1. powered by Surfing Waves

Apex Legends (F2P Titanfall Battle Royale) - (Xbox One, PS4, PC)

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Wahad, Feb 4, 2019.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,555
    2,779
    113

Sent from my iPhone using Tapatalk

DieH@rd likes this.
  2. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,824
    349
    83
    Jako sam blizu dobijanja Legendary Apex Packa, koji garantuje jedan Legendary item. I sad vidim post na redditu gde je lik izvukao Mozambique skin iz njega... Promenio sam regiju na Belgiju i onda dobiješ 800 crafting metals umesto loot boxa, mislim da je to bolji izbor.

3. master_yoda

1,824
    349
    83
    Juče su buffovali Gibraltara i Caustica, sad su skroz upotrebljivi. 10% damage reduction za obojicu, između ostalog.

Dobar je Devotion. :D

4. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    dude...kako je sa cheaterima na ps4? na pc-u je postao bas problem
    sezona 1 = ako igramo dobru partiju na kraju nalecemo na 3 shroud-a fazon, ili me pre toga otope likovi koji drze napred i pucanje
    malo smara i pocelo je da me opterecuje....ok mi da pizdim kad me neko ownuje al sad sumnjam u sve i ne igra mi se:/

nije totalna anarhija jos uvek, vidjam kill leadere koji iz cista mira samo popuju svoj box...znaci respawn verovatno brzo reaguje na extreme
    ali ove zadnje verzije hacka su odlicne, ako se "umereno" koriste tj ne forsira nonstop headshot/wall hack tesko se provaljuju

dunno sta ce da rade...al ovo vec predugo traje
    jadni quake champions je mesecimaaaa "resavao" problem cheatera, kad su se skockali na kraju par hiljada ljudi sto je ostalo u igri im se zahvalilo;)

5. master_yoda

1,824
    349
    83
    Čuo sam da su banovali 600k cheatera ali navodno prilagođavaju se sa novim forama pa je problematično na PCu... Cheatovanje ne postoji na PS4 i Xboxu.

Završio sam Battle Pass danas, jurim bedž za 50 pobeda sa 7 različitih likova, imam tačno 30 sa 7 likova do sad.

6. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Wow. PC, such a strong community, such players.

Sinoć sam počeo da igram, bio sam 5x drugi. Fascinantno mi je koliko ljudi ne znaju da pucaju u ovoj igri. Nebitno da li su lvl 6 ili lvl 90. Pet puta sam bio drugi, ovo je prva pobeda. Da ne uništavaju landing jebeni debili i ne izlaze čim ih neko downuje, bio bi i bolji učinak. 90% partija kada normalno sletimo imam u proseku preko 4 ubistva. Par puta sam imao 5, jednom 6.

Da napomenem da do sinoć ništa nisam igrao na tastaturi i mišu jedno 3 god bez preterivanja.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,854
    2,313
    113
    Na bolje se covek lako navikne :D

Maxa, howler and jovcov like this.
  8. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Aha.... da.

Cudo da se ostali nisu navikli tako brzo “na bolje”

9. master_yoda

1,824
    349
    83
    Pa zašto igraš na PCu bre Wahade? :D

10. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Hteo sam i tu da pobedim, jer polovina kuka kako je bolji community na PC-u zbog miša i tastature i to što igraju svi online pucačine. Kako je teže da se pobedi :rolleyes:(jeste da)

Imao sam još 2 pobede danas.

Da se razumemo, ovo nije na bolje već na gore. Igra je očajno optimizovana, ne zato što imam slabu grafičku, već sam se načitao da ljudi sa 10x boljim kompom imaju dropove u fajtu, to se ne dešava na konzoli.

Igram u 1600:900 i ne mogu da izvučem 60fps, u bitkama mi pada na 30-40, sve muljavo i mutno, ne mogu na daljinu da gađam uopšte.

Pa sada, neka neko kaže ”Na bolje se covek lako navikne :D”. Na Xboxu je crispy clear 4k downsampleovano na 1080p ekranu bez trunke frejmdropa, pogotovo ne u fajtu.

Tako kada mi dođete vi sa 1060+, nekom mehaničkom tastaturom i nekim mišem od 50+€ i kukate kako je igra teška... ili vam loše radi. Give me a break. Izgovori!

Igram btw na Logitech wireless k+m kombo iz 2010.

I ponovo imam 8 ubistva u poslednjoj partiji sa DH-om, završim treći jer njemu internet dropovao....

Svi koji se muče, git gud. Ako ja mogu da pobeđujem a nisam igrao multiplayer/singleplayer na k+m 3+ godine, možete i vi.

11. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,090
    458
    83
    Lol, trazis skilled protivnike u ovoj igri, ako ti je do tryhard igranja zna se koji su naslovi za to, ovo je imalo svoj peak tokom paid promo runa i sad polako klizi negde na sredinu lestvice po popularnosti i zainteresovanosti.

12. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Aha, to je.

Ok jasno mi je. Mislio sam da znam da igram, a ono ustvari samo nubovi igraju sada.

Hvala što si me prosvetlio malo. Izgleda da sam samo malo bolji noob od 10+ miliona na tri platforme.

13. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,928
    3,942
    113
    Sad smo im se ja i @Wahad iskakali po lobanjama, par jako finih pobeda.

14. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,090
    458
    83
    MOze da bude i 100+mil igraca kao za fortnite, procenat skilled igraca je zanemarljiv.

15. Wahad

12,555
    2,779
    113
  16. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Skromni wahadino

Inace prepuni su serveri cheatera. Skoro svaki put kad igram bar u jednoj partiji naletim na cheatera.

17. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Naleteo sam na jednog do sada. Bilo je isuvise ocigledno sta radi.

18. master_yoda

1,824
    349
    83
    Moj teammate ga uništava sa leđa i onda dođem ja za overkill. :D Zbog trenutnog stanja njegovog hitboxa (plus kretanje), Pathfinder je trenutno najbolji lik rekao bih, što ovaj pogodak čini još luđim.

Last edited: May 1, 2019
  19. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Tako mene danas jedan lik 180stepeni onehitovao.

Uzeo 7 ili 8 danas na PC-u, dosta je.

20. master_yoda

1,824
    349
    83
    :)

Ostalo 9 igrača, ja imam 12 ubistava, sve ih pobijem. :D

A nisam aktivno jurio bedž. U tom trenutku kad je bilo ako pobijem sve sem jednog koji su preostali dobiću ga, lik sa kojim sam igrao je pucao neprijatelje da im smanji health, ja sam ih dokrajčivao i eto.

21. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Jbt koliko opet cheatera ima. Čini mi se da ih je više nego ikad. Juče sam bio u timu sa 2. Ono je smešno, još su kao u fazonu "we win" :/

22. master_yoda

1,824
    349
    83
    Dugo su nas tamo čekali, bili su više i imali su sreće da budu u krugu. Ali Longbow je ekstra. :D

Isto od danas, moj najkuliji Longbow pogodak. :D

Pre neki dan su izjavili kako su do sada ukupno banovali 770k cheatera, barem i dalje rade na tome...

23. master_yoda

1,824
    349
    83
    Evo ga moj 21 kills meč od prošle nedelje, editovan da nema dosadnih delova.

grunt, fluffy, Maxa and 1 other person like this.
  24. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Okacio bre to na reddit :D

25. master_yoda

1,824
    349
    83
    Iz mog iskustva slabo prolaze youtube klipovi na redditu... Mislim da tamo prednost imaju kratki klipovi koje kačiš direktno, tako je mojih par Battlefront klipova imalo preko 3000 upvoteova. Kad browsuješ po New i klikneš na neki post sa yt klipom, to "svi" downvoteuju pa ni ne vidi puno ljudi...

26. DieH@rd

31,928
    3,942
    113
    Prodje cela PS4 generacija i nismo dobili 60fps DVR.

27. master_yoda

1,824
    349
    83
    Da, bedak. Jedan način da se snimi 60fps PS4 gameplay je remote play, koji radi i u 60fps, i snimanje toga na PCu. Ali bitrate nije sjajan, plus share dugme je jednostavnije. :) Mada, u poslednje vreme ponekad zna da skippuje par sekundi tokom gameplaya...

28. DieH@rd

31,928
    3,942
    113
    Livestream Twich/Youtube [ili samo jedan od njih?] salje 720p60fps stream. Jel mozes da preuzmes te snimke pa da editujes to?

JBG, ko hoce da se ozbiljnije bavi streamingom ove generacije konzola ipak mora uzeti neki externi DVR hardver.

29. master_yoda

1,824
    349
    83
    Moguće je to, tako sam pravio RB4 snimke u 720p60fps jer uopšte ne podržava snimanje sa share dugmetom. Ali u igrama sa puno kretanja se dosta razmuti 60fps stream direktno sa konzole...

Kao što kažeš, za stvarno kvalitetne snimke je potrebna capture kartica. Onda je samo smor što će Youtube kompresija i dalje solidno da uništi kvalitet snimka...

30. master_yoda

1,824
    349
    83
    19 killova sa Pathfinderom, uključim mikrofon da kažem randomu koji se nije diskonektovao (jedan jeste) da me pusti jer sam užasno blizu 20 i on mi ukrade poslednje killove. I kaže mi good job na kraju, pa poludeo sam.

