1. powered by Surfing Waves

Berza i Akcije :)

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Mefisto, Jul 12, 2017.

1. Mefisto

Mefisto Member

210
    12
    18
    Ima li nekog na forumu ko se vec oprobao na berzi kao ili preko nekog brokera ili ulagao kupovao akcije Google,Microsofta,Facebooka i slicno i da li se uopste isplati baviti takvim stvarima jer sto sam stariji (30god.,diplomirani ekonomista) imam osecaj da se postenim radom ne moze normalno ziveti a ne bi da se bavim kriminalom tj. obijanjem banaka i slicno...pozz

2. howler

howler Well-Known Member

2,300
    472
    83
    Zasto da ne, sa platom od 250€ na benziskoj pumpi covjek si komotno moze priustiti 4K UHD TV i PS4 Pro (@nikola22 nista namerno :p)

Last edited: Jul 12, 2017
    mnneurope and nikola22 like this.
  3. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Hahahah.... Pa da.
    Ili ako radi u hotelu @grunt
    Nemam pojma za ostale ali ja sam prilican nolifer.Ne idem na more,ne idem u kafanu,uglavnom igram igre,citam i gledam serije\filmove.Pa se nekako skupi i za TV i PS.
    Ako mislis na neke druge kombinacije na benzinskoj pumpi,to je ovde davno prestalo jos 90ih.Mnogo pre mog vremena.

grunt likes this.
  4. grunt

grunt Celeb Freak

14,930
    2,134
    113
    Where there is a will there is a way :D

Plus kao sto Nikola rece,pomaze ako su ti elektronika/gaming jedina preokupacija ;)

5. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Iskreno, mnogo je isplativije ulagati u kriptovalute, narocito altcoinove nego u berzu. Mislim da po nekom nasem zakonu za koriscenje brokerskih usluga i trgovanje na BG berzi potrebno je 5000eur minimum, ako se ne varam.

Postoje neke online varijante trgovanja na berzi ali je to sve presipanje iz supljeg u prazno i to su oni kao FXLider, razni neki Foreksi, to je sve piramidalna sema, izbegavaj to, sve i da moze da se zaradi provizije su enormne.

Ako se vec razmisljas u sta da ulozis, moj savet su definitivno kriptovalute. Ja bi ih otprilike na korak iznad kockanja po sigurnosti investicije, ali moze itekako dosta da se dobije ako se ubode pravi altcoin u pravo vreme, svakako zahteva puno zajebancije oko toga, ali se isplati i u neku ruku je i zanimljivo. Imas na benchu celu jednu sekciju vezano za to, i online gomilu aktivnih subreddita, boardova, foruma.

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Mislis na ulaganje u kupovinu RIGa za mining?

7. Mefisto

Mefisto Member

210
    12
    18
    @Brahms - Pogledacu o chemu se radi.Hvala!

8. Blue

Blue ....................

11,304
    589
    113
    Ja bih isto najradije ulagao u kriptovalute, uložiš 100€ u svaki coin koji se pojavi i dovoljno je da samo jedan eksplodira. Ja sam npr uložio nekih 150€ u ETH, tada je jedan ETH koštao 13-14€ a sada je oko 200€. E sad ko je posvećen i može koliko toliko da predvidi kretanja može lepo da zaradi jbg. Samo i to je svakodnevni posao da pratiš dešavanja i špekulacije...

Po meni je ulaganje love u direktnu kupovinu bolja opcija nego maltretiranje sa rudarenjem pošto sam i to radio u vreme BTC-a kad je još bila na početku ta priča i ono ima tu posla ko hoće ozbiljno da se bavi time, nije da samo nakačiš RIG i pare ti kaplju...

disturbed likes this.
  9. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Kako kupovati kriptovalutu?Dajte neke linkove o tome,za pocetnike.

10. Mefisto

Mefisto Member

210
    12
    18
    Ko mi kaze kako da zaradim prvih milion evra/dolara dam mu odma 10% zarade!

