Bonus - EmuGlx istorija

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Carnex, Aug 7, 2014.

1. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Можете и буквално да схватите наслов теме. Први борј бонуса на којем ре радила екипа са сајта Емулатион Галакси, број 36, је пред вама. Да ли ће остала 4 броја бити скенирана зависи само од мог стпљења јер је и ово трајало три сата без икаквог дотеривања.
    https://drive.google.com/file/d/0B_plxdzrH-zdLW5RaG5qM1Y3NFU/edit?usp=sharing

Mile88, Coleras, iggy11 and 10 others like this.
  2. Blue

Blue ....................

10,936
    462
    83
    Dakle EmuGlx ekipa je odgovorna za 5 brojeva?

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Svaka chast Carnex, downloading now!
    Zasluzhen +1 >:3

4. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,149
    205
    63
    Ajd' uploaduj sve brojeve, ne samo tih pet, sta ti fali, you can do it :D

5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Au, pa ovo je onaj broj sa Beyond Good and Evil :lol:
    awesome!

6. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,454
    79
    48
    Eto deco šta nastane kad neko hoće da forsira ćirilicu po svaku cenu. :p
    Enivej, nice job. Ja sam imao samo po neku skeniranu stranicu odatle.

7. voja87

voja87 Well-Known Member

8,665
    1,288
    113
    kako mi se vraca miris one farbe dok gledam ovo, inace inace strana 7 poznat mi ovaj re2 crtez....mislim nije mi poznat moj je xd

8. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,547
    669
    113
    Јој ударише ме СЕЋАЊА... Скенирај и остале (EmuGlx), молим те к'о бога :)

9. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    А да покренем Кикстартер? :D

10. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Opa hvala carnex, nikada nisam od Nick-a pokupio moje fizicke primerke tih brojeva, ko zna sta je snjima do sada uradio so this will have to do xD

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    on ima svaki broj uredno složen u svojoj jazbini :) čitali smo na poslednjem okupu tvoje opise grunty :)

12. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Aha dobro je, treba da se sacuvaju za buduce narastaje da vide da su se nekada opisi igara citali, a ne gledali na youtube-u xD

13. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,731
    1,923
    113
    Imam ih par i neotpakovanih mint condition

14. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    bonus
    hnggggggg
    usput, ima li neko download linkove/fizicke primerke koje bi bio voljan da se cima da skenira makar jedan dnevno ovih bonusa, eksterni hdd moli bukvalno za njih.
    i sad kad ga poredim sa screenfunom (koji sam kupovao mozda 6-7 meseci sve ukupno u zivotu pre 4-5 godina), ali i sa inostranim gaming casopisa koji izlaze i sad gameinformer itd, kvalitet je neprevazidjen.
    kako su se uopste pravili, narocito oni prvi brojevi u ono vreme, kako su se skidale slike, stampalo, je i dalje iznad mene, osecam da je ogroman trud ulozen bio ali nisu deca bila voljna tj roditelji da to finansijski isprate.

15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Макар покушавам да поштујем српски правопис који каже да се и стране речи пишу фонетички, тј онако како се изговарају. Покушавам, јбг, дебели прсти мало ометају тај труд :p

Brahms likes this.
  16. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Што онда није емјулејшн? :lol:

17. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Рекох, трудим се. Нисам савршен :p

18. Efendija

4,547
    669
    113
    Била је убедљива промена у сваком случају... Стара редакција је умела некад да се издркава (тј. појединци), рецимо кренеш да читаш опис а заправо читаш нешто што везе нема са игром док би се аутор сетио да у две-три реченице на крају помене саму игру :lol:

19. forsaken demon

4,454
    79
    48
    U svakom slučaju, respect svima vama koji se sećate Bonusa. :)

20. Cipak

Cipak RPG Fan

1,473
    241
    63
    Sto se stare redakcije tice najgori je bio Uros. Njegovi teksovi nikad nisu imali veze sa igrom koju opisuje. Jednom me je tako iznervirao opisom jedne GTA igre da sam razmisljao da sednem u auto i dodjem u Beograd da ga isprebijam.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

8,665
    1,288
    113
    meni su tada njegovi opisi bili urnebesni, umesto igre vise bi opisivao taksistu, prevoz i td xd

22. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,149
    205
    63
    Meni su Ur(l)osovi tekstovi bili najcitkiji i zabavni.

23. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    On je bio Kuzma Bonus-a, iako mu tekstovi jesu zabavni nije im mesto u gaming casopisu... Pogotovo ne u to vreme kada nije bas svako imao pristup net-u pa su opisi igara na papiru trebali da presude da li je neka igra vredna nabavke ili ne, a on sve napise samo nista pametno o samoj igri...

Brahms and Cipak like this.
  24. forsaken demon

4,454
    79
    48
    Pa i Svet Kompjutera danas ima takve tekstove gde im "uvod" uzme otprilike pola teksta, zanesu se šta li, ali se osnovne informacije igre navodu u svega nekoliko rečenica, propraćeni tripovima autora.
    Sećam se da me je tad Uroš nervirao mnogo, iako sam znao zašto se to radi... Eto danas i jedan IGN ima takvu personu koju gura svuda.

25. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Pa zato SK svrstavam u WC literaturu, a ne u ozbiljno stivo za citanje xD

26. Cipak

Cipak RPG Fan

1,473
    241
    63
    Upravo tako

27. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,336
    83
    48
    Hah imam ovaj broj kuci original. Znam da je grunt tamo opisao FF tactics i svrsavao na vodi u Beyond Good and Evil :D

28. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    izgleda da to prodaje tiraz, a kod vecine ljudi prolazi jer vole i da se nasmeju a i da saznaju nesto novo o igri.
    sad na internetu (naime ovo sto je neko pomenuo za IGN) mozes da nadjes sve o igri i pre nego sto izadje, da ne pominjem tek kad izadje, pa ce narod pre da ode na IGN gde neko pravi smesne tekstove za neku igru, jer tu moze da se nasmeje, baci lajk, a ako mu treba da vidi na sta lici igra pogledace gameplay video.
    sve manje ljudi i cita (uopste, a i reviewove), jer ih mrzi da 2 strane procitaju tekst, radije bi na youtube pa klikne play, pa fullscreen i uzivi se tih 10min dok gleda gameplay i mozda nekog sto prica preko toga.
    attention span otisao u 3 lepe

Koder likes this.
  29. Efendija

4,547
    669
    113
    Urosh je imao svoju kolumnu - BESEDIN, e tu sam se obichno smejao kao blesav, to nije ni trebalo da ima veze sa igrama/sa zivotom, tu je bilo ok.

30. Blue

Blue ....................

10,936
    462
    83
    Kupio sam ScreenFun i moram da priznam da je skroz ok iako sam izgoreo na opis Heroes of the Storm.

31. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Imam jos uvijek sacuvano skoro sve (ako ne i sve, nisam siguran) bonuse sto su izasli, kad god odem na selo, sa velikim zadovoljstvom i nostalgijom ih procitam :)

32. voja87

voja87 Well-Known Member

8,665
    1,288
    113
    zdravkelja likes this.
  33. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Nickov post je, bash to, Nickov post :)
    Dok je FD... FD :)
    zanimljivo je za chitanje.

34. forsaken demon

4,454
    79
    48
    Šta bi se tek našlo da se ode još malo dublje. :)
    Bilo zabavno tih godina, sreća pa sam na vreme shvatio neke stvari. :)

35. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    hahah elitesecurity sisa dupe, nice touch nick :D

36. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Lepo je videti i da sam pre 11 godina jebao keve fake assovima, nothing changed

37. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Osim mishitja!

38. zdravkelja

zdravkelja Member

7,896
    1,069
    113
    Ahaha, ja prvi put vidim to :D

39. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Dobro promenilo se jos mnogo toga, recimo kultura izrazavanja ... ali sustina je ostala.

40. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

481
    38
    28
    Nedostaju mi u kolekciji prvih devet brojeva, a osim prvog broja druge sam sve pročitao. Posebno mi se svideo dizajn prvih brojeva (do 30-og broja ako se ne varam) sa simpatično osmišljenim karikaturama za ocene. Od te ekipe, mada nisam uvek bio saglasan sa njegovim mišljenjem, Marko Lamberta je imao korektne tekstove (Vanishing Point, F355, Headhunter...) kao i Gradimir Joksimović (kasnije sam uvideo da je pomalo lupao, ali ništa strašno). Napisao je sjajan opis za Resident Evil CODE: Veronica.
    Nemam ništa protiv Uroša, ali je preterivao. U redu je za jedan do dva opisa, ali kada u 90% svih opisa koje radiš lupetaš, to počinje da iritira. Upropastio je opis za Shenmue II i još dosta igara. Mihailo Tešić je koliko se sećam ostao i sa novom ekipom. Zbog opisa Prince of Persia: Arabian Nights (koji je pisao Miroslav Đorđević) zavoleo sam tu igru. Izgleda mi da sam jedini kome se ta igra dopala, ako ima još nekog neka se javi.
    Novi dizajn nije bio loš, štaviše bio je dobar, ali ne kao stari. Međutim, tekstovi su se popravili više nego što je sam izgled časopisa "unazađen". Uvođenje retro rubrike je bio pun pogodak. Pamtim opise za Dead or Alive (Carnex /valjda), Capcom vs SNK MF i PGR 2 od Bojana B.
    Chodex reče da je bio glavni urednik u Bonusu pa me zanima koji tačno, Darko ili Dejan Wolf.
    P.S. Ako neko ima skeniran prvi broj neka ga okači.

41. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    ako ima neko bilo koje brojeve skenirano neka okaci :grin:

42. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    nope, chodex je nickforlife

43. voja87

voja87 Well-Known Member

8,665
    1,288
    113
    ^to neki fightclub zaplet
    inace imam sve bonuse, neke i po vise komada (secam se da su delili na bonus noviu kako se vec zvala emisija) ali me stvarno mrzi da ih skeniram, nije bas posao od 10 minuta

44. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,156
    160
    63
    Nikada nisam rekao da sam bio glavni urednik. Bio sam obican autor. U moje vreme Miljan Lakic je bio urednik.

45. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

481
    38
    28
    ^
    Izvinjavam se, moj previd.

46. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,908
    572
    113
    Da li je neko od njih dvojce imao profil na emuglx?

47. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,908
    572
    113
    edit:
    moja kolekcija bonusa
    plus bonus, popunjeni albumi simpsonovih :)

iggy11 likes this.
  48. TheNick

18,731
    1,923
    113
    A pa to je redakcija pre nase, znaci ti si bio koletaralna steta dolaska EmuGlx redakcije posto su svi iz stare (uz samo par izuzetaka) dobili kick

49. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,156
    160
    63
    Tako je valjda...A i davno je bilo, zaboravio sam..

50. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Vidis Chodex da si tada bio EmuGlx member verovatno bi zadrzao posao, jbg. Eto prilike da ispravimo losu proslost, sto se mene tice mozes da pises za EmuGlx sajt sada.

iggy11 likes this.

Share This Page