31. Wahad

12,555
    2,779
    113
    :lol:

kao ja tebi ono veče ahahahaha

32. master_yoda

1,824
    349
    83
    Tad je bilo u domenu teorije, sad sam bio na 19 i dva od četiri poslednja mi uzme, nakon što sam mu lepo rekao. Pukao sam. :/

33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,854
    2,313
    113
    Jel se dobija nesto za 20, ili je to vise neki personalni achievement? :D

34. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Bedž na liku.

35. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    A sta njega briga za tvoje badgeve jbg.

Cilj igre je pobeda, ne boostovanje achievementa drugih igraca.

Naravno da bi bilo lepo da ti pomogne ali ne mozes da ocekujes da to bude default ponasanje random likova.

36. master_yoda

1,824
    349
    83
    Naravno da nije defaultno ponašanje ali pred sam kraj sam upalio mikrofon da zamolim da mi pruži priliku da sam završim... Stalno dobijam totalno nebulozne randome kao ovog juče, ovo je bio loš trenutak za jednog koji može da pogodi po nešto.

Makar sam juče dobio badge za po 50 pobeda sa 7 različitih likova u prvoj sezoni. :D

37. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    To je jedan od onih afk botova, mada jos nisam skontao koja je fora sa njima

38. master_yoda

1,824
    349
    83
    Prestao sam da igram Apex pre dve nedelje ali sam sklopio klip sa nekim od najboljih momenata gde pričam o prvoj sezoni.

39. DieH@rd

31,928
    3,942
    113
  40. master_yoda

1,824
    349
    83
    Yep, u sledeću subotu će pričati o drugoj sezoni pola sata na EA Playu ali već i sa tim informacijama je jasno da će biti bolja.

41. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Bio mi je post u draftu.

DH mi je pomogao da nadjem problem jer su mi sve igre radile 20fps (minimum) manje nego pre.

Onda smo shvatili da instalacijom novih drajvera i MSI Afterburnera, ovo drugo mi je downclockovalo graficku na upola bukvalno. Kada sam vratio klokove na def 1010/1375, bukvalno je poletela igra. Med 60+ fpsa. Lockovao sam vsyncom na 60 zbog tearinga.

Inace UT mi radi u 70+ sve na high+, cak sam i tamo posle 20 partija i jedno 10+ drugih mesta da uzmem pobedu :lol:

42. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Hoce neko da igra sada na PCu? Tu smo DH i ja

43. master_yoda

1,824
    349
    83
    Još mojih najboljih momenata i utisaka iz prve sezone, sa pričom o quittovanju u sred meča i napredovanju u igri.

Sutra kreće prvi Limited Time event a ja neću biti tu do kraja nedelje. :/

Trajaće dve nedelje, nadam se da ništa neće biti dostupno samo prvih par dana... Ko ima Battle Pass sutra dobija Legendary skinove za Wraith i R-301, moći će navodno da se osvoje neki novi skinovi i stiže Elite Queue, gde igraš protiv drugih timova koji su u prethodnom meču završili u top 5.

stale likes this.
  44. RaiDeR

RaiDeR Romanes Eunt Domus

128
    23
    18
    Koja ti je grafika? Meni 1060 6gb i u nekim kljucni momentima zna da se dobro osjeti pad fps-a.. doduse nisam update drivere

Igram i ja btw , vikend i neki radni dan uvece pa na discord da se nadjemo :)

45. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Ko igra na pc-u može me dodati da odigramo nekad (stale_srb) warning: I dalje nisam neki igrač :)

46. Wahad

12,555
    2,779
    113
    Pretpostavljam da guraš veću rezoluciju

7970 3GB, 1080p (100%), sve na medium (models High) zakucano na 60FPS sa vsyncom. Što je palo, bilo je na 59fps, kontam da je to zbog framepacinga ili šta već.

Nove drajevere sam stavio.

47. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,561
    133
    63
    Možda bih mogao i ja da upadnem jednom ako se poklopimo. :/

48. RaiDeR

128
    23
    18
    Rezolucija ok, sad cu ja drivere da update i mislim da ce da bude kako treba :) rijetko kad pane fps ali i kad pane grdan je osjecaj.

Na discord mi je Blazh #1606 pa se dogovaramo

49. RaiDeR

128
    23
    18
    Bhoppin while healing maknut sa novim patchom - po meni jedan od exploita koji je trebalo makar nerfovati ali ono nije da ce me zaustavit sa igranjem - doduse ako dodje do toga da se ugledaju na pubg i igra izgubi fast paced onda je brisem.

Patch je isto donio par bugova ( havoc i devotion su nenamjerno nerfovani - developeri su rekli da ce da vrate da je default ammo na 36 )

Sve u svemu, elit squad ima svoje cari i prave korak ka competetive modu sto se ceka :)

50. stale

stale bowel disruptor

4,133
    1,296
    113
    Ja gledam danas sto imam samo 24 metka u havocu, jos kontam namerno su smanjili :/

Share This Page