1. powered by Surfing Waves

C64 : Igre koje vredi odigrati

Discussion in '8-bit kompjuteri' started by CTOJAH, Sep 23, 2012.

1. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    C64 - jedna od legendi kompjeterske istorije i dan danas ima prilicno zivu scenu, dobija cak i po koju novu igru i zivi u srcima svih nas "Komodorovaca".
    Kao i u tridu o ZX Spectrum igrama i ovde cu nabrojati igre koje bi i po danasnjim merilima bile potpuno igrive. (zanemarujuci naravno vrlo losu grafiku sa danasnje tacke gledista)
    Ovaj spisak niti je konacan niti je objektivan, (a koji bi i bio ?!) samo je odraz mog dugogodisnjeg druzenja sa Debeljkom :) i krvavo stecenom znanju o njegovom softveru (citaj : Igre) - zato se osecajte slobodnim da dopunite/kritikujete/pohvalte isti :saint:
    Pa da krenemo polako...
    - Gogo the Ghost (igra je "maze" tipa, zahteva mirnu ruku i crtanje mape - meni omiljena)
    - Slap Fight (igra koja me je preobratila od ZX ka C64 fana ! - vertical shmup)
    - Manic Miner (jeste i na Komodoru je legenda)
    - Miner 2049'ER (prilicno zarazna old skul "platforma")
    - Ghosts'n Goblins (ovde cu se usuditi reci da je muzika bolja nego na automatu !)
    - Nebulus (za ono doba inventivan nacin igranja, mada prilicno teshka)
    - Uridium (imati C64, a nemati ovu igru je blasfemija !)
    - West Bank (originalna vestern igra - First Person Shooter :yes: )
    - Gyruss (veoma verno uradjeni port sa automata)
    - Exodus (slicno Gyruss-u, samo ovde ne mozete besomucno pucati jer treba paziti da ne pogodite "prijatelja" koji se kat-kad pojavi; ima i drugih novosti ali da ne spojliram sad :cool: )
    - Barbarian (odsecite glavu protivniku, koju ce posle sutnuti kepec uz smeh)
    - Legend of Sinbad (nekoliko mini igara u jednu; muzika je jednostavna i lepa, uz to i misticna - docarava Bliski Istok)
    - Buggy Boy (veoma dobra arkadna voznja)
    - Road Runner (ova igra je dobar primer za korisnosti emulatora, jer na pravoj mashini je pain in the ass multiload sistem; probao sam je igrati tada, ali sam imao samo kasetofon i ubrzo sam odustao od igre vec sam samo slusao muziku - odlicno obradjene klasike)
    - Boulder Dash (padajuce kamenje... ...mislim nema ko ne zna)
    - Madness (ovu opskurnu igru sam pronasao tek u post-Komodorovoj eri na internetu - prilicno dobra platforma)
    - I Ball 2 (za razliku od prvog dela slabiji zvuk, ali daleko bolja igrivost)
    - Virus: The Breakout Error (stvarno interesantan miks zanrova)
    - Fire Ant (starija igra u Komodorovoj biblioteci, ali ako se je dokacite necete se je otkaciti dok je ne zavrsite; ne brinite - kratka je)
    - IK + (Majka svih tabacina... ...a tek muzika !)
    - Dinky Doo (stari old skul platformer, prilicno zarazan)
    - Mayhem in MonsterLand (mozda najvece dostignuce na C64)
    - Creatures 2 (kad sam presao na Amigu dugo sam cekao port ove igre... ...jos uvek cekam... ...i nikako mi nije jasno kako do dana danasnjeg niko nije uradio nista po tom pitanju ?!)
    - Wizard of Wor (verno prenesena Arkada sa automata)
    - Samurai Warrior: The Battles of Usagi Yojimbo (igra prosto odise originalnoscu)
    - IO (odlican horizontal shmup, ali jako tezak - u ono vreme se cenila "teshkoca", a ne kao danas... ...ali znate vec ;) )
    - Commando (Komando je pravi dozivljaj na C64, a tek muzicka pratnja koja vam ne da da ispustite joystick iz ruke !)
    - Dynamite Dan (hard-kor arkadna platforma)
    - Ali Baba (ovo je "nasa" igra sto ne znaci po automatizmu i da ne valja... ...a na zalost tako je bilo u puno slucajeva)
    - Bedlam (najoriginalniji ikad vertical shmup; nalazite se u unutrasnjosti flipera)
    ...
    Znam da sam puno njih propustio, (nenamerno) pa bi voleo da neko od vas pomene neku od propustenih, imajuci u vidu jedini uslov za ulazak u listu : igrivost !

