1. powered by Surfing Waves

Days Gone [Studio Bend] [26. april 2019]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,105
    2,833
    113
    Well almost, ali to je taj sentiment :lol:

Ocekivao sam da ce Jax da se rokne jos tad, a i u Days Gone

U prvoj trecini igre ockivao sam da ce se igra garant zavrsiti tako sto se lik Deacon rokne... Ipak pao je turnaround

Sent from my iPhone using Tapatalk

Rygar likes this.
  2. TheNick

21,105
    2,833
    113

3. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Pikam koliko stignem od launch-a i sada igra postaje zanimljivija obzirom da sam u kampovima otključao tier 2 oružja i budženja za motor. Sada se već lakše diše if you know what I mean :D E da, facijalne animacije su mi prosto neverovatne, znači brutalno izgledaju, čak su zajebali i Uncharted 4 koji mi je bio u vrhu po tom pitanju (doduše U4 je 3 godine stara igra što samo još dodatno govori koliko je bolestan Naughty Dog studio :D), bukvalno fotorealizam. Guerilla Games, take notes!

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

TheNick likes this.
  4. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Evo ja sam posle predjenog Days Gone poceo da igram RDR2 i ne mogu da se naviknem koliko su kontrole losije i svet ruzniji.

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,708
    3,246
    113

6. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Uzeo sinoć da očistim Old Sawmill Nero Checkpoint lokaciju, holy shit koji je ono živ najeb :D It's E3 2016 all over again!

7. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,516
    118
    63
    Jest'. :D Ja sam tu ušao sa nedovoljno engame naoružanja, pa sam ih tamanio na snalaženje, izvlačio iz gomile pa pojedinačno rokao. Bukvalno sam sa poslednjim mecima završio taj deo, potrajalo je poprilično, a sve zato što me mrzelo da se vraćam nazad i levelujem neke stvari (iako sam posle shvatio da bi tako bilo brže). :D

btw najbolja fora je kada izvučeš hordu i onda je navučeš na neki od kampova. :D Frikeri počiste kamp, ali ih i pokokaju ovi tako da dobiješ 2u1 bez previše truda. :D

DieH@rd and eufrat like this.
  8. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Samo napalm :lol: Kad prosiris inventar preko skillova i napakujes bese 5 ili 6 krchaga onih does the trick :D

9. Rygar

Rygar Active Member

200
    79
    28
    Ja i dalje ne mogu da verujem da su oni debili IGN ili ko vec, dali ocene tipa 5/10, smrdi mi na neku teoriju zavere. Sto vise igram igru sve mi je bolja. Primera radi meni je Mad Max bio 9/10 a ovo je bolje, lepse i zanimljivije od Mad Max-a. Po meni 10/10 i sigurno vizuelno najlepsa igra koju sam ikad igrao. Sto Nick kaze RDR2 posle ovoga izgleda tmurno sto se tice i sveta i kontrola, tako da preporucujem da prvo odigrate RDR2 pa tek onda DG :)

TheNick likes this.
  10. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,782
    2,201
    113
    :lol:

11. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Malo preteruješ :) Super je igra, fun je, grafika kida, facijalne animacije takođe, gameplay dobar, ali nije da nema svojih bubica, a i misije umeju da budu repetitive. Meni doduše to ne predstavlja problem jer volim taj post apocalypse žanr, tu tematiku itd.

12. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Pa za pocetak igra iako spora ima mnogo bolji flow i pacing od RDR2 gde ti treba po 2 sata da uradis bilo sta sporedno. Da kazem jednostavno Days Gone je “modernija” igra, RDR2 je kao neki GTA od pre mnogo godina samo nalickan i jos rastegnutiji.

Last edited: May 12, 2019
  13. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Kratko pitanje za sve koji su završili igru:

Jel' ću se at some point moći vratiti "gore" kada me put tj priča navede na onaj snežni deo mape? Ili je to to.

14. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Ok

Mocices slobodno da se kreces po celoj mapi u endgame-u tj. posle ali jedan deo igre bices locked dole.

eufrat likes this.
  15. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Izašao update 1.09 vidim da je 12.8GB ohoho :D

16. Rygar

Rygar Active Member

200
    79
    28
    Upravo skinuo, kazu da i ovaj pach popravlja preformanse, mada ja na Pro-u nemam nikakvih problema jos od 1.05 (za ranije neznam). Kako igra ide na base kozoli i da li je neko probao u 4K (ja ga nazalost jos nemam)??

17. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    Pro renderuje uvek u cb4K, nebitno je da li korisnik ima 1080p ili 4K TV.

18. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Nabavio konačno napalm. Samo ću reći holy sheeeet :D

TheNick likes this.
  19. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Nikad mi nece biti jasna ta odluka, da su dodali 1080p mod na Pro imali bi zakucan FPS

20. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,544
    1,215
    113

Posle ne tolko odlicnih ocena, ipak se dobro prodaje. Nastavak zagarantovan sa tri puta vecim budzhetom za razliku od The Order 1886 koji su shutnuli odmah ispod tepiha nakon recenzija :D

21. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Od mene igra lagano dobija 8-8.5. A SJW debili iz Gamespota i IGNa mogu da ga sisaju...

Blue, TheNick and WickedlNl like this.
  22. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,544
    1,215
    113
    Jajos nisam zavrsio DMC 5 a i pikam MK11 redovno al definitivno uzimam DD u skorije vreme.

23. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Eo i malo gameplay-a :)

TwiSteR likes this.
  24. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Smeta im sto jaka zena nije glavni lik, jebiga.

eufrat likes this.
  25. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,782
    2,201
    113
    EDGE je dao 5/10

26. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,631
    1,483
    113
    Klošari...

27. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,222
    1,423
    113
    Njihovim ocenama najvise verujem. Dovoljno je pogledati kako biraju igre godine.

28. Rygar

Rygar Active Member

200
    79
    28
    Posto je Syphon Filter najprodavanija igra iz Bend studia i prodat je u 1,750,000 primeraka, onda prodaja ide veoma dobro i to dokazuje koliko svi seru o igri a nema sumnje da ce biti i nastavka.
    Mogu oni da daju i ocenu 2/10 sto se mene tice ocena moze da ide i na 9-9.5. Ne vodim se koliko je ko davao ocene vec koliko se meni licno igra svidela. Po meni to je sve lakrdija kao glasanje za pesmu Evrovizije i mislim da su te ocene davali ljudi koji uopste i nevole igre ovog tipa kao sto ja ne mogu da smislim neka multiplayer sranja za kojim ljudi navodno odlepe. Npr. IGN je dao za Days Gone ocenu 6.5, a Fortnite je dobio ocenu 9.6 sto je dovodi do skoro savrsene igre po njima, a user score tj. glasovi od igraca za Fortnite su 2.9. Npr. mene da su pitali da ocenim Fortnite to bi bilo 1.5/10, e tako i oni za Days Gone.

Ozbiljnijih zamerki za DG nemam, ogroman plus je duzina igre jer pruza puno sati (dana) zabave i po tome je vrednujem vise od ostalih dobrih ali mnogo kracih igara. Sto bi rekli, za ulozene pare dobijam 5x vise kvalitetne zabave. Igra ima bolji flow od bilo koje druge openworld igre koji sam igrao, lako se skrece sa misije na misiju, sve je zabavno i nisam se ni sekunda smorio u citavoj igri.

TheNick, eufrat and TwiSteR like this.
  29. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

656
    328
    63
    Ne vodi se niko normalan. Opis je tu dok se ne nabavi igra, kupi, skine, štagod. Retrospektivno su opisi takodje do jaja stvar kad se prisetim neke starije igre otvorim tekstove da vidim šta su rekli za nju kad je izašla itd. Takodje daleko od toga da sve igram, nekad mi je opis najbliže što ću prići nekoj igri što je svakako lakše nego da anketiram ljude. Nadam se da Days Gone neće ukinuti praksu pisanja o video igrama smh

30. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Iconic

Timemaster, Rygar and TwiSteR like this.
  31. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Wahad likes this.
  32. DieH@rd

30,708
    3,246
    113
    15. overall, ili 15. koji je registrovan na taj sajt?

33. TheNick

21,105
    2,833
    113
    Ja mislim da ovaj sajt lovi sav info sa PSN-a, sumnjam da je mnogo ljudi registrovano tu.

34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,264
    1,873
    113
    Nije, samo registrovani.

edit: actually, izgleda da ipak jesu svi profili koji postoje

Share This Page