1. powered by Surfing Waves

Attack on Titan [2013]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by DieH@rd, Apr 7, 2013.

1. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    [gg]

2. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    http://fenglee.com/game/aog/

Probajte igru, mnogo je zarazna. :D

3. zdravkelja

zdravkelja Member

9,537
    2,057
    113
    Levi je the boss :D

4. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
    serija žešće smara, ono ok su borbe, akcija i sve to, ali očekivao sam više + ono što je najgore i manga je ista

ipak je titula za anime godine rezervisana sa Ippo 3

5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,890
    3,184
    113
    Nisam znao da ovo postoji, ozbiljno valja anime? Should I try to watch it?

6. zdravkelja

zdravkelja Member

9,537
    2,057
    113
    Pa, jedan je od boljih u poslednje vreme. Ako ti ne smeta vrlo spor tempo, mozes da probas. Akcija je odlicna, kad jednom dodje do nje. Shounen... Inace je anime klasican "kad mislis da situacija ne moze biti gora, uskoro ce se pogorsati" :D

7. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    @Nick
    Ovo mu dodje kao junacki zombi serija, sa tonom rupa u prici i lemminga koji se bacaju sa ivice.

Serija pati od "OHAIYOO" faca na dzinovima doduse, bukvalno ti izbije svu napetost situacije kad vidis tako kretenske velike okice.

Muzika je dobra zato, fajtovi (veliki) su razbijacine, ne treba da se udubljavas u pricu, ja ovo vidim kao parodiju survival horrora, verovatno je zato mozda i toliko popularna.

8. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    Serija pati od "OHAIYOO" faca na dzinovima doduse, bukvalno ti izbije svu napetost situacije kad vidis tako kretenske velike okice.

meni ih to čini samo jezivijim.

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    kakvi da mi smanje napetost, užasno su jezivi titani, nikada mi nije lagodno kada dođe krupan plan jednog od tih morona

10. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    najjači oni koji specijalno trče + oni koji trčkaraju kao školarke isl.

11. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Welcome to Nick's ANIME REVIEWS vol1

Nisam gledao ni jedan anime ima bas dugo sigurno 4 godine najmanje, rekoh da pogledam ovo kad svi preporucuju... I sta znam, u prve dve epizode mi je bilo bas cool imalo je neki dark vibe starih anime-a, brutalnost i sve to... ali to je samo bio hook jer vec od trece epizode krecu klasicni animu klishei i sranja koja su me podsetila zasto mrzim weeaboo kulturu... Potato girl nadam se da ce najbrutalnije svirepo biti sazvakana ziva kao i svi ostali sablonski zenski likovi... koji su ili weirdly funny ili glume neku uber zajebanost i ozbiljnost, kao ona glavna riba (jedina azijatkinja) kojoj takodje zelim brutalnu smrt... kao i malom plavom govnaru. Cak mi je i glavni lik bio jadan dok

napokon nije dobio konkretne moci

... Prakticno nemam ni jednog lika u seriji do kog mi je stalo... u par epizoda sam prakticno navijao za titane i odusevljavao se njihovom smesnom ali creepy izgledu i ubijanju lame ass likova. Svi likovi u seriji i njihovo ostecenje mozga su me u par puta naterali da pozelim da pljunem ili gadjam necim televizor.

Mimo toga atmosfera i misterija su ono zbog cega nastavljam da gledam seriju, evo stigao sam nekako do 13.5 epizode vec posle par dana. Moram sad malo da usporim jer vidim da ce ovo trajati do kraja meseca jos, a posto epizode prakticno traju 10-15min kad se oduzme recap i iritantne op i ending pesme, mislim da cu sacekati da izadje sve pre nego sto nastavim da gledam. Shvatam unikatnost i potencijal serije, mogao bi stvarno dobar creepy film da se napravi... ali anime konkretno je prezatrovan klisheima i preglupim likovima iako su teme kojima se bavi veoma ozbiljne i cool, Igoritza filozofija level skoro.

btw. random fun fact, onaj Titan "razbijac" armored valjda... body shape mu je baziran na Broku Lesnaru, true story :lol:

12. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    ^
    Autor voli WWE/WWF i slicno ako se ne varam.

Ja sam ispreskakao standardne stvari i samo otpratio gigantsko tabanje, onda sam preleteo ostalo do 13.5, sad kuliram drugu polovinu dok ne zavrse da preletim i to.

Inace je krenula manga koja se bavi zbivanjima nekih 70 godina ranije ili nesto tako.

13. Machine

Machine New Member

119
    1
    0
    Znači presuda smeće sem nekih 15-tak minuta po epizodi?

14. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Problem je sto epizode traju 15minuta, kad izbacis sve ostalo tako mu dodje... Nije smece vredi pogeldati I guess jer je drugacije skroz, makar u pocetku. Evo pogledao sam par epizoda posle 13.5 i onda ovo postaje totalno druga serija, pocinje da lici na DBZ po razvlacenju jednog dogadjaja u 5 epizoda... i atmosfera je skroz drugacija od onoga sa pocetka, na trenutke postaje i totalni animu klise bullshit. Skinuo sam i ja par mangi da vidim sta se desava posle ali nisam nasao tacno izdanja koja mi trebaju vec nesto 10 epizoda dalje... nista ne kapiram, plus crtez je totalno haotican. U svakom slucaju ako volite animue sigurno vredi pogledati, ako hejtujete iste (kao ja recimo) nece vam promeniti misljenje.

15. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Serija pati od zestokog pokusaja da bude brutalno realna, da bi dosli do duginih boja i stakojkuracjebote nestajanja u paru, to je meni licno najveca zackoljica da bih uzeo serijal za ozbiljno, tako da je vidim kao parodicni seinen.

Popularnost verovatno podilazi iz toga sto glavne likove ne tretiraju decjim rukavicama, vec krvavim zbivanjima, kao i tamanjenju nebitnih postrance likova usputno.

16. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Zavrsio se anime, tj ovih 25 epizoda sto je do sada izaslo...
    Nadam se da ce nastaviti serijal, meni je bio fun to watch...

17. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,363
    3,609
    113
    Gotovo znaci? Pogledao sam pola, sad mogu lagano da skinem ostatak.

18. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    pfuuuh poslednja epizoda, borba ludilo. opak kraj kao kraj sezone, nadam se da će ih biti još...

19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,537
    2,057
    113
    Ja sam par epizoda pre kraja presao na mangu, mrzelo me da cekam kako jedan chapter na celu epizodu razvlace. Prati anime mangu skroz, osim u poslednje dve epizode, malo su razvukli i istumbali dogadjaje, da bi zavrsili ovako kako su hteli. I reveal female titana mi je bolji u mangi bio.

20. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Da gotova je valjda prva sezona serije, moraju da nastave jer ovakav kraj nema smisla a manga fino nastavlja pricu... mada i dalje ni u mangi nema konkretnih odgovora jos.

Posto se anime nece nastavljati ko zna do kada, ako zelite spoilere iz mange i slicna sranja preporucujem http://shingekinokyojin.wikia.com/wiki/Shingeki_no_Kyojin_Wiki

21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,537
    2,057
    113
    Kolko je slepacka ta wikia, secam se da sam na pola serije nesto trazio u vezi nekog lika i bez ikakvog upozorenja spoileri na sve strane. Zato sam i presao na mangu.

22. sCARfiNGer

sCARfiNGer Немој Тата Роговима

1,630
    310
    83
    Upravo sam završio prvu sezonu i, verovali ili ne, po prvi put se slažem s Nickom oko nekog animea. Bolno je overhype-ovan, druga polovina ima DBZ tempo, likovi su potpuno pali po pitanju identifikacije i saosećanja, prenaglašavanje banalnih stvari deluje smešno a iz aviona se vidi ko je Fem titan (a i Armored). Imaće i drugu sezonu koja će da dobrim delom sjebe stvari i za par godina niko se neće sećati animea.

23. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Od pocetka sam se zalio na pacing i u par epizoda mi se ucinilo da su to sredili, ali mi je krajnji utisak losiji nego sto je mogao da bude. Svet je odlican, prica je dobra, ali kilavljenje i pojedini likovi kvare celokupnu sliku.

24. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    poceo i ja ovo de gledam nekim cudom, nisam pogledao neku seriju pff vise od 3 godine. jbg i dalje sam alergican na crtez sa kompa osim toga interesantno

25. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    crtez sa kompa?

ono manje-više što je već rečeno, fina akcija, ali previše razglabanja u prazno i gde su dve epizode otišle na objašnjavanje očiglednih stvari

26. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,031
    700
    113
    Ima li neko da je procitao mangu, barem ovo sto je do sada izaslo? Da li se isplati citati? Da li je prica odmakla ili je pacing kao u seriji? Razmisljam da li da uopste cekam drugu sezonu ili da iscitam mangu :)

27. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    oni koji čitaju i prate kažu da je i manga razvučena kao pita i da je anime preslikan do ae do 90%

dok anime nije oduševio toliko da bih ti preporučio mangu

28. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    crtez sa kompa?

ono manje-više što je već rečeno, fina akcija, ali previše razglabanja u prazno i gde su dve epizode otišle na objašnjavanje očiglednih stvari

koliko vec desetak godina crtaju anime na kompu, verovatno cintiq tablama, razlika u boji, pozadine i same linije crteza meni izgledaju bezveze, to vec odavno samo sam se sad podsetio

