1. powered by Surfing Waves

Bloodborne [From Software]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, May 2, 2014.

1. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Konacno pobedio i Mariju :D

Dosta napeta borba

Ratanook and Maxa like this.
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113

Znaci kada je krenula da preva main theme.... shivers.

Ratanook likes this.
  3. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Ahaha nisam igrao sto godina BB, reko ajd malo da pilam, igram nekih sat i nesto ekstra pazljivo nakupim nekih 5k dusa, naidjem na onu sivu maglu, reko ajd da prodjem kada ono boss unutra zaboravio skroz :D Umrem ja naravno, reko ajd idem da povratim barem duse (ako se dobro secam budu ispred te magle kad zagines od bosa ? ili gresim ?). I pocinim standardnu noob gresku trcim ko muva bez glave i umrem ponovo od najslabijiih neprijatelja LOL
    Posle toga sam se setio zasto vec duze vremena nisam igrao ovo :D Al ono it's a good game, samo su moji zivci tanki xD

4. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Skoriji zajeb tog tipa koštao me nekih 600 000 duša.

grunt likes this.
  5. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Ahaha lol Jbg mojih 5k deluje beznacajno, but it still hurt xD

6. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Lek za slabe živce: budi agresivan!
    A uvek ćeš naći mesta za farming.

@Vampir Jesi li se namučio oko Marije? Na snimku deluje kao da si je sredio iz prve.

gruja likes this.
  7. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    2 dana sam zaglavio tamo, preko 15 puta se borio sa njom dok nisam ukapirao kakoda je ubijem.

Ratanook likes this.
  8. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Sinoć najzad sredih i Laurenca.
    Trebalo mi je najmanje 50 pokušaja da mu nađem slabu tačku u trećoj fazi.
    Toliko sam se naoštrio da sam posle njega odmah krenuo na Orphana i uništio ga iz drugog pokušaja.
    Sad najzad mogu da izvadim disk iz konzole i oslobodim mesto za DS3 :)

Timemaster and Vampir like this.
  9. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Na snimcima mi se mnogo svidela i delovala mi je kao odlična igra, ali i sam gameplay je odličan, tek sam stigao do drugog bosa (onog hantera), ali kakva igra za sada.
    Ne znam da li sam u nekoj igri toliko puta poginuo dok nisam provalio mehaniku (samo kod onog prvog većeg neprijatelja sam poginuo desetak puta dok nisam saznao da možeš da ga stanuješ kuburom), igra konstantno tera na oprez, nema nikakvog opuštanja, loš tajming jednog udarca i može se veoma lako poginuti.
    Mnogo mi se dopada što nema nikakve mape ili naznake kuda treba ići što tera igrača da konstantno istražuje svaki deo, razne prečice i tajni prolazi se odlično uklapaju u sve to.
    Atmosfera je naravno fenomenalna to se čak i na snimcima vidi. Inače Bloodborne je još jedan dokaz kako se može napraviti odlična igra i bez skoro ikakve priče.
    Jedino mi se ne sviđa što nema pauze, kad moram do wc-a ili kuhinje moram prvo da nađem neko sigurno mesto dok se ne vratim..

Ovo je igra zbog koje ću igrati i Dark Souls igre, nameravam posle ove da igram DS3, a sada jedva čekam ponovo da upalim Bloodborne. :)

Ratanook and TwiSteR like this.
  10. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Bloodborne je najbolja igra da se igrac privikne na Souls zanr igara. Promovise aktivnu ofanzivnu igru i dobro planiranje, bez nacina za besmisleno lak defense.

Tu gde si sad, to je pocetna zona, dobro ispitaj sve i mutro trosi XP. Verovatno ces se napatiti sa 2. bossom na groblju, ali onda ti se siri pristup gradu koji predstavlja mali deo igre. Zato uzivaj ovoj ghotic arhitekturi dok mozes, shits are gonna get REALLY nasty kasnije.

11. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Fuck vidim novi postovi reko neko rumorovao pro patch xD

12. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113

Znao sam da Bloodborne deluje kao veoma primamljiva ulaznica za Souls igre.

2. bosa sam skoro ubio iz prvog puta, nego sam izgubio malo tajming i poginuo, ne bi trebao da imam problema sa njim.
    Gledam da istražim baš svaku rupu za sada..

