1. powered by Surfing Waves

Better Call Saul [2015 - ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Ryo, Feb 9, 2015.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

9,548
    2,066
    113
    Saul se vraca danas, bice kul verovatno, ali mi se uopste ne gleda...

2. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Solidne obe epizode i meni se svidja pravac ali ako ocekuju od ovoga popularnost BB nek ne drze dah.

3. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113
    Mlake su obe epizode. Nekako je slabije od... utiska iz prve sezone. Ali da, korektno je sve u svemu.

4. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    odlične su epizode, taman kako treba, nisu to avanture voltera vajta niti treba da budu.

@Kraken da li očekuju bb popularnost ne znam, ali da, dok džimi ne upadne u neku frku, neće skupljati gledaoce, ali kao što kažeš, meni ovako prija.

s druge strane, iako sam već pisao, apsolutno najbolja fotografija koju sam video u bilo čemu, od 99% scena se mogu napraviti fenomenalne slike. serija jednostavno prelepo izgleda.

SolidSnake88 likes this.
  5. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,138
    268
    83
    i meni su ove prve dve ep, baš potaman. ep mi baš brzo prođe što znači da nije ni malo dosadna

SolidSnake88 likes this.
  6. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    baš sam sebe uhvatio juče kako naglas vičem AAA VEĆ KRAJ?! :lol:

7. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    imajuci u vidu neverovatne reference ala chicago sunroof, nemoguce da vince nije video koliko je saul jadno i amaterski odradio pie story za policiju. Zato sam ubedjen da im je cilj da prikazu da saul podsvesno sabotira legalni rad i juri uzbudjenje tako da ce verovatno biti sve vise ovakvih eskapada.

8. Costanza

Costanza since 2004

582
    224
    43
    pogledao 2.1 epizodu i to je manje vise to ... mislim da price neke spetljanije nece biti, vec ce izrabljivati vise lik i delo SG, dok sve ne iscede

off topic ... epizode se pakuju u h265 format, s2.2 nisam nasao a da nije u tom formatu, a to moj media player ne pusta ... da li i ostale aktuelne serije pakuju redom u 265 ili je i dalje dosta 264 ripova?

9. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Iskreno tesko mi je da ocenim dalji pravac, mozda nastavi ovako kao do sada case by case, a mozda krene u brzem ritmu. Licno se nadam prvoj opciji, isuvise ima brzih i agresivnih serija da bi sve trebale da budu takve.

10. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    jaaao kako sam se nadao da će biti epilog zbog objave reklame do kraja epizode, kad ono ostaviše me da visim (ne znam kako) do sledeće nedelje :D

11. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Odlicna je serija, isto mi proleti dok gledam, i nekako ne mogu da docekam sledecu epizodu.

12. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,450
    944
    113
    Ja sam na kraju ove epizode ocekivao da ce Gus biti taj koji je angazovao Majka, malo sam se razocarao kad sam video da je to ipak Vaas Montenegro :)

13. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    šta misliš, koga li hoće da ubije? :D

14. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    kada je rekao da traži isključivo njega, znao sam da će biti Vass. sad iz prikazanog ne vidim koga hoće da rokne

15. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    možemo pretpostaviti da vaas hoće gusa da rokne :D
    to bi bio super intro za gusa :)

16. Costanza

Costanza since 2004

582
    224
    43
    ovde izgleda neko gleda prvu, neko drugu sezonu, pa se malo mesa ..

ja juce odgledao 2x2 i 2x3, i zadovoljan sam ... sto se tice visih ciljeva cele price, mislim da nije neophodna, jer svi znaju ko je i sta je SG u BB, tako da moze opusteno da se gleda

17. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    nope, pričamo o drugoj sezoni :D

18. Efendija

4,702
    757
    113
    Opa,
    prebio ga Tuko
    didn't see that comin'.

Last edited: Mar 8, 2016
  19. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Odlična, odlična poslednja epizoda.
    Better call mike :)

20. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    jebe serija :)

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Gledao bih spinoff serije samo o Mike-u :D

Roronoa Zoro, Jörmungandr and Rodilo like this.
  22. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    +1, a u sledećoj ep. on treba da bude u centru pažnje tako da jedva čekam

Efendija likes this.
  23. Efendija

4,702
    757
    113
    Previše razvlačenja sa Kim. Meni slaba epizoda, nekako poput fillera. Čeka se Majk u e06 :)

Kraken likes this.
  24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, kim je smorila za medalju. A glumac koji glumi Mikea je bas omatorio, skoro sam gledao BB i bas je ostario.

