1. powered by Surfing Waves

Apex Legends (F2P Titanfall Battle Royale) - (Xbox One, PS4, PC)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Wahad, Feb 4, 2019.

1. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,824
    349
    83
    Čari igranja na PCu o kojima niko ne voli da priča, kad ne znaš da li te je neko roknuo jer je bolji, igra u 240hz i sa skupim mišem ili vara. :D

Nego, ovo je bilo ludo. :D

Čekam još sadržaja i nove likove...

2. master_yoda

1,824
    349
    83
    :/

3. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Iskreno i veci nerf treba za wingman-a nema logike da radi vise dmg-a od snajpera. Ali i ovo je dobar pocetak, a peacekeeper 1 shots u early game-u ekstra smaraju.
    Tako da su OK promene.

Ali gde su fixevi za rusenja igre, za hitbox-ove, netcode ? Gde su novi heroji, gde je battlepass ?

fluffy and stale like this.
  4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,946
    3,963
    113
    Slazem se sa Wingman nerf-om.

Prvi Battlepass stize tokom marta, ne zna se tacno kada. A IMO, ne treba da diraju hitboxove. Life is not fair, nor should BR.

Sto se stabilnosti igre tice, crashovalo mi je mozda 3 puta u prvoj nedelji, od tada radi odlicno.

5. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,571
    2,783
    113
    Longbow je imao manj RoF i DMG, ali ovim nerfom mislim da se sredilo to. Praktično, Longbow je bio koristan samo za baš Long Range do sada. Koliko se sećam, skidao je "42-3” dok je Wingman uzimao "45 a Headshot sa Skull Piercerom oko 110.

stale likes this.
  6. DieH@rd

31,946
    3,963
    113
    Wingman je bas bio nebalansiran, a i ono, nalazio se svuda lako. I dalje je jak, ali makar ce pucati sporije.

7. Wahad

12,571
    2,783
    113
    Praktično si mogao da umreš sa 4 metaka čak i kada imaš gold ili purple shield, što je bilo baš previše, a dešavalo mi se to

stale likes this.
  8. DieH@rd

31,946
    3,963
    113
    • LEGEND ADJUSTMENTS WE'LL MAKE AT THE START OF SEASON 1

Major balance changes:
      • Hit box size reductions and optimizations for Caustic, Pathfinder and Gibraltar
        • We’re better sizing hitboxes to character gear & model
        • Since these adjustments have a MAJOR impact on the game, we want to make sure there aren't any major bugs, so we didn’t want to rush them out
        • If these adjustments prove to be insufficient, we’ll consider additional adjustments during Season 1

• Minor balance changes:
      • Caustic
        • Traps - Reduced cooldown to 25 seconds from 30 seconds
        • Traps - Increased radius and proximity radius by about 10%
        • Traps - Removed a 1 second delay on the smoke dealing damage to players
      • Pathfinder
        • Insider Knowledge - Increased the number of beacons in the world to 12 from 10
      • Lifeline
        • Care Package - Removed slight chance that level 4 armor and helmets will drop
      • Wraith
        • Into The Void - Cooldown increased from 20 -> 25 seconds
      • Bangalore
        • Double Time - Reduced move speed bonus to 30% from 40%

...

TL;DR Our goal is to be able to have characters with different rig sizes, hitboxes and ability kits, and still have each character be roughly equal in power level, win rate and viability of pick.

For character balance, we look at a combination of things: pick rate, win rate, and character v. character matchup win rate among other metrics, and, of course, player feedback. The results between the 5 small and medium rig characters have been positive - they are all in a safe band of relatively equal power. Our large rig characters, however, are underpowered and their natural size appears to be a large contributor. We’re planning on adjusting the size of the large character hitboxes to better fit the model. If these changes are insufficient to bring these characters in line, we’re also considering a range of other changes such as natural damage reduction as well as individual kit power tweaks. Because many of these changes are significant, we want to make sure they are heavily tested before they go live, in the event they are necessary. Below is a quick overview on the roadmap of how we’re thinking about bringing large characters back in line.

Overall, we want to try to increase the power level of the large rig characters, before we consider large nerfs to everyone else. While we’ve made small adjustments, we’re hopeful that increasing the power of large rigs is healthier than nerfing everyone else.

9. master_yoda

1,824
    349
    83
    Užas su mi ove promene. Em su oružja koja najviše koristim slabija, em je mnogo teže naći ih sad...

10. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Meni je ok skroz. Smaraju ljudi uzasno sa wingmanima. Ne kontam ovo za lifeline. jel sad nikad nece dropovati purple armor?

11. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Pa tier 4 je gold, white,blue,purple,gold.

Tako da bice i dalje lila.

