1. powered by Surfing Waves

Attack on Titan [2013]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by DieH@rd, Apr 7, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,708
    3,246
    113
    Evo ga prvi puni trejler

Last edited by a moderator: Jun 25, 2015
  2. DieH@rd

30,708
    3,246
    113

3. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    6. uzastopni moj post.... nemam poima zasto postujem this crap anyway kada ce film biti trash [a nisam ni animu pogledao do kraja] :D

^eng prevod inside

4. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Pogledao prvi film, neki od glavnih utisaka:
    Svi su japanci u filmu
    To svodi Mikasu na prosecno slabasnu zensku
    Titani su samo legenda uprkos tome sto su odmah iza zidova
    Najzanimljiviji deo filma je taman na kraju, nije preterano losa makljaza
    Najava za 2gi film prikazuje nekoga ko slici Erenu sa ekstra izraslinama za tabanje, ili je to sam Eren sa ekstra opremom.

Savet:
    Preskociti na 84 minut filma i odgledati deo sa Erenom, i posle toga preview za 2gi film, preskociti ostalo.

5. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Meh, sumnjam da cu i toliko :p

Inace, u mangi su konacno krenuli u pohod na podrum :D

6. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,105
    2,833
    113
    Meni su titani u seriji zbog specificnog crteza i animacije bili bas extra creepy, dok su ovde u filmu bas nekako smesni i neuverljivi... cak iako sam gledao seriju, mogu da zamislim koliko je ovo smesno ljudima koji nisu gledali anime, deluje kao tipicna japanska weird glupost, uopste nema taj vibe animua koji je na momenat kupio i mene eminentnog anime hejtera.... Film je laughable jednostavno, gif materijal for days.

7. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Hue, nisam nacisto da li se ovo igre dosad pojavljivalo u animiranom materijalu:

8. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Nije koliko se secam. Tu ce sad na pocetku 2. sezone dosta da se razvlaci koliko se secam...

9. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    I, skoro tacno godinu dana kasnije, tajna podruma je otkrivena :D Ovim tempom, anime ce ovo da otkrije za 3-4 godine, ako uopste i stane u drugu sezonu :D

10. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    TheNick and grunt like this.
  11. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    bilo je vreme.

12. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,075
    113
    Kad ovakve pauze prave sve pozaboravljam sta sam gledao, a gledati s1 ponovo mi se cini kao waste of time sobzirom na back log i serija i igrara, valjda ce biti neki dobar recap na youtube-u :D

13. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    a brate čega ima da se sećaš, deca poginula, ona mala plava drkava je titan i to je to, bukvalno ništa značajno nema iz prve sezone više :D

14. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    S2 Promo video:

15. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    izgleda odlicno

16. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Krenula je 2. sezona. Bice samo 12 epizoda.

17. voja87

voja87 Well-Known Member

11,661
    2,551
    113
    super, ako nista barem ce izgledati odlicno

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Spominjali su da ce malo biti drugacije neke stvari u odnosu na originalnu pricu, bice mi zanimljiva reakcija citaca i cistih gledalaca na iste :D.

19. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Ja se uopšte ne sećam iz prve sezone kako je napravljena ona nova rupa u zidu sa zna se već čime u istom...

20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Female titan je napravila rupu kada je pokusala da se popne preko zida i pobegne.

21. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Moracu opet da pogledam 25 ep jer se nje uopste ne secam :S

Sent from my iPhone using Tapatalk

22. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    odgledao prvu i odmah se setio zašto me nervira serija.
    opet se sve nešto sporo pomera sa fokusom na stravi kod ljudi i nekim glupim flešbekovima.

23. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Pa strava od ljudozderskih dzinova je sasvim normalna stvar?

Fleshbekovi? Ha, haha, hahaha.

