1. powered by Surfing Waves

Da li planirate kupovinu PS4

Discussion in 'PlayStation 4' started by Kraken, Sep 25, 2013.

Kupujete PS4?

1. Da

56.8%
  2. Ne

18.2%
  3. Samo kada se pojavi piraterija

25.0%
  1. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Za dva meseca izlazi ps4 pa je pravi trenutak da vidimo koliko ljudi planira kupovinu ps4 i da li uopste planira. Launch line-up znamo, cene znamo i nema nekih vise detalja koji bi mogli dodatno da (de)motivisu kupce.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Imas sticky thread u nextgen sekciji
    http://www.emuglx.org/nextemuforums/thread-glasanje-koju-next-gen-konzolu-zelite-i-zasto

plus imas moj stari thread
    http://www.emuglx.org/nextemuforums/thread-za-koliko-para-biste-kupili-nextgen-konzolu

3. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,529
    1,828
    113
    planirao sam da uzmem po izlasku ali sam morao da kupim racunar...pomera se na neoredjeno.
    a i bolje je tako posto nema sanse da bih davao 60-65e za igre.

4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Da. Mozda ne bas na samom launchu, ali cu ga imati do februara verovatno :)

5. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Da, kada izadje prva system seller igra.

6. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Kao obrazlozenje mog glasanja - planiram ali sam neodlucan kada. Trenutno imam oko 30 originala na diskovima, jos 20 igara preko psn+ plus na viti desetak igara. Sve zajedno mnogo naslova za igranje od kojih su mi mnogi daleko interesantniji od bilo cega sto ce da izadje sa ps4 na launchu.
    Jedina motivacija za kupovinu ps4 odmah je radoznalost i cinjenica da sam posle miran makar sest - sedam godina.
    Dakle, ili cu ga uzeti odmah 29. ili cu cekati da se pojavi neka igra koja mi se stvarno i igra a ne osakaceni bf4 ili sirotinjski drive club.

To diehard:
    Znam al ni jedan nije vezan direktno za ps4 vec za multiplatforme plus sad se priblizio izlazak ps4 i otprilike svi znaju na cemu su a pride su neki i preorderovali konzolu u medjuvremenu.

7. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Jos uvek mi stoji ustekano 500e, al kontam da ipak necu uzimati odmah konzolu iz prostog razloga sto mi se nista neigra od najavljenih igara, a bogme original igre i njihova cena me takodje odbijaju, kasnije kada bude bilo polovnjaka za nekih godinu dana kontam da bi onda uzeo konzolu.

Shit ja i moji brzi prsti glasao sam za NE, misleci da je pitanje da li kupujete sada na launch-u :D
    Konzola ce se kupiti sigurno samo kada je pitanje, a ne vidim opciju da promenim glas -_-

8. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Ja cu najvjerovatnije u februaru, kada izadje inFamous. Nadam se da ce se PS+ naslovi moci dodati na account preko PC-a kao i do sada, u protivnom se "mora" kupiti odma'. :D

9. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Jos uvek mi stoji ustekano 500e, al kontam da ipak necu uzimati odmah konzolu iz prostog razloga sto mi se nista neigra od najavljenih igara, a bogme original igre i njihova cena me takodje odbijaju, kasnije kada bude bilo polovnjaka za nekih godinu dana kontam da bi onda uzeo konzolu.

To i mene odbija, sve igre ce im biti skuplje i od gta5 a daleko me manje zanimaju da bi ih toliko placao. Ovaj kz me ni malo ne privlaci btw. Radije cu uzeti bf4 za pc jer me bas odbija sakacenje rezolucije.
    Mada prelomicu pocetkom oktobra kad cu najverovatnije moci da probam ps4 i onda cu videti da li me bas privlaci ili mogu da sacekam bolji trenutak sa nekim bundleom.

@ Omega:
    Isto je kod svih. Ako sony blokira narucivanje sa pc-ja mnogo vise ljudi ce biti primorano na kupovinu od prvog dana.

10. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    GT6 je igra koja me trenutno najviše interesuej a ona treba da izađe za PS3
    tako da nema poente da uzimam PS4 u narednih godinu-dve.

U stvari verovatno će me boleti uvo dok ne izađe GT7.

11. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Pa stavio sam pre order na Computer Ladu. Ali moguće je da ću pričekati dok ne dobiju Killzone Bundle sa kamerom, igrom i ekstra kontrolerom.

12. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Jedina igra koja me je zanimala za PS4 je novi Guilty Gear, ali posto izlazi i za PS3,nece biti potrebe da kupim makinu na launch date, vec kroz jedno godinu dana kad prelezi sve decije bolesti.

