1. powered by Surfing Waves

Blacksad

Discussion in 'Comics / Books' started by Johntra, Oct 24, 2012.

1. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Blacksad
    #1 - #4 (Dargaud) / 2000.-2010.
    wikipedia/Juan Díaz Canales,Juanjo Guarnido

O Stripu
    Kako predstaviti prepoznatljivi noir-triler 40-ih i 50-ih u modernoj formi stripa a da to izgleda sveže i bude popularno? Skroz novim konceptom.
    Ideja Canalesa i Guarnida da se karakteri likova simbolišu po životinjima koje predstavljaju odlično funkcioniše. Stereotipi su namerni(pas policajac,krokodil-negativac itd.) i vešto uklopljeni u zanimljivu priču. Sam art stil i kolor su odgovarajući noir atmosferi i na visokom nivou su.

2. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,561
    133
    63
    Ček, kako je moguće da ovo nismo imali do sad?
    Nisam (pro)čitao, ali ono što sam video mi se mnogo dopada... No nikako da pošteno prelistam strip. Čim sam nabavio tab, prebacio sam ga na čitanje, uskoro ću da ispravim i tu svoju grešku.

3. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
    Procitah prvi tom na papiru. Zanimljive detektivske price sa super crtezom, sem par fury scena.

4. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,500
    216
    63
    Fantastičan strip. Moj drug ima valjda izdanje Belog Puta, ne znam tačno. Prve tri priče u tvrdom povezu. Kasnije je izlašla i četvrta priča , iako je bila u politikinom zabavniku nisam je stigao pročitati, moraću pre ili kasnije. Preporuka za svakog ko nije pročitao. Neverovatno je dobro crtano i priče su zaista veoma dobre.

5. forsaken demon

4,561
    133
    63
    ...Znao sam da će neko da pomene furry. :D

6. forsaken demon

4,561
    133
    63
    Uh, pročitao sam prve tri knjige i utisci su mi veoma pozitivni. Mnogo mi se dopao ovaj naslov i mislim da ću kupiti papirnu verziju, kad tad. :)
    Jedino nisam našao dobar scan četvrte knjige, imao sam ovaj scanlation (poslednja slika u prvom postu) koji mi se stvarno ne čita (kada zaključim da bih ja mogao bolje da prevedem, stajem).

Art je stvarno odličan, furry je u granici dobrog ukusa :) uprkos mecinim komentarima, a radnja poput najboljih filmova slične detektivske tematike.

Preporuka svima!

7. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Ja nikako ne podnosim taj furry, somehow it gives me the creeps!

8. forsaken demon

4,561
    133
    63
    Kad smo već krenuli o tome: Zašto je tako? Postoje samo tri ili četiri takva panela u stripu, svi su "soft" sadržine, a sve ženske uloge se po anatomiji razlikuju od devojaka samo po tome što imaju uši. Pogledajte sliku gore:

Dole levo, sklonite uši i dobijate Rijanu. :D

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,709
    3,837
    113
    Ljudi imaju ugradjenu tu fobiju kao defanzivni mehanizam isto ko homofobi, plase se da im se svidi pa je lakse ovako :D

http://www.youtube.com/watch?v=hH33Cc-NlU0

10. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    A Nemci su se plasili da ce im se svideti da budu jevreji... Dzepna psihologija, moja omiljena nauka.

11. grunt

grunt Celeb Freak

17,709
    3,837
    113
    Pa bili su ljubomorni/zavideli su im, same shit :D

PS
    Ako moj post sa sve klipom iz urnebesne scene entourage-a smatras ozbiljnim then :o

12. forsaken demon

4,561
    133
    63
    A Nemci su se plasili da ce im se svideti da budu jevreji... Dzepna psihologija, moja omiljena nauka.

'Ajde sad, miniraj ovako topic.

13. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,788
    113
    Sta mogu, uvek se iznenadim kad vidim koliko je moderno da se mrznja i prezir poistovecuju sa strahom. Fobija je jedno, odium nesto potpuno drugo. Maximalno razlicita psihicka stanja.
    Al dzepna psiologija je cudo- valjda zudim da postanem pedofil, narkoman i silovatelj pa stoga toliki moj otpor prema tim grupama.

A sto se miniranja topica tice,ajd par reci na tu temu - blacksad je kod nas izasao u izdanju BP-a (prva tri albuma), Bookglobea (sva cetiri albuma plus jedan art album-akvareli pricaju). BP-ovo izdanje je mnogo bolje jer je integral, a vise me nerviraju pojedinacni albumi pa sam prodao Bookglobeovo idanje, iziuzimajuci art-album.
    U Francuskoj je bio izuzetno popularan, cak je postojao plan o igranom filmu al od 2009 godine se vise nije pominjala ta ideja.
    Btw, crtez mi je sjajan, retko zasluzena nagrada u Anguleumu, ali mi je prica tanusna i krajnje nezanimljiva, u prva tri albunma i djene-djene, ali cetvrti mi je bio katastrofa.
    Na sajmu je sada integral ogao da se kupi budzasto a mislim da su ga i davali uz komplet gastona.

14. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,416
    233
    63
    neke nebuloze

Dole levo, sklonite uši i dobijate Rijanu. :D

Tako sve pocinje...

15. forsaken demon

4,561
    133
    63
    Napravište, pa, od mačka, slona i oterašte celu diskusiju u totalno neku "nebuloznu" stranu. GJ.

16. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Inače izdanje Belog puta i je i daleko isplativije od Booklobea: http://www.darkwood.co.rs/izdanje.html?issueID=23444 tj. 3 broja za 1950 din.
    Nažalost 4-ti album je kasnije izašao pa i nisu mogli i njega da izdaju.
    Na sajmu je samo jedan album Bookglobe-a koštao kao tri B.puta, Hrvati su standardno skupi.

17. Blue

Blue ....................

12,304
    1,030
    113
    Pročitao sam ovaj odlični strip, stvarno briljira na svim poljima.
    Crtež mi se posebno svideo, baš je po mom ukusu.

Share This Page