1. powered by Surfing Waves

Death Stranding [A Hideo Kojima Game]

Discussion in 'PlayStation 4' started by DieH@rd, Jun 14, 2016.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Nah. Za 2 godine ce se cekati dolazak PS5, a ne novih midgen upgradeova. To ce biti 6. godina PS4-a. Jedino sto ce stici ranije su 7nm Slim i Pro Slim, ali to ce uticati samo na manju potrosnju struje, grejanje i hladjenje.

Samo lagano, bice igra dobra i na Pro i na base hardveru sigurno. Ako Horizon radi dobro svuda, radice i DS.

Pro je sa kraja 2016.
    PS3 je sa kraja 2013.

A seti se zadnje godine PS3-a [2013]... tehnicki savrsen GoW Ascension, tehnicki masterpiece u TLOU, odlicni Beyond i GT6. Zna Sony 1st party kako se prave dobre igre na kraju zivota konzola. Plus te godine smo dobili i GTA5, koji je bas bio najjaci openworld u gen7.

Last edited: Dec 13, 2017
  2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
    Dobro situacija je sada malo drugacija x86 arhitektura nije nesto sto ce ostaviti sa PS5, ili nekim sledecim upgradeom PS4 Pro... Lako ce se to upscaleovati na bilo sta. Samo kazem bice i novog hw-a dok ova igra stigne, samo tako, a nema blokade da ti late PS4 naslovi ne budu izbaceni i za PS5.

PS3 je imao strong finish jer je bilo previse tesko portovati to sa cell-a na novu arhitekturu PS4, to je jedini razlog zbog koga su igre koje si naveo ostale na PS3.

3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    nema veze moze da izda igru i za ps5, phantom pain je izasao na svemu...sto mi je bilo bezveze jer sam hteo da mgs5 bude puni nextgen naslov

4. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Mislim da nije problem tehnicki ovo izvesti vec dal ce grafika biti blago apgrejdovana ili ostati ovako. Da ne zvucim kao neki graphics whore, trenutno izgleda super....al da se ne lazemo nista impresivno, cak manje impresivno od Horizon. Facialne animacije i odela me podsecaju skroz na MGS 5 koji idalje odlicno izgleda ali samo kazem, od prvog trailera pa do navodnog izlaska igre bice skoro 4 godine. To sto danas izgleda awesome mozda za 2-3 godine izgleda...ok.

Naravno ovde je najbitnija prica i gameplay bla bla al uopste se ne plasim dal ce ovo moci PS4 da tera vec dal ce imati isti uticaj jer i sami ste videli zilion trailera koji su okasnili i posle 3 godine cekanja igra graficki nista spec jer u tih nekoliko godina izaslo tonu drugih naslova sa novim tehnickim dostignucima, novim osvetljenjem itd. To mi je jedini problem kada prerano najave igru a znajuda ce da se kuva jos 2 godine.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    za 2,3 god ko zna sta ce biti ali sada meni ovo izgleda odlicno. nista losiji likovi od horizona pogotovo ne animacije, za svet videcemo ali ono malo okoline izgleda super detaljno, kamencici, blato i td

6. Rygar

Rygar Active Member

177
    64
    28
    Hideo Kojima krade motor od Sam Witwera koji je u stvari Deacon St. John i treba da bude profi ubica zombija za Bend Studio. U stvari taj motor je od Daryl Dixona koji je pravi ubica zombija u Walking Dead serijalu i radi za Kojimu koji radi na igri bez zombija koja izgleda lici na neki bolesni War Stars, dok Sam Witwer koji je vec radio na Star Wars igri i nikad nije vozio motor i nema iskustva sa zombijima (sam sto je bio vampir u slobodno vreme) je profi bajker-zombi-ubica, a Daryl koji je idealan za taj posao nema nikakvog iskustva sa naucnom fantastikom...
    Sta je ovo jebote, izbacili su 3 trejlera i opet mi nista nije jasno

7. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Opusti se druje, dekni ednu pivu.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

8. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Japanski casopis Dengeki Playstation je kontaktirao mnoge developere i pitao ih je kakvi su im planovi za 2018. godinu. Kojima je rekao sledece:

"Development on Death Stranding is going well enough that SIE told us, ‘We have never before seen a game being created at such a fast pace.’ We are planning an announcement that will further surprise everyone in 2018.”

9. YOTH

YOTH Well-Known Member

552
    384
    63
    Najava prvog,release date drugog januara.

10. TheNick

19,547
    2,271
    113
    2021. godine

11. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Biće objava da ga je Sony šutno jer je opet spičko sve pare :D

Omega likes this.
  12. TheNick

19,547
    2,271
    113
    Kickstarter na E3 2019 ;)

13. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    YongYea je detaljno proucio zadnji trejler, i prikazao je dosta detalja koji su mi promakli.

Mada, mislim da je prerano da potvrdjujemo da je ono bas Mads sleteo na kamionce, kao da i postoji veza sa Egipatskim bogovima.

