1. powered by Surfing Waves

Bloodborne [From Software]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, May 2, 2014.

1. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Chalice Dungeons su pakao i trebaju ti za Platinu. Meni je najgore pala cursed pthumeru varijanta,tu sam se opasno namucio :D

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,015
    2,562
    113
    Mogli bi se okupiti u coopu pomalo dok se radi grind u Chalice-u, ionako nisam upalio igru odavno. :D

3. dsst

dsst fdggg

3,697
    867
    113
    ja grindam sa spajdijem chalice povremeno tako da sam za, ono bukvalno iskljucis mozak i caskas, ni ne primecujem sta se desava na ekranu. doduse jos smo na onim ranijim jer on nije jos stigao do tezih, kad dodjemo do cursed bice belaja :D

4. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    727
    113
    Jedan deo mene je umro dok sam ubijao onog zapaljenog psa u predzadnjem cursed chalice-u. Mislim da je posle malo nerfovan u nekom patchu kasnije.

Last edited: Dec 9, 2016
  5. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Jes' taj vatreni bio zaHeban. Ni sam ne znam kako sam ga ubio...

6. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    727
    113
    A jbt krv mi je popio jebeni pas ostale bossove sto u igri sto u chalicu sam ubio bez problema eventualno 2 do 3 smrti I to je to. Ali on mi se usro u zivot mislim da sam poginuo 20 puta bar.

7. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Podcasti su dušu dali za Chalice ako igraš solo :D. @dstt i ja igramo sa vremena na vreme onako na tenane , brzo ubiju od dosade svi isti hodnici i svi isti neprijatelji. Onda stigneš do boss sobe i opa još jedna Mob Svinja boss.

8. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Sve pocisceno sem 2 bossa, i bas pricam sa drugom, pita me da mu kazem koji mi je boss bio najtezi. Nesto ne mogu da se setim da sam se i oko jednog namucio, samo sam 2 ponovio 4 puta. A slusam/citam da neki ljudi ponavljaju nekog bossa i po 20 puta. Ali zato sto umem da poginem kada se isprepadam, jutros su mi u Upper Cathedral Ward oni ljigavi ktulu idioti popili TRIDESET PET insighta. TRIDESET PET!!! Kao da ne prepoznajem sebe kada ih vidim :lol:

Sad cu da kupim DLC i uskoro upadam u chalice, kada uplatim ps+, dogovaram se sa vama da igramo zajedno :)

Za sada mogu da kazem da je igra bila totalno fer teska, nije sadisticka, a nije ni prelaka. Taman teska

Ratanook, Spidey and vetar like this.
  9. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Šta ja znam od bosseva mi je najteži bio jedan u DLC gde sam morao njih dvoje da prizovem u pomoć jer je ono prejebano teško bilo, a u base igri se iskreno ne sećam da sam se nešto mučio . Mislim da mi je jedino Blood-starved Beast bio ono "vaaaa što si tako lud i brz?" ali pao je iz trećeg puta :D.

Fake Edit: E da ona tri smarača u šumi , tu sam se mučio dok se nisam izlevao malo više.

Ratanook likes this.
  10. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Onaj na vrhu Cainhursta. Bio free ps+ vikend kad sam to igrao, pa mi je neki Korejanac pomogao.
    A Laurence iz DLC-a mi je bio muka živa. Jedva sam ga sredio. Doduše sve je to bilo na NG+5.

Timemaster likes this.
  11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Dobar je bio Martyr Logarius, jaka i energicna borba, bas sam uzivao :) Ocekujem to isto i od Lady Marije kada stignem do nje :) Da li uopste zalaziti u DLC sub lvl100?

12. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Mozes naravno ja sam bio neki 90lvl kad sam krenuo dlc. Cini mi se da je preporuka 85+. Lady Maria fight je odlican, bad ass fight i bad ass lokacija :D.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Timemaster likes this.
  13. dsst

dsst fdggg

3,697
    867
    113
    @Timemaster posveti se dlc-u pre nego sto predjes igru da ga ne bi prelazio u NG+, znatno je teze. a igra te automatski prenese u NG+ nakon creditsa.

