1. powered by Surfing Waves

Better Call Saul [2015 - ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Ryo, Feb 9, 2015.

1. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83

IMDB

IT HAS BEGUN! Prva sezona ima 10 epizoda, druga sezona počinje 2016. i imaće 13 epizoda.

Efendija and iggy11 like this.
  2. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113
    FUCK FUCK FUCK

Počelo
    fuck yes

3. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,780
    1,240
    113
    Jel gledao neko?

4. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    I ja cekam da neko javi utiske.

5. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,935
    100
    63
    Ja krenuo da gledam, pogledao prvih 5 minuta, dobih opasan BB vibe pa ugasih i gledaću u boljem kvalitetu ovih dana. :) Baš obećava, a kritike su sve maksimalno pozitivne.

6. Efendija

4,702
    757
    113
    Odličan početak, au jbt u kakvom je kurcu Sol Džimi.

Majk iz bek.

7. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Dobro je počelo :)

8. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Odlicna prva epizoda a i privju druge epizode deluje obecavajuce. Samo je pocetak tuzan al imam utisak da ce se na kraju saul izvuci i iz tog bedaka.

9. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    meni je drago sto je nastavljena Breaking Bedak tradicija, mislio sam da ce ici u smeru nekakvog sitcoma, kad ono full on tragikomedija, totalno u BB maniru. samo nek nastave

10. Efendija

4,702
    757
    113
    Evo stigla i druga epizoda, gleda se prvom prilikom uveče.

11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Odgledao sam samo prvu i moram retji da mi se za sada dopada.
    Definitivno ima taj Breaking Bad vibe, a Saul je maksimalno u kurcu. Jedva chekam da vidim shta tje da odradi.
    Lepo je videti i neke poznate likove iz BB ;)

12. Efendija

4,702
    757
    113
    Uh pa došao i Far Cry 3 Vaas xD

Ovo treba da ima bar tri sezone.

13. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,450
    944
    113
    A ja bas gledam glumca i kontam poznat mi a ne mogu se setiti odakle. Celu epizodu kontao odakle ga znam, posle zaboravio da izguglam :)

Odlican pocetak serije, uopste nemam osecaj da gledam neki quick cash grab prequel.

14. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Kada je najavljeno, totalno sam ocekivao da ovo bude neka sprdacina, ne znam iz kog razloga. Ocigledno nisam trebao da podcenim Gilligana, pogotovo posto su nam vec dali jednu fantasticnu seriju. Ovo je legit good :)

15. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    navikli smo da nas hrane govnima posle uspesne serije/filma, pa vecina nije ni ocekivala dobru seriju :)

16. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Sasvim solidna serija, čak i bez Breaking Bad konteksta.

17. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    gledao sinoć obe epizode i oduševio se. međutim, razmišljam jutros u kolima do posla, brate serija je identična bb-u. jimmy je u kurcu s parama, teška porodična situacija, konstantno je ponižavan od strane ljudi u svojoj okolini, postoji neka ekipa sa kojom je radio u prošlosti i koja ga je izjebala da bude uspešan, upada u biznis sa kriminalcima, iz teških situacija uspeva da se izvlači u poslednjem trenutku. znači sve isto, samo je gimmick drugačiji (lawyerin' umesto metha).

meh, kad sam došao do ovog zaključka malo sam se razočarao. nadam se da će se promeniti fazon, walter white klon je just lazy shit.

18. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pa kad tako gledas, mozda, ali mislim da je dovoljno drugacije. I tek sad vidim koliko mi je BB nedostajao :)

I nije on radio sa tom ekipom vec njegov brat :D
    Nacho deluje kul, vidi se da je pametniji i lukaviji od Tucoa, mislim da ce dobar lik da bude.
    Scene sa Majkom su lol, like a troll under a bridge :D

I sta sam jos gore hteo reci, drago mi je sto ovo nije ispao neki procedural show. Ovako ce da prati neku pricu :)

19. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    jeste brat radio, ali direktno se i na njega odnosi :)

pa jbg, očekujem malo različitosti, nije baš moralo toliko slično.
    i dalje me vuče da gledam jer mi je saul goodman omiljeni lik iz bb, zato se nadam da će biti još bolje :D

20. nikola987

nikola987 Well-Known Member

1,200
    73
    48
    Nisam imao nikakva ocekivanja ali me serija prijatno iznenadila (bar ove prve dve epizode). Cak sta vise, ako bih je vec poredio sa breaking badom (poredim samo prve epizode), rekao bih da je ova dosta bolja (meni je breaking bad postao zanimljiv tek na kraju prve sezone).