Last edited: Jan 8, 2018
  14. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
  15. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

16. Revan

Revan Well-Known Member

528
    306
    63
  17. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    copy, paste, death stranding - simulator kampovanja:p

edit:

e kojima, Lindsay Wagner je glumila u The Bionic Woman, sada stara zena

Last edited: Jun 12, 2018
  18. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Ima li gameplay-a ovaj put ? :D

19. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,112
    393
    83
    Gomila, za ljubitelje walking simulatora. :D

TwiSteR and SolidSnake88 like this.
  20. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,339
    934
    113
    Kojima jebe, ne vadi. Nećemo mi ovde videti gejmpleja do kraja godine kako stvari stoje. A možda se na kraju ispostavi da DS jeste walking simulator. :D Uglavnom, još od prošlog trejlera mi opada hype, pošto nikako da vidimo bar malo šta je ova igra zapravo.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    to je to, pustili su gameplay, milsim da nece ni biti pucanja, lik ce morati da izbegava borbu

pogledao sam ponovo trejler i izgleda da je lik neka vrsta kurira, zato i tokom igre lik nosi sve i svasta na ledjima...ladno deluje kao da isporucuje pakete xd

22. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ja nemam zamerke, jasno je bilo od starta da ce PR za igru biti mindfucky i lagano dobijamo sve vise i vise pogleda na igru sa realtime snimcima. Therefore, veoma sam zadovoljan.

Sad treba lepo pogledati trejler jos par puta, i strpeti se do PGW/PSX. :) Na prvi pogled, igra izgleda veoma impresivno, a Kojima je potvrdio da je full on akcija moguca tokom cele igre, ali nije bas pozeljna jer ce igra vise nagradjivati druge vrste igranja [vidi se iz aviona da je igra horor i survival].

Lindsay Wagner je super realizovana, pomladise je dosta. :) Evo svezeg intervjua sa Kojimom

23. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    I meni je hype splasnuo. Kada se nesto previse dugo najavljuje obicno tako bude.

SolidSnake88 likes this.
  24. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,886
    188
    63
    poštar simulator na Islandu

25. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    Zvuci ekstremno comfy tbh :lol:
    Izgleda lepo igra. Vec je objasnio da nece imati konvencionalni gejmplej borbe s neprijateljima, ali sumnjam da ce se svesti samo na walking sim.

Maxa likes this.
  26. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Sad sam overio snimak, hmmm.... Onih zadnjih minut je bilo cool, ostalo smor. Odlicno su izmodelovali Leu i to je to :D

TwiSteR likes this.
  27. Omega

Omega N64 je đubre

14,695
    1,981
    113
    Ovo je zapravo najbolji opis onog što su prikazali jutros.
    A ono čega se boje i od čega bježe su high-tech carinski službenici. :lol:

28. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    I dalje sam vrlo ravnodušan prema ovome i dalje mi je jedini plus Norman Reedus.

TwiSteR likes this.
  29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    Ne vadi ga Kojima :D
    Jbm li ga pokazali su da lik u jednom trenutku nosi oruzje, bice nekog puskaranja.

Maxa likes this.
  30. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    Yup, slusao sam sad intervju, kaze da ce postojati ta opcija ali nije preporucena.

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Pa ne vidim sta bi mogao da pucas ? Ti alieni deluju da ako bi ih krenuo pucati ubili bi ga za mili sekund :D

32. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    Pucas na druge ljude :)

33. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    U prethodnom trejleru je bilo pucanja na sebe i na svog kolegu.

Maxa likes this.
  34. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    ne bi me cudilo da stave da imas pistolj ali da mu jedina prava korist bude da ubijes sebe

35. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    U trejleru je prikazan Norman sa automatskom puskom kako stoji iznad neke naseljene baze.

edit1-

edit2- Kojima potvrdjuje da je namerno napravio no-combat trailer

Last edited: Jun 12, 2018
  36. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    gospodin još jednom objasnio.

37. stale

stale bowel disruptor

3,506
    830
    113
    Meni je ovo super :)

Maxa and nikola22 like this.
  38. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    To nije Norman.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

39. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113

40. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,173
    925
    113
    I meni se svidja.Lud je Hideo,jedva cekam da vidim sta je sada smislio. :)
    Bas sam nedavno igrao Snatcher sa sega CDa,jedna od njegovih ranih igara gde je fantasticno preneo syberpunk bladerunner atmosferu u video igru.Nema razloga da se sumnja u njega uopste.

TheNick likes this.
  41. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    ma posrao se svima u usta na forumu sa očajnim mgs5, iako se ne zna se ko se više utrkivao koliko će sati potrošiti u igri, dobiti perfect rank u svim misijama i otključati true kraj igre :)

mnneurope likes this.
  42. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    sad ako se dobro secam igrao sam i posle kraja jer sam ocekivao neki normalan kraj xd, kad sam shvatio da je to to batalio sam. prica mi je mozda najbitna u mgs igrama, rankovi, platine i te gluposti me ne zanimaju uopste

43. TheNick

19,547
    2,271
    113
    Posle malo razmisljanja o svim trailerima i svemu poznatom do sada, a posebno ovom najnovijem "gameplay"-u, rekao bi da DS ima mnogo slicnosti sa settingom i vajbom Metal Gear Survive-a. Sad mi je nekako jasnije sto su se odlucili za taj korak, kao da su iskoristili neku Kojiminu leftover ideju od koje je on kasnije zapoceo DS. Tako deluje za sad, a sta ce biti na kraju ko zna, samo siguran sam da walking sim nece biti.

44. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,612
    885
    113
    WTF, koji smisao u traileru ima onaj deo kada prikazuju neke kurire kako prolaze nekim planinama? Na to je otišlo trećina trailera...

Sinoć pred spavanje odgledao trailer, sada imam utisak kao da sam sanjao neku glupost

45. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    To je glavni