Da sam rodjen u Zapadnoj Evropi/USA bio bi magnat majke im ga nabijem!

grunt likes this.
  11. grunt

grunt Celeb Freak

14,930
    2,134
    113
    @Blue
    Opa ne hvalis se da si postao burzuj, zato je pao nov komp :)

12. Blue

11,304
    589
    113
    Koji novi komp? Inače to su sve i dalje fiktivne pare, mogu sutra da imam 0 a mogu i da se tripujem da će biti BTC scenario pa da ne prodam u narednih par godina.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

13. grunt

grunt Celeb Freak

14,930
    2,134
    113
    @Blue
    Nisi uzimao nesto skoro? Ko da sam video na sekiri da si pisao da si uzeo ryzen neki ako se ne varam.

14. Blue

11,304
    589
    113
    A to je za posao bilo. Gajbi i dalje rilja FX bez problema, ne planiram da ga menjam uskoro.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

grunt likes this.
  15. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,585
    688
    113
    Имао је ETH и фин период на 300-350e (још и релативно дуже трајао тај ниво), могло је и тада да се лепо заради, ко је хтео да прода... али јбг сви хтели да скочи ETH још и више (а не да пада као што је случај тренутно). Но то ти је мађија криптовалута, штекаш неку годину и зарадиш ненормално или ћорак.

16. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,171
    1,001
    113
    Kad smo vec kod bitcoins, od oktobra krece nova online currency Cryptaur. Ako se registrujete pre tog datuma, pocetnim korisnicama ce da se prodaje 1$ za 1c . Znaci za $100 dobijes podjednako u crypt, a evo danas jedan bitcoin vredi $2300 a prodavao se akodje za 1$. Ja cu ubacim $200 pa nek se krckaju 5-10 god ili dokle god ne poludi valuta :D

17. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Da bih kupio taj cryptaur treba da imam ETH or BTC?

18. Efendija

4,585
    688
    113
    Под претпоставком да немаш ништа у било којој криптовалути, треба да имаш праве паре (евре, доларе) које ћеш претворити у криптовалуту и надаш се да ће једног дана управо та криптовалута доживети убитачан скок вредности кад ћеш је продајом претворити назад у праве новце.

Опција два је да копаш криптовалуту графичким картицама.

19. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,064
    867
    113
    Koji je sajt najbolji za trgovinu i pracenje cena?
    https://cex.io/ mozda?

20. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,524
    846
    113
    Idite lepo u prvu kockarnicu, bacite svu svoju ušteđevinu na rulet i skratite čitav proces

21. Efendija

4,585
    688
    113
    Cex.io је ок али је претрпан новим корисницима па ћеш се за верификацију идентитета и платних картица можда начекати неколико недеља. Верификација је обавезна за подизање (правих) пара. Поред тога ограничен је у смислу броја криптовалута. Реално имаш само ETH, BTC и неки трећи. Ако копаш неки који није покривен, мора прво да га претвориш у онај који примају (преко рецимо shapeshift.io).

22. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    Diplomirani ekonomista pita emuglx kako da zaradi na berzi :)

Sent from my D6503 using Tapatalk

drablj, TwiSteR, nikola22 and 3 others like this.
  23. grunt

grunt Celeb Freak

14,930
    2,134
    113
    Ako bi ulagao u neki coin to bio ovaj novi arapski sto su seici smislili :D

24. Mefisto

Mefisto Member

210
    12
    18
    Pa naravno ovde sve IT i Elektro strucnjaci reko da se ujedinimo!

Maxa likes this.
  25. Undenis

Undenis A true patriot...

1,239
    720
    113
    Skrati muke uclani se u Sns I pobedi zivot na hard.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

nikola22 likes this.
  26. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Trenutno mozes da korsitis ETH kao zamenu ali posto jos nije krenulo u prodaju zvanicno, mocices i obican kesh da koristis za kupovinu. Ako te interesuje, samo se registruj na njihovom sajtu i obavestice pre nego sto krene prodaja.

