1. powered by Surfing Waves

Cyberpunk 2077 [PC, PS4, Xbone] [not before 2020]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, May 29, 2012.

1. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    @Timemaster
    Tako nekako :D Ja iz tog razloga sto je igra preogromna za moj singleplayer attention span jos nisam odigrao W3 :D
    Ali ovo je cyber punk moj omiljeni setting, kontam da cu za ovo napraviti slobodnog vremena i volje :D

2. dsst

dsst fdggg

3,783
    922
    113
    jel se ljudi hajpuju ovoliko zbog destructible zidova ili ima jos nesto vredno paznje u ovom demou? CDPR provalio da ako se za dlaku iscimaju vise od konkurencije, automatski dobijaju GOTY.
    sto se gejmpleja tice, nista inovativno niti implementirano na zanimljiv nacin. vizuelno mozda najruzniji/najdosadniji cyberpunk setting koji sam video, atmosfera nula.

TheNick likes this.
  3. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    ja sam witchera pocinjao tacno 10 puta i dalje od barona nikada nisam odmakao, tako da se ni malo ne hajpujem za ovo :D

4. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Grafika je soo current gen. Bice ovo cross gen naslov sa re-release na novim konzolama.
    Kretanje kamere ima uzasan tank osecaj. Ako se onako krece i sa key+mouse setupom onda ce biti bas letdown.
    Sve ostalo pre-pre dobro. Svet ogroman!!! Gameplay dobar, Questovi ispreplitani jedan sa drugome, pravi story driven RPG.

5. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Tačno sam znao da će ubaciti neki HUD za debile à la Crysis.

6. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Pogledah na preskoke, izgleda ok, videcemo vec. Ne ocekujem pre 2020.

Last edited: Aug 27, 2018
  7. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
  8. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ili...

slusam ovo na fonu i tako razmilsjam ako me nekim cudom neko pita sta slusas ne znam sta da odgovorim...80s, new retro....molim? htedoh reci madonu

9. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Pogledah na miru drugi put GP video. Četiri stvari koje su mi zapale za oko, a da mi se nisu dopale:

- u jednom okršaju dok slow-mo slajduje ubija lika kratežom u glavu, lik ostaje bez glave, dok u trenutku izgovara nešto tipa "oh shit..."

- takedown kada udavi lika traje prebrzo. Uvatila ga u kragnu i lik se ni malo ne opire

- DPS points kao u buđavom Borderlands serijalu, mada pretpostavljam da se to može isključiti u settingsu igre

- grafika jeste dobra, ali nije out of this world, mada obzirom da ne patim previše za time, ovo je više kao moje zapažanje

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    To je jer je prvo pucala u noge, prekinula slow-mo i onda je on počeo da jauče "oh shit my legs", i onda dok mu je otkidala glavu, valjda to triggerovano jaukanje nije isprogramirano da se prekine :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

eufrat likes this.
  11. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,631
    703
    113
    Погледах и ја на миру у целости. Град је фантастичан. Hi-tech напуцавање/способности - савим фино, не очекујем неку револуцију. Графика јесте таман довољно добра да их после не пљују за лажни маркетинг. Играће се ово само тако.

12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,144
    1,981
    113
    Pricate kako je svet ogroman i grad fantastican...

Sta ste videli, 4-5 zgrada i tri ulice?

Wtf

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited: Aug 28, 2018
    TheNick likes this.
  13. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Wahad on a rampage, pre ispale od CD Projekt RED-a nije bilo toliko hate-a :p

TwiSteR and shin-boyan like this.
  14. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Pre nisam video igru, a onda sam je prosle nedelje i video.

To nije kontra argument mojoj izjavi, nego derailovanje. Svrsavate na skriptovani gamplay dve godine pre releasea. Pricate o velicini grada i fantasticnosti sveta i o svemu ostalom.

Ej, igra izlazi za dve godine i videla se jedna misija, par ulica, par zgrada i to je to.

Zaneli ste se malo.

A Japanski natpisi svyda po gradu u Americi, lol lose i neuspelo kopiranje BR-a.

