1. powered by Surfing Waves

Classic Game Postmortem: Shenmue na GDC-u

Discussion in 'Sega Dreamcast' started by Dendy Somari Comrade, Mar 13, 2014.

1. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

773
    231
    43
    U sredu 19. marta na GDC-u, Yu Suzuki ce pricati o svojoj kultnoj igri.
    Live stream na Gamespotu pocinje u 10 sati uvece, po nasem vremenu.

http://www.gdconf.com/news/yu_suzuki_revisits_shenmue_in_.html

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,523
    2,648
    113
    #SaveShenmue

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,141
    2,930
    113
    Mark Cerny ce prevoditi sa Japanskog na Engleski. Jos kada bi najavio da Sony sprema makar HD port. :D

4. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    bio bi red za hd port, sve bitnije igre sa dc-a su prebacene negde drugde samo shenmue ostaje

5. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    74
    48
    Mislim da ima dosta jakih DC igara (kao SoA) koje nisu portovane... Shenmue za sada i kao HD remake je samo san :(

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,141
    2,930
    113
    Ne znam koliko bi Shenmue HD port prosao dobro danas. Ta igra je bas "product of its time", jako je clunky za igranje.

7. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    koliko je to do samog dc dzojpeda, probao sam skoro nema rotiranja kamere, analog upravlja kao pogled, krsic kretanje...
    @Dcer
    ali shenmue je verovatno najbolja dc igra tako da mi cudno sto ga nisu nigde portovali

8. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

504
    52
    28
    Kontrole u igri mi ne predstavljaju problem kada koristim kombinaciju levog okidača i digitalnog kursora za upravljanje.

9. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Ja u zadnjih par meseci igram po malo Shenmue 2 na Xbox360 preko hakeraj emulacije classic Xboxa, radi savrseno... Jedino sto je clunky je Ryo-vo (o)kretanje, ostalo je sve spot on... QTE precizan, fight odlican, mini igre na mestu... pacing igre savrsen. Jedino sto bas smara je uzasan US voice acting, mada HD remake sa jap glasovima i subtitlovima... niko ne bi zamerio. Ne bi Shenmue HD kec i dvojka privukli mnogo novih fanova... ali bi svakako vratili interesovanje.

10. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

5,035
    1,002
    113
    Ne znam koliko bi Shenmue HD port prosao dobro danas. Ta igra je bas "product of its time", jako je clunky za igranje.

Ta igra nema nikakve veze sa svojim vremenom već je iz neke druge dimenzije. :) (ovo se odnosi i na njene dobre a i loše stvari)

11. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Jedina arhaična stvar u igri je Ryovo kretanje i animacija. Još onda kad sam je igrao podsećao me na Robocopa :)

Konferenciju ne propuštam, čekam je od kad je najavljena.

12. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    dremacast je bio kao neka medju generacija, graficki definitvno veliki korak napred ali animacija je i dalje bila na istom nivou kao ranije, tek posle sa ps2 je i animacija postala bolja

13. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

773
    231
    43
    animacija je i dalje bila na istom nivou kao ranije

Ovo sigurno nije nedostatak samog hardvera. Pogledaj recimo Dead or Alive 2 i Virtua Tennis 2.

14. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    donekle i jeste posto recimo nisu imali animirana lica, cesto su koristili samo teksture, ali jednostavno vecina developera nije znala kako se to radi, dc je izasao krajem 98, presli su na dc dok je ps1/ n64 generacija jos trajala

15. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Lica glavnih likova su full 3D animirana... kao i NPC-ovi ali oni su vec mixed bag... ima ih bas ogavnih, ali svaki ima svoju autenticnu 3D facu i glas! Suludo...

16. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    pricam ovako uopste za dreamcast, ali i shenmue nema neku animaciju lica, npc-ovi su vec skroz tekstura, oci nisu ni modelovane

17. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Pa ne bas, slozenije je od drugih igara iz tog vremena... Ryov i ostali main character modeli su bili u rangu modela iz fighting igara... u open world-u... Kad uporedis face iz Shenmue, RE Code Veronica itd sa recimo Max Payne kecom ili Quake 3 igrama koje su na PC-u u to vreme vazile za top grafiku brte, jasno ti je koliko je DC bio ispred tada.

18. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Shenmue kec passport bonus disc sa face demoima, Dreamcast 1999. Doba Sony keca, Nintenda 64 i PC igara sa foto texturama na kockastoj glavi

http://www.youtube.com/watch?v=yE2gPFEXIvA

Goro Manjina likes this.
  19. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    ...secam se, graficki jeste bio veliki skok ali animacija je i dalje bila losija, o tome sam i poceo da pricam, vec 2001 su izasle igre tipa mgs2, silent hill i td koje su bile ne samo graficki lepe vec su imale i dobru animaciju
    edit: to nisu modeli iz igre, pravi modeli su mnogo manje detaljni, sto je najbolje u svim casopisima su koristili slike iz tog demoa:)

20. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Ne razlikuju se mnogo, mozda malo manji poly count ali animacija ociju, govora... mada sync je bio mnogo bolji u jap verziji, u svakom slucaju ispred svog vremena... A sto se animacije tice bila je last gen samo u avanturistickom delu, u fightu je bilo smooth... Sta znam u eventualnom HD remakeu ako bi sredili lakse kretanje preko analognog bilo bi cool, jer je na DC-u kretanje bilo na d-padu a kamera na jednom analognom jer je kontroler bio takav.

21. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Jedina arhaična stvar u igri je Ryovo kretanje i animacija.

Samo da budem jasan. Mislim na animaciju Ryovog kretanja, ne na animaciju generalno koja je u svoje vreme bila top notch, a po meni uopšte nije loše ostarila.

Mislim tačno na animaciju koja ide posle trčanja na 9:55.

http://www.youtube.com/watch?v=koZpX_UD6Mc

22. Stifler

Stifler New Member

318
    1
    0
    Shenmue kec passport bonus disc sa face demoima, Dreamcast 1999. Doba Sony keca, Nintenda 64 i PC igara sa foto texturama na kockastoj glavi

http://www.youtube.com/watch?v=yE2gPFEXIvA

Stvarno neverovatno koliko je bila napredna igra za to doba.
    Sta se stisli sto ne urade bar jebeni rimejk prvog dela ako nista drugo, od trojke davno vec nema nista....

23. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    bilo bi fenomenalno ako bi stavili te modele umesto standardnih u hd reizadnju, heh modeli iz tog demoa su prakticno ps3 kvaliteta

24. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
    Toliko malo fali da se povučem iz gaminga, da ne mogu da opišem.

Evo bar concept art za svih 11 chaptera dok je Shenmue još uvek bio Akira's story.

Lokacije chaptera

Koncept priče. SPOILERS!!! lol

Planiranje gameplaya prilikom prelaska sa Saturna na Dreamcast

25. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,652
    713
    113
    Shenmue Postmortem

http://www.youtube.com/watch?v=pkva3aBEDIU

(chovek hoce i dalje da pravi shen3 ali niko ne da)

26. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    329
    83
  27. TheNick

20,523
    2,648
    113
    Mind blown za koriscenje historical data za weather system...

28. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

504
    52
    28
    Ja se izvinjavam zbog oživljavanja ove teme, ali mislim da je ovaj dokumentarac dobro opravdanje:

Dcer, Undenis, TheNick and 1 other person like this.
  29. Loncha

Loncha Member

39
    23
    8

DF Retro: Shenmue 2 - A Masterpiece Revisited

Relevantno i za Xbox.

IsaoOkava, Efendija and voja87 like this.
  30. voja87

voja87 Well-Known Member

11,255
    2,355
    113
    igrao sam dvojku na dremcastu kad je izasao, i to u beosoftu sam uzeo igru, nisam ni znao da izlazi za dc. secam se da nisam bio sad preterano impresioniran, tad se vec pojavio ps2...pored mgs2 i dmc-a dc igre vise nisu izledale toliko impresivno. shenmue 2 je izgubio tu atmosferu malog mirnog kraja, zato mi je kec i bolji iako je manji

inace nisam imao pojma za neka poboljsanja u xbox verziji, quincunx aa, to su igre koje imaju najmanje aliasinga na xbox-u ali su zato i dosta mutnije

gruja likes this.
  31. IsaoOkava

IsaoOkava Active Member

504
    52
    28

Share This Page