Bas me zanima da li nameravaju da animiraju ostatak price i da li ce se drzati manga price ili ce umeksati da se ne dotice onako jako "osetljivih" tema ugnjetavanja odredjenog naroda od strane drzave u kojoj "zive" i iskoriscavanje njihovih "resursa" za svoje potrebe.

24. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    nije normalna stvar, ali jeste ustaljeno dešavanje u seriji, ne mora svaki put da se toliko naglašava, same shit happening all over...

25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Flesbekova ce tek da bude, i to dosta Mada u ovoj sezoni ne toliko.

Inace, procitao sam negde da je ovako malo epizoda zbog ogranicenog budzeta, sto me bas cudi s obzirom kakav je fenomen AoT postao. Moguce je da ce zbog toga i da menjaju neke stvari i da zavrse u manjem broju epizoda.

26. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    oO, Miche se isprestravljivao od Orangutanskog titana koji govori i koji je inteligentno fisnuo nesto da ga rokne na krovu, a onda je progovorio.

Moras da presaltas kako vidis ljude u seriji, kako zive i njihov nivo obrazovanja, vladinu propagandu, versko propovedanje, sujeverja, aktivna strepnja od smrti u ustima pretnje koja je iza par metara betona od njih.

Upravo zato i jeste samo 12 epizoda. Promene koje su spominjali su verovatno za drugu "borbu" u ovoj sezoni izmedju Erena i Oklopnog titana iz uvoda, posto moraju da imaju akcioni kraj verovatno ce malo promuckati taj deo tako da ce Eren imati vremena i da se bori sa Oklopnim i da opali "glas" bar jednom kao misteriju i potencijalnu navlakusu da popale gledaoce kao i prodaju same mange.

27. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Ne spoiluj narod :D

manga spoilers
    Mislim da je to i prekratko. Osim ako bas ne otegnu, trebalo bi da zavrsi kod one masovne bitke bas kada Eren upotrebi koordinatu, to je taman 15-ak chaptera. Nisam jos pogledao, ali ako su dosli do gorile, znaci da su sa prvom epizodom vec presli 2-3 chaptera.

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Pa ono, pokazuju Erena koji urlikajuci leti na pesnicu Oklopnog u uvodu, nisam nista spojlovao sto sam uvod nije prikazao ;).

Prva, tj 26ta epizoda je bila dobra. Novi uvod ima hintove na gomilu stvari za sezonu sa simbolicnim naglasavanjem na nesto kasnije iz price, kraj je ilustrovana prica Eldije koja sadrzi i dodatne stvari kao sto su tri sestre kralja koje jedu nesto (kolike su sanse da se njihova imena poklapaju sa imenima zidova) :D.

Naglasili su kako ce nesto promeniti malo, a i moraju kako bi imali akcioni kraj, samo je pitanje sta ce menjati u toj borbi koju spominjemo.

Sezona posle ove bi morala da bude minimum 25 epizoda ako ne i vise da pokriju sve do pripreme za sledeci veliki korak.

29. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,107
    256
    83
    a ko je ovaj čupavi titan, mislim da sam video neke slike od njega i pre.

30. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Pokazan je u trejleru za drugu sezonu? Ili si ga mozda video u prolazu gde je neko ubacio njegovu sliku u raspravu o njemu za nadolazecu epizodu?

Mislim ono, ako pitas ozbiljno:
    Zapovednik Oklopnog, Kolosalnog i Aninog Titana. Jedan od 9 Titana pokazan na samom kraju epizode sa onom ilustrovnom istorijom Eldie, preciznije drugi po velicini posle Kolosalnog Titana, valjda, osim ako nisam pomesao visine.

31. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,107
    256
    83
    više sam mislio pošto su većina ovih titana ljudi koji imaju tu moć da se pretvore u iste, pa sam mislio da li neko zna ko se od likova pretvara u ovog dlakavog (ako je to pomenuto u mangi). AoT mi je braindead action pa mi spojleri ne smetaju

32. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Majmun je novi lik, dugo nece biti prikazan

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    A, u tom slucaju:
    Lik je Erenov stariji polubrat Zik, lojalan ratnik i propali pokusaj duplog agenta. Njegova majka je bila na ekranu vise puta jos u prvoj sezoni, a pojavice se u toku ove sezone ako nesto zesce ne nalupaju na kraju sezone :D.

34. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    OST opening kida!

35. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Kakve su reakcije na zadnjih par epizoda medju vama?

Meni su prilicno dobro odradjene scene i gluma likova kroz iste.

Mada se jesam nasmejao na onaj Mikasin "Erene nemoj da moram da te hospitalizujem" pogled.

36. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,017
    682
    113
    Meni su likovi postali toliko isprazni i nebitni da ne bih trepnuo ni da svi zaginu. Gledam iskljucivo zbog price koja, kako stvari stoje, ni u sezoni 2 nece nesto drasticno da odmakne.

37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Dobro je odradjeno, pogotovo sto crtez u mangi nije bas dobar pa je anime bas spektakl.
    Prica se pomera sve vreme i u svakoj epizode se saznaje po neki detalj koji ce kasnije biti znacajan. A tu je i the big reveal u poslednjoj epizodi ;)

Najbolji deo pracenja ovog animea, pored akcije, je ta velika misterija oko titana i odmah cu da ti kazem da budes jako, jako, jako strpljiv. Ova sezona nece odgovoriti ni na jedno pitanje, a uglavnom nece ni sledeca, pogotovo ako i ona bude samo 12 epizoda. Ali ce biti interesantnih stvari :)

Last edited: May 8, 2017
  38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Ma serija od samog pocetka ima tonu stvari koje gledalac/citalac uzima za gotovo i ne obraca paznju na njih, ili ih potpuno otpise zato sto deluju previse ocigledno.

Ono, u zadnjih par epizoda mi je konacno sinula veza izmedju toplog/vrelog isparavanja kada se transformeri transformisu, kao i kada regenerisu povrede, kao i moguci razlog za nesto sto se kasnije otkrije. Naime, isparavanje je posledica veoma ubrzane deobe celija tkiva. Cak i sama "transformacija" deluje vise kao masovna proizvodnja tkiva za titanska tela ili delove tela koji su jos od ranije spomenuti kao "laki za svoju velicinu", sto dovodi do pitanja da li svo ovo "trosenje" celija utice na celijski deobni limit, tj. da li im "trosi" godine zivotnog veka sa ovim ubrzanim deobama celija. Normalni ljudi prodju kroz zamenu celog tela jednom u 7 godina otprilike (ne ukljucujuci nervno tkivo, koje titani po svemu sudeci mogu da regenerisu), sta to znaci za ove kojima je celijska deoba ubrzana do ove mere? Da li im "titanizacija" takodje pojacava koliko celije mogu puta da se izdele?

39. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,017
    682
    113
    Naravno, sve to vec znam zato sam i rekao da pratim najvise zbog price i misterije oko titana, za glavne protagoniste me jos uvjek boli djon. Gleda se i dalje, kul je anime :)

Ovo sto si naveo je po meni problem bas do serije tj do egzekucije. Ne vidim kako je ovo nesto pretjerano pozitivno. Nakon inicijalnog hajpa pogledao sam seriju dva puta i jednom procitao mangu dokle je prica u animeu dosla, cak i da sam prespavao pola, ne moze biti toliko kripticno da se ne skonta. Cak i da pokusavaju biti toliko kripticni i vode toliko racuna o detaljima, ne znam kako da opravdaju greske koje su do sada napravili. Uz to, necu ni da pominjem los pace druge polovine prve sezone, to mogu i da prihvatim, ali najveci problem su mi nezanimljivi, jednodimenzionalni likovi uz koje nikako ne mogu da se vezem.

