1. powered by Surfing Waves

Control [Remedy] [2019] [PS4/XO/PC]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Jun 12, 2018.

1. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Odlicna igra. Stvarno nisam ocekivao da ta pesme ide tokom creditsa.
    Mane klasicne - jednolicni neprijatelji i borba koja vremenom pomalo krene da smara.
    Obavezno igrajte sporedne misije, meni su bolje od glavnih.

To unlock the console exclusive content on PC hex edit the exe:
    Control_DX11/DX12.exe:
    11D4D6: 74 43 -> 90 90
    11D4DC: 74 3D -> 90 90
    This unlocks:
    Tactical_Response_Gear (unlocks Urban Response outfit)
    Astral_Dive_Suit (unlocks Astral Dive Suit outfit)
    Exclusive_Side_Mission_Isolation (unlocks Yoshimi Tokui/Hideo Kojima PS4-exclusive side mission)

Last edited: Aug 30, 2019
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113

Goro Manjina likes this.
  3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,375
    3,616
    113
    ^ Alex i dalje postuje pristup koji je Crysis doneo. :D

Smatra da su Ultra podesavanja i istovremeno koriscenje svih RT efekata namenjeni buducem hardveru. Optimizovana non-RT podesavanja ili koriscenje samo par najboljih RT efekata su vise nego dovoljni da prikazu igru u odlicnom svetlu.

Goro Manjina likes this.
  4. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    *buducem RT hardveru.

5. DieH@rd

31,375
    3,616
    113
  6. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
  7. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Orjentisi se bez mape.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. DieH@rd

31,375
    3,616
    113
    Trebali su jos vise da chanelluju kultni Arx Fatalis, mogli su i bez mape. :D

9. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Ako sam dobro procitao, originalno igra nije ni trebalo da ima mapu.
    Namerno su napravili da ne pokazuje precizno kuda da ides. Mada, ako slušaš likove i pratiš znake, ne bi trebalo da bude previše problema.

10. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Čodeks je rekao da ne prati priču

Maxa and Chodex like this.
  11. Chodex

1,845
    362
    83
    Da se ne lažemo mapa je katastrofa. Pojedine sporedne misije nisam mogao da nađem

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

12. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    uvek je neko drugi kriv...

13. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    Mapa moze da bude problem samo ako je gledate :lol: Bukvalno lakse sam se snalazio u igri gledajuci samo one bland putokaze na bland betonskim office space zidovima. Malo stanes pogledas oko sebe i nadjes strelicu na zidu, a ime misije uvek ispod ima napisano u kojoj zoni je. Tako da prakticno mapu i ne moras da gledas. A jeste sranje, jer nivoi su cesto multilayered a mapa je flat 2D i one dve nijanse sive ne pomazu u tome da izvalis kuda da ides.

Inace kad smo kod blandnosti okruzenja, ja mislim da su dizajneri u Valve-u doziveli orgazam, ova igra je bukvalno ispunjenje njihovih snova. Poput Half-Life-a, Portala i gomile drugih igara tipa Stanley Parable, i gomile gomile slicnih beton, officespace, funneh posteri po zidovima kvazi radnog mesta bland dizajn igrama, ovde je sve takvo samo na jos vecem nivou... i ajde nema makar naratora sa britanskim akcentom da bude trope kompletan. Ovde je prica zapravo stvarno Sam Lake fazon, malo Linch, malo lite verzija Beyond The Black Rainbow... Ima stila u prezentaciji tu i tamo, ali osnova je snazno beton officespace i podrum sa cevima blandness.

14. DieH@rd

31,375
    3,616
    113
    Control je kostao izmedju 20-30M evra da se napravi, sto znaci da nisu mogli da divljaju sa brojem developera [dobar deo Remedy-a svakako radi na SP kampanji za Crossfire X] i dugackim vremenom produkcije. Zbog toga je igra smestena u jednolicno okruzenje, nije jako dugacka, itd.

Posto prodaju igru od starta za $60€ i dobro je docekana, mislim da ce im se itekako isplatiti.

TheNick likes this.
  15. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Sve preporuke za film inace

Slicna estetika i tematika, samo sto ovo ide jos dalje. BUKVALNO PISE NA POSTERU BEYOND CONTROL :lol:

16. Wahad

12,179
    2,518
    113
  17. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Dok oni to fixuju precicu igru a vec sad vidim da necu igrati ponovo.
    Bilo bi lepo otkljucati ovo - medjutim, narodna verzija igre nema ove hex vrednosti, verovatno zbog cracka. Predpostavljam da se ovo odnosi na original.
    Kostimi mi nisu bitni ali moram da odigram Kojima misiju :D

btw. imam mozda jos 2 chaptera do kraja igre. Sto vise igram to vise imam utisak da je ovo 3Dmark benchmark the game, generic as fuck ali narokano lepim efektima. Prica jeste Sam Lejkovska skroz, i od kraja ce mi zavisiti mnogo finalni utisak.

18. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Presao igru, kraj je let down naravno u punom Remedy stilu @forsaken demon was right :) Doduse gameplay-wise bilo je par stvarno cool momenata pred kraj, ali to je to. Prica je opet da sami zakljucimo sta zelimo i pustimo masti na volju... prakticno nista nije reseno, i najbolje od svega igra se nastavlja u nedogled i posle kraja ima dodatnih questova, prica... a znamo kuda to vodi, u jos grinda i 0 novog resolutiona.

Ako ja budem pisao opis igre, bice tipa 7.5/10 max.

19. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Zavrsio sve dodatne misije. Od mene 9/10 (za pc verziju).
    Sto se mene tice, GOTY za sada, ispred Metro Exodus (koji mozda preskoci Control ako drugi dlc bude dobar) i REmake2.
    Sekiro jos nisam odigrao.

20. Chodex

1,845
    362
    83

Sekiro smo odigrali ja i još dvojica forumaša. Ne može to svako da igra.

21. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Ne moze svako ni mapu u Controlu da prati.

rale, johny blaze, jovcov and 5 others like this.
  22. Chodex

1,845
    362
    83
    Ahahha upoređuješ mi Control sa Sekirom. Aj samoubi se.

23. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Za sada mi se skroz poklapa misljenje sa shin-boyanovim, mada jos nisam zavrsio, ali the game keeps on giving apsolutno na svim poljima

shin-boyan likes this.
  24. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    Iskreno rečeno, nisam bio nešto posebno zagrejan za ovu igru (pošto sam pogledao par YT trejlera/snimaka), ali ako shin kaže da mu je igra potencijalna GOTY, onda definitivno vredi pažnje i sigurno ću je uzeti čim naleti neki prvi popust na PSN-u. Srećom backlog mi je poveći, nažalost vremena za igranje sve manje, tako da kada dođe igra na red biće ok cena za kupovinu :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

shin-boyan likes this.
  25. Chodex

1,845
    362
    83
    Ja je ponosno obrisao. prelaka je i glupa. A i mora se osloboditi prostor sa Man of Maden.

26. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Bravo, pet bambija za Čodeksa molim.

27. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Control je fun game ali i bland and repetitive, nema sta da trazi u izboru za igru godine, Metro lol jos manje.

Metacritic je oko 8 za sada, 8.5 za PC sto je ok jer tamo jedino radi skoro pa normalno. Malo je tech demo the game, samo par momenata u igri razbija taj vibe. Inace ovi user reviews su iz nekog razloga minirani svuda, kome su se zamerili? :lol:

28. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Ponovo, ja stvarno nisam imao nikakvih problema sa performansama na X-u

A sto se tice ocena. Game Informer 88, Destructioid 90, Attack of the Fanboy 85. To sve Xbox verzija. Verujem da je gore iz opravdanih razloga na ps4

Last edited: Sep 1, 2019
  29. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
  30. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Igra je bland i monotona sve dok imas takav prilaz gameplayu

31. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Uopste nisam isutirao igru samo da je skinem sa kurca i predjem. Izlevelovao sam sve zivo, istrazivao nove nacine igranja, kopao lore, znaci bas sam se posvetio. Still blandina je strasna samo u sarenom papiru. Sta mi znaci sto ima nekoliko nacina da se resis protivnika kada jedan bazicni daje najbolje rezultate uvek.

Ja sam igru presao na PC-u i nisam imao problema sa performansama, mogu da zamislim kakav bi tek smor bio da igra krlja u poprilicno teskim borbama pred kraj. Also, mislim da postoji nekakav sistem u pozadini koji prilagodjava tezinu u zavisnosti koliko se gine. Jer u trenutcima kad mi je dobro islo protivnici su bili sve tezi. Dok nisam wipe-ovao 10 puta pred kraj i onda je magicno sve postalo lakse.
    Bolji je potez kad iz vazduha sletis DBZ style pa sve oko sebe blastom razvalis, still not so usable.

32. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Ukusi ko dupe, samo ne mogu da prihvatim da je ovo objektivno po onome sta sve igra nudi i pruza i prikazuje

33. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Metacritic kaze ovako inace, reviewers / userscore

PC 8.5 / 4.8
    Xbox One 8.3 / 4.9
    PS4 8.1 / 4.5

Obviosly postoji neki problem sa userima koji nisu novinari :D Cak i na PC-u... Jel to user review bombing ili su stvarno razocarani igrom?
    Novinari malo preuvelicavaju kapiram pola njih nije preslo ni polovinu igre samo im se svidjaju grafika i kontrole :)

Igra je super ali rekoh ja bi joj dao 7.5 max moooooozda 8.0 na lepe oci, vise nikako ne.

34. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Pa postoji problem sa userima, chodi je primer.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

35. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Sa vecinom igraca koja ne zeli da investira sebe u ovakav tip naslova, postoji problem na zalost.