Znam da je do skora bio invite only samo, ne znam dal su promenili to, ali ako si u grupi, znaci neko ti psolo invite onda time cela grupa dobija dodatne cryptaur coins i bonuse ali za sada se ne zna sta tacno. Pa ako zelis poslacu ti invite jer ovako dobijas dodatne coins na uplati sto je grupa veca itd.

nikola22 likes this.
  27. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,675
    1,827
    113
    Video neko nešto za Safex? Relativno nov a cena mu raste stalno, a i ne treba ti posrednik za slanje i exchange.

28. Wahad

10,675
    1,827
    113
  29. Blue

11,304
    589
    113
    Još nije kasno. :)

30. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Kakvi su izgledi danas kupiti i držat duže recimo 1 BTC i 1 ETH ? za 5-6.. 10godina budem milioner xD ?

Što se tiče kupovine akcija, da li neko misli da je Netflix dobra kupovna investicija danas ili ima još predloga ?

31. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Milioner tesko ako planiras da uzmes samo 1BTC :) Razlog zasto se toliko ljudi obogatilo preko BTC jer su ulozili ogromne sume ili cak ako si samo $1000 ulozio, preko noci je to postalo $23.000 . Tako da ako ne propadne BTC sanse su da ces za 5-10 godina imati oko $500 :) al stavi $100 pa eto to moze da se pretvori jednog dana u $3000.

32. Blue

11,304
    589
    113
    Ako nećeš da ulažeš puno para bolje je kupiti neke jeftine coine iz razloga što možeš da kupiš veću količinu njih pa ako jednog dana dođu i do 10$ po komadu dobar si.

33. WickedlNl

2,171
    1,001
    113
    Bas to. Tako su i postali bogati ljudi preko BTC jer kada se pojavio 1 coin je kostao $1. Vremenom se to pretvorilo u $230 za 1 BTC :) Samo treba paziti usta se ulaze, srecom ima veliki bitcoin forum gde ljudi prate sve coinse pa se diskutuje ako je fake/scam.

34. Super Simke 64

4,524
    846
    113
    Na berzi se bogate već ultra bogati. Siromašni se ne bogate kroz ulaganje u već poznate kompanije. Jedino se možeš obogatiti ulaganjem u neki nepoznati startup čiji bi proizvod u budućnosti postao veliki svetski hit a za to su tebi, odnosno nama, verovatnoće mizerne da ubodemo. Sve je to obična kocka u kojoj većina siromašnih uvek gube.

35. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Uzeću ipak po jedan BTC i ETH i držat ih. Fora je da ljudi danas ne uskaču s puno novca jer misle da će da stagnira, dok je tek naišlo doba procvjetavanja Bitcoina (ATM mašine, platforme, usluge i automobili u zamjenu za Bitcoin).
    Prognozira se da jedan BTC može dostići u narednih desetak godina više desetina hiljada USD rijednost, pa se teoretski pomnju i cifre od 1mil USD.

Ako uložim 7k€ za Bitcoin a on dostigne 2020te lupam 20k€+ nije nimalo loša investicija.

36. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,937
    598
    113
    Dobra su investicija kriptovalute, samo treba biti normalan, ulagati relativno malo I pratiti ko stoji iza kriptovalute. Ne ulagati zivotnu ustedjevinu. Basic stuff.

37. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Biće para (tm).

38. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,087
    468
    83
    Bitcoin je valuta, a ne akcija, ne moras kupiti po ceo bitcoin, vec mozes i manje.
    Startupi obicno nisu na berzi, vec skoro po pravilu traze investitore. Dok stignu do berze, vise se ne zovu startapi vec kompanije.

Netflix je cool, ali Disney uskoro otvara svoj streaming servis. Vec sada imaju znacajno vise studija/IP-ova/licenci/materija itd, ako kupe jos Fox bice jos jaci.
    Netflix nije vlasnik velike vecine biblioteke, dok ce Disney to biti.
    Tu je i Amazon, koji je ocigledno spreman da ulozi enormno u LOTR i druge serije.