Last edited: Nov 29, 2016
  13. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Tako je, nikad nisam razumeo dark souls igre ali posle bloodborna sam presao DS2 i DS3 i sada su mi to omiljene igre :)

14. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Uz malo srece, mozda cemo iskoro dobiti najavu za Bloodborne 2 [ako vec nemaju mozga za Pro patch].

15. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Pa zar nisu rekli da ce prestati sa souls igrama? I sam miyazaki je reko kao nece biti bloodborne 2.

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Ja sam poceo takodje nedavno bborne ali tek nakon odigranog ds3. Na pola igre sam i toliko sam se navikao na ovakav tuzan framerate da cisto sumnjam da bi mi odgovarala tecnija igra :)

17. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Tako sam i mislio, defintivno ću igrati bar DS3 nakon Bloodborne-a, pošto sam pročitao za njega da je sličniju Blodborne-u nego prethodne DS igre (DS2).

18. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,702
    1,182
    113
    Ubedljivo najbolja ps4 igra. Steta sto nece biti pro patch-a.

Ratanook and Spidey like this.
  19. Maxa

Maxa opsa!

9,761
    2,909
    113
    @DieH@rd ghotic, stvarno? :lol:

@vetar mislim da može pauza na select dugme, ili na home...

20. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    Iako sam prešao sve igre u souls serijalu osim DS3 (cekam GOTY izdanje) , Bloodborne mi je ubedljivo najbolja igra. Gomila fantastičnih oružja, fantastičan svet, strava bossevi, lore je veoma interesantna i DLC je nenormalno dobar i duplo teži od main igre. Trenutno jurim Platinu , ostali su mi samo ovi Chalice Dungeons koji su iskreno najgori deo igre. Baš su svi isti bez puno truda uloženo u njih. @vetar ako ti treba neka pomoć , pusti pm pa možemo da igramo u co opu :)

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk

Ratanook and vetar like this.
  21. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Nemam PS+, a kako uopšte funkcioniše co-op ovde?

22. dsst

dsst fdggg

3,775
    920
    113
    trebalo bi da si dobio neka zvonca za summonovanje. jedno koristis da zoves pomoc, drugo koristis da tebe zovu u pomoc. pocni da citas opise itema, mozda ti deluje kao da igra nema pricu, ali zapravo je prilicno zanimljivo ako se udubis.

mozda mozemo da napravimo neki skajp grupnjak za bloodborne co-op, cini mi se da i @Timemaster igra ovih dana pa mozemo da se zezamo svi. edit:sad tek vidim da nemas PS+, dobro, i dalje nas je trojica a vetar moze da se pridruzi ako uplati nekad (valjda su oko nove godine popusti) :)

vetar likes this.
  23. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    U suštini imaš tri zvonceta koja pozvoniš za različite online funkcije.

Small Resonant Bell - pozvoniš da bi otišao u tuđi svet da pomogneš.
    Beckoning Bell - pozvoniš kada tebi treba pomoć
    Sinister Resonant Bell - pozvoniš kada hoćeš nekom da zagorčaš život :D.

U network opcije možeš da staviš šifru da bi igrao sa prijateljima :).

Pre 5 minuta sam ti poslao poruku na PSN-u , slobodan sam danas ako hoćete možemo malo da lovimo zveri grupno :D

vetar likes this.
  24. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Ja cu ovih dana uplatiti ps+ i rado bih ljustio sa nekim chalice ako je moguce u dvoje @dsst

25. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    Može u troje :D

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
  27. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Nisam uspeo da nađem Select dugme. :)
    Koliko sam video Share i Home dugme te prebace u PS OS, ali igra nastavlja da radi kao da i dalje igraš.

28. dsst

dsst fdggg

3,775
    920
    113
    ma ne postoji pauza. igra konstantno autosejvuje, pa ako bas moras, mozes da quitujes i ponovo udjes posle.
    mada licno se samo zabijem u neki cosak gde znam da nema neprijatelja (sto moze biti problem u ostalim souls igrama zbog invazija, ali u BB-u te mogu invejdovati jedino ako imas co-op partnera).

29. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    Ma jednostavno izađeš u glavni meni kad moraš i posle se vratiš nazad , bukvalno traje desetak sekundi. Kao što dsst reče igra autosavuje posle svakog koraka.

30. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Tako je. Nikad nisi igrao DS igru dok ne igras bez stita. :D

31. Maxa

Maxa opsa!

