1. powered by Surfing Waves

Bloodborne [From Software]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, May 2, 2014.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,459
    2,410
    113

Fun discovery, BB i SDT koriste veoma slican font... a BB font je inace u vlasnistvu Sony-a. :)

3. zdravkelja

zdravkelja Member

8,332
    1,302
    113
    Ma nesto se mislim da ipak nece biti BB, bilo bi onda teasovano na nekoj Sonyjevoj konferenciji.

4. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Pa, sutra je PSX u 5AM...

5. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Ratanook and Spidey like this.
  6. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    Ume on da bude nezgodan ako prvi put igras :D

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

7. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Zajebao sam se sto se build-a tice pa sam morao da ga korigujem (nista u vitality nisam stavljao, sve na endurance i skill), a grind na ovim low level mobovima ide sporo, a jos je najgore kada se opustim i ubije me neki najslabiji neprijatelj ikada lol I onda ide rush ka svom lesu i naravno laka smrt i brisanje svog progresa :D God bless :D

8. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    Vezbaj perry sa pistoljem. Father G. ima dosta veliki window za perry i predvidljiv je jako , posmatraj ga malo. Jeste brz ali skoro na svaki napad mozes da mu lupis perry.

Edit: ako si nasao muzicku kutiju onda je jos laksi :D

9. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    poceo ponovo da igram pre nekih mesec dana, poceo novog Str/Arc lika, sad sam pri kraju dlc-a, prvi put ga radim. zaboravio sam koliko je dobra igra.
    ludwiga sam prelazio nedelju dana, jedno 25 pokusaja bar, sve vreme razmisljam jbt koliko mrzim ovaj deo souls igara, radije bih istrazivao svet nego ponavljao jedan te isti bossfight, i kad sam ga konacno ubio povukao sam sve, kako orgazmicno osecanje :D da ne pominjem oruzje koje dobijes od njega, trenutno ga mainujem i ispunjava me nekom cudnom radoscu jer znam kako sam ga mukotrpno zaradio.
    ne secam se kad me je neki boss ovoliko mucio, logarius je tu negde mozda.

@grunt nisu losi oni veliki s ciglama za farmanje, dropuju blood viale, a i solidnu kolicinu echoa za pocetak igre. tu sam ako treba neka pomoc :)

Ratanook, Spidey and grunt like this.
  10. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    Takodje ako treba pomoc posalji pm na psnu pa mozemo prebijemo koga oces :D

Edit : i ja razmisljam malo da se vratim bloodbornu , fali mi oruzije i boss iz chalica za Platinu. Trenuto igram DS3 , stigao sam do poslednjeg bossa, ali ocu prvo dlc da zavrsim :)

11. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    gotov DLC, osecam se kao da cu se onesvestiti :lol: treba i ja chalice da zavrsim za plat, a igracu i jos bar jedan playthrough s drustvom, tako da bicu u ovom svetu jos neko vreme. sto bi se reklo We are born of the blood, made men by the blood, undone by the blood. Our eyes are yet to open...

Ratanook and Spidey like this.
  12. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    Kad god zelis co op igre ili chalice lupi pm na psnu :D

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

13. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    I ja sam imao takav utisak posle child of kos ko ga napravi :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Spidey likes this.
  14. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    OK ubio sam i sledeceg boss-a onog otrovnog "psa" ili sta je vec i sada nemam pojma sta dalje lol Dobio sam neki item sa kojim mogu da otvaram valjda chalice portal, ali to mi ne deluje kao neki story progress. Vracao sam se nazad ocistio sve i svuda me blokiraju ili zakljucana vrata ili neke velike kapije :( Ako nista drugo dok trazim put za dalje farmam duse :D Sad vec dosta teze ginem malo sam usao u stos.
    Inace koja je fora sa onim shiny coins sve ih vise imam u inventaru, a nicemu mi ne sluze. Steta sto nema reskill opcija u igri, iskreno nema sanse da igram ovo ponovo iz pocetka, a probao bi neki drugi weapon :(
    Takodje koja je poenta armora, imam neka 4 seta za sada i svi su mi maltene isti, toliko male razlike izmedju njih da nosim samo koji mi se svidja kako izgleda.

15. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    armor nije bitan, makar meni nije bio, nosio sam ono što mi se sviđa i nikad nisam imao želju da se adaptiram, jer pre ili kasnije skapiraš da je samo skill bitan koji ti imaš.

ne znam ni o kojim novčićima pričaš, toliko o tome koliko su bitni :D

samo farmaj, posle nekog vremena nećeš želeti da farmaš jer ćeš želeti da imaš izazov i da se boriš protiv huntera i čudovišta a da nisi OP :D tek tad počne zavisnost i ludilo :D

16. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    novcici sluze da ih bacis na zemlju i oni svetle, to im je citava funkcija, mozes ih koristiti da oznacis put kuda si prosao da se ne bi izgubio, na primer.
    statovi za odecu nisu totalno nebitni kad udjes u one fire/poison/frenzy itd resistance, ali lejm je brinuti o tome. fashion je na prvom mestu, pa onda sve ostalo.

grunt likes this.
  17. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    Anti-poison armor je skroz dobar za Blood Starved Beast.... Mada ispostavilo se da sam uspeo da ga porazim iz prve.

Yup. Ako si bas paranoican ili ne mozes da se snadjes, moze da posluzi [bacio sam bio par komada kada sam stigao u forest].

18. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Aha cool, nista sibam dalje :D

Inace onaj debil sa jebenim MINIGUN-om me posteno nervirao, ubio me par puta kada sam najmanje ocekivao :D Inace nadam se da on ne dropuje nesto bitno posto kada sam konacno dosao do njega i krenuli smo da se sibamo gurnuo sam ga u provaliju i umro je, posle sam video onaj beli drop negde u vazduhu nisam mogao da ga lutujem :D

Pre toga dole ispred njega sam se borio protiv nekog cudnog moba, delovalo je kao da je drugi igrac posto je koristio oruzja kao sto koriste game likovi, ali je def bio AI, koja je fora stim ?

19. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    to je prvi hunter na koga nailaziš. ne minigun (Đura) već taj dole u magli na drvenoj platformi. oni su ubačeni da začine težinu :) kada ih ubiješ, ne pojavljuju se ponovo. inače, Đura dropuje svoj gear (tj. oznaku da si ga ubio koju posle možeš da menjaš za njegov gear)

grunt likes this.
  20. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Fuck znaci sada nista od te opreme ili ce se respawn-ovati taj minigun smrad :D

21. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Mislim da ti je sad otvoren prolaz za Catherdal Ward.

22. DieH@rd

28,459
    2,410
    113
    A posle Cathedral Ward-a najzad ces moci da se udaljis od gothic city visuals-a. Tu mi je igra zaista postala impresivna.

23. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Dobio jos 2 nivoa, sada sam 43-ci :D Digao konacno moj Cane na +4 sada fino perem mobove. Inace malopre slucajno pokrenuo offline i pojavio mi se neki mob sto ga ranije nije bilo, imao je gomilu HP, nosio je neku krvavu vrecu na ledjima :D

Inace onaj minigun dude se ne respawn-uje, ali fala bogu se item pojavio kod topa sada kada sam ponovo usao u igru.

Sto se progressa dalje tice hmm jos uvek ne kontam gde. Mozda da kupim onaj kljuc za 10 000 dusa sto se prodaje u shop-u ? Pogledacu kasnije kako se zove checkpoint koji sam zadnji otkrio pa cu vam tacno napisati gde sam sve probao ici :)

24. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    Sta cekas, da padne cena? :lol: to ti je kljuc za dalje, moze i bez njega da se prodje nekim zaobilaznim putem, ali nikad to nisam radio.

grunt likes this.
  25. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Kupi kljuc, nije to mnogo dusa. A taj sa krvavom vrecom, ako te ubije, otece te i odvuci negde :)

grunt likes this.
  26. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Krenuo i ja konacno da prelazim ovo. Pali su danas Cleric Beast i Gascoigne. Prvi je bio lak, umro sam doduse 2 puta posto sam pokusavao da ga ubijem sa po 2-3 blood vial-a, a onda sam se smorio, nafarmao 10-ak komada i treceg puta je umro. Najveci izazov u tuci je zapravo bila glupava kamera koja se potpuno pogubi u nekim uglovima. Gascoigne me je zato posteno namucio, sigurno sam oko 7-8 puta zaginuo dok nisam skontao da je mnogo lakse tuci se sa njim ako se popnes uz stepenice jer nema onih glupavih grobova koji su me konstantno blokirali kad sam pokusavao da ga izbegavam. Trenutno furam Kirkhammer i full strength build i kontam da cu da nastavim tako, svidja mi se taj playstyle ovde.