2. SrEbRnI

SrEbRnI Active Member

333
    26
    28
    Evo da dodam jos neke.
    Indoor soccer (fudbal koji je bio prilicno zarazan).
    Gianna Sisters (jedna od najzanimljivijih platformi).
    Creatures 1 i 2 (takodje jedno od boljih izdanja debeljka - platforma)
    Wizard Of War (pucacicna u lavirintu - prilicno zarazno)
    Boulder Dash (mislim da su svi skupljali dijamante i pravili tunele)
    Crystal Kingdom Dizzy (Dizzy - dovoljno je reci)
    Yie Ar Kung Fu (sopacina koja je bila i na automatima)
    Super Mario Bros (jedna od neizostavnih igara sa C64 koja je izrodila na tone nastavaka i plagijata)
    Usagi Yojimbo (zec samuraj)
    Ima jos gimila igara ali sam im pozaboravljao nazive. Ako se setim napisacu.

3. CTOJAH

4,197
    747
    113
    @SrEbRnI
    Pa dobro bre covece, pola naslova kojih predlazes vec ima na listi, a Super Mario Bros je Nintendo ekskluziva - ili mozda nesto znas sto mi ne znamo ? (link ka SMB za C64 bi bilo fino da das)

4. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,096
    1,098
    113
    Super Mario Bros (jedna od neizostavnih igara sa C64 koja je izrodila na tone nastavaka i plagijata)

AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHA

5. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,743
    426
    83
    Mislio je mozda na onaj rip Marija na C64 sa sprajtovima iz Giane sister.

A mozda je nesto i debelo pobrkao :D

A evo da i ja nesto kazem :)

Sa vecinom se potpuno slazem ali evo i jednom mog izbora:

Paradroid (nemam reci kojima mogu opisati genijalnost te igre i da je tako nesto postojalo 1985 godine)
    Retrograde (pucacina sa elementima platforme : Ludo,haoticno,prelepo animirano,zahtevno...A tek muzikaaaaaa!)
    Quedex (igra koju je tesko razumeti ili "svariti".Arcada koja odudara od svega.)
    Hunter moon (Ako su ikada postojale originalne svemirske pucacine,onda tu spada i ova igra)
    Way of the exploding fist (Borilacka igra koja nikada ne moze da mi dosadi:semplovani zvukovi uz stilu Enter the dragon,fenomenalna animacija,kontrole(one shot?!)muzika i dovoljno poteza koji se namecu tako da moras dovoljno misliti kako da ih efikasno upotrebis)
    Griblys day out (Opet cudna ideja,opet neobicna igra, teska za razumevanje a opet tako privlacno)
    Cauldron 1/2 (ocajne kontrole cine ovu igru preteskom..ali ima nesto u njoj sto me tera da je upalim i istrazujem je...)
    Super Pipeline 2 (prvi deo je bio lud..e drugi je jos ludji )
    Draconus(misticna logicka arcada sa brilijatnom atmosferom,muzikom,idejom i grafikom.
    Sanxion (Pucacina koja te tera da "prosipas sopstvenu krv i znoj "...mnogo brzo..tesko...pretesko .. perverzno! Ma fenomenalno!)
    Henry house (Platforma sa cudnim kontrolama ali dovoljno zabavno)
    First samurai (Beat em up/avantura i sve to na debelom radi kao "podmazano" i po igrivosti rame uz rame sa SNES i Amigom )

@Stojan

Manic miner cekam da mi stigne kao original sa ebaya ! :)

6. Omega

Omega N64 je đubre

15,713
    2,552
    113
    Da se i ja oglasim:

Volfied (klasicna Taitova arkada, vrlo teska ali zabavna igra)
    Batty (odlican Arkanoid klon)
    CJ in the USA (platformska igra sa simpaticnim likovima)
    Silkworm (kultni naslov sa automata)
    Super Trucker (kamion koji skace, meni je bilo impresivno "back in the day")
    Flimbo's Quest (tehnicki odlicna igra, a po igrivosti isto tako, steta sto je kratka)
    Tough Guyz (sranje solo, vrlo zabavno u dva igraca)
    Skool Daze (bolja je na Spectrumu doduse)
    Pit Stop 2 (jedna od najboljih racing igara za ovaj sistem)
    Decstone (fina logicka igra sa fenomenalnom muzikom i grafikom)

7. Elvir79

2,743
    426
    83
    Decstone (fina logicka igra sa fenomenalnom muzikom i grafikom)

S obzirom da za ovo nikada nisam cuo,upravo sam pustio.Zaista odlicna muzika tokom igre i zanimljivo.Nimalo naivna mozgalica!

