1. powered by Surfing Waves

Death Stranding [A Hideo Kojima Game]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,949
    606
    113
    Bukvalno pustose te radnje. I poprilicno su nekulturni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,943
    2,397
    113
    Mislis PS3? :D

3. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    riiidge racer!

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113
    Da, Andrew House je najavio PS4. Kaz je presao da bude CEO celog Sony-a u zadnjim godinama PS3-a.

5. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,297
    1,058
    113
    Mislio sam pred pojavu PS4 je lik bio svugde i onda odjednom vishe se nije pojavljivao na live eventovima i promocijama.

A kad smo vec kod PS3, nije Kaz nego Ken Kutaragi je prvi predstavio PS3 ;) Kaz je predstavio PS3 slim.

6. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Nista cudno.

Dok je Kaz bio sef Playstsationa, CEO Sony-a Howard Stringer se jaaaaako retko pojavljivao na bilo cemu sto je promovisalo sam Playstation [najblize tome su bile CES prezentacije gde su retko Kaz i Stringer bili zajedno prikazani]. Sada kada je Kaz preuzeo moste od Stringera, Andrew house je leader svih bitnih promocija PS-a.

7. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Pogledah malopre ponovo Death Stranding trejler, prvi put otkada sam nabavio 4K TV. Prebacio sam ga u gaming mod i ponovo se odusevio.

8. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    ja reko nešto novo vezano za igru, kada ono bragging nonsence

TwiSteR, voja87, Revan and 3 others like this.
  9. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Ima novosti i oko igre, Gulermo del Toro je rekao da ocekuje da ce mu Kojima po prvi put prikazati gameplay "tokom sledecih par nedelja".

Nekako se ne nadam da ce taj gameplay zavrsiti u javnosti, al ok, PSX je za par nedelja.

10. Maxa

Maxa opsa!

9,761
    2,909
    113

TheNick likes this.
  11. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Isplacuje se taj hodnik KojiPro-u, ko god dodje oce da se slika tamo. :D

Inace, koga interesuje Decima engine i kako je GG lagano dosao do njegove zadnje forme u HZD-u, evo finog intervjua sa tehnickim direktorom GG-a:

12. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    728
    113

SolidSnake88 likes this.
  13. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    kul, izgleda super interesantno ali opet wtf se ovde desava, naravno nista od gameplay-a

SolidSnake88 likes this.
  14. WickedlNl

2,297
    1,058
    113
    Ma na kraju ce biti racing simulacija a ovo je samo prikaz svih karaktera koje mozes da biras. Moderni Twisted Metal.

15. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,872
    1,497
    113
    Ma kakvi, heavy rain sa lightsaberima :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk

16. WickedlNl

2,297
    1,058
    113
    Shalu na stranu, ovaj trailer mi daje skroz MGS 4 vibes a to je odlicno po meni. Fucked up svet, fucked up likovi, tamo neki master of puppets, tehnologija, sci fi, jedan veliki wtf uz solidnu dozu mushkih guzica kao shlag na tortu.

Na primer MGS 5 je imao nesto slicno u svojim prvim trejlerima al posle se prikazao kao mnogo mirniji MGS naspram cetvorke. Samo da nije open world jer Kojimina vizija i price ne idu sa kilometarskim praznim svetom. Ovakvoj igri ne treba nikakvi side questovi i flower collecting i ta sranja. Zelim da ostanem na glavnoj prici od samog starta.

SolidSnake88, Undenis and voja87 like this.
  17. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    728
    113
    Screenshot (3).png

eufrat, grunt, Ratanook and 7 others like this.
  18. WickedlNl

2,297
    1,058
    113
    Nedostajace mi CEO Kaz od sledece godine :)

Undenis and ivamark like this.
  19. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Kakav je bolesnik ovaj Kojima :D

Inace, mislim da ce biti open world.

20. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,109
    1,247
    113
    Jedva čekam da ovo zaigram 2022e :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

stale likes this.
  21. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,365
    952
    113
    Opet jebo lud zbunjenog fazon, ali to se i očekivalo. :) Mada me je ovaj treći trejler mnogo manje izložio nego prethodna dva. Dok ne vidim malo više same igre i celokupni koncept ne smem ništa da izjavljujem. Opekao sam se sa MGS V, zato jako želim da ova igra pokida skroz, ali, ali, ali... :)

22. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,747
    920
    113
    Jesi to zaključio na osnovu trailera? :)

23. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    samo se ti nadaj, pre 2025 nećeš je igrati

24. Omega

Omega N64 je đubre

14,852
    2,024
    113
    Ovo je PS5/6 cross-gen naslov. :D

TwiSteR likes this.
  25. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Na osnovu toga sto je Kojima pricao o igri ranije. Pominjala se i neka online komponenta.