shin-boyan, grunt and Ratanook like this.
  27. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    @Timemaster
    Ok koji kurac, umro sam od tog vrecara i sada nemogu da izadjem iz te nove lokacije, gde god krenem po dva ta lika, a oni me opusteno znaju one shotovati, umro sam vec 10tak puta lol

Edit ok samo sam mogao da zbrisem ima lampa gore :D vraticu se kasnije i ima da ih silujem sveeeee!

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    ja sam imao nesreću da ih nisam sreo, inače bi mi efekat horora bio još efikasniji :D posle kada dođeš u taj zatvor nije toliko teško i prilično je sve izvodljivo. osećaj nemoći kad se tu probudiš, e to je pravi bloodborne :D

grunt likes this.
  29. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Hypogean Gaol, tu počinje pravi horor.

30. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Ubio sledeceg bossa onu kurvu cupavu kerusu, pola fajta od dlaka nisam nista video :D Sva sreca pa je tu bila mala henrijeta sa velikim cekicem da mi pomogne :D

Dala je bas lep gem 12.5% dmg vs beast, sto znaci 99% neprijatelja :D

31. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,673
    1,827
    113
    nVidia Hairworks radi posao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

32. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,089
    386
    83
    Mene je Amelia bas namucila. Nisam hteo da summonujem nikoga, sam sam odradio tucu, ali sam zaginuo 10+ puta. Skontao sam pri kraju da mogu da je staggerujem sa cekicem ako odradim ceo R2 kombo i tako sam uspeo da je dokrajcim. Primecuje se da je ova isnpiracija a Dancer-ku iz DS3 a ona mi je u toj igri bila mozda i najzajebaniji boss.

33. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    yah, i mene je Amelia namucila prvi put, jedna od onih bosseva kojima nikako nisam mogao da potrefim tajming. ocistio sam sve opcione oblasti prvo pa sam se tek onda vratio da joj jebem sve po spisku :) sad kad igram mi nije narocito nezgodna.

inace, posle samo dve godine:

nikola22, Spidey and grunt like this.
  34. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Cestitke !

Poceo sam da cistim sumu, taman nafarmam gomilu dusa (za moj nivo) ko budala sa malo hp naletim na neku patrolu 3 lika sa puskama, opalili sva tri zajedno i ubise me, reko sad cu brzo nazad nije bas tako daleko fenjer. I dok sam ja zurio nazad umrem ko debil, oni likovi sa velikim crvenim krstevima su me zajebali, njih obicno 1shotujem posto ih pistoljem lako staggerujes, ali me stigao udariti i umro sam od onog frenzija, koja je fora stim, ako nemam sta da udaram da smanjim skalu sigurna smrt ? :D

35. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Frenzy je najgori status, i ja sam ga mrzeo. To je u stvari ludilo kada tvoj lovac ne moze da podnese ono sto vidi. A otkrivanjem novih stvari povecava se insight sto te opet cini podloznijim za frenzy... sto vise znas veca je sansa da poludis.
    Videces tek kasnije da ti ne kvarim dozivljaj. Uglavnom ja sam bezao od frenzija i cekao da prodje.

grunt likes this.
  36. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Ja takođe nisam našao bolji način da se štitiom od frenzija sem bežanjem. Ili se jednostavno pomirim da će me samleti i sačekam da umrem

grunt likes this.
  37. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    cim vidis da ti se penje frenzy, samo je bitno da imas pun health. kad dodje do vrha, izlecis se, samo mirno. ili uzmes sedativ dok se penje ako imas. u sustini sve zavisi od neprijatelja, ima ih nekoliko i manje-vise svaki ti rokne frenzy na malo drugaciji nacin

grunt likes this.
  38. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Hvala na savetima :)

Inace igra ima stvarno tripoznih neprijatelja, naleteo juce na nekog malog moba delovao je skroz bezopasno, posle jednog udarca skoro umro pa sam spustio gard, dodje on do mene skocio mi na ledja i poceo da me kolje lol bio sam na punom HP, a posle tog napada sam bio na ivici smrti, mali smrad:D

39. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,429
    157
    63
    uh frenzy je zajeban. Pogotovo late game ima jedna oblast , znaćeš kad stigneš. U suštini savet kao što su ostali rekli , samo mirno i polako, čekaš da padne pa kreneš dalje.