29. Roronoa Zoro

3,134
    268
    83
    jbg-a i ja volim oldschool, ali šta je tu je

30. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    zavrsio tih 25 epizoda, meni se svidela, jak pocetak i kraj, unutra malo smaranja, nisam provalio ko je zenski titan uopste xd, na kraju jebeni cliffhanger jos gledam manga ongoing znaci ni ona nije zavrsena blah

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,287
    3,487
    113
    HOLY SHIT pogledao sam neku anime seriju posle 5-6 godina pauze xD

Skroz je OK prva sezona, debilni anime momenti svedeni na minimum. Jeste da pred kraj pocinje klasicna anime patetika gde se glavni lik pocinje preispitivati i pocinje da filozofira previse itd.. Ali odlicna muzika i super akcija su definitivno razlog za gledanje. Ali su radnju malo previse usporili IMHO, 25 epizoda i NISTA skoro nismo saznali. Jebeni podrum u prvoj epizodi pominju i posle 25 epizoda nista lol Bitno je da su kljuc oko vrata pokazali, kao nismo zaboravili xD

Skidam sada Gargantiu (o da grunt odmah krece na drugi anime fuck yeah), nadam se da cu slican utisak imati tj da ce biti gledljivo.

32. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Pa da. Nema više FF pretplate pa odmah na anime, a grunt?

Inače AoT je odličan. Jedva čekam drugu sezonu. Šteta što ćemo se načekati minimum godinu ili dve.

33. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    http://www.youtube.com/watch?v=sr2PyNriPWI

34. TheNick

21,890
    3,184
    113
    ahhahahah kad se pojavi armored titan krece Brok Lesnarova tema iz WWE-a :lol: good touch

35. Blue

Blue ....................

12,097
    864
    113
    Gde da skinem 720p prvu sezonu?

Našao sam samo neki release gde su epizode po 150mb.

36. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    http://www.nyaa.se/?page=search&cats=1_37&filter=0&term=gg+shingeki

37. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Kad se ocekuje nastavak ove ANIMUE?

38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Za godinu dve, mada je manga krenula nekim zescim lol tokom, samo da ne odluce da muzu fransizu sa nekim izmisljenim serijalima.

Na drugu stranu krenula je i prequel manga ovoga.

39. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113
    Za ovu i 2015. najavljena su dva recap filma, svaki radi recap po pola zavrshene serije bez ichega novog tj. nema novih scena itd. lolchina...ete vam ga titani

40. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Glupost, procitacu negde story iz mange

41. TheNick

21,890
    3,184
    113
    Scar is back at it! Attack on Titan opis na EmuGlx novom sajtu, check it
    http://www.emuglx.org/anime-opisi/attack-on-titan/

42. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    super, ali imo opis ima previse prevelikih slicica

43. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Ironija je da je autor ove price bio inspirisan Sidonia no Kishi (Knights of Sidonia) pricom, cija se adaptacija trenutno pusta u punom jeftinom televizijskom CGIju.

Trebao bih da odvrnem drugu polovinu sezone ali nikako da se nakanem, trebao bih bas da odgledam kad sam vec preleteo taj deo u neanimiranoj formi.

Deo o facama titana me je dobro nasmejao, odlican opis.

44. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    ^ Sad si me dobro podsetio da krenem sa tom mangom, Nihei sabijac :D

45. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,027
    391
    83
    Odgledao ovo posle par godina pauze od anime naslova, vrlo zabavno samo tempo malo davi, dobio sam sta sam ocekivao. Posle sam otisao na wiki da se malo spoilujem, ne smeta mi to i kad sam video ko je sve undercover titan smorio sam se, ili ce ovo da bude neki besmisleni clusterfuck ili ce imati neko genijalno resenje radnje, samo da krene prica skoro.

46. zdravkelja

zdravkelja Member

9,537
    2,057
    113
    Ja sam bas skoro procitao mangu do poslednjeg chaptera koji je izasao i ostavlja mnogo bolji utisak. Eren nije tolko nepodnosljiv i ima mnogo bolji tempo, ne razvlace. Sad su bas stigli do vrlo zanimljivog dela, novi chapter najavljuju da ce bas epic da bude. Mada se anime mora gledati jer kad konacno dodje do akcije, stvarno je odlicno urade.

47. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

888
    105
    43
    Odgledah i ja konacno i to sa ribicom :D (koja btw prvi put gleda neki konkretni anime),svidelo nam se bas...kraj je kao da ce sledece sedmice nova epizoda,nista konkretno..al jbg mora se ceka sledeca sezona i nadam se da ce izaci jos 25 ep i to ce biti kraj.

48. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    TheNick likes this.
  49. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Oficijelni poster za film. Potvrdise da ce najveci titan u filmu biti vislji od Godzille iz poslednjeg holivuskog filma.

Maxa likes this.
  50. DieH@rd

31,363
    3,609
    113
    Prvi kratak pogled na film

Code:
    https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x4vO2GRnlFc#t=52

Share This Page