- Road Runner (ova igra je dobar primer za korisnosti emulatora, jer na pravoj mashini je pain in the ass multiload sistem; probao sam je igrati tada, ali sam imao samo kasetofon i ubrzo sam odustao od igre vec sam samo slusao muziku - odlicno obradjene klasike)

Pain in the ass multiload kasetni sistem je vazio uglavnom za konverzije igara,odnosno na one igre na koje nije puno pridodavan znacaj na te"additional" rutine.Jedan od primera je loading sistem.U C64 eksluzivnim igrama,posvecenost programera je postojala i u tom segmentu.

8. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

257
    95
    28
    elite
    pool of radiance
    batman caped crusader
    stunt car racer
    castle master
    last ninja
    blue max
    barbarian
    way of the exploding fist
    5th gear
    artillery 90
    deflektor
    druid
    druid 2
    fire power
    gordian tomb
    mask 3 venom strikes back
    sidewalk
    total eclipse

9. Elvir79

2,743
    426
    83
    - Creatures 2 (kad sam presao na Amigu dugo sam cekao port ove igre... ...jos uvek cekam... ...i nikako mi nije jasno kako do dana danasnjeg niko nije uradio nista po tom pitanju ?!)

True.Ali Creatures 2 kao cista C64 eksluziva je bio razlog zasto sam MORAO da drzim i C64 i Amigu na mom stolu. :D

Hvala im sto su podarili tu igru koja mi je ulepsala toliko igrackih sati(i danas dan je tako)

Original disketa iz moje kolekcije :)

10. R-Typer

R-Typer C64 Rulez!!!

257
    95
    28
    ^^^

ima li bad sectora? meni su sve amigine diskete pocrkavale...

11. Elvir79

2,743
    426
    83
    ^^^

Imam oko 30-tak originalnih C64 igara.Vecinom na kasetama i poneka na disketi.Sve je u perfektnom stanju. ;)

12. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    ^^^

meni isto T.T

inace super sto ste me podsetili nekih starih igara koje sam igrao ko klinac
    mozda obrnem po koju "ovih dana"

13. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,096
    1,098
    113
    Uf, ne mogu da verujem da ovde nisu spoemnute neke od igara kojima sam se drogirao kao klinac

Project Firestart - prva "survival horror" igra ikada po meni, i jedina igra od koje sam se stvarno usro (oguglao kasnije gledajući tone horora)

Mountie Mick's Death Ride - igra koja demonstrira kako igrivost i atmosfera mogu više nego da nadomeste ogromne probleme neke igre

Tusker - Da budem iskren nikada nisam gotivio last ninja igre, izometrija me je ubijala. Ali Tusker... 2D izvođenje, genijalna muzika, Indijana
    Džons, odlična grafika, fantastična atmosfera, dobre zagonetke... pun pogodak.

Beach Head 2: Dictator strikes back - najbolja asimetrična igra za dva igrača na debeljku.

Frantic Freddie - ultra prostra igra i frustrirajuća ala chuck egg ali neverovatno zarazna

Pirates - MOTHER FUCKING P I R A T E S ! ! !

Space Rogue - Zamislite kombinaciju Pirates i Soldier of Fortune u svemiru. Zvuči očaravajuće zar ne?

Bop'n'Rumble - o kako je divno komično biti džiberčina na kub, krstariti noću ulicama i prebijati slepe starce i bakice zavrćući im uši.

One on One - meni i dan danas jedan od najboljih basketa.

Exolon - uvek sam preferirao lagane i metodične platformske pucačine a ova igra je epitom toga.

Cybernoid I a pre svega II - kratka, teška, zarazna igra koju igrate u beskraj

Starquake - u 64KB je stalo 250 ekrana, više interesatnih sistema transporta, teleporta, brava, trgovine... Najbolja arkadna avantura ikada.

Myth: History in the Making - Put kroz mitologije starog sveta nikada nije bio ovako zabavan.

Test Drive I a posebno II - postojale su vožnjice, onda je došao Test Drive i Distictive Software Incorporated i nastale su vožnje. Da ne izdvajam posebno Grand Prix Circuit i Cycles.

Law of the West - do Red Dead Redemption nije postojala igra koja me je toliko prenela u duh divljeg zapada. A igra je nešto totalno ograničeno i totalno drugčije od svega ostalog.