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    plus sto je ovo era youtube-a, verujem da imas cake za svakog neprijatelja kako da mu najlakse doskocis. a ne znam koji je to mali mob, bas me zanima kako izgleda, posto se ne secam da sam imao tih situacija :)

41. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    verovatno misli na one pogrbljene vestice koje imaju taj grab napad gde ti rezu grkljan :) mada mnogi neprijatelji imaju takve napade, uzasni su.

42. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Srao sam u gace od brainsuckera, i dalje ne znam kako da im pridjem sem kajtovanjem :D

43. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    Samo dijagonalno dodzujes onaj spell koji bace i onda ih ispamujes ko picke. I ja sam imao PTSD od njih prvih sedamdesetak sati Ali hvala bogu pa ima i gorih neprijatelja.

44. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Kojih? Please do share :D child of kos se ne racuna

45. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    necu da plasim grunta :lol:
    prvi mi na pamet padaju Winter Lanterns koji su mi kul konceptualno zbog prepoznatljivog pevanja, ali se svaki put userem iako mogu da ih ubijem relativno brzo. zatim oni dzinovi u Fishing Hamletu, mozda pojedini Bell Maideni koji u Chalice Dungeonima summonuju horde paukova, narocito kad se potrefe dve u istoj sobi. tu negde je i Cramped Casket, a zlatna medalja ide Hateful Maggotima :)

46. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    - da da, winter lanterns, onu grupicu na mostu sam izbegao i nisam im se suprotstavljao nikad, zajebi :D
    - džinovi su nemilosrdni, slažem se, nisam nikada mogao da prodišem kad se borim sa njima
    - bell maidene ne komentarišem jer nisam daleko stigao u chalice dungeons
    - cramped casket su stvarno teški, naročito kada skenjam 2-3 lagano i onda četvrti ima nepredviđene pokrete, pa me ubije
    - hateful maggoti, nisam ih često sretao pa ne mogu da kažem mnogo. ali zato prva dva neprijatelja bacaju brainsuckere u senku. ah kako je lepo kada misliš na početku da su vukodlaci problematični :lol:

47. DieH@rd

28,459
    2,410
    113

zdravkelja likes this.
  48. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    OK ubio sam sledeceg boss-a neku grbavu vesticu sto summonuje mobove. Dobio konacno sto za upgrade runa samog lika. Ali sam opet zaglavio gde sad dalje, bukvano sam sve ocistio gde sam video da mogu ici, sada su na par mesta zatvorena vrata :(
    Inace malopre prvi put naleteo na moba sto mi sisa onaj insight, jedva ga ubi dok nisam skontao da je ranjiv na metke, dok sam melee pokusao da mu pridjem isisao mi je jedno 15 insight-a lol

PS
    Sta radi Beast stat ? Dobio sam neku runu sto daje 20 na taj stat to je pozitivno ili sta ? :D

49. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    OK ubio sam i sledeceg boss-a tj njih 3 ;) Brate ona suma koji uzas, jebene zmije na sve strane smorio sam se ko tucak :D Posle toga sam ocistio onaj lunarium ubio nekog starca u kolicima, ali nisam skontao sta mi je to doprinelo, dalje vise nemogu, opet mora neki backtracking.

U medjuvremenu sam nasao neki zeleni kamen mislio sam da ce otvoriti velika vrata kad ides desno od katedrale ima na kraju ogromna prostorija sa nekim oltarom u sredini, tu sam prisao vratima i zgrabila me ruka neka ogromna, ali se kao umesao neki lik, ocistio sam one ucionice i dosao do nekog nightmare nivoa, tu sam par puta zalego jer sam se kurcio, ne znam da li da furam tu dalje ili da se vratim negde ranije posto vidim da je to 4ti kamen, a moj boss kojeg sam zadnjeg ubio je bio na 2 kamenu :D

50. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Skoci u more desno od starca :)

Share This Page