam za postojanje takvih emulatora za PC. Ali za Android stvarno nemam pojma.

29. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,406
    2,684
    113
    Znam za J2ME, al nisam ga palio odavno.

Last edited: Sep 19, 2018
  30. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,879
    1,502
    113
    J2me loader konkretno

Sent from my MI MAX using Tapatalk

31. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Da li postoji neki Android Emulator za Windows koji podrzava Hyper-V?
    i7 4790k nema Intel Virtualization Technology...

32. stale

stale bowel disruptor

3,589
    864
    113
    Visual studio :D

Teoreticar likes this.
  33. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113