Timemaster and Spidey like this.
  14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Onda kada roknem babicu idem medju old huntere :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

15. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Sticajem okolnosti sam morao da krenem igru iz počekta iako sam bio stigao do 4. bosa (Vicar Amelia),
    i sad mi je igra neuporedivo lakša kada znam mehaniku i kada sam skapirao da treba najviše da budžim HP. :D
    1. bosa sam ubio iz prvog puta, 2. iz drugog puta, 3. iz prvog puta i 4. iz drugog puta,
    prethodni put mi je za 1. bosa trebalo 5-10 puta a za 2. i 3. bosa trebalo oko 10 puta još sam bio prinuđen da zovem još jednog Huntera u pomoć,
    4. bosa nisam bio ni prešao.

Tako da savet za početnike, na počektu budžite samo HP (Vitality) dok vam HP ne bude na oko 20.

Inače na razmeni igara Bloodborne nosioc je 1.000 din trenutno.

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    pocetnicima savet taj da, ali sam siguran da drugi put kad krenem igru nema sanse da cu iz sigurnosti da rokam sve u health i staminu. ima tu mnogo varijanti koje je steta ne iskoristiti :D

17. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Nije ni čudo što sam mislio da je igre preteška kad su me bossovi ranije ubijali iz jednog-dva udarca,
    i kad sam mislio da je neophodno da odigram bossfight bez skoro i jedne greške. :lol:

Ako budem ponovo krenuo da igram igru nakon sve završim, probaće se sigurno neke druge varijante.

Inače kad se preporučuje da se igraju Chalice dungeoni?

18. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Realno gledano ni ne moras da se cimas sa time for a long time. Ako zelis, mozes cak i ignorisati taj [opcioni] deo igre.

19. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Slobodno kada završiš igru i uđeš u NG+. Chalice uvek ostaju na istom nivou , nikad nisu teži ako ulaziš u NG+.

Samo su malo dosadni ako igraš sam :D

vetar likes this.
  20. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    probaj već odmah chalice 1 i 2. težina je presmešna, a dobićeš uvid u to kakve su do poslednjeg, stotog bossa :D

vetar likes this.
  21. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
  22. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Ja mislio baš nešto a ono samo nagađanja :(

23. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Kaze se: spiritualna spekulacija :D

Sent from Huawei Ascend Mate 7

24. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Ne nego se kaže trol i hejter. ;)

25. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Dok nešto novo ne najave ja ću se pozabaviti Armoured Core-om i King's Field-om na PSP-u.

darkado likes this.
  26. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Završio igru, IMO jedna od najboljih igara ove generacije za sada.
    Dizajn sveta, kao i level dizajn, lokacije, dizajn i raznovrsnost neprijatelja i boss-eva, fenomenalna atmosfera, borbe...stvarno remek delo.
    Prošao sam sve opcione lokacije i boss-ove, ostaje da probam Chalice Dungeon, a odigraće se sigurno kasnije još jednom na NG+ igra i DLC,
    sada planiram DS3 da odigram i nadam se da ćemo videti Bloodborne 2. :)

dsst and Ratanook like this.
  27. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Spremi se na downgrade gameplay-a.

Sto se BB2 tice, nazalost uopste nema naznaka o tome.

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Moje saucesce :lol:

Last edited: Jan 8, 2017
    Ratanook likes this.
  29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Koji si kraj dobio :) ?

30. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Išao sam na onaj sa oba bosa, očekivao sam malo više od kraja nakon final fighta, ali pretpostavljam da je tako sa svim Souls igrama.

Timemaster likes this.
  31. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Najbolji kraj, ali je svaki kraj u soulsborne igrama tupav

32. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Meni je najlepši bio onaj kad se probudiš... a to ispade kao najgori kraj.

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Da sam morao da se borim za takav kraj, bio bi mi najbolji. Ali kada ga dobiješ linijom najmanjeg otpora... baš je gorak osećaj

vetar likes this.
  34. Ratanook

Ratanook Active Member

361
    92
    28
    Da, a taj good ending bez istraživanja lore-a je baš onako "češ češ, šta ovo bi, jesam li prošao sav ovah užas da se na kraju pretvorim u glistu". :)

vetar and Timemaster like this.
  35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Imam problem sa NG+ bloodborne. Navikao sam se užasno na moj Saw Cleaver +10 i samleo sam pola igre odmah posle Gehrmana i Moon Presence. Hajde da promenim malo, smislim ja da ću da utrošim stotine hiljada ehoa na Holy Moonlight mač, dignem ga na +7, i ne udaram uopšte jako kao po navici, na granici mučenja (logično, jer nisam budžio skill kao što sam budžio strength). I eto sad sam u rebusu, ne mogu ni napred (jer znam praktično sve napamet i onda je samo pitanje strpljenja i zezanja) ni nazad (zaludno je kretati ng+ novo oružje koje nije str).