26. fluffy

fluffy Active Member

789
    239
    43
    imam utisak da online komponenta igre nece biti jako bitna...vec samo "cherry on top"
    tipa...igraci ce kroz svoj single player uticati na DS svet drugih igraca, i tako "zajedno" cemo da pocnemo da koristimo Kojimin kanap:)
    taj neki rad bih i voleo u ovoj igri tbh

mislim da je Kojima naucio vaznu lekciju o multiplayeru u Konamiju, sta se danas ocekuje od istog i koliko to opterecuje njegov rad

Maxa likes this.
  27. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Wow, bas odlican mindfuck trejler. Prisustvo bebe aktivira onaj radar na ledjima. Trejler je inace realtime on PS4 Pro, Kojima potvrdio na twitteru.

Inace, gameplay me uopste ne brine jer MGSV je bas bio masterpiece po tom polju. Kretanje, gunplay, melee, sloboda pristupa okrsajima, sirok spektar opreme... ma pravo uzivanje.

Word setup je insane, u to nema sumnje, samo ostaje pitanje kakav ce biti stil naracije. Nadam se da nece bas blisko pratiti MGSV, bec da ce biti vise pricanja. Makar codec da se vrati. Kasete su bile cool, ali cesto sam ih ignorisao, a cimanje kratkih razgovora preko dvogleda dosadi i posle nekog peroda nisam uopste pokretao taj feature. Nadam se ce likovi pricati i u cinematicima i u codecima, mada sudeci po prvim trejlerima, bice ovo veoma blisko MGSV stilu.

28. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    po cemu vidite da ce ovo biti kao mgs5...? ground zeroes je bio drugaciji od mgs5 a to je deo igre. nismo videli nista od gameplay-a, ko zna da li ce biti dosta animacija ili gomila dokumenata, kaseta sta god

disturbed likes this.
  29. fluffy

fluffy Active Member

789
    239
    43
  30. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Na Gamersyde su se dokopali kvalitetnije verzije trejlera od ogavnog youtube-a its amazing.

31. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Na Beyond3D kazu da je jedini problem sa techom u igri shader za DOF koji procesira ivice geometrije u sub-4K rezoluciji, i zbog toga poneke ivice mogu dobiti efekat aliasinga [npr odelo od Normana na pocetku/kraju trejlera]

32. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,449
    113
    Auuuuuuuu sunce ti jebem kako dobar trejler !! Da tek sam ga sada pogledao cekao sam Gamersyde nisam hteo na youtube :D Bukvalno sam se najezio. So many questions :D Atmosfera je prejebena i dizajn ludacki. Ko ce bre ovo docekati ffs.

WickedlNl likes this.
  33. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Moja teorija je... da je Norman celo vreme na dnu mora kada je kataklizma vec gotova i monsteri vladaju iznad povrsine mora, koji love sve one koji ne mogu da se spase i cija tela [ili duse] lete nagore. Igra se prebacuje izmedju tog dela u moru [gde strandovi, cak ih ima zakacenih i na normana, lebde ka navise... mozda to oznacava ljude koji su zivi, koji su konektovani sa pre-kataklizmom... dok je Norman gledao na kraju na kanjon video je dosta strandova...] i "pre-cataclysm ere" gde smo videli sekvencu sa Corpse Disposal Team-om, gde su monsteri naterali cicu da poleti navise. Otisci ruku su monsteri koji pokusavaju da nadju zive.

34. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,508
    944
    113
    Sve vreme.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

Omega likes this.
  35. howler

howler Well-Known Member

2,457
    575
    113
    Najzad!!!

Dobar je ovaj Kojima. Ima uvrnute ideje, moram to priznati..Poseduje indie entuzijazam koji ga prenasa u multimilionske projekte i nekom cudom mu idu iz ruke.

WickedlNl likes this.
  36. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

37. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    OK, this is big. Najzad znamo nesto konkretno o gameworld-u i osnovnim sistemima igre.... i sve zvuci za sada super. :D

38. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Negde je receno da ce igra izaci pre Olimpijskih Igara u Tokiju, tako da znamo da ce 2020-ta biti poslednji rok.

39. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

40. WickedlNl

2,297
    1,058
    113
    Odlicna nova analiza. Dosta stvari nisam primetio pre mada to je zato sto je lik uspeo da zumira najsitnije detalje:

41. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    IGN article ima jos detalja.
    http://www.ign.com/articles/2017/12/11/kojima-explains-death-stranding-gameplay-and-lore

"So as you saw in the trailer, you saw the crater, and when you come back, it’s still there. Most games would’ve taken you back to before the crater was made. So depending on the player, you might have a lot of craters all over the place -- depends on each player."

Posto je trejler samo jedna sekvenca iz igre [kraj prologa], to znaci da je kaiju explodirao, Norman je otisao u undersea purgatory, beba mu dala thumbs up da se vrati nazad, i kada se probudio ispred njega je bio bigass kanjon. Ako zaista budemo mogli da pravimo koliko hocemo ogromnih kratera, taj gameworld ce bas izgedati razrovareno do kraja kampanje. :D

Kojima je takodje u tom interjuu potvrdio da je strajk voiceactora uticao na razvoj igre, morali su mesecima da odloze snimanje karaktera. Sad kad je strajk gotov, snimanje sa Mads-om i Normanom je krenulo pre svega nedelju dana.

Last edited: Dec 12, 2017
  42. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    scripted sekvenca, milsim da nema sanse da se ad prave krateri koliko hoces

43. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,129
    1,386
    113
    I meni smrducka priča da se prave krateri koliko hoćeš. Ne bi nijedan developer dozvolio toliko igra da mu se upropasti

44. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,109
    1,247
    113
    To ćemo još da vidimo.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

45. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    "So depending on the player, you might have a lot of craters all over the place -- depends on each player."

Recenica je jasna, broj kratera zavisi od igraca.

Pa zavisi, ako je svet namerno pravljen da bude ogroman wasteland koji moze da bude razrovaren, onda moze sve.. Pogotovo ako npr bitne lokacije u tom wastelandu nisu locirane na samoj povrsini [gradovi] vec su ispod zemlje [tuneli] ili u vazduhu [leteci gradovi]. To bi dozvolilo da se krateri bacaju bas gde hoces.

Mislim da ima gradova [postoji tehnologija, corpse disposal team je imao onaj buggy], ali onaj njihov leader sto je sleteo na buggy ocigledno zna da nekako leti, tako da ko zna u kakvom je stanju covecanstvo u wastelandu.

edit -

Last edited: Dec 12, 2017
  46. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    imo ako bude vise kratera bice to u okviru price, npr igra ce imati 5 potencijalnih kratera tokom price i eventualno nekoliko razlicitih krajeva u zavisnosti od toga

47. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Inspiracija Minecraftom, dodje creeper eksplodira i eto kratera gde hoces lol

Sent from my iPhone using Tapatalk

48. voja87

voja87 Well-Known Member

10,445
    1,933
    113
    heh jos neko se setio juniora:)

49. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Ko zna sta ce biti, ali nismo bas u staroj generaciji konzola gde je nedostajalo resurasa za procedural izmene terena. Ovo je prva Kojimina igra na nextgen-u, i definitivno me ne bi iznenadilo da krateri mogu da se dodaju gde god igrac zagine od kaiju-a. Tech je tu a hardver je dovoljno jak.

50. TheNick

19,943
    2,397
    113
    Dobro, ok. Nije bilo ni realno ocekivati igru pre rane 2020. u najgorem slucaju sam kraj Q1 2020.
    E sad... sta tu moze biti problem, za pocetak to sto je to za DVE GODINE. Da li je realno ocekivati da ce PS4 Pro iz 2016. biti aktuelan tada 4 godine kasnije? Takodje i da ce igra raditi kako treba i na PS4 iz 2013? I dont think so.

Budimo realni Sony nece cekati toliko dugo da izda ili makar najavi neku sledecu reviziju / upgrade PS4 hardware-a. Neki Pro+ ili cak PS5 ce uveliko biti najavljeni do kraja 2019. ako ne i pre sto Kojimi bas ne ide u korist. Hteo ne hteo i sada sa odresenim rukama od Konamia morace da se pridrzava nekih pravila industrije ili ce DS biti zabavan last gen game sa losim fps-om na starom hw-u, sto kapiram da niko ne zeli da vidi.

Share This Page