Epyx "Games" igre Summer, Winter, World... koje god, najdruštvenije igre 8bitne ere, čista zabava.

Hard'n'Heavy - po meni daleko bolji i zabavniji nastavak Great Giana Sisters

Turbo Out Run - Out Run mi je uvek bio odličan na debeljku, brz, atmosferičan i težak. Ali Turbo Out Run je pomerio granice šta Džekova kutija za hleb može da uradi sa arkadnom vožnjom.

Neuromancer - i dalje najbolja Cyberpunk avantura, zasnovana na knjizi koja se slavi kao začetnik Cyberpunka. Može li bolje od toga.

Bombuzal - fantastična logička igra, obavezno štivo za svakog ko bi hteo da oćelavi :p

Uf, dosta za sada. Možda nekom drugom prilikom dodam još

14. Elvir79

2,743
    426
    83
    Exolon je onaj tipicni primer tog perioda kada je C64 bio na vrhuncu slave.Nisam ranije igrao.Igru je radio isti tim koji je radio pucacinu Zynaps.Sprajtovi imaju neki specifican kolorit i sjaj ,ne bitno sto je u low res modu u odnosu na ZX verziju.Animacija kad se nesto raspadne je fenomenalna.Igra istinu nije nesto brza ali opet nimalo laka ni naivna.Vrlo dobra igra.

Cybernoid 1/2 jeste kratak ako si dovoljno lud da ga tek tako predjes..a da bi presao vecinu C64 igara..trebaju dani,nedelje,meseci,godine...ceo zivot..

Frantic Freddie,najaci soundtrack! Sve od Queena pa na dalje.... :D

Project Firestart ima u ketridz verziji..eh da je to postojalo tada :(

Turbo out run i vecina drugih igara se potpuno slazem.

Ja trenutno igram Total Eclipse 2 - The Sphinx Jinx.Cista 3D poligonska izvedba na C64.Kretanje je naravno Pain in the ass na C64 zato ovde emulator itekako dobro dodje. :)

Igram takodje i Firelord.Mesavina arcade i avanture.Grafika je u Specijevom modu.Muzika je super.Samo mi treba malo vremena da je provalim kako se igra.Ako neko zna,moze neki hint.

Nabavio sam i Metal edition Paradroida.Kakvo je to remek delo od igre!!Da sam je igrao kao klinac,verovatno bih je odmah batalio jer ne bih znao da je igram.Sada kada sam mator,super mi je legla :D

15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,096
    1,098
    113
    Da se ispravim za starquake

512 ekrana!

16. Elvir79

2,743
    426
    83
    Starquake je stvarno bruka! ni to nisam ranije igrao.To sve ima neku draz jer uvek otkrijem nesto novo u C64 katalogu. :D

Svidja mi se stil igre.Ima neki smek.Bruka je osmisljeno.Real cracker!

17. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Da malo oživnemo temu, m?
    Oke, šta reći, sve ste pobrojali... SKORO!
    Kako da zaboravite:

Drelbs (Puzzle game i to neprevaziđeno linijski kreativan i težak. Samo onaj ko je odigrao do kraja razume koliko je igra EPIK)
    Bubble Bobble (Arkada/Platforma C64 verzija; *POING*POING*PLOK*PLOK*UMBRELLA! :D)
    Rick Dangerous (Platforma / C64 verzija; "IABAIABAI")
    Sanxion (Side scroll shooter sa fenomenalnim Dance of the Knights OST-om)
    Night mission (Arkada / Najjači Pinball ikada!)

Po meni najboljih top 5 i najigranijih na C64-ci su bile:

1. Creatures
    2. Wizard of Wor (Majko, koja je to bolest bila, a tek speed)
    3. Drelbs
    4. Sanxion
    5. Miner2049

Eto. Mali update, za one koji se sećaju ovih igara, ili su ih možda smetnuli u stranu. :)

18. Omega

Omega N64 je đubre

15,713
    2,552
    113
    Odlican je Rick Dangerous. Ko je u prilici, moze isprobati i "remake" XRick.