Izgleda da ću da napravim novog lika pa da krenem sa drugačijim buildom umesto da igram ng+ sa istim oružjem

36. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Slobodno kaži da ti je NG+ previše težak pa da onda krećeš ispočetka standardno umesto NG+,
    nema potrebe da se pravdaš. :D

Timemaster likes this.
  37. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Problem je što mi nije težak ako nastavim sa svojim str buildom :(

38. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Šalim se naravno, drugo oružje stvarno dosta menja način borbe.

Timemaster likes this.
  39. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Evo kako se Bloodborne ponasa u stress test situaciji [non-bossfight] kada se igra igra na Pro-u i nedavno dodatom Boost Modu [koji otkljucava Pro performanse za igre koje nisu dobile Pro-compatibility patch]

Ratanook likes this.
  40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    @nikola22 izvestavaj kako ti ide, najzanimljivije je citati necije pocetke :) posle svi postanu masine za ubijanje

Ratanook likes this.
  41. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,196
    934
    113
    Haha.. ok Evo prvi izvestaj.Izabrao sam oruzje ali nisam znao kako da ga koristim.Lik mi i dalje bio goloruk :)
    Sreca pa imam mesec dana godisnjeg odmora koji pocinje danas.
    Ovo mi je prvi susret sa Soul/ BB igrama osim sto sam gledao prepaire to die na IGNu.

42. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    BB je super igra da se upoznas sa Souls zanrom. Mada moram reci i The Surge kojeg trenutno igram nije uopste los.

43. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,196
    934
    113
    The Surge je SF souls like igra?Zar je to vec izaslo ili su novinari konacno dobili igru na vreme?Posto obozavam SF bas me interesuju utisci.

44. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Igra izlazi 16. maja, a emuglx review stize istog dana.

Utisci su mi pozitivni, uspeli su da naprave dosta bolju igru od Lords of the Fallen. Brza je, dinamicnija, a loot i upgrade sistem su fino optimizovani da budu laki za shvacanje i koriscenje. Sto se SF-a tice, igra je maltene naslednik District 9 filma sto se tice vizuelnog dizajna. Lots of exoskeletons, likovi i oprema su bas chunky & heavy & menacing.

Sto se Souls klonova tice, NiOh i Surge se definitivno mogu svrstati u dobre pokusaje emulacije Mijazakija. Nioh je vise hardcore, ali i jednostavnost koju donosi Surge nije za odbaciti.

Ne znam jos uvek koliko dugo traje i da li kasnije opada uzivanje, al za sada nemam puno zamerki. Realno gledano sve se ovo moglo primetiti jos i u beta coverage-u koji je igra nedavno dobila.

45. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,119
    398
    83
    To mi reci, nadao sam se da nece da fejluje igra posto mi jako zanimljivo deluje na osnovu svega sto sam dosad video.

46. vetar

vetar Well-Known Member

5,708
    900
    113
    Krenuh da igram po drugi put igru, stigao sam do drugog bosa a da sam poginuo samo jednom (pokušao sam rush do bosa),
    a kad se samo setim koliko sam se mučio kad sam krenuo prvi put da igram, ali nakupilo se "Souls" iskustva nakon pređenih BB, DS3 i DS2. :)

Last edited: Nov 11, 2017
    Ratanook, Spidey and DieH@rd like this.
  47. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Definisi drugog boss-a? Father Gascoigne? :D

48. DieH@rd

29,015
    2,562
    113
    Pa nema ko drugi, oba bosa posle njega su slicna kao i Cleric Beast.

49. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Ja sam prvi put slucajno zaobisao Cleric Beast-a pa mi Father G. bio prvi boss :).

50. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,207
    1,014
    113

Share This Page