Čodi je klasican primer problema u modernom gamingu tj zajednici.

Uzima igre da bi ih samo presao, bez da ih dozivi, oseti, razume.

Undenis and zdravkelja like this.
  36. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Ma ti si samo ljubomoran što je skinuo Man of Medan za 28 min.

Chodex likes this.
  37. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Wow, nisam video taj podatak, sada jesam :(

38. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Slazem se, ali ja nisam taj tip igraca. Tako da moja kritika ne dolazi iz tih razloga. Ja volim Remedy igre pre svega Alan Wake-a, i volim te tematike o paralelnim svetovima, parapsihologija and shit... Control je Jung textbook samo tako, i to je lepo, samo sam kroz mnoge druge medije navikao da payoff bude malo veci, ovde je kraj bukvalno tezak letdown, i isti osecaj kao u Alan Wake-u, stim sto mislim da je tamo resolution donekle i bio bolji.

Znas kad tokom prelazenja price i citanja lore-a imas hintove ka necemu mnogo vecem, a na kraju ispadne sve corak, ja bi rekao da je to lazy writing, i da je onda prica tu cisto reda radi, da su tech demo stvari ipak na prvom mestu. Naravno to je Remedy, oni umeju svoj storytelling mnogo bolje da upakuju od vecine, ali steta sto story nije bio bolji.

Ima spoilera ovde, ali lik je objasnio dobro sustinu... steta je sto tema nije RAZRADJENA vise.

TwiSteR likes this.
  39. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Kako uvek imaš u šaržeru ove yt eksplikacije svaka čast

TheNick likes this.
  40. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Ovo je vrlo detaljan video, ali ne gledati dok ne predjes igru ili dok makar nisi skapirao neke osnove... jer kad ih skapiras isto kao i da si presao, posto se do kraja igre u sustini nista ni ne promeni.

41. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Pazi, ne može se tvoja ocena porediti sa glupostima sa metacritica.
    Ti si odigrao igru i dao joj sasvim finu ocenu.
    Bacio sam pogled na metacritic i ono je očekivano smešno. Ljudi igri daju 0-2 zbog problema sa performansama, zahtevnosti pc verzije ili zbog toga sto ne može da se kupi na steamu.
    Steam forumi umeju da budu podjednako loši (ion fury), ali tamo bar moraš da imaš igru da bi pisao gluposti.

Btw, glumac koji glumi Dylana je Jack Joyce iz prvog QB trejlera:

Last edited: Sep 2, 2019
    TheNick and Goro Manjina like this.
  42. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Valve svrsio u gace na ove office space detalje
    https://kotaku.com/i-love-the-posters-found-in-control-1837746677

@shin-boyan hvala sto si me podsetio da igra ne postoji na Steamu, to objasnjava userscore bombing. Znaci Steam gamadija ide i na PS4 i Xbox One stranice da pise lose reviewove verzije igre koju nisu ni videli samo iz protesta sto je igra EPIC STORE exclusive. Stvarno divna skupina ljudi i kultura.

43. shin-boyan

5,482
    1,608
    113
    Jbg, svakakvih ljudi ima.
    Ja i dalje nalazim načina da ovo igram :).
    Odigrao sam ps4 misiju i svidja mi se, iako se skoro ništa ne dešava. Dodatni kostim je odličan.
    Krenuo sam polako da čistim skrivene lokacije, mada sam već sada levelovao sve do kraja.
    Zanimljivo je sto je moguće pristupiti skrivenim lokacijama i bez ****** ako naslažeš stolove i iskoristis ih kao stepenice.

44. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Interesantno razmisljanje danas sa FB chata :lol:

upload_2019-9-3_7-7-45.png

45. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    sta znam meni je glumica bila slatka jos u quantum break-u, Courtney Hope

46. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    a jeste istina, ima tu facu da je zaboravis cim si je upoznao

47. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    ispada da plain i bland valja sad? lol

kakav je to novi oblik šovinizma, ženski lik valja samo ako ti se nije digao na nju? :lol:

48. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    samo da nije "jaka" zena...tipa aloy ..."pricao bi darugacije da nema ovih resetaka"...a obraca se zivotinji od 120kg

49. TheNick

21,903
    3,193
    113
    Upravo, ne forsira se WOMAN POWER iako je riba bukvalno powerfull i jos DIREKTOR. Ni u jednom momentu u igri se ne forsira njena nadmoc nad muskim rodom.

50. DieH@rd

31,375
    3,616
    113
    Control, the next game from Alan Wake developer Remedy, is out this August, but the studio is already gearing up for post-launch support.

“There’s going to be two expansions, and there’s going to be some content in-between the main game and the expansions,” Remedy communications director Thomas Puha tells VG247 at PAX East.

“I think we’ve said that the first one we’re aiming for is winter 2019, so somewhere there. I get that there’s [some] concern that people are like, ‘Oh, they’re cutting content already from the game’. No, we’re not.”

Share This Page