E sad, sto se tice slicnosti sa bb, ima ih svakako dosta (smek im je isti), ali sama prica nije (dakle ne slazem se sa maxom). Walter je pre svega bio dobar pa postao "zao", dok sol vec sada nije dobrica, i svakako znamo da ce u buducnosti biti manje vise isti.

21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pa sad bas i nije takav, Saul iz BBa se nikada ne bi zalozio za onu dvojicu vec bi pobegao koliko ga noge nose. Sem tih sitnih prevara, nije tako los, jos ima neki moralni kompas, a do kraja cemo verovatno videti kako je skrenuo. Mada nikada nije bio ni blizu los kao Walt.

22. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Lol, pa baš se vidi u gomili navrata da iako ima vrlo šetajući moralni kompas, je lik u biti good. Najveći pokazatelj je što nije pobegao kad su skejtaši bili u nevolji.

23. Efendija

4,702
    757
    113
    Sledeća epizoda se zove Nacho :)

Lično, nikakvu manu seriji ne nalazim, ovo se čekalo samo tako.

24. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Odgledao prvu epizodu, dobra.

Serija ima svoj identitet dok u isto vreme vuče na BB, meni je to dobar pristup.

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Moralni kompas se svima rasteluje vremenom, jbga posao je takav :)

26. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Ne znam za vas, ali po meni je ova serija debelo precenjena. Tek je pocela, prerano za donosenje zakljucaka, ali za sada me zaista nije oduvala. Videcemo.....

27. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,313
    292
    83
    Jbg veliki je hajp, dugo je bila najavljena, i pojavila se u totalno Breaking Bad stilu, sto su ljudi cekali i cime su zadovoljni.
    Meni su Saul i Mike bili uvijek gotivniji od celavca i glupana, tako da mi ovo bolje sjeda, vise su mi prve epizode BBa precijenjene nego ovo.

Iako je cinjenica da su trenutne ocjene na osnovu BB referenci, ali ovo je odlicno za sad, i vjerujem da moze biti samo bolje nastave li ovako.
    Al' bas imam osjecaj da gledam Breaking Bad, to im je uspjelo na prvu.

nikola987 likes this.
  28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pa kako je pocelo, ima potencijala, ocekujem dobre stvari :)

Iz poslednje epizode:

:D

29. Efendija

4,702
    757
    113

Pametan čovek.

On i Majk su odlični likovi, dobro je što ova serija postoji.

30. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    meni je ovo jedini problem sa serijom, zato što je to ez mod za giligana i ekipu i čist zicer (osiguranje da će zarađivati finu lovu bar narednih 3,4 godine i biti bitna figura na zlatnim globusima). voleo bih da pokaže malo versatilityja, jer je odličan storyteller, a saul goodman je fenomenalan lik i zaslužuje lični pečat, a ne seriju koja živi na slavi druge.

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    A da je razlicita svi bi kukali. Cak citam da se mnogo ljudi najvise raduje mogucem pojavljivanju voltera i dzesija u drugoj sezoni a da bi najbolje bilo kad bi se i desavanja preplitala sa BBom i pokazivala ih iz solove perspektive.

Sta god da su uradili ne bi svi bili zadovoljni.

32. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    naravno, kao i za sve ostalo, a ovo preplitanje sa bb-om bi bilo samo takvo sranje.

enivejz, moja poenta je frasier i cheers, tako se to radi.

33. Koder

2,935
    100
    63
    Polako, ne mogu odmah od početka da idu na totalno drugačiji ton i originalnost, ne sumnjam da će ostvariti to kako se serija bude razvijala. :) Ja sam samo srećam što i dalje mogu da gledam ovaj svet.

34. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Mislim da je problem i u tome sto su zavrili BB dok je bila ultra popularna. Da su se ljudi smorili i da su terali BB 10 sezona, niko ne bi hteo da gleda bilo sta slicno bb-u.

35. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    sad odgledah treću epizodu, loooooooooool
    znači umro sam na "here's johny!!!" :lol::lol: :lol::lol: :lol:

enivejz gledam epizodu i ne verujem koliko je fenomenalna fotografija, verovatno pomaže i skoro pa kristalni kvalitet 1080p dimension ripa.
    da ne ispadne da samo kenjam, jeste fun serija, saul je saul.

36. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Odavno se spremam da napisem malo duzi komentar o seriji Breaking Bad u odgovarajucoj temi posle koga mi, znam to sigurno, ponovo ne gine da me prozivate da sam hejter. :) Ali moram ovo pre toga:

Upravo sam pogledao prvu epizodu Better Call Saul... ukratko, ja sam oduvan koliko sam se odusevio!!!! FENOMENALNO!!!

Kada sam na kraju epizode video onu meksikanku i kad je krenula da doziva "iho", tacno sam znao ko je zapravo u kuci :D

Inace, fotogragija jeste fenomenalna, i njom sam oduvan sa ripom od 300MB na CRT ekranu od 17 inca. Pre toga sam gledao najnoviju epizodu The Breaking Bad od 500MB i razlika je nebo i zemlja u kvalitetu na strani Saul-a i to nema veze sa kvalitetom rip-a.

37. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,558
    130
    63
    I znači ovo na kraju kao valja?

38. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Pogledao i drugu epizodu. Po meni odlično. Prva polovina druge epizode je urnebesna, smejao sam se kao lud i jednom aplaudirao koliko sam se oduševio.

39. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Niko ne kaze da je bolje od male neveste ali valja.

40. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Odgledao sve 4 epizode. Dobra je serija ali ne vise od toga. Ima potencijala da bude odlicna. Videcemo u nastavku sezone.

41. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
    Sasvim OK serija... Verujem da će postajati sve bolja.

42. Efendija

4,702
    757
    113
    ep 5

Beše dobar i amer što hoće da se otcepi

43. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Posle 5 epizoda rekao bih da je serija prosek neki. Svasta se desava a ustvari nista se ne desava. Mislim cu prestanem gledam jer apsolutno nista ne vuce prichu. Znam da sam nesto odgledao al ne shvatam nikakvu poentu. Ko da neko napravio seriju o day by day zivotu jednog coveka. Prve 2 epizode su obecavale tipican BB humor i ludilo al nakon toga dosada.

44. johny blaze

johny blaze Active Member

420
    118
    43
    apsolutno je ovo i moj utisak s tim da nisam odgledao petu epizodu.mada ne sumnjam da ce biti bolje.

45. Koder

2,935
    100
    63
    BB je postao zanimljiv tek nakon dosta epizoda, barem meni. Serija ima ogroman potencijal, a imajući u vidu da je pišu maltene isti ljudi, glupo je reći da neće samo preneti formulu i na Better Call Saul. Samo je pitanje vremena.

46. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    tek je krenula da se razvija priča, a očigledno je da
    će se ove sezone oslanjati na spajanje majka i saula.

meni je tempo odličan jer se dovoljno posvećuje pažnje i likovima i situaciji, a priča sama po sebi teče. zašto mora da postoji viši cilj ili endgame odmah u startu?

47. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Sasvim je solidna serija za sad, a sledeca bi trebalo da bude odlicna jer ce biti o Majku. Odenkirk kaze da su mu sledeca i 9. omiljene.

48. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Tacno. Ali iskreno, poslednja epizoda je bila najmanje kvalitetna, nadam se razvitku price u nastavku.

49. Efendija

4,702
    757
    113
    Sjajna šesta epizoda. Majk je jebeno fantastičan.

50. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    Slazhem se, Majk epizoda je pokidala. Na kraju sam razmishljao da li bi bilo bolje da su umesto Better Call Saul napravili "Mike". :D

Share This Page