13. howler

howler Well-Known Member

2,730
    752
    113
    Ako se ima novca ne vidim zasto ne bi uzeli na launch-u.
    Nije kao da ce biti neko snizenje u cenama u narednih 2 godina. Sa vakvom pomamom za konzoli mogu da furaju 399$/€ 2-3 godina ko nisto.
    Sta se tice igre Eto vam PSN+...Imate Demoa. Drive Club vam je Free sto je stvarno dobar razlog za kupovinu

14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ako se ima novca ne vidim zasto ne bi uzeli na launch-u.
    Nije kao da ce biti neko snizenje u cenama u narednih 2 godina. Sa vakvom pomamom za konzoli mogu da furaju 399$/€ 2-3 godina ko nisto.
    Sta se tice igre Eto vam PSN+...Imate Demoa. Drive Club vam je Free sto je stvarno dobar razlog za kupovinu

Donekle jeste tacno, al ako je ne koristim ide mi garancija dzab dzaba i pride ce sigurno ici neki bundleovi kad se pojave dobri naslovi.

15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    ako uzimam verovatno sledece godine

16. Mik Drone

Mik Drone Member

634
    6
    18
    Ne, jer nema nista sto je meni zanimljivo. Mozda za par godina promenim misljenje, ako se pojave neke interesantne igre.

17. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Samo kada se pojavi piraterija.
    Inace ja izgleda prvi i jedini za sada glasao za 3 stavku :D

18. Blue

12,102
    867
    113
    Ako PSN nastavi da bude očajan i ja ću ga uzeti samo ako se pojavi piraterija.

19. DieH@rd

31,376
    3,616
    113

Na sta tacno mislis? Sredice chat, download u pozadini, besplatne igre ce i dalje da stizu, svi zivi servisi [sem MP-a] su i dalje free, region free... Jos samo da potvrde da jedan account moze na 2 konzole kao na PS3, pa ce i sve PSN igre biti 50% jeftinije...

20. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,935
    100
    63
    Evo Grujo, nisi jedini. :lol:

21. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Evo Grujo, nisi jedini. :lol:

Gruja uzima PS4 tek kada stigne novi God of War. Naravno ako mu budu ostale pare zbog sponzorusa.

22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Uzimam cim bude dostupna kod prodavaca iz Madjarske.Imam dosta ps3/x360/pc igara koje nisam stigao ni da probam ali jednostavno moram da imam novu sony konzolu,tako je uvek bilo i bice a i taj KZ me zanima.

23. cakster

cakster Emulation Freak

574
    5
    18
    Evo i ja podrzavam Grujin glas :)

24. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113

Na sta tacno mislis? Sredice chat, download u pozadini, besplatne igre ce i dalje da stizu, svi zivi servisi [sem MP-a] su i dalje free, region free... Jos samo da potvrde da jedan account moze na 2 konzole kao na PS3, pa ce i sve PSN igre biti 50% jeftinije...

Odsudstvo dedicated servera, forsiranje p2p, katastrofalne brzine skidanja sa psn i uzasno spor interfejs su ok dok se multi ne placa. Al kad pocnu da naplacuju to vec treba da bude mnogo, ali mnogo bolje.

25. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Izgleda da jedino ja nemam problema sa brzinama skidanja sa PSN-a. :D

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    ni meni se na psn dload nikada nije vukao

27. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Od skoro nemam ni ja. Evo sinoć mi je FIFU skinuo za oko 2h, 7 i kusur gigabajta...

Pre par meseci sam imao užasne problem i užasno mi je sporo skidalo, ono tipa max 300kbps

28. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Meni je redovno izmedju 1.5 i 2.0 MB/s.

29. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    +1 za grujin kartel:)

30. Blue

12,102
    867
    113

Mislim prvenstveno ne loše download brzine a nextgen igre sigurno neće biti manje. Pored toga najveći problem mi je to što ne mogu da promenim državu.

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Zbog nemoucnosti menjanja drzave sam morao da batalim ceo acc, mamu im maminu. A brzine su im krs, lepo je sto ide 1mb/s al ako mogu da vucem 5mb/s to je srnje.

32. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Greškom sam glasao da ću uzeti ako se pojavi piraterija, pravi odgovor bi bio, možda ako se pojavi piraterija. :)

33. Krompir

Krompir Active Member

593
    75
    28
    PS4 cu kupiti kada na trzistu bude nekoliko igara kao inFamous: SS, to jest naslova koje bas zelim da odigram.
    Ne zuri mi se, oktobar 2015.-e bi bio idealan period, sest godina od kupovine trojke.

34. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    74
    48
    Plan je da se uzme na jesen 2016 :) Prvo Wii U pa tek onda Sony. Prva igra uz konzolu ce da bude novi GOW :) Mada zainteresovali su me AMD i Steam sa ovim nekim novim stvarima ...

I ovo, vix je postavio u drugoj temi:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2rIJmGj4g-s[/video]

35. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Ja sam juče ostao bez next gen budžeta. I to u trenutku. Znači smorio sam se...

Launch je njesra i ne zanima me bukvalno nijedna igra, ali plan je bio da uzmem Watch Dogs i da se šlepam uz PS Plus. Nisu mi bitne igre, nego mi bio neki trip da posle Dreamcasta uzmem konzolu posle launcha s obzirom da sam propustio celu prošlu generaciju.