9,761
    2,909
    113
    da, ali mnogo je lakše raditi sidestep u bb :D

32. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Ne bih se složio. Po meni BB ima jednu od najboljih i najkompleksnijih priča ispričanih u igrama. Ali neće ti biti baš jasna dok je ne pređeš par puta ili makar pogledaš par analiza na YT.
    Mene je u početku jedino mučio bos koji ti je sledeći na redu. Dok nisam skontao šta treba da radim, bio mi je pravi nemesis :)

dsst likes this.
  33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Prica u bb je samo da stanes i da ne verujes. Ispricana kroz sitne naznake, dizajn svake oblasti, kratke opise po predmetima i nekoliko izgovorenih recenica. Ja se igri/developerima divim

Ratanook likes this.
  34. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,134
    404
    83
    Isto vazi i za Demon Souls i Dark Souls 1, 2 i 3. Pravi dokaz da igracima ne mora da se servira prica kroz cinematic-e i duge razgovore. I cak je i zanimljivije ovako, pronalaziti delove i sklapati ih u celinu.

Ratanook likes this.
  35. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Ja nisam skoro ništa primetio od priče i uživam. :)
    Tek sad počinjem da malo više primećujem priču..

Ipak sam se malo namučio oko drugog bosa, tačnije kada se pretvori u zver, ali sredio sam ga uglavnom kuburom dok je zver.

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Da li si nasao muzicku kutijicu i poneo je kod njega :) ? Jesi li nasao crveni bros?

37. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Ne :(

Znam za crvenu kutijicu, ali me mrzelo da se vraćam nazad pošto sam prelazio 2. bosa.
    Kakav crveni broš?

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Muzicka kutija je blizu pocetne lampe u central yharnamu, potrazi prozor sa tvoje leve strane koji svetli i pricaj.

Crveni bros je u "areni" gde si ubio Gaskoina pa na obliznjem krovu lezi bros

39. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,447
    170
    63
    To je jedan deo priče , tj ne bitan deo priče ali nešto što se dogodilo sa karakterima u igri . Postoji razlog zašto se boriš sa tim likom na tom groblju i šta znači taj crveni broš i ta muzička kutija . Iskreno ne možeš sve ni da pohvataš na prvom igranju. Samo polako , istražuj i obrati pažnju na stvari koje nađeš,okolinu i brbljanje npc-a.

vetar likes this.
  40. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    Uzeo sam broš, ali moram da se vratim po lampu..

41. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Hajde pa reci sta si rekao i ishod :)

42. vetar

vetar Well-Known Member

5,835
    926
    113
    :D
    Uzeo broš, ali moram da se vratim po muzičku kutiju kod početne lampe.

43. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Ako imas music box, bice ti fight laganica... Ali dobro upamti ta 2 bossa sa starta jer oni predstavljaju osnovu sledecih par bossova koje ces sresti.

Sent from my OnePlus One via Tapatalk

44. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    A mogao si ga i ovako:

:)

Spidey likes this.
  45. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
  46. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Hvala za heads up, nisam znao da ovi ljudi postoje, totalno su ispod radara internet javnosti. Britanci koji seciraju igru po epizodi do najsitnijih detalja. Plus su jako prijatno i zabavno pričali o bloodborne cela dva sata

Što se tiče same igre, hvata me depra jer se bližim kraju, ostalo mi je samo 2 oblasti pre poslednje odluke. Verovatno ću da kupim DLC i da njega igram pre nego što završim glavnu priču. A možda i pojurim platinu :)

47. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Jesi li otkrio Cainhurst Castle?

48. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    A i ako hoces platinu, moraces detaljno da istrazis katakombe gde ima dosta grinda.

49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    Nope, njega sam ostavio kao pretposlednju oblast, verovatno cu ga veceras ocistiti totalno i pouzimati ostala oruzja koja me cekaju :)

Chalice cu da ostavim za kraj, najmucniji deo ako je verovati internetu :)

50. Ratanook

Ratanook Active Member

364
    92
    28
    Cainhurst lako promakne pa zato pitam.
    Fenomenalan nivo :)

Štaznam, posle nekog vremena kad sam skontao šta tu treba da se radi i malo istražio lore, i Chalice Dungeons su mi bile zanimljive. Jesam se namučio se na par mesta, ali sam usput bolje naučio sistem borbe i kako se pravilno koriste rune.

Last edited: Dec 8, 2016
    TwiSteR and Timemaster like this.

Share This Page