Yoda bi i dalje da pika sa wraith/wingman combo-om nebitno sto su oba inbalanced :D

stale likes this.
  12. master_yoda

1,824
    349
    83
    Od svih likova sam najmanje Wraith koristio a pucanje sa Wingmanom sa kontrolerom nije isto kao sa mišem. Peacekeeper je vrlo hit and miss bio, nekad uradi dosta damagea nekad skoro ništa...

13. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Na PC-u Wingman = win za svakoga sa above average aim-om, jedino za ljude kao ja sa hendikepom nije imba :D

Sto se Piecekeeper-a tice na njemu se oseti los hit detection, ali zato i nije neki velik nerf dobio, svakako je imba kada ljudi nemaju armor 1 shot moze da odradi sto je a big no no.

14. master_yoda

1,824
    349
    83
    1 shot Gibraltara i Caustica možda, manje likove teško. :)

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Mali update. EA je postavio oglas za posao da traze senior networking engineer-a good news mozda malo srede Apex :D

16. Wahad

12,571
    2,783
    113
    To EA radi nesto svoje. Respawn je samostalno radio na ovome, od pocetka do kraja

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,356
    1,114
    113
    Jel jedan od njih bio @YOTH? :)

YOTH and Maxa like this.
  18. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Nije isključeno :)

YOTH likes this.
  19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,356
    1,114
    113
    Sad malo ozbiljno. Da li bi ova igra radila na AMD HD 6570 i i5 3570, 6GB RAM, ipak je Source engine u pitanju, ili su ga ovi iz Respawna baš nabudžili?

20. Revan

Revan Well-Known Member

2,021
    1,193
    113
  21. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Ovako radi kod mene na T480 samo u 720 rez i prilicno je bolno iskustvo igrati tako, al bolje ista nego nista :)

Last edited: Mar 8, 2019
  22. master_yoda

1,824
    349
    83
    Opušteno, mogu sve sam. :D Kako sam rešio Bangalore koja me je jurila da me dokrajči, ma lezi bre. :D

howler and DieH@rd like this.
  23. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
  24. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    meni puca igra vise kada je ukljucen adaptive resolution fps 100
    a i shit je taj adaptive....fps dobar i stabilan al se nista ne vidi, blurry sjebano tesko se primecuju/ciljaju ljudi qq bas je meh....dobro je samo za peacekeepera:)

treba testirati texture streaming budget OFF...mozda nekom pomogne
    meni je bas gadno izgledala igra, dosta veliki fps boost sam imao 30+, ali opet isti problemi kad krene fajt ili ne daj boze neko castuje smoke shit

gledam 1660...300 evra...za apex....muke
    ;)

Maxa likes this.
  25. jovcov

jovcov Well-Known Member

664
    391
    63
    Ja burazeru naručio 1660 ti neki dan, baš za Apex :D windforce 302 eura. Sad ima gtx 760 I puca mu baš često, izbacuje neki grafički bug i to uvek kad odigra baš dobru partiju :D

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

fluffy and Maxa like this.
  26. Wahad

12,571
    2,783
    113
    Ja ne znam da li sam IKADA odigrao savršeniju partiju od ove. Znači movement, pozicioniranje u odnosu na zvuk neprijatelja, taktičko zaobilaženje, frontalna borba. sve je bilo SPOT ON!!!!

17 Killova

2573 DMG Done!!!

A N I M A L I S T I C sam odigrao.... Ja sam sam sebe iznenadio :lol:

Otključao sam dva nova bedža. Jedan je za 2500 (2nd tier) damage a drugi Triple Triple, 3x 3 cela različita squada u jednoj rundi. SAVAGE!

Nisam mogao više da ih ubijem jer su to apsolutno svi koji su se pojavili na mom ekranu :lol:

27. master_yoda

1,824
    349
    83
  28. master_yoda

1,824
    349
    83
    Kakva partija. Jedan random izađe na početku, drugi je afk sve vreme. Ja sam na sve, pobijem ih 15 i pobedim. Razočaran sam što nisam dobio bedž za pobijena 3 full squada, što sam uradio. Proverio sam na snimku, možda nije registrovao jer je treći koji sam pobio poslednji squad koji je ostao, sem mene...

fluffy and Wahad like this.
  29. master_yoda

1,824
    349
    83
    4 full squada sam pobio sad, uglavnom dobio sam bedž za Lifeline. :D 15 killova i još 3 squada je ostalo, mogao sam možda do 20 da stignem. :'(

30. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Meni se isto desilo da je lik afk celu partiju. Dropovali u skull town I uspeo je da preživi do samog kraja.