Sjetih se u medjuvremenu jos jednog odlicnog naslova za C64: Hellfire. Intro muzika mi je tako dobra da cu morati s bendom nekada uraditi obradu. :D

19. Elvir79

2,743
    426
    83
    Drago mi je da neko gotivi Sanxion ,bas kao ja! :D

Koliko sam samo puta ucitavao original,samo da bih cuo muziku u introu! (i danas dan je ucitavam) :D

http://www.youtube.com/watch?v=It7yJh-NwPY

20. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Drago mi je da neko gotivi Sanxion ,bas kao ja! :D

Koliko sam samo puta ucitavao original,samo da bih cuo muziku u introu! (i danas dan je ucitavam) :D

Isto.
    Suviše sam bila mlada da bih znala tada za Prokofieva.
    I tako, igru stalno iznova, a i ne samo zbog mjuza, vraški je bila teška...
    Jedna od najboljih.

Da li se seća neko, sem ako je već niste naveli, igre sa nekim skočkom-federom koji leti kroz svemir. Takođe sajd skroler.
    Štelovala se glava do besvesti za ovu igru, a sada ne mogu ni imena da se setim...

21. Elvir79

2,743
    426
    83
    Pogotron?

22. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Pogotron?

POGOTRON

Bravo! I hvala! Nikada se ne bih setila!

23. ktulu

ktulu kwatz!

446
    0
    0
    Odlican je Rick Dangerous. Ko je u prilici, moze isprobati i "remake" XRick.

Sjetih se u medjuvremenu jos jednog odlicnog naslova za C64: Hellfire. Intro muzika mi je tako dobra da cu morati s bendom nekada uraditi obradu. :D

I would fucking pay you to do that.
    http://www.youtube.com/watch?v=Ll09Dac8QX0

Ceo soundtrack se uklapa, svaka tema, čak su i level start/game over kul. Do jaja mi je uvek bilo što su na SIDu uradili imitaciju palm mutea pa se čuje kao distrozija. Mada sam to u to vreme zamišljao kao da se onaj kostur cereka. :lol:

24. CTOJAH

4,197
    747
    113
    ...Drelbs (Puzzle game i to neprevaziđeno linijski kreativan i težak. Samo onaj ko je odigrao do kraja razume koliko je igra EPIK)...

Molim te pojasni mi boldirano-podvuceni text :puzzled:
    Also... ...pomenuo si Miner 2049er - ovo cu malo tishe reci: (da me ne bi ko cuo, jer imam PC i7) Ja i ovih dana kad-kad ukljucim WinVice da bi odigrao ovu igru uz Gogo the Ghost i Slap Fight. :yes:

25. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,096
    1,098
    113
    Ovo me je podsetilo na još par legendi od kojih se nisam odvajao

Cosmic Tunnels - jedna od prostih igara sa neverovatnom zaraznošću arkadnih aparata. Prosto zlato.

Space Crusade - pre nego što sam znao šta je Games Workshop i Warhammer znao sam šta je Space Crusade. Fantastična igra, koja je uz Laser Squad alfa i omega taktičkih igara.

DUck Tales: The Quest for Gold - gomila mini igara, od dobrih do loših, ali sve tako zabavno. I da ne zaboravimo na ronjenje u zlatu, dok se odmaramo od avanturisaja i berzanskog špekulisanja,

Falcon Patrol II - ova igra je, zajendo sa Cosmic Tunnels, sledeće dve i još par stigla na disketama uz moj Commodore 128 daleke 1985 gdine. Prosta, glupa, luda zabava.

Moon Shuttle - Phoenix 2.0

Hunchback - Čupao sam kosu, grizao nokte i psovao ali prešao igru nikada nisam.

Sinbad and the Throne of Falcon - Tipičan Cinemaware. Nemoguće teška igra sa raščlanjenom igrivošću ali audio-vizuelni dožiljaj te tera da pališ igru opet i opet i opet.

26. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
    Also... ...pomenuo si Miner 2049er

http://www.youtube.com/watch?v=cSdhqAWdOas

Mislim da ce ti sad biti jasno zasto linijski. :)
    Ako niste igrali Drelbs, to je neoprostiv greh, hehe. :D
    A za Minera, sad bih najradije pokrenula C64 da ga odigram, ali mislim da mi je ta 5.25'' riknula...

27. Elvir79

2,743
    426
    83
    Ja upalim Minera 2049 ponekad.Kao klincu mi je bila mnogo teska.Ne secam se da sam dogurao vise od treceg nivoa.One cevi niz koje se klizas su me izludjivale!

Ali mislim da je Bounty Bob strikes back jos teza igra! To je nastak Minera 2049 r. :)

28. AwesumNES

AwesumNES v.i.t.r.i.o.l.

