1. powered by Surfing Waves

Automobili

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by ELIPS, Oct 20, 2011.

1. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,313
    305
    83
    Cuj profil ljudi! A da vidis tek koliko su meni ogavni ljudi, koji se loze na neka egzoticna auta a ista nikada nisu ni videli live a kamoli seli u njega. Kocka M3 spada takodje u neku vrstu egzotike ali isto tako standarndi modeli su odavno postali dostupni i pristupacni a po mnogim karakteristikama, pre svega onim vozackim, imaju vise smeka nego vecina novijih auta koji te pri tom kostaju kao Svetog Petra kajgana.

Ako od jedne Amerike do Indonezije odavno postoji kult takvih auta i redovno se voze, zasto bi se neko slagao sa kontra zakljucima likova u Srbistanu?!

Last edited: Nov 12, 2017
  2. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    A sve ovo zbog ruznih spojlera

Sent from my MI MAX using Tapatalk

3. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ja ne bih mogao podnijeti da živim u zemlji u kojoj ljudi ne cijene i ne vole moj omiljeni auto/konzolu/film/bend/posao.

darkado and Maxa like this.
  4. Elvir79

2,313
    305
    83
    Ceni se. Naravno, ne kao u svetu. Ali ceni se. Kada sam rekao likovi u Srbistanu, mislio sam na likove koji bleje na ovom forumu i ispoljavaju neki perfekciozam a pri tome realna argumentacija zero! A pogotovo one, koji realno nemaju blage veze sa ovom temom, niti konkretno ucestvuju u njoj, nego cisto navrate da vide sta se to toliko kucka i malo se isprde...

5. Maxa

Maxa opsa!

8,916
    2,420
    113
    Hajde da otvorimo novu temu za automobile, a ovu da ostavimo elviru da poliva spermu po trojkici kockici...

Sent from my D6503 using Tapatalk

mnneurope likes this.
  6. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    ...i motocikle por favor. :D

Maxa likes this.
  7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,120
    1,198
    113
    Za motocikle imamo, by Igoritza, mada je odavno zamrla :D

8. Elvir79

2,313
    305
    83
    Mogli bi da je ozivimo ? ;;)

mnneurope likes this.
  9. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,983
    2,084
    113
    Ali ja sam sedeo u vecini automobila na koje se lozim :D Neke cak i provozao... a isto bi se lozio i da nisam! Samo nema tog scenarija gde cu da se lozim na kola iz proslog veka, a da nisu na posteru samo. Sad zamisli poster sa ovom matorom trojkom i sve ti jasno :)

10. howler

howler Well-Known Member

2,235
    434
    83
    Kurcenje sa BMW-om.... u bukvalnom smislu :lol:

Undenis likes this.
  11. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    Ja, ako ikada budem dosao do para, kupicu sebi jednog ovakvog lepotana :
    *Mitsubishi Mirage G4 Sedan*

mnneurope and Elvir79 like this.
  12. Cipak

Cipak RPG Fan

1,526
    302
    83
    Kad zavrsim renoviranje kuce koje uzgred kosta kao da pravim novu. Krecem da skupljam novac za ovako nesto.

Elvir79 likes this.
  13. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Porodican covek a? Ako mogu da preporucim karavan verziju jos je bolja!

Prelep auto za poster svake sobe!

mnneurope likes this.
  14. Cipak

Cipak RPG Fan

1,526
    302
    83
    Pravi auto za americke domacice. Znao sam da ces da reagujes na ovaj post.
    Jesam porodicni covek zena i dva deteta. A i priblizavam se cetrdesetoj kako da je pravo vreme za kupovinu ovakvog automobila.:D Ali karavan ipak nikako nikad ih nisam voleo i nikada necu kupiti tako nesto.
    Mada sam veliki ljubitelj motora i za uzivanje u voznji koristim njih. Automobil mi je sto sam stariji sve vise sretstvo za prevoz od tacke A do tacke B. Kada sam bio mladji mnogo sam se vise lozio na neke brutalnije automobile. Cak sam razmisljao i o kupovini Micubishi EVO modela. A sada posto nemam novca za Panameru:D dovoljan ce biti i BMW 320i.

Elvir79 likes this.
  15. Elvir79

2,313
    305
    83
    Fora je da za ne previse ulozenog novca, imaš cool auto koji možeš svakodnevno da drljaš po gradu. BMW iz prošlog veka su idealan izbor i kompromis. Stock E30/E36 su nowdays uveliko dobili status hardcore mašine i to iz više razloga: Moraš znati zimi da ih voziš , nice engin sound u kabini, smooth ride , nepoderiva mehanika. Kada sam jedne prilike dao ženi da vozi kocku, brzo je odustala uz opasku : "Nekako mi je previše tvrd i deluje glomazan zbog dugacke haube..i ima nekako muški miris kabine...ne mogu ovo da vozim." Naravno, nije izostao osmeh na mom licu i opaska, I'm ok with that! :D Off course, postoje i druga auta za ne previše novca i drljanje po gradu, ali mislim da nije to to...