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Brate oce li vise taj season da pocne... Bas smaraju. Need new stuff da me vrati u igru :D

BTW umro sam od smeha, ovo je jedan od najboljih tips videa za Apex ikada :D

fluffy likes this.
  32. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    haha ima ovde dosta istine:) zato mi je Lifeline main char (peace keeper + smg) lol

33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,865
    2,319
    113
    To je to. LMG jedini ima dovoljno metaka da mogu da ubijem nekoga ako je dovoljno spor da me ne ubije prvi :D

34. master_yoda

1,824
    349
    83
    Ne kapiram kako se to dešava, da uopšte nisu prisutni od početka, ali ajde. Nisam baš brojao, ali kapiram da u jedno 5-6 od 10 partija mogu da računam da će bar jedan da bude afk/solo droppuje/quittuje. Sad Računam da sam sam uvek, pa se iznenadim ako bude ikakve pomoći. :D

Wraith/Lifeline/Bangalore su likovi sa najmanjim hitboxovima i najboljim abbilityima. Može da bude zanimljivo igranje i sa ostalima (imam preko 400 killova sa Bloodhoundom i Pathfinderom recimo) ali teže je.

35. master_yoda

1,824
    349
    83
  36. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Sto ne healova lika na kraju, a i on sto ne healova sebe :D

37. master_yoda

1,824
    349
    83
    Iz istog razloga što nisam pokupio šlem iz deathboxa. Kad gledaš klip greške su očigledne ali u trenutku dok igraš, dok gledaš na radar i slušaš gde su tvoji, njihovi, koliko imaš healtha i municije, moraš po nešto da zezneš. :D

stale likes this.
  38. DieH@rd

31,946
    3,963
    113

Ako je ovako mali skok, it's kinda pointless. Bice dobro za penjanje na pojedina mesta, ali nije dosta za redeployment na vece udaljenosti.

Mislio sam da ce bacati igrace vislje.

39. master_yoda

1,824
    349
    83
    Našao sam i ja jump padove. Octane samo što nije, verovatno.

40. Wahad

12,571
    2,783
    113
  41. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Jel ima jos neka prednost batylepass-a osim itema? Posto mi nije najjasnije što su ljudi toliko hypeovani

42. Wahad

12,571
    2,783
    113
    Nema

People like them cosmetics

Sent from my iPhone using Tapatalk

43. master_yoda

1,824
    349
    83
    Poslednjih 20 partija dobijam sve ovakve likove. Nerealno. Da, Gibraltar je prvi pao.

Jedva čekam da probam Octanea sutra. Valjda neće biti tuče oko novog lika, jer low level igrači koje dobijam u timu neće imati dovoljno poena da ga otključaju...

44. DieH@rd

31,946
    3,963
    113
    Ovi cosmeticsi i nisu bas nesto. Jedino me interesuje novi heroj.

45. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Nije los nov heroj.
    Ali je battle pass trash... Ovo je miljama iza Fortnite-a. Iako sa forom da uzmes 1 mesec Origin Access-a dobijas 1000 apex novcica i stim mozes da ga uzmes, nekako mi se ne daje ni toliko :D
    Ja sam ocekivao nove skinove posto igra ima uzasne skinove za likove, ali ne oni uzeli postojece i kao izvolte uzivajte, fuck no :D

46. master_yoda

1,824
    349
    83
    Pa jesu novi skinovi za likove samo ih ima malo i nisu kul Legendary sa skroz drugačijim dizajnom. 3 skina za likove dobiješ odmah kupovinom battle passa i jedan je besplatan za sve za Octanea, ko izgura dosta daleko u levelovanju.

Nisam sto godina pokupio Kraber i rekoh ajde. Isplatilo se. :D

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Igra ima uzas kozmetiku, lazy odradjene skinove, bukvalno jedino legendary su OK, sve ostalo su shity texture swaps.
    Kao sto rekoh sugavi Fortnite ima miljama bolji battle pass, ovaj iz Apexa je uber lousy job.

fluffy likes this.
  48. master_yoda

1,824
    349
    83
    Jedino Legendary skinovi su skroz drugačije dizajnirani i daleko bolji od svega ostalog, slažem se. Ne znam kakve battle passove imaju ostale igre jer se za njih nisam interesovao ali verujem da je bolje, šteta što nisu i na tom polju sabili sa inovacijama kao u gameplayu.

Makar ako kompletiraš season pass možeš da kupiš naredni za dž, nadam se da će taj biti bolji.

49. stale

stale bowel disruptor

4,138
    1,298
    113
    Ja sam uzeo battle pass kad sam video da sam proveo više od 140 sati u igri. Možda brojka nije baš skroz tačna jer mi je dosta puta stajala igra u meniju, al opet sigurno više od 100 sati zabave do sad.

50. rale

rale the first to witness

2,164
    380
    83
    majko moja igrao sam ovo na odmoru, 3-4 dana, stigao da 10 ubistava (ukupno), ovi imaju po 15 u partiji :D

Share This Page