428
    80
    28
  29. Elvir79

2,743
    426
    83
    Naravno! :) Na isti fazon je postojala i igra Baby Jack sa odlicnom muzikom od nekog "no name"codera (cesto sam i brkao te dve igre Bomb/Baby). :D

30. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,096
    1,098
    113
    Also... ...pomenuo si Miner 2049er

http://www.youtube.com/watch?v=cSdhqAWdOas

Mislim da ce ti sad biti jasno zasto linijski. :)
    Ako niste igrali Drelbs, to je neoprostiv greh, hehe. :D
    A za Minera, sad bih najradije pokrenula C64 da ga odigram, ali mislim da mi je ta 5.25'' riknula...

Nisam ni znao za ovo. Baš originalna igra. Šteta što sam porpustio.

A Miner 2049er je legenda. Mada sam ja uvek tripovao da je lik parodija kineza zbog šešira. Ipak, nije mi ni prći najvećj legendi grupnih igranja na debeljku
    http://www.youtube.com/watch?v=udtsv15fWH0

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,713
    2,552
    113
    Jos jedna genijalna igra zbog koje sam svakodnevno gubio zivce:

http://www.youtube.com/watch?v=rQjDhHFpJxc

32. Elvir79

2,743
    426
    83
    Falcon Patrol II - ova igra je, zajendo sa Cosmic Tunnels, sledeće dve i još par stigla na disketama uz moj Commodore 128 daleke 1985 gdine.

Respect. :)

Hunchback - Čupao sam kosu, grizao nokte i psovao ali prešao igru nikada nisam.

Isto.Jedne prilike nisam imao nikakav dzojstik,te sam bio prinudjen da igram igru na tastaturi.Izudarao sam vise puta racunar od pogubljenih zivaca! :D

A Miner 2049er je legenda. Mada sam ja uvek tripovao da je lik parodija kineza zbog šešira. Ipak, nije mi ni prći najvećj legendi grupnih igranja na debeljku

Pocetna melodija u Aztec-u, mi je uvek zvucala nekako jezivo. :D

Treba iz tog perioda spomenuti Boulder dash i Lode Runner.Danas kada igram te igre,shvatio sam koliko sam kao klinac bio glup i koliko nedorastao za taj izazov. :)

Odlican je Rick Dangerous.

Da li je neko nekada dogurao malo vise u ovom paklu od igre,bez cheata of course. :shocked:

Offtopic:

Za 2013-tu godinu je najavljen Armalyte 2.Radice ga isti ljudi koji su radili i prvi deo 1988.Bice distribuiran na ketridzu kao Prince of Persia. :)

33. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Za C64 ima dobrih igara,neke od prvih koje sam igrao sa 6-7 godina su P.P Hammer,Beach Head,TMNT,Lode Runer,Bubble Boble,Mario Bros,Project X,Rambo,Formula Simulator itd....

34. Elvir79

2,743
    426
    83
    Project X je postojao samo za Amigu. Na Emuglx mainpage stranici mozes procitati neke od opisa igara. Ima I Lode Runner za C64 .

StefanHK likes this.
  35. StefanHK

StefanHK Member

62
    13
    8
    Moguce davno je to bilo,zanji put kada sam palio c64 je bila '98 trenutno imam slobodnog vremena i gledao nesto po youtube-u i rekoh da se podsetim nekih dobrih igara pogledao sam temu na glx i rekoh da napisem sta sam igrao iz secanja,imao sam c64 sa onim turbo modulom,jednu igru na kertridzu,sah neki i bezbroj kaseta,mislim da ih imam i dalje negde,bilo je tu svega i svacega!:)

P.S PP Hammer je bila bas cool igra.

36. zdrave83

zdrave83 Member

71
    19
    8
    Definitivno svako treba da odigra serijal The Last Ninja !!!

Kraken and Elvir79 like this.
  37. Elvir79

2,743
    426
    83
    Kraken and zdrave83 like this.
  38. zdrave83

zdrave83 Member

71
    19
    8
  39. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,454
    3,420
    113
    R-Typer likes this.
  40. TheNick

22,454
    3,420
    113
  41. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Elvir79 likes this.
  42. TheNick

22,454
    3,420
    113
    CTOJAH likes this.
  43. CTOJAH

4,197
    747
    113
    Hunter's Moon me strasno potseca na drugog neuobicajenog shootera za C64 : FireFly, igru koju sam mnogo voleo da igram ali nikad nisam prokuzio sta tacno treba da se radi !?
    Moja sugestija Elviru za sledecu retro recenziju :

44. weis

weis Member

55
    2
    8
    sve od infocoma vredi

Share This Page