Daleko od toga da sam otpisao Netflix, ali nije bas tako crno-belo.

39. Wahad

10,675
    1,827
    113
    Da oživim malo temu.

Odlična Signal grupa za kriptovalute. A i ako pratite moj link možda dobijem pare i premium :lol:

https://discord.gg/xm9QjT

40. howler

howler Well-Known Member

2,300
    472
    83
    Pre samo par dana TRX bio 0.05$. Danas 0.20$. Evo sada cekam da se CEX.io vrati u normali pa da pazarim malo ETH i da to prebacim na binance.com pa zatim sve to konvertiram u TRX. Da sam pred 3 dana investirao 100$ sada bi imao 400$
    Ali jbg. Uci se od greske. Necu ni cekati korekciju cene. I da padne svakako cu igrati na dugorocni rok... Ocekuje se do kraja godine da predje preko 2$

Last edited: Jan 4, 2018
  41. Super Simke 64

4,524
    846
    113
    Jao, kako će gomila ljudi da pukne kad sve ove kripto valute puknu...

Rodilo likes this.
  42. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,375
    1,058
    113
    Možda. Svakako bi trebalo da ulazu samo oni koje boli uvo da li će ostati bez para ili ne.

43. Blue

11,304
    589
    113
    Iste stvari su ljudi izjavljivali pre 5+ godina. I da pukne bilo je više nego dovoljno vremena da se obrnu pare ko je hteo.

44. Super Simke 64

4,524
    846
    113
    Ako i nije prevara pući će zbog prezasićenja tržišta. Tada je bio samo bitcoin, sada ih ima i previše mnogo, i pojavljivaće se sve više, a ljudi će samo postajati alaviji u ulaganju u sve njih.

45. howler

howler Well-Known Member

2,300
    472
    83
    Za to se prica jos pre 3 godina
    Yep... Za taj bubble se prica jos odavno pa evo niti jedna kriptovaluta nije pukla do sada. BTC skocio do 20K i odma nakon toga bilo je korekcije i sada se drzi na 15.000$. A poceo gde? Sa 0.001$ pre 6-7 godina?!?
    Ripple je pre samo mesec dana bio 1$ sada je 3$. Etherum od 600 za par meseca skocio na 1000$.
    Jednom ce da pukne sve to. Zato sto pricamo o trilionima $ u Cryptovalute sto nije ekonomski odrzivo, ali vremenski rok izmedju je dovolno dug da se ulozi u necemu i da se izadje navremeno. A taj vremenski rok obicno donosi rast od 400-500%

46. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Bitcoin ce opusteno doci do 40k $, tek ce da raste

47. Wahad

10,675
    1,827
    113
    Nikada neće kriptovalute da nestanu, a to što ih ima previše, malo istražiš i vidiš šta je bitno a šta ne, tj šta ima smisao a šta ne. I u to ulažeš. Sada se većina pravi kao podrška već nekoj inudstriji koja postoji pa im to daje veći smisao. Ostala govna postoje jer eto, postoje i one će izumreti.

48. Super Simke 64

4,524
    846
    113
    Ljudska psiha je takva da će većina ulagati skoro sve što dobiju da bi i to obrnuli. Kad dođe slom, najveći broj će baš pući, a i ako budu na nuli ili u nekom dobitku, čitav život će se jesti što se nisu povukli ranije sa mnogo većim bogatstvom, kao i moj ćale zbog Dafine iako je on tamo na kraju bio u plusu. :)

49. Wahad

10,675
    1,827
    113
    Koji slom Simke?

Znaš uopšte o čemu pričaš ili baljezgaš kao u bezbroj tema ovde?

50. Super Simke 64

4,524
    846
    113
    Slom kada cene svih kripto valuta odjednom padnu nenormalno. Nema veze, ja baljezgam. Ti si pametan. Samo ulaži svoj novac tamo. Tako su se isto svi obični ljudi koji su ulagali u akcije obogatili. ;)

Share This Page