Sto se tice odjebavanja @grunt

Odjebao me je activision za Sekiro, bukvalno su mi rekli dodji u 10, 15min me zadrzali na pultu u onda rekli da je greska, a cimali su me preko moba bukvalno da dodjem na vreme, zvali i slali poruke ,0/ to ne hejtujem. Svake godine je neka ispala jbg pa nikada ne kenjam po nekom naslovu.

Kao sto rekoh The Witcher 3 je masterpiece, ovo je za sada letdown, a vi trazite razlog mog ukusa u neke nebitne stvari lol. Ako nista drugo, nema veze ko i kada me ispali ili pusti negde, kada su igre u pitanju pokusavam da budem objektivan. Kada bi vi skinuli te ruzicaste naocare i videli koliko nista od sveta nisu prikazali a sve ostalo je vec vidjeno u mnogim naslovima, spustili bi ste se na zemlju.

Isto tako, ne hejtujem CDPR, malo si se zaneo i nisi ispratio, vec jednog lika koji me je minirao. Cak on i ne radi direktno na igri da bih projektovao bes sa njega na njegov rad wtf :lol:

Ali okej, butthurt je uvek tu.

15. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    slazem se, nista nisam video a da je toliko impresivno
    btw za nas koji nemamo pojma sta se desilo sa cdpred-om...sta se desilo?

16. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Apsolutno ništa.

Wahad je imao problem sa nekim nadrndanim PR-om koji je na Gamescomu bio zadužen za propusnicu za GP demo.

17. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Lik koga znam od pre 4 god je bio na nekim drogama ili sta znam. Nije hteo da mi da “ulaznicu” smestio me da sedim na podu dok sam gledao “gameplay”, drao mi se na pultu, sarkasticno smejao u facu kada sam hteo da ga pitam nesto. A scheduleovao sam appointment pocetkom avgusta, od jula sam u komunikaciji sa njima. Sva sreca pa nisam jedini kako stvari stoje, par novinara je rekli da je bio ultra degenerik, neprijatan i sve, ukljucajuci i Gajbatrona.

Ne znam sta se desilo njemu, kao sto sam pisao na diskordu, stalno sam bio u komunikaciji sa njim, nikada nista lose, uvek respect, pozvali me par puta na veceru na Gamescomovima pre, ali jbg. Ponovo, on je PR a ne Dev, tako da ono.

Sada Grunty misli da sam kivan na jednog coveka koji nema veze sa dev timom i projektujem to na celu igru :lol: iskreno cim sam video da je FPS sam bio, ili ce kada izadje biti do jaja, ili ce flopnuti opasno. Kako je gameplay isao, sve mi je vise bilo meh. Nista novo, isiljen humor, cringy dijalozi....

Ovo je sve bas isiljeno, ali hajde, voleo bih da ne budem u pravu kada igra izadje

TheNick and voja87 like this.
  18. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    728
    113
    Ne znam za vas ali ja postenu cyber punk igru nisam igrao od 2000te i Deus Ex keca ovo me iskreno raduje posto znam da ce prica quedtovi i atmosfera biti odlični.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

19. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,453
    652
    113
    Igra je pravljena po PnP Cyberpunk igri iz 1988. Ako pogledas originalne rulebook-ove jasno se vidi odakle dolazi "retro cyberpunk" dizajn.
    To su i rekli vise puta kad su pravili igru. Mogli su uzeti i praviti skroz novi IP, ali nisu.

Originalni koncept sveta je iz kraja osamdesetih. Japan je tada bio na tehnoloskom vrhuncu i ceo svet se ugledao na njih. (ubrzo posle toga imali su krah berze od koga se i dan danas nisu oporavili ucelosti).
    Fikcija iz tog doba je imala puno referenci na Japansku tehnologiju, tako da nije ni cudno da su neke od megakorporacija koje vladaju ovim univerzumom iz Japana.

grunt likes this.
  20. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Terajte Radeka u qrac, dosta o njemu :D

Ali evo, Nick i pojedini sa ERE konacno imaju nesto zajednicko, krece hejt :D

21. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Poljaci su oduvek bilo poznati po dobrim dijalozima u igrama

dsst likes this.
  22. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    lal, treba dati danielu vavri kormilo za razvoj ove igre :D

23. dsst

dsst fdggg

3,783
    922
    113
    Cekaj, sta si mi ovime tacno objasnio?

24. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Ok Nick nije pahuljica... valjda...

Btw ovaj svet (nas svet, real world) tezi ka Demolition Man tajmlajnu i to opasno.

grunt likes this.
  25. Teoreticar

2,453
    652
    113
    @dsst
    Da su inspiraciju trazili u retro sf-u iz kraja osamdesetih i da su namerno hteli da zadrze relativno slican stil kao u originalnoj pnp igri?

Mozes kritikovati samostalno dizajn Blade Runner 2049, ali nekako vise smisla po meni ima uporediti sa originalnim filmom i onda dati kritiku sto kao nastavak, sto samostalno?

26. dsst

dsst fdggg

3,783
    922
    113
    a zasto ne samostalno? jedno delo inspirisano drugim delom se moze posmatrati van konteksta. ako mi je setting, dizajn, atmosfera i sve redom smor, jel treba da kazem, al nema veze, smor je i u originalu tako da je sve super?

ovo je cisto bila kritika na tvoj argument, a ako je igra bazirana na pen & paper sistemu, onda je vizuelni aspekt prepusten masti, zar ne? nisu mogli da improvizuju? verovatno i jesu improvizovali, nemam pojma kakva je estetika i atmosfera pnp igre, kakva god da je, na CDPR-u je da naprave sopstvenu stvar.

logika ti je out of whack sto bi se reklo, ne znam ni za sta da se uhvatim.

27. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    A cemu vi zapravo raspravljate ovde... Problem je u orginalnost sveta u kom se nalazi igra? Smatrate da su ispokrali sve zivo od 1982 pa na dalje i da igra ne nudi nista novo u tom pogledom?

28. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Pa pre ce tebe neko da pomesa za soy milk drinking pahuljicu nego mene :lol:
    Iskreno, ovo je sve ocekivano i normalno previse hypa u prazno je bilo da sada sa ovim gameplayom mora malo da dodje do podele. Neki ce se slepo najhajpovati jos vise, neki ce se ohlade... a igra i dalje bar dve godine daleko.

Meni za sada deluje meh, nista revolucionarno nisam video. Setting mi je interesantniji od poljskog srednjeg veka for sure. Psovke i golotinja su mi krindz a ne "mature viceral experience" iako bas try harduju ispada mi smesno.

Also ovi old school hudovi su mi smejurija posle Detroita recimo, kao i grafika - od "next gen" igre bi ocekivao da ima takvu grafiku u open worldu jel da? Ovo je samo tako current gen naslov no problem. Meni su i scene u gradu kao neki sareniji Dishonored ne vidim nista groundbreaking u grafici, naprotiv cist prosek.

Still early to tell ali ono mozda probam odigram malo i batalim, jer smaraju me te igre sa abnormalnom slobodom napravljene da ih igras tri zivota - aint nobody got time for that. Vise volim kvalitetnu pricu a ovde ce to biti choose your own pa sta ispadne cini mi se, smara me sve to kao Fallout je.

29. Teoreticar

2,453
    652
    113
    @dsst
    Za razliku od Witcher-a, ovo bi trebalo da je bas nastavak na pnp sistem i kompletan lore, samo se desava 50-60 godina kasnije.

Originalni autor pnp sistema i mnogih lore book-ova Mike Pondsmith radi na igri.

A vecina pnp core i lore book-ova koji su fixirani na jedan svet ima puno artwork-a. To im je i jedan od selling point-ova bio osamdesetih.

30. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Mislio sam na to da mozete zajedno da hejtujete, nebitno zbog cega, znam da ti nisi pahuljica :D

31. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Well njima nije bitno, oni su u fazonu cim nesto privlaci ogromnu paznju - hajde da overanaliziramo stvar da vidimo sta sve moze da nas uvredi i napravi zrtvama :lol: Ja vise to ovako sa gamerske strane gledam, ne sa strane tih gejpedera srkacha soje.

32. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Knjiga iz 1986 koja inspirisala Cyberpunk RPG

Art iz 1990god.

Militech sa kome se petljala V u ovom gameplay videom je jedna od Megakoroporacije u igri.

Kompletna lista

Arasaka, a huge Japanese zaibatsu headed by a megalomaniacal CEO obsessed with making Japan into a superpower; likely nod to World War II arms manufacturer Arisaka.
    Biotechnica, an Italian biotechnology, pharmacology, and cybernetics firm (possibly referential of Archer Daniels Midland, with a similar logo)
    Euro Business Machines (EBM), an information technology corporation headquartered in Germany (an obvious nod towards IBM).
    Infocomp, a commercial think-tank and information repository.
    International Electric Corporation (IEC), a European conglomerate involved in multiple and diverse industries ranging from consumer products to heavy construction through to corporate finance and insurance (an obvious nod towards General Electric).
    Kendachi, a Japanese armament company
    Lazarus Group, an American private military contracting and private security firm with close ties to Militech
    Merril, Asukaga & Finch, financial analysts (an allusion to Merrill Lynch)
    Microtech, a computer and electronics manufacturer (a reference to Microsoft)
    Militech, American arms manufacturer and mercenary contractor with strong ties to the US Government and its military; its CEO desires to make the US into a superpower again and often competes with Arasaka for influence
    Mitsubishi-Sugo, a major transportation manufacturer
    Network News 54, an American broadcasting company
    Orbital Air, an African corporation with a monopoly on space transportation
    Petrochem, an energy company
    Raven Microcybernetics, leading cybernetics company
    SovOil, a Neo-Soviet oil giant, controlling a vast percentage of the petrochemicals market.
    Trauma Team International, a private medical firm also dealing in medical insurance, prepaid disaster relief, prepaid CSAR, etc.; teams extract their patients from hostile Landing Zones and then evacuate them to an emergency care facility.
    World News Service, a worldwide news conglomerate, similar to the Associated Press or Fox News Corporation
    World Satellite Communications Network (WorldSatCom), a satellite communications giant
    Zetatech, a computer, cyberdeck, robotics, and cybernetics manufacturing company

Pola od ovih su Japanske korporacije, i neko je pitao cemu japanski natpisi po gradu?! :)

Eddies aka Euro Dollars nije zato sto danas imamo eura i dolare pa im CDProject civnulo da spoje te dve valute u jednoj.
    Eurodollar je valuta kreirana krajem 80tih godina kada je izasao i Cyberpunk.
    Igraci su kreirali svoje ideje kako bi zapravo izgledala ta valuta

Da ne pricamo koliko knjige ima dosad koji su suplementalne za svet u kom se odvija RPG igra

Pisci koji su igraci upoznavali sa novim karakterima, lokacijama, dajuci inspiraciju za svet u kom se nalazi igra

Igra crpi direktnu inspiraciju iz source materijala a izvorni materijal ima poprilicno.

grunt likes this.
  33. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Sve je to lepo i fino ali da umesto dssta kazem pa sta? I dalje je sranje i ne menja cinjenicu da smo od tog source materijala do danas videli vec bezbroj igara, filmova i serija sa interesantnijim cyberpunk svetom.

34. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    to sa korica izgleda kao blade runner, ono sto su prikazali je skroz svetlo i sareno, ni blizu gritty ...opet nadam se da ce nocu igra izgledati bolje

35. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Igra izgleda mnogo “cool” i ta sranja, za svet o kome pricaju.

Izgleda kao Fortnite

36. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Gde izgleda?

37. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Zanimljivo...

Kada je nešto šareno u igri kao što je Battlefield, svi kritikuju kreativni pravac.

Kada je šareno u igri koja treba da bude gritty i dark, onda je okej.

38. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Mozda je do toga sto si sedeo na podu a tv ima lose uglove za gledanje, pa ti se nije svidelo sto su prikazali? :D

fluffy, Maxa and disturbed like this.
  39. Wahad

11,144
    1,981
    113
    Makar sam sedeo tamo

Dobro je pa nisu pustili isti skriptovani demo juce, da nisam video.

Izgleda da je sareno poprilicno selektivno dobro od naslova do naslova. Nebitno da li ide uz atmosferu/okruzenje ili ne.

40. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Who cares za BFV, koga između ostalog buđavi Black Ops 4 šije po (preorder) prodaji, ljudi su otišli u nekom pravcu i BF fanovima se očigledno to ne dopada, zato je i opalo interesovanje za istu. Meni nit iz džepa, nit u džep obzirom da ne igram MP igre.

TwiSteR likes this.
  41. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Ja sam prvi pisao da sam ocekivao DARK AND GRITTY Cyberpunk, ali eto oni su odlucili da koriste ovaj retro 80's Cyberpunk, njihova odluka, ne vidim zasto bi moralo da bude sve kao npr u Deus Ex svetu ?

Meni je bukvalno sve sto sam video delovalo vrhunski i po mom ukusu.

Jedina zamerka su bile facijalne animacije tokom dijaloga, one su bile poprilicno sub par.

Inace @gamersyde 17gb snimak ovog gameplay-a, skidam pa da se vidi sve BEZ retardiranih kompresija artefaka na sve strane.

EDIT
    Sad videh post zdravkelje, MA DAJ BRE problem je nekome sto govore Pussy ahahaha pa to se govori za slabica od kada svet postoji lol Stvarno bi poceo da uvodim javna besenja/giljotinu ponovo za takve retarde :D

eufrat and TwiSteR like this.
  42. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    znači brisanje bulje školjkicama? :D

da prebacimo u sralje thread?

fluffy likes this.
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ili secenje bulje masnim papiricima

44. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    Amin

45. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    like i said, dajte ovom liku da se brine o produkciji :D

46. Teoreticar

2,453
    652
    113
    Night City je najsavremeniji grad u tom delu sveta koje su pravile korporacije devedesetih godina proslog veka.
    Izgled zavisi od cetvrti do cetvrti - Neki delovi grada su ultra sredjeni, a neki su "dark & gritty".
    Ovaj deo Amerike nije zagadjen, ali su neke teritorije USA pod (tada popularnim) kiselim kisama, radiaktivnoscu, susom, poplavljenje itd...

Ima svega, od Cursed Earth/Mad Max delova, Blade Runner like mracnih zagadjenih gradova, do utopijskih naselja/cetvrti za bogate. To je vec velik RPG svet.

Za sada su prikazali neki pocetni hub za srednju klasu danju (sa policijom), neke delove grada gde je haoticnije (bez policije) i malo napustenog industrijskog dela.
    Siguran sam da ce biti mesta i za "dark & gritty" i nocni oblizak mnogo opasnijih davno napustenih lokacija, gde vladaju bande, "mutanti" i sl.

U krajnjem slucaju gde zivi ta devojka po koju je dosla hitna? Sigurno ne gde i V.

TwiSteR likes this.
  47. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Kamo sreće da u industriji ima više ovakvih ljudi, a manje pahuljica kao Druckmann i njemu slični :(

Blue, eufrat and TwiSteR like this.
  48. shone93

shone93 Active Member

927
    193
    43
    Vi nesto mnogo kenjate vidima ja (mrzi me da citam sve). Igra izgleda fenomenalno, plus je u pre alpha stanju tako da je moguce da ce se dosta toga promeniti. U svakom slucaju igra je must buy :D. I sada izgleda bolje i zabavnije od vecine igara koje koje su izasle pogotovo u fps zanru.

49. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    samo da postoji izbor da umesto ovog džekija bude neki drugi saborac :D

fluffy likes this.
  50. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    nadam se da su namerno uradili tako loš dijalog, naročito sa džekijem, jer to usiljeno uuuuuuuuuu hombre, andale, hijo de puta ne bih mogao da slušam :D

Share This Page