Auta u kojima ti tvrdis da si sedeo, nemaju tu dimenziju. Mislim imaju ali moraš da istreseš puno para iz gaća da bi opet jedina adekvatna upotreba bio taj povremeni vikend showoff. Sve drugo no sense u urbanom gradu, sve ono što može da ti obavi daleko jeftiniji auto.

To je realnost. Sve drugo je virtual dreams, posteri, GT 1/2/3/4/5/6/7..Forza, blejanje po netu, maštarija...

Hammond je objasnio :

Sto se tice karavana:

Ovaj Clarskon definitvno prima platu od BMW-a!. Jebem ga usta, ladno je rekao da je BMW karavan najbolji auto na svetu. A novoj petici je dao five stars. Pavijan.

https://www.driving.co.uk/car-reviews/clarkson-review-2017-bmw-5‑series-530d-xdrive-touring/

Takodje, ono sto ovde sam primetio, jedan covek je vec najavio da bi uzeo BMW-a, evo sada i drugi covek! Hej, bice nesto od ovog foruma! :D

Last edited: Nov 13, 2017
  16. Elvir79

2,313
    305
    83
    F30 320i je savrsenstvo od auta. 170 ili 184Hp-a, realno ni ne treba ti vise u zivotu. Naravno, moras biti spreman na redovno održavanje uz ne bas male finansije. Ali mislim da najbolje znaš svoje mogucnosti.

17. Cipak

Cipak RPG Fan

1,526
    302
    83
    Svakako je jeftinije odrzavanje nego za 320d. A i zbog prirode moga posla mogu nabavljati delove ispod cene i ne moram placati majstore. Tako da odrzavanje nece biti problem. A posto uvek imam po 2-3 automobila nece ni prelaziti neku veliku kilometrazu 10-15 hiljada godisnje.
    Najveci problem je sto se moram strpeti jos godinu dve dana dok ne pozavrsavam neke bitnije poslove. Jel ipak za njega treba izdvojiti lepu sumu novca, a svakako necu kupovati izvozen automobil koji je presao 300-400 hiljada.

18. Elvir79

2,313
    305
    83
    Benzinac ti je svakako i jednostavniji za odrzavanje. Cak i ako nadjes sa malo vecom kilometrazom, neces imati uobicajene probleme kao kod dizela. DPF filter, dizne, zamajac... Jedino na sta ne mozes uticati je stanje turbine. BMW je sa f30 serijom poceo da ugradjuje turbine i u benzince. Dobra stvar je sto ako nadjes proverenog sa knjizicom, vecina decijih bolesti su odradjene u garantnom roku. S obzirom da planiras jos godinu-dve, cene ce svakako dodatno jos pasti.

19. Cipak

Cipak RPG Fan

1,526
    302
    83
    Na znam sve uobicajne kvarove zato je i izbor pao na benzinca. Kada budem imao novac za njega onda cu da angazujem par drugara u nemackoj i svajcarskoj da nadjem pravi automobil za sebe. Posto sam cesto i sam tamo svakako cu da izvrsim sve moguce provere pre kupovine. Svakako cu traziti auto sa sto manjom kilometrazom i servisnom knjizicom.
    A sto se cena tice pratim ih vec oko godinu dana i ne idu bas nesto mnogo na dole pogotovo za benzince. Naravno za godinu dve ce sigurno pasti solidno. Ali po svom iskustvu znam ako zelis bas dobar auto iz inostranstva moraces i lepo da ga platis.

20. Costanza

Costanza since 2004

519
    134
    43
    tako je, ili da kupis isti takav ovde, sa 120K pravih ... ne znam kako ljudi veruju u to, kada pogledaju mobile.de i onda nase portale, i sve im je ok .. sve se slaze .. a istina je bas ta poslednja recenica iz proslog posta .. ali ljudi zele da veruju u drugo. .

drago mi je da se tenzija oko BMW smirila, bas je bilo nepotrebno krljanje . . meni licno BMW jeste simpatican, ti stariji jer ih se secam kao klinac i na to me vreme podsecaju, a noviji jer su isto nabrijani pravo . . meni se licno mnoga auta dopadaju, ali bi voleo da imam mini cooper pa makar i star sad vec 15 godina, to mi je onako skroz razlicit auto i spolja i iznutra. . voleo bih bar da ga provozam ako nista ;)

21. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Ja sam sedeo u Lambo Huricanu i malo ga pomerio napred nazad lol, nije mi delovao nemoguc za voznju po gradu, nista mnogo gore od recimo Audi R8 kojih imas ovde vec dosta. Svakako to nema neke veze sa pricom da je matori BMW samo za track day beating i lozenje ako si fan, ako nisi onda bas i nema neku vrednost.

Sto se karavana tice lol ne bi bio vidjen u tome pa sve da ostanem bez oba muda :lol:

22. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Ajmo neke veselije teme ;) Beograd 1994, najbrzi auto u gradu, ide 300 autoputem, notalgija overload

23. Elvir79

2,313
    305
    83
    Lambo bi mozda delovao nemoguc za voznju po gradu negde u Oklahomi. Isto vazi i R8. Ne znam gde si to video "ovde" R8 da se toliko voze. I ako se voze po Bg-u, obicno bi morao prvo da se pomolis Bogu ako bi morao da ga provozaš oko zeleznicke stanice ili da si primoran da ga negde uspenjes.

Pa nisam nigde ni pominjao track day. Ako hoces dosledan track day, moras malo vise uloziti i u taj matori BMW : Swapovanja motora, LSD diferencijal, modifikacija trapa, kocnica... Prica se odnosi na svakodnevnu voznju stock verzije, bez neke velike vrednosti u smislu keša a koji je i kao takav cool i ima neke atribute koja druga auta nemaju. Makar ne u tom cenovnom rangu.

Momci su lepo objasnili. Kada je i lomina, ne ume da posustane! Za nase puteve i miran san, dusu dao! A kasnije ako si ložač i spreman si da ulozis u njega, može i track day!

Bg table?! :D

Last edited: Nov 14, 2017
  24. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Zasto bi iko ikad zalazio tamo sa takvim kolima?!

25. Elvir79

2,313
    305
    83
    Slazem se. Jer zaista se ne secam da sam skoro video bar jedan R8 oko Kneza Milosa, Nemanjine, autobuske/zeleznicke, Autokomande, Bulevara, autoputa oko Dusanovca, Mostara...i sve te no sense relacije grada Beograda.

26. TheNick

18,983
    2,084
    113
    To su commute lokacije za ljude koji moraju da prodju tuda jer idu nekud :) Za trazenje superkola to jesu totalno nonsense lokacije, vise srece ces imati na parkinzima trznih centara na NBG i po boljim krajevima.

27. Elvir79

2,313
    305
    83

28. TheNick

18,983
    2,084
    113
    ahahahahaha evo Elvir ce da me poduci o Beogradu malo :) Posebno o Dusanovcu, Zeleznickoj i Mostaru zapanjujuce sto nema superkola tamo :lol:

Imas bar tri R8 sa domacim tablicama po gradu svaki dan. Mozes da pokusas i podzemni parking kod skupstine tamo sam parkirao oko godinu dok sam radio u centru, redovno je bilo svega i svacega tamo. GT-R, Ferrariji picke materine :) Al nece pored autobuske da prodju sigurno :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

29. Elvir79

2,313
    305
    83
    Cool. Samo sto to bas nema veze sa izjavom "Sve je vise R8-ca u Beogradu, odnosno imas ih tri u odnosu na pola miliona "no sense" auta.";)

30. Elvir79

2,313
    305
    83
    Da zapecatim temu o kocki odnosno da i ja kazem svoje misljenje posle nedelju dana o onom M3. (Neko ce pomisliti , "Daj Boze da je zapecatio!" :lol: ) Iako se radi o ultra rare primerku, covek je ipak swapovao motor iz E36, i po meni izgubio onu pravu kolekcionarsku draz. Time je dobio jos jedan u nizu projekata a rezultat da je da opet nema best kocku u Srbiji a sigurno je mnogo ulozio. Tako da u tom kontekstu, po meni, ovo je ipak bolji primerak. Karoserija nije real M3 ali je kao projekat izvuceno vise, 350hp-a. I on je swapovao ali iz M5! Brate mili ako vec glumis ludilo, uradi da sve bude full !

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9929624/bmw-m3-320is-s38b38

31. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Ovo je potpuno suludo, taj motor ili donor auto ga.kostao kao 5 ovih 320is.

32. zdravkelja

zdravkelja Member

8,120
    1,198
    113
    Bar je mnogo lepsi od onog sa spojlerima :D

mnneurope likes this.
  33. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,417
    141
    63
    Ova nova Tesla bas sranje izgleda, treba u nju stavit motor iz bmw kocke ali onaj sa manje konja da bi bio jos stedljiviji.
    Znaci kad god udjem u topic ista se tema vrti o raspalom bmwu 300 godina starom, eo danas tesla roadster unveiling, onaj kamion itd ali ne samo bmw i rat elvir vs the world.

Maxa likes this.
  34. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Tesla je sranje skroz, evo jedan kod mene parkiran u ulici model S ali jebes to to je NBG, nije to pravi Beograd, Dusanovac, Rakovica, Autokomanda, tu dok ga ne vidim nije bio u Beogradu vidjen! Nije bio! :lol:

35. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Nova Tesla je keeeva. Prvi model da mi se svidi i da sam imao para bih ga uzeo. Sjebashe koenigsegg i bugatti, auto bukvalno katapultira 100kmh za manje od 2 sekunde ali mora da se ceka do 2020 :D

36. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Sranje nije BMW kocka

37. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Losh ti zvuk na tom klipu :D

Raketa!

38. TheNick

18,983
    2,084
    113
    A na ovom linku nema klipa

39. Elvir79

2,313
    305
    83
    +1

40. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Ne znam dal se spominjao ovde u topicu ali ako ne pratite, overite na youtubu Doug DeMuro. Lik tako interesantno opisuje automobile, prvenstveno njihove sitnice od skrivenih kvaka, zackoljica itd, skroz harizmatican i to the point. Nista high budget, lik radi sam za sebe, uglavnom pozajmi auto od gledaoca tako da ima opise od Yuga sve do Buggati-a ili ih iznajmi od nekog car dealershipa. Skoro je presao 1mil subscribera. Cak i oni koji se ne loze na automobile ce uzivati u njegovim klipovima, jer ne smara sa statistikama i brojkama previse vec upotrebljivosti. Evo ga najnoviji klip i par drugih. Ja sam dosad sve odgledao lol.

41. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Znam za lika, cool kanal ali REGULAR CAR REVIEWS je i dalje kralj YT-a :)

42. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Ja bio dougu u prvih 1000 subova :D

43. WickedlNl

2,171
    1,001
    113

Ladno covek ima 29 godina, mislio sam barem 35+ :D

TheNick likes this.
  44. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Propo!

45. Elvir79

2,313
    305
    83
  46. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Obligatorni BMW post

Elvir79 likes this.
  47. Elvir79

2,313
    305
    83
    Odlican post! Moze da ga ismejava samo neko ko ne poznaje dovoljno istoriju automobila.

Isetta je tokom 50tih godina proslog veka zamisljen kao mala gradska zujalica uz nisku potrosnju goriva i kao takav stekao je odlicnu reputaciju i prodaju za taj period. U neku ruku, koncept takvog auta mozemo zapaziti danas kroz modele kao sto su Smart, Vw Up!, Spark... :)

48. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Ovaj lik zna istoriju automobila barem 10 puta vise od tebe :D Lik zivi za automobile i cela karijera mu je u auto svetu. Ismeva ga jer je smesan model i zato sto je entuzijasta, uvek voli da proba nesto novo a ne zamishlja kako ce da napishe opis uzimajuci u obzir sta je bila poenta ovog auta pre 60 godina. Mozda da je tada odradio opis bilo bi ozbiljnije shvacen, ali posle 60 godina auto industrije koja konstantno raste, da ova skalamerija sa BMW pechatom je za sprdnju. Nikad nije bio popularan model nit classic. Iste je klase ko iz serije Fools n Horses samo sto je jos jadniji :D

49. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,385
    1,259
    113
    Reliant robin je imao upotrebnu vrednost. Ovo je kul ali samo kao oddity, ima i slican mesersmit auto.

50. Elvir79

2,313
    305
    83
    A ko kaže da pominjem lika sa snimka, koji se sprda i zajebava da bi imao što veći broj pregleda? Mislim na likove ovde. Eto ti si se prvi prozvao. :)

"In 1955, the BMW Isetta became the world's first mass-production car to achieve a fuel consumption of 3 L/100 km. It was the top-selling single-cylinder car in the world, with 161,728 units sold."

Ujedno, BMW Isetta (čiji su dizajn prethodno osmislili Italijani i tamo popularizovali) bio je model koji je spasao BMW bankrota, s obzirom da se fabrika podizala iz ruševina posle rata. Toliko o slaboj popularnosti modela! Auto jeste smešan i žalostan iz sadašnje perspektive ili kada se uporedi sa nekim drugim istorijskim modelima. Ali to ne znači da nije imao određeni doprinos automobilizmu i tehnologiji kao i uticaj na ono sto danas glorifikuju city cars.

Share This Page