Da se razumijemo, serija je dobra, ali nahajpovana do bola. Gledam je i dalje, ima super stvari, titani su mi creepy i bas mi se svidjaju, animacija i borba je po mom ukusu, cak i crtez. Ali ne mogu da zatvaram oci pred stvarima koje mi smetaju. Toliko je vec vremena proslo da su mi se slegli utisci. Da pisem ovo prije 3-4 godine vjerovatno bih bio nahajpovan. Sad sam samo dao misljenje koje si trazio :)
    Takodje, ne znam koliko ti je teorija na mjestu. Cini mi se da jos nisu otkrili dovoljno detalja a ovo sto trenutno znamo izgleda da se kosi sa tvojim zakljuccima. Mada, moram priznati da bi mi bilo zanimljivo ovo sa intervalima od 7 godina i reperkusijama koje to potencijalno nosi :)

40. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    @disturbed
    Na koje greske u prici mislis? Da li bi mogao da navedes par? Da li mislis u tome kako je nesto izvedeno, ili mislis na to kako je labavo nesto predstavljeno?

Sto se tice ovog mog mozdanog prdeza o hiper ubrzanom deljenju celija kao osnovi titanifikacije i regeneracije u ljudskoj formi, to mi je vise doslo nekako kao potencijalno objasnjenje eksplozivnih formacija tkiva kada presaltavaju u dzinovske forme i zasto se uvek sve pusi zbog povecanog gorenja energije tokom ubrzanog formiranja tkiva.

Naravno, tu onda dodje pitanje zasto dolazi do bljeska i svih onih energetskih praznjenja, ako su to praznjenja, osim ako su mozda obrnuto i to ustvari vuku energiju iz okoline do te mere da je to predstavljeno kao energetska punjenja koja obezbedjuju energiju za same transformacije.

Mislim ono, serija kao serija je ok, nije nikakvo veliko delo pisanja, vec potice od stripa a stripovi su retko kad neka preterana duboka proza.

41. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

606
    179
    43
    Prve dvije epizode ništa posebno. 6. i 7. odlične. Sve ide u dobrom pravcu.

42. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Mislis na pocetku sezone?

Eeee, nisu ni japanci glupi, znali oni dokle da adaptiraju ovu sezonu pa da staju da ne bi reci "nista posebno" odzvanjale da su adaptirali sa ovim delom price sledeci deo :D.

Bice dobro ako naprave trecu sezonu koja bi pokrila "dosadni" deo sa spletkama i konacno rokacinu izmedju Izvidjaca + Erena protiv nekih tamo :D.

43. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

606
    179
    43
    Ovo mi je najljepši momenat u čitavoj seriji. Mogu da ga gledam 100 puta. :D

44. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Meni je zanimljivo kako se nisu pomamili WWE/WWF fanovi sa foruma da prokomentarisu mec u 7dmoj epizodi :D.

45. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113

:lol:

46. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

606
    179
    43
    Hannes je bas cool lik.

47. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Sezona 2 zavrsila, bila je razbijacka u odnosu na prvu sezonu koja je imala dosadnih delova.

Sezona 3 2018 godine, najverovatnije 25 epizoda kako bi mogli da pokriju sve naslovne stranice sveski koje su prikazali u trejleru:

48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Zavrseno je tamo gde sam i ocekivao, dobra epizoda. Mada je najbolja vest svakako to da cemo sledecu sezonu dobiti vec sledece godine, i to full sezonu :D

49. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

606
    179
    43
    Ove epizode su bliže nekakvom bonusu ili prequelu nego punokrvnoj sezoni. Malo materijala za četiri godine čekanja.

50. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Meni je druga sezona delovala napakovanija i bolja od prve sezone. Prva sezona je smorila u pocetku sa dobrih nekoliko epizoda, deo sa sudjenjem je trajao previse takodje.

Bice zanimljivo videti kako ce adaptirati stvari u trecoj sezoni obzirom na to kako se prica razvija u tom delu.

Share This Page