25. Costanza

Costanza since 2004

582
    224
    43
    zato se matori ujak dobro podmladio, bas sam se obradovao kad se pojavio ... epizoda jeste tezak meh, ipak se zna zasto se gleda ova serija, a to sigurno nije isfrustrirana advokatica i njeni problemi

SolidSnake88 likes this.
  26. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Mnogo sam hejtovao prošle godine ovu seriju zbog očajne poslednje epizode, stojim i dalje iza toga, ali ostale epizode su bile vrhunske, Breaking Bad je dobra serija, tako da sam nekako skupio snagu i pružio šansu drugoj sezoni.

Posle odgledane prve epizode nove sezone mogu samo da kažem: izvadili su se, fenomenalno, mrtav sam umoran zbog izlaska sinoć i potom prve smene na poslu, hteo sam da spavam čim pogledam tu epizodu, sada ne znam kako ću se zauataviti da ne odgledam celu sezonu do kraja večeras. :)

27. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    pa nije izašla cela sezona.

28. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Mislio sam na sve epizode koje su do sada izašle, loše sam se izrazio.

Inače, ipak nisam stigao da pogledam sve, pogledao sam samo 5 epizoda juče. :) Fenomenalno!!! Sada kada vidim da se serija nije nastavila kao što sam očekivao posle poslednje epizode prošle sezone mogu ponovo da napišem ono što sam pisao i pre te epizode: meni je ova serija bolja od Breaking Bad. Ponavljam: FENOMENALNO!!!

Maxa likes this.
  29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    totalno lagana osma epizoda, kapiram da je zatišje pred buru :)

30. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Da, 8. epizoda je jedina koja mi se nije svidela u ovoj sezoni.

Osim toga, kako epizode prolaze sve manje mi se sviđa sam Saul kao lik, dok me Kim skroz oduševila, Mike je uvek bio car, Howard je takođe ispao mnogo dobar lik (sviđa mi se što serija prikazuje da i takvi, na prvi pogled baš antipatični likovi mogu da budu dobri), a čak mi, zbog svih Saulovih sra*** koje pravi, i Chuck polako postaje simpatičan.

31. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    kakva to sranja pravi saul?

SolidSnake88 likes this.
  32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    koja sranja? jedino lik sto hustla, ali to nisu sranja

33. Efendija

4,702
    757
    113
    Čak? Sol je konačno počeo da sabotira Čaka. To je ono što valja u ovoj epizodi (i Majk što se sprema da sredi nekako Hektora, biće sjajno).

Inače stara vest, obnovljena je serija za treću sezonu.

Timemaster, Maxa and SolidSnake88 like this.
  34. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    I sami znate kako će da završi na kraju. Ako vam to nije dokaz da loše radi ne znam kako bih vas ubedio da sada pravi mnogo sranja koja će mu se sigurno već na kraju ove sezone žestoko obiti o glavu.

I da, serija je još pre nekoliko epizoda imala veliki scenaristički propust, ali scene sa Majkom su bile toliko moćne da sam zaboravio na to: Kim i Haward su nadrljali zbog Saula jer je on emitovao onaj reklamni spot, a nikakvih problema nisu imali kada je Saul izigravao klovna da bi bio otpušten bez gubitka bonusa, što se na kraju i desilo.

Samo taj njegov odnos prema Kim pokazuje koliki je idiot, a ovo sabotiranje Čaka je još jedan idiotizam jer radi po ko zna koji put ono što mu je Kim rekla da ne radi za nju.

35. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Nisu nadrljali drugi put jer je i Kliford shvatio da ovaj to radi namerno samo da bi ga otpustio, a da mu ostane ta nadoknada ili šta već. A prvi put kad su nadrljali on je uradio zapravo dobru stvar, i oni su kasnije to i nastavili sa tim spotom samo bez Džimija, ali su hteli da mu pokažu "gde mu je mesto" i da ne sme da radi ništa bez gazdi, naročito ako je u pitanju ideja koje se oni nisu setili. Klasična sujeta. A što se tiče njegovog odnosa sa Čakom. Ja da imam takvog brata odavno bih ga odjebao. Čak ga zapravo ceo život podjebava i nipodaštava, i pokušava da osujeti svaki njegov korak u advokatskom poslu, jer ovaj nije išao na fensi škole i univerzitete, ne želi da igra po tuđim pravilima, nije uštogljen i nestašne je prirode da tako kažem, i neće po svaku cenu da se pokorava i sluša autoritete. Možda je pomalo i "buntovnik bez razloga". Džimi jeste uradio lošu stvar što je potkradao oca, ali i to je objašnjeno kroz onaj flešbek gde je video očevu nesposobnost i odbijanje da prihvati da u ovom svetu "krupna riba jede sitniju" i da olako dopušta da ga ljudi varaju. Tada je izgubio autoritet i poštovanje u Džimijevim očima. Ne opravdavam taj njegov postupak, to je svakako loše, ali on je tada bio dete i onaj događaj u ćaletovoj prodavnici je na njega ostavio jak utisak. Verovatno deo Čakove mržnje i prezira prema bratu potiče odatle. Pa ipak, ovaj ga sve vreme pazi i povlađuje njegovoj hipohondriji u vezi "preosetljivosti na elektricitet". On je navikao na takav bratovljev odnos, ali sada već drugi put Čak udara na Kim koja mu je draga, zbog njihovih ličnih razmirica, i Džimi je rešio da uzvrati udarac.

Last edited: Apr 11, 2016
  36. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Kliford je shvatio šta radi Džimi i zbog toga je trebao još više da pobesni na Hawarda jer je Haward jamčio za Džimija, a onda je Haward trebao još više da pobesni na Kim jer je on to uradio zbog nje.

Slažem se da je tada Džimi uradio dobru stvar ali samo u smislu da je spot ispao dobar ali lepo mu je posle objašnjeno gde je pogrešio - nije trebao da ide sam bez njihovog odobrenja, jer kad bi svako u firmi tako radio, brzo bi propali zbog greške nekog od radnika. Zato i postoje direktori koji treba da gledaju šire od jednog slučaja kao što radi Džimi. Kliford mu je lepo rekao pre toga da će o svemu popričati u ponedeljak, tada bi mu najverovatnije odobrili tu ideju kao što su i sve pre toga, a Džimi se pravio da to nije čuo, a bio je svetan i pre ribanja da greši pa je zato i lagao Kim da je dobio odobrenje. Nije u pitanju sujeta, samo direktori te firme imaju malo zastarele poglede na svet, ali su u pravu da se takve stvari ne trebaju samostalno raditi. I nisu nastavili sa spotom, samo su koristili iste reči ali spot je isti kao onaj njihov stariji dosadni spot. I sam Džimi je na kraju rekao Klifordu da je dobar čovek a ne sujetan i bilo mu je pomalo tužno što je bio loš prema njima.

Čak ga uopšte ne podjebava ceo život. Džimi ceo život ide iz problema u problem, a Čak ga je stalno vadio iz tih problema. Zaboravili ste epizodu u prvoj sezoni koja ide u prošlost , kada Čak po ko zna koji put vadi Džimija iz zatvora i onda mu Džimi obećava da će se napokon promeniti. Čak jeste zbog hipohondrije postao debil, ali nije loš i ne mrzi Džimija ali podsvesno ne može da mu oprosti jer je zbog njegovog debilizma njihov otac ranije preminuo, zbog toga je bio prestrog čak i kada je Džimi stvarno pokušao da se popravi. Čak nije udario na Kim, uradio je to zbog firme, Haward je i došao kod njega zato što je on ekspert za te stvari, a onda je Čak sebi hteo da dokaže da je još uvek onakav kakav je bio. Samo epizodu pre toga je pomogao Kim da se vrati na staru poziciju a i tada je znao koliko je ona Džimiju draga.

Glavni junak serije je simpatičan ali uopšte nije toliko dobar (kao što ni glavni lik u Breaking Bad uopšte to nije bio), a likovi koji se prvo čine kao loši možda uopšte to nisu. I pored nedostatka koji sam naveo, serija je kompleksna, sa kompleksnim likovima, zato je i tako dobra. Neki od vas treba da manje sve gledaju crno belo, ova serija nije takva, ovo ipak nije Marvelov film. :)

Last edited: Apr 11, 2016
  37. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Maxa likes this.
  38. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    hahah, objasnila deveta.

39. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Odgledao desetu. Nije bila toliko dinamična kao što bi obično bila poslednja u sezoni, ali je dobra. Samo ću reći da Džimi kakav god da je, bolji je čovek od svog starijeg burazera definitivno. I za njegovu transformaciju u Saula je upravo Čak jedan od najuticajnijih, i mislim da će nam to naredne sezone pokazati.

Efendija likes this.
  40. Efendija

4,702
    757
    113
    Džimi je bolji čovek bez sumnje. Čak je ljubomorna, podmukla, mora-po-mom / uvek-sam-u-pravu osoba i brat kog bi retko ko poželeo da ima.

Sa TV tropes foruma

Fifi
    Rebecca
    Inflatable
    Nailed
    Gloves Off
    Switch
    Bali H'ai
    Amarillo
    Cobbler
    Klick

:)

Last edited: Apr 19, 2016
  41. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ne samo fring, vec i vajt i dzesi pregovaraju za trecu sezonu.

42. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,779
    1,239
    113
    Ajde dzesi, al za voltera nema poente da se pojavljuje.

43. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Jimmy je debil ali ipak nije toliki debil kao što me Chuck na trenutak ubedio. U onoj epizodi kada su u flashback-u prikazali Jimmijevo gostovanje kod Chucka i njegove tadašnje žene je lepo prikazano da Chuck pati od bolesne ljubomore prema Jimmiju, tada sam mislio da je to zbog besa zbog smrti njihovog oca i donekle sam to opravdavao, sada vidim da nisam bio u pravu.

Chuck je 100x veći debil od Jimmy-ja, zbog porodičnih trauma je postao loš čovek, zbog profesionalnog uspeha previše pun sebe, Jimmy je ipak baš dobra osoba, samo glup za sebe. Slažem se sa Solid Snake-om, Chuck je poslednjih godina uništavao Jimmija i tek će ga izgleda uništiti i promeniti ga.

Poslednja epizoda nije bila dinamična ali je 100x bolja od poslednje epizode prethodne sezone zbog koje umalo nisam prestao da gledam ovu odličnu seriju.

Vraća se Fring, možda i Jessy i Walter (za ovog poslednjeg mi nije jasno kako, ali autor serije se dokazao da sve može izvesti). Ja sam evo do sada mislio da nažalost više nećemo gledati Hectora Salamancu, bio sam siguran da je Mark Margolis umro pre nekoliko meseci i da sam to pročitao negde (čini mi se B92), sada sam proverio i video da je još uvek živ i da se juče opet pojavila lažna vest da je umro. :)

44. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    walt ako se pojavi biće to neki random encounter tipa u perionici automobila or somethin...

45. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    A možda je Walt ranije imao još neke mračne tajne koje nisu prikazane u Breaking Bad. :)

46. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    jeste sporije finale, ali odlična epizoda.

a lepo mu kaže Ernesto, da je Čak da učini sve da ga sputa, uništi je prejaka reč. ali videćemo u sledećoj sezoni

47. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    ispao je cunt na kraju. e sad da li će da ga ucenjuje u narednoj sezoni ili će straight to the cops, videćemo...

mada sumnjam da će biti neki javni big deal obzirom da je kasnije kao saul kačio reklame na svakom ćošku sa svojim licem.

48. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Ali je promenio ime i prezime. :(

U toj sceni na kraju se vidi koliko je Chuck postao loša osoba. Ranije sam ga branio jer sam mislio da nije video koliko ga Jimmy voli, sada se videlo da to zna i to je i iskoristio kako bi na lukav i podmukao način dobio ono što je hteo.

49. Roronoa Zoro

3,138
    268
    83
    pošto se bavi advokaturom na istom mestu, verovatno je morao što zbog legalnih začkoljica i ko zna čega

što znači treća sezona može biti i poslednja

50. Maxa

Maxa opsa!

10,989
    3,834
    113
    Ne verujem, pa imaš one flashforwarde što prikazuju saula u skrivanju, tipa ono kad baca đubre pa mu se zatvore vrata...

Share This Page