Nemam pojma šta da radim, možda se skrpim za Vitu ili da uzmem sebi PS3, pošto sam ove ekskluzive sa PS3 hteo da obrnem na drugovoj konzoli, pa ovako da ih prelazim natenane. Ima li smisla?

36. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    uvek glasam za ps3 kupovinu :) imaš sasvim dovoljno naslova da budeš miran dok skupljaš za nexgen

37. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,529
    1,828
    113
    PS3 ima brdo odlicnih igara.Ja bih ga ipak uzeo pre Vite.
    Ako ti bude trebalo PS3 ili Vita igara javi mi na pm da ti posaljem ako imam nesto sto te zanima. :)

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    ako u međuvremenu ne crkne od žutog svetla

39. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Ja sam juče ostao bez next gen budžeta. I to u trenutku. Znači smorio sam se...

Launch je njesra i ne zanima me bukvalno nijedna igra, ali plan je bio da uzmem Watch Dogs i da se šlepam uz PS Plus. Nisu mi bitne igre, nego mi bio neki trip da posle Dreamcasta uzmem konzolu posle launcha s obzirom da sam propustio celu prošlu generaciju.

Nemam pojma šta da radim, možda se skrpim za Vitu ili da uzmem sebi PS3, pošto sam ove ekskluzive sa PS3 hteo da obrnem na drugovoj konzoli, pa ovako da ih prelazim natenane. Ima li smisla?

Samo jednu stvar cu ti reci,obavezno gledaj da moze da se hakuje ps3 ako ga uzimas!
    Velika je razlika izmedju hakovane i nehakovane konzole!
    Ja sam skinuo ceo psn i dlcove a tek emulatore i razne homebom zajebancije sto ima to je nenormalno,mislim da ni ps4 nece imati tako nesto i da sve to zanemaris,dodas samo exkluzive za ps3 i to je sasvim dovoljno,mada ipak ne bih mogao da s vratim da budem legalni korisnik jer uvek igram neke emulatore,pogotovo mame i cps2 i 3 :)

40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    i razne homebom

čekaj... da li me zajebavaš? homebom :D ?

41. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Zavisi od vremena kojim raspolazem. Meni vita cak dobija i vise vremena jer se stalno negde krecem. Mada ps3 ima ludacki dobre igre. Ako imas psn+ apsolutna preporuka za ofw konzolu. Imam cfw i ofw i cfw skoro da vise ni ne koristim- igre za ps3 su dzaba a online daleko jednostavniji bez zezanja sa banovanjem konzole.
    Btw mislim da je ps3 odlicna kupovina jer ps4 nece jos godinu dana imati neki bas dobar aaa naslov.

42. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Uzmes Ryo jedan fin slim sa CFW-om i miran si 2 godine sa igrama, taman da od nule skupis lovu za ps4, a taman ce tada i biti igara nekih sto vrede necemu :D

43. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Uzimam PS4 istog dana cim izadje sa 3-4 naslova u startu

44. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Meni fali opcija u Poll ne znam.Imam dosta igara na actual gen , a i opet imam Master Yodin sindrom ( kome su sve konzole od aktuelne generacije overile,a bile launch).Mada ako izbace neki dobar deal za novu Godinu sto da ne,ili ako PSN stavi Srbiju.

45. kanex

kanex Member

155
    1
    18
    Planiram za neke 2 godine, najvise iz razloga jer ima previse igara za PS3 koje jos uvek treba da odigram, a i Wii U je prioritet :D

46. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Drugar ide za amerike za par nedelja, pa sam mu porucio da mi zgrabi jednu cetvorku, ali od tad sam nesto poceo da se brinem... Region lock? :/ Znam da je najavljeno da konzola bude region free, ali kako Yoshida rece - od igara zavisi da li ce biti zakljucane i pored toga.

Sta biste vi uradili? 400 dolara je lepa usteda u odnosu na cenu koja ce biti kod nas, pa i u Evropi. :)

47. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Sta biste vi uradili? 400 dolara je lepa usteda u odnosu na cenu koja ce biti kod nas, pa i u Evropi. :)

Uzeti PS4 za cca 315€ je mnogo dobro. Na nasim prostorima neces za te pare moci uzeti barem naredne 3 godine, a i to ako bude kakvog price drop-a. Mislim da region lock nece biti problem za 95% naslova. Mada bih ja sacekao da ifixit i slicne specijalizirane stranice prvo rasture konzolu da vidimo da li je opet napajanje univerzalno.

48. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,635
    79
    48
    Ne zaboravite da na tih 400 dolara ide i njihov porez ali to će biti još nekih 60 do 80 $. još uvek fina cena.

49. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Uracunao sam porez u cijenu. U vecini drzava je VAT 5-7%, maksimalno 10-11%. Ne znam kako ide povrat poreza iz Amerike, ali ako se i to moze uraditi, onda dodje manje od 300€. :)

50. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Na zalost usa ne poznaje institut povracaja poreza :( u eu su porezi 20-tak posto, u van-eu okolnim zemljama variraju,npr ch ima 8%.

Share This Page