1. powered by Surfing Waves

Automobili

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by ELIPS, Oct 20, 2011.

1. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,682
    2,304
    113
    BMW planira da ozivi svoj legendarni model!

Dizajn bi se lepo uklopio uz i seriju!

Salu na stranu Isetta dobija na popularnosti tek nedavno od strane kolekcionara, YT reviewera i video igara gde je ubacena kao oddity (Forza), a u svoje vreme ne moze se reci da je ostvarila neki impact.

2. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,339
    316
    83

Kako nije ostvarila impact ako se uzme u obzir da se proizvodila svega 7 godina i omogucila BMW-u da postane automobilski gigant? Tu pre svega mislim na trzisni impact tog perioda a ne iz ugla vidjenja danasnjih kolekcionara i zajebanciju. U periodu od 1955-1962 godina vazila je za jedan od najpopularnijih modela auta koji su se mogli videti na tadasnjim ulicama velikih gradova u Evropi. Ovde naravno ne vrsimo poredjenje sa jednom Vw Bubom, cija je serijska proizvodnja postojala tokom skoro citave druge polovine 20-tog veka i samim tim ostavila taj daleko veci trag "kultnosti." Cak ni sa Robinom nema smisla porediti, jer je isti nastao skoro dve decenije kasnije...

Last edited: Dec 5, 2017
  3. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Japan running in the 90s auto poznat iz GT

Sent from my iPhone using Tapatalk

InsaneEyes and mnneurope like this.
  4. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Danas ispred moje firme svratio neki amer

5. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    Rebenton...you can get a lot of badge with that.

6. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Zar nije Aventador?

7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    Jeste Aventador

TheNick likes this.
  8. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    Vrv jes kako kažete, meni su svi F22 na 4 točka.
    A ovaj me trigerovo na jednu od boljih fora iz Top Geara, vrv zbog boje.

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,394
    2,305
    113
    Kakva je to rec sirotilja ?

10. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Kad može 'triologija' i 'sumljam' može i 'sirotilja'. :D

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Internet meme rec :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

12. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Mogu da se kladim da je potekla od strane nekog "uticajnog tviteraša" :vomit:

Last edited: Dec 14, 2017
    grunt likes this.
  13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    grunty, samo obični srpski mim

14. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    to je fora sa negujmo

15. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    misliš neguj mo

stale likes this.
  16. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Cek stani nemoj da ucestvujes u diskusiji sacekaj da izadje 4k verzija slike ispred zgrade nekompresovana sa HDR-om :lol:

mnneurope likes this.
  17. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    That's when you are so edgy that you cut knife

grunt likes this.
  18. howler

howler Well-Known Member

2,388
    528
    113

19. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    0-400-0 Koenigsegg Agera RS 1MW VS Bugati Chiron, čisto da se zna ko je gazda :D E, da i 458km/h. Sada samo sačekati novu Teslu

WickedlNl and Cipak like this.
  20. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,207
    1,014
    113
    Ouch! Bas sam pre mesec dana gledao neki novi promo za Chiron. Glavni boss prica kao "ljudi kada kupe nash auto znaju da dolazi sa pedigreom kao najbrzi auto na svetu". Hmmm mislim da su se sada ovi na wait listi smorili malo :p Mada nije da ce oni da pokusaju samo 400kmh, na primer ja bi opet uzeo pre Chirona jer mi estetski lepse izgleda.

21. TheNick

19,682
    2,304
    113
    I dalje je najbrzi production car kapiram, ovaj Kogenegdngesuegen je one off I think

22. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Koenigsegg ne proizvodi veliki broj bilo kojeg od svojig modela. Agera RS će biti, ako se dobro sećam, proizveden u 28 komada (samo par nisu isporučeni u ovom trenutku, sada prave Regere) a 1MW upgrade je moguć za sve i taj model se na kraju zove Agera RS1 i nije Agera One:1 (kojih ima 6 i nisu se ususdili sa njim da rade ovo). Ako se sećam limit za "Production vehicle" je 60 jedinica stoga su u pravu da je Chiron najbrži.

I, da, uslovi u kojima su testirali Koenigsegga su bili daleko od idealnih i gume su proklizavale do 180km/h inače bi vreme bilo kraće za koju sekundu

Ispravka. 28 Agera RS (25 za zapad, 3 za japan) i 3 Agera RS1 iliti Agera Final

Last edited: Dec 22, 2017
  23. Elvir79

2,339
    316
    83
    Izasli su prvi review-s za novi BMW M5. AWD je definitvno podigao seriju na novi nivo. Naravno, uz mogucnoct switcha na tradicionalni RW. Again, job well done BMW!

24. TheNick

19,682
    2,304
    113

meanwhile in Cukarica

25. Elvir79

2,339
    316
    83
    Za neuke. Inace u praksi, 0-100 je za 3,1 s.

Enjoy.

26. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Uuuu SAT! Premium car reviews show :)
    Btw. za visokobrazovane 3,1s od 0 do 100 je 1stotinka brze od GT-R... na papiru makar. Na stazi u realnim uslovima ni ovaj M5 nema sta da trazi pored Godzile i drugih konkurenata.

Evo necega sto nije BMW a zabavno je za pogeldati (isti onaj vozen po BG-u sredinom 90s)

27. Elvir79

2,339
    316
    83
    Ti za pocetak treba malo da ostavis konzole sa strane i uzmes malo da citas. Za pocetak: Sta je auto, cemu on sluzi..a pogotovo kakve izrade mogu biti automobili i kao takvi namenjeni odredjenoj svrsi : Sedan/limuzina, coupe, dvosed, hatchback..i samim tim da zakljucis da auta ne pripadaju istim klasama i nisu za poredjenje/konkuretni, jer nemaju puno toga zajednickog.

A kad smo M5, ako se doticni model proizvodi pune 33 godine, mozes da zakljucis o kakvom se uspesnom modelu radi. Ko ga kupuje? Onaj ko ima para offcourse, i ko hoce da ima savrsen spoj luksuza, full tech okruzenja , udobonosti i komfora u sprezi sa brutalnim perfomansama za jednu LIMUZINU. Sa druge strane, ako si single drive blejač sa dubokim dzepom, koji se prima na kolicinu Gforce sile, tajming na stazi, povremeno vozikas auto zarad showoff-a, uzeces neki nadrkani coupe, dvosed, GTR i slicno...

Ok, SAT ne valja. Jel ovo ok ?

Last edited: Jan 15, 2018
  28. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,259
    833
    113
    bemve najbolji cak i u igricama, evo moje situacije u FH3 :D

darkado and Elvir79 like this.
  29. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Meni samo LIMUZINA i SPORT nikada nece ici zajedno :) BMW mi nekako nije ni tamo ni vamo, niti je full sport niti je full luksuz limuzina, ali ima specificne fanove, kao sto smo vec bezobroj puta diskustovali.

30. TheNick

19,682
    2,304
    113
    M4 je super ali da li je realno da sa M4 mozes da pariras top automobilima u Horizonu 3? Mogao si tako i Punto da nabudzis ili sta vec ima i da predjes igru sa njim.

Ja sam to vec malo realnije ;)

Screenshot (216).png

Prebacimo pricu na Forza Horzion 3 thread?

31. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,259
    833
    113
    Pa uvek se trkas sa autima koji imaju isti ili slican PI, nece M4 da se takmici sa Regerom :)

32. TheNick

19,682
    2,304
    113
    U zvanicnim trkam ne, ali ovako 1 on 1 na open roadu ja sam sa Ford Fiestom nabudzenom dobijao Lamboe :)

33. Elvir79

2,339
    316
    83
    Najveca baza tih specificnih fanova, privrzena je matorim i kultnim modelima i svaki bi pre vozio ovako nesto, nego neki novi M. Razloge smo ranije objasnjavali.

Spoj limuzine(m5,AMG,RS...) i sportskih karakteristika je itekako moguća. Osnovna svrha svake limuzine je višenamenska upotreba, koja podrazumeva i duži boravak u njoj/udobna putovanja za vise osoba, odnosno kruzer sa visokim stepenom bezbednosti. Ako ti je dosadno, mozes izaći i na stazu. Neces moci da juriš rezultat kao sa namenskim automobilima projektovanih za tako nešto ali možeš itekako imati zabavu. Pogledaj ko drži vodeci deo liste na Nirbergu, manje više projekti i super cars modeli. Eventualno Nissmo nije u toj klasi cenovnog ranga ali i njegova upotrebna vrednost je upitna.

Svaki BMW čak i sa najslabijim motorom, pruza zabavnu voznju kroz grad zbog fenomenalno uskladjenog odnosa motora i zadnjeg pogona, na najbolji moguc nacin tako da i niski HP motora, ne mora biti usko grlo. Naravno za ambicioznije namere, mora i jak motor.

Novi M5 je vrhunac svega navedenog. Manipulisanje pogonima, do sada nije vidjeno, bar ne u mass production cars. 3,1 sekunde 0-100 je impresivno za tu tezinu i konstrukciju auta a ne oskudeva ni u lux faktoru. Pogledaj malo detaljnije! Mozda nemas neku specificnu opremu, tipa koža od slonovog kurca, masažer za jaja, kuvanje kafe, doručak...ali to već prelazi u razmaženost...

Inace, BMW, Audi, Mercedes su sada manje vise jednaki. Niko nije ni puno losiji ni bolji. Odlucuju samo nijanse i emocije. Recimo, koga zabole za nekoliko stotinki razlike 0-100 ?!

Last edited: Jan 16, 2018
  34. Elvir79

2,339
    316
    83
    https://newatlas.com/old-bmw-worlds-quickest-ev/24594/

35. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    samo za Elvira, gazda Nordeusa se počastio novim čedom (poslednje dve godine je vozio merdžu s coupe). kakva boja <3

Elvir79 likes this.
  36. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Zasto pises Gazda Nordeusa a kazes srpski maloumnik klasicni? :D Pa sta ce drugo da kupi, 1:1 logika M5 brteeee
    Sasa Popovic sa BMW i8 daleko kreativniji mudriji covek od stila!

Maxa likes this.
  37. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Elvir79 likes this.
  38. Elvir79

2,339
    316
    83
    Jbg, to sto neko ima puno para ne znaci da nije hard core shabančina. A to Sasa Popovic svakako jeste. I8 je cool cisto kroz showoff faktor, zbog tog future dizajna i hibrid koncepta na kratke staze.

Ipak true RAW pristup ostaje na konvecionalnlim modelma, a to M5 svakako jeste.

Serija 5 je uber strong auto. Proper German style ! Bio i ostao. Neko se fino dosetio da to kreativno iskoristi. :)

Last edited: Apr 15, 2018
  39. Elvir79

2,339
    316
    83
    Prilikom boravka u Zagrebu preko vikenda, u ulici koja vodi ka zeleznickoj stanici, blizu Hotela Central na semaforu primetim GTR-a. Nisam stigao da ga uslikam/snimim ali kopajuci po YT, verovatno se radi o ovom primerku. Doduse, ako me secanje sluzi, u momentu kada sam ga ja zapazio, imao je neke oranž felne.

40. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,436
    113
    A ja u Novom Sadu naleteo na novu Miatu, crvena boja, neverovatno koliko bolje izgleda uzivo nego na slici, savrsen autic :)

41. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Ima ih u BG 2-3 vidjam cesto

42. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    video i ja pre mesec dva u kneza miloša, lijepa def, mada meni 6 ljepša :D
    vozio sam novu trojku tho', atmosferac, linearno ubrzanje, u tom aspektu ne preterano zanimljiv, ali zato udoban i već na srednjem nivou opreme nudi baš svašta, samo premali, nazad je već problem da sede osobe od 180cm+ :D

43. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Znam da mu baš i nije mesto al nisam odoleo

44. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Gledao sam, carska epizoda :) Posebno cinjenica da postoji Tomos biker gang

45. Elvir79

2,339
    316
    83
  46. TheNick

19,682
    2,304
    113
  47. Elvir79

2,339
    316
    83
    Jel sada u redu ?

https://www.prnewswire.com/news-rel...m5--2018-world-performance-car-300620998.html

Inace, 0-100 je fabricki bilo deklarisano oko 3,4 sekunde. U medjuvremenu, testovi u praksi su dogurali i do 2,8 sekunde.

https://www.roadandtrack.com/new-cars/first-drives/a19430470/2018-bmw-m5-first-drive/

Za jednu heavy all round limuzinu to je za respect, odnosno donekle i revolucionaran poduhvat. To sto neko nije u stanju da bude objektivan, da malo ostavi po strani licni ukus i percepciju i da to prizna, to je druga stvar.

48. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Evo recimo po ovima je neki Volvo car of the year! U Srbiji sigurno je M5 car of the year a vozi ga jedan lik za sada :lol:

http://www.caroftheyear.org/

i vest na malo ozbiljnijem sajtu

http://www.autoexpress.co.uk/car-ne...ar-of-the-year-2018-wcoty-shortlist-announced

Kao sto rekoh tih "car of the year" nagrada ima bezbroj i nista ne znace prakticno. Leave it balkancima da iskopaju gde je BMW izabran i da to objave kao vest. Again, novi M5 je super tehnicko dostignuce ali izgleda bas basic i bezveze, ne kao sportski auto ili nesto wow.

49. Elvir79

2,339
    316
    83
    Covece o cemu ti pises?! LOL

M5 je proglasen za best perfomance car jer je prvi konvecionalni auto u istoriji koji je spojio all round resenja sa osobinama mnogih super car modela. A da pri tome, m5 ipak nije super car, koji sem showoff faktora i povremenog track outing-a, ni ne nude nista drugo.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_cars_by_acceleration

Volvo je dobio nagradu na konceptu prestiza i bezbednosti, nista toliko drugacije u odnosu na neka ranija zvanja tog brenda.

Last edited: May 19, 2018
  50. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,019
    2,562
    113
    Auto godine kod nas je sta god moze da se uzme polovno za manje od 1500-2000e. :D

Ironicno, i ja razmisljam da uzmem tako nesto.

Share This Page