1. powered by Surfing Waves

Bayonetta

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by shin-boyan, Feb 14, 2012.

1. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,168
    1,375
    113
    Kako Bayonetta radi posle patcha?

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,512
    113
    63
    Paaaa, ne znam kako je radila pre patcha? Kakvi su bili problemi?
    Ja za sad nisam primetio ništa od bagova, na trećem sam poglavlju(ako se ne varam).

3. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Osetno losije od xbox verzije, koja je takodje umela da ispusti poneki frejm.

4. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Nastavljam Bayonettu i I Am Alive ovih dana.

Jesu li popravili malo tehnicku stranu Bayonette sa patchevima?

5. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,512
    113
    63
    Mislim da si me već pitao to isto... Ili neko drugi. :) Uglavnom, da ti skratim search vreme, nisam igrao ranije pa da uporedim, ali radi stabilno i dosta ok.

6. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,632
    75
    48
    X360 je još uvek superiornija ali se sada i PS3 verzija može igrati bez problema.

7. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Briga me za teksture, samo da fps ne opada. Uzecu igru kada nadjem za 10€. :D

8. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,632
    75
    48
    Ima za 15, 16 € na zavvi-u:

http://www.zavvi.com/games/platforms/ps3/bayonetta/10042982.html

9. Blue

Blue ....................

11,780
    724
    113
    Probao sad Bayonettu, igra koju sam dugo želeo da odigram i ne da sam razočaran
    nego sam bukvalno bio u neverici šta gledam.

Ajde što su estetika i dizajn svega vizuelnog odvratni (OK ovo je subjektivno) ali ne kapiram
    onu weeaboo J pop fantasy prezentaciju igre. Kapiram da su je japanci pravili ali opet mi je preterano.
    Jasno mi je da je poenta igre u gameplayu ali mislim da neću moći da pređem preko svega da bih u njemu uživao.

Ovo mi je jedno od najvećih razočaranja u gaming karijeri.

Probaću da odigram igru i da je pritom ne shvatam previše ozbiljno. :)

10. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Prezentacija nije bitna.
    Bitan je gameplay.
    Prekidaj cutscenes ako moras, ali igru odigraj do kraja.

11. Blue

Blue ....................

11,780
    724
    113
    Ne mogu da prekidam cutscenes koliko god da su debilni,
    posle imam osećaj da sam nešto propustio.

12. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    Konacno presao ovu jebenu igru.

Prvo sam bio krenuo na x360 pa batalio, pa probao uzasnu PS3 verziju pa batalio, pa probao PC verziju cim je izasla pa batalio.

I onda sam rekao ajde da je konacno predjem. Ne kontam hype oko ove igre, kada se gleda kompletan paket igra je mediocre 6/10 maksimum.

Ajde prvo cu reci sta mi se svidelo.

1. Borbeni sistem je jedan od boljih kada je ovaj zanr u pitanju.

To je to. Sada lose stvari.

1. Losa grafika, cak i za tu eru igara igra je ruzna.
    2. Ekstremno mali i linearni nivoi.
    3. Uzasni likovi, bukvalno jedino sama Bayonetta moze da prodje, ostali likovi su toliko losi da bi voleo da izbrisem iz secanja da sam ih video ikada.
    4. Uzasna prica koja je jos uzasnije prezentovana, ne pamtim igru koja je imala gore animacije, bukvalno sam drndao tapatalk dok su isle cutscene, uzas.
    5. Esktremno lose odradjene tranzicije sa animacija na gameplay, bukvalno ne mozes da skontas na vreme da je animacija gotova i neprijatelji te vec udare... Uzas.
    6. Ekstremno lose odradjeni neki boss fajtovi gde treba da citas misli jebenim japosima sta su hteli da kazu, tj sta od tebe ocekuju da radis, moras da umres par puta da provalis.
    7. NAJGORE MOGUCE ALTERATIVNE DEONICE IKADA U NEKOJ IGRI. Mislio sam da je ona voznja motora uzas, ali onda je dosao deo na raketi, JEBO TE BOG nesto tako lose ne pamtim da sam u zadnjih 10 godina igrao.
    8. Bukvalno NAJGORE RESENI QTE sto sam ikada video, garantovano umires svaki put kada se prvi put QTE pojavi posto dolaze niotkuda u najcudnijim momentima, ovako lose implementiran QTE nikada nisam video.
    9. Monotoni nivoi, sa gomilom rehasha fazona/neprijatelja i na kraju jebenih bosseva.
    10. 90% dodatnih pokreta/predmeta sto mozes da kupis u sopu beskorisni.
    11. Mozda najgori USA voice acting ikada ? :D
    12. Frustrirajuc level dizajn kombinovan sa losom kamerom. Ona sekcija pred kraj sa nestajucim platformama, boze pomozi uzasa.

To je to za sada, sigurno sam neke stvari zaboravio. Ali svakako igra ima toliko losih stvari da sam ostao zatecen...

Last edited: Apr 18, 2019
    Goro Manjina likes this.
  13. howler

howler Well-Known Member

2,580
    657
    113
    Ending dance nije usao u "svidjeli" stvari? :)

Inace Bayonetta(Hellena Taylor) me uvek potseti na Elizabeth Hurley, imaju gotovo isti britanski naglasak.

14. zdravkelja

zdravkelja Member

9,123
    1,780
    113
    Malo je igara koje imaju goru pricu od Bayonette :D Zato je gameplay dobar, nije DMC, ali spada u bolje character action igre. Ima tu dobrih fora kad provalis dodge offset.

15. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    @howler
    Nije los "spot", ali nije mnogo popravio utisak :D

@zdravkelja
    Problem je sto taj sasvim solidan gameplay predstavlja iskljucivo borba protiv obicnih neprijatelja, a to je veoma mali deo igre. Mnogo vise vremena provodis trckarajuci kroz lose dizajnirane nivoe sa losom kamerom, pa onda ti "alternativni nivoi" sa motorom i ostalim bakracima, pa kao sto rekoh vecina boss encounter-a je jednostavno not fun i prepuna cheasy smrti, jbt kada se setim onog dela gde skaces sa onih lebdecih brodova npr uhh.. igra je prepuna tako ocajnih deonica. Svako npr platformisanje je bukvalno mucenje zbog kamere koja se non stop bori protiv igraca, mislio sam da su takve gluposti u proslosti :D

Od nekih 15h koliko sam igrao igru kada izdvojis dobre delove mozda ima 3-4h gde sam se zapravo zabavljao.

Nadam se da je dvojka mnogo bolja.

Last edited: Apr 18, 2019
  16. Goro Manjina

Goro Manjina Active Member

455
    218
    43
    I ja sam bio prilično razočaran, stao sam ja mislim kad letim ka nekom zamku, bilo mi svejedno više.
    I da, nikako na ps3 da se igra.

17. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,795
    2,737
    113
    Grafika je kidala za ono vreme na X360, to sto igras neku smuljanu PC port verziju izdatu godinama kasnije tvoj problem. Bayo je bila vrlo good lookin game kako se secam.
    Ono je super tribute SEGA arkadnim igrama i easy mode skroz.

Anyhow pricamo o igri iz 2009. zakasnio si 10 godina za zurku, still mislim da je Bayo1 skroz legit igra i danas u tom svom true japan fazonu.

18. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Meni je gameplay bolji nego u DMC. A i sledeci prelasci igre su zanimljiviji.
    Ne znam da li ijedna igra iz zanra ima bolju progresiju.

TheNick likes this.
  19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,123
    1,780
    113
    Stvar ukusa, ali Platinum igre cesto koriste dial-a-combo sistem koji meni nije toliko zanimljiv, dok je DMC totalno freestyle, mozes da uradis bilo koji potez u bilo kom trenutku i moras sam da sastavljas comboe.

Nikada nisam isao na NG+ ili sta vec igra ima, sta je drugacije?

20. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Prvo predjes igru na normal, pa na hard i onda te za kraj ceka Climax (gde je witch time disabled).
    Sva tri prelaska su zanimljiva.

Od svih igara iz zanra koje sam igrao, Bayonetta verovatno ima najbolje odradjene protivnike. Obozavam to sto bossovi opusteno kasnije postaju obicni neprijatelji :) .
    Alfheims su dobro odradjeni. Sada mi se opet igra igra...

Grunte, da li si skontao kako se radi Dodge Offset :) ?

Sto se obicnih komboa tice, recimo da se donekle slazem.
    Ali zato freestyle-a imas u kretanju jer mozes da uradis pet dodges u nizu, a dodge offset totalno menja igru i onda nikako ne moze da se dogovori o dial-a-combo sistemu.

Last edited: Apr 19, 2019
  21. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,093
    252
    83
    mene nije privukla previše i batalio sam odmah posle onog groblja, mda ja nešto i ne volim preterano ovaj tip igara, ali ovde me ni priča ni likovi nisu nešto privukli. ali ono kada padne na dolar-dva ili u nekom bundleu, možda joj i dam drugu šansu. a kada smo već kod bayonete i onaj anime me je smorio posle 10ak minuta

22. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    @shin-boyan
    Iskreno ne bih rekao posto igra na normal nije toliko teska (kada se ignorisu cheap smrti :D). A onaj "tutorial" za poteze je smesan, pise npr za jedan potez pritisni dodge taster i Y u isto vreme ja proveo 5 min drndajuci i nista. Odem na net i pogledam treba cekati da se skoro zavrsi animacija dodge-a i onda pritisnuti Y, hvala igri na dobrom objasnjenju :D

Kao sto rekoh borba sa obicnim protivnicima mi je bila zabavna i ima dobar feel. Ali sve one mane sto sam nabrojao mi jednostavno previse uticu na ukupan utisak.
    Planiram da skinem dvojku uskoro pa da vidim, kazu ljudi da je dosta bolja igra.

23. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Pa ne znam da li je dosta bolja, ali jeste strimlajnovana. Sa druge strane, manje je rewarding od keca. Posto mi deluje da planiras svakako igru da predjes samo jednom, vise ce ti se svideti nastavak.

Likovi i prica su i dalje bvzv, nemas ovih instant kill deonica. Kamera jeste bolja.
    Mislim da se tebi ni gameplay nije dovoljno svideo, ako kukas na ponavljanje protivnika i lose bossove.

24. grunt

grunt Celeb Freak

16,631
    2,989
    113
    @shin-boyan
    Ponavljanje protivnika nije toliki problem, samo sam bio u rage mode-u kada sam pisao, sto se boss fajtova tice ima nekih koji su mi bili jako dobri, ali i dosta njih gde pogines zbog loseg dizajna ili kamere, npr oni gde moras da stiskas A da skaces sa platformi su uzas, ako ne pozicioniras lika kako je igra zamislila umres bezveze i slicno.
    I kao sto rekoh igra ima najgore QTE ikada, bukvalno skoro 100% zagarantovana smrt prvi put kada se pojave :D Isto tako jako smara ono drndanje jednog tastera u nekim boss borbama gde ako ne nabijes skalu dovoljno protivnik te zvekne umesto ti njega, takve stvari me jako nerviraju.
    Ne bi mogao igrati igru ponovo nikako ako nemogu da se preskoce one deonice sa motorom/raketom posto su dno dna sto se zabavnosti tice i nemaju nikakovg mesta u igri ovog tipa.

Igra bi bila idealna da ispuni barem ove tacke.

- Malo veci i manje linearni hodnik nivoi
    - Izbacivanje svakog vida QTE
    - Izbacivanje svakog vida alternativih gameplay nivoa iz obaveznog dela, slobodno neka budu neki bonus I don't give a fuck, ali ne da budu deo glavne kampanje
    - Mnogo jasniji prelazi iz animacija u gameplay bez cheap udaraca neprijatelja dok jos nisi skontao da je krenula igra
    - Kamera koja slusa naredbe igraca, a ne da ima svoju volju

To je to, losa prica i likovi i shit animacije to mogu da svarim posto se jelte mogu prekinuti :D

25. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Jbg, Japanci. Sta da ti kazem drugo :D

grunt likes this.
  26. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    I mene je igra smorila u rekordnom roku, čak sam više uživao u famozno lošem DMC2.

27. zdravkelja

zdravkelja Member

9,123
    1,780
    113
    Ih sad

28. Goro Manjina

455
    218
    43
    Niko ne spominje death stranding tenkove sa pipcima u dmc2

29. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    DMC2 je najgora igra koju sam odigrao u zivotu. A igrao sam je pre 2 meseca.

30. Goro Manjina

455
    218
    43
    hahahahha jes gadna, zadnji bos posebno

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,274
    2,206
    113
    Možeš onda misliti koliko mi je Bayonetta bila krš. :lol:

32. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,795
    2,737
    113
    Meni ce uvek Bayonetta biti > bilo koji DMC
    Ne znam sta ste vi i kada igrali ali 2009. na x360 bilo je cisto uzivanje i SEGA izdrkavacina do kraja igrati se sa tetom Bajonetom :)

33. Goro Manjina

455
    218
    43
    Meni će uvek biti dmc3 ===> većina video igara

Omega and jovcov like this.
  34. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,687
    2,160
    113
    Ukoliko se Ninja Gaiden Black, pa ok i dvojka, ne racunaju igrama onda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

35. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Krenuo opet da igram ovo. I dalje je vrhunska igra.

36. Goro Manjina

455
    218
    43
    Uvažavam, nisam ih igrao pa ne mogu da tvrdim , popuniću to nekad, više sam hteo da pohvalim dmc3 u širem smislu.

37. shin-boyan

5,168
    1,375
    113
    Odigrao do kraja, odlicna igra.
    Skinuo sam ovaj official guide od 400 stranica, ne znam da li sam bolji u zivotu video.
    Red je da konacno predjem igru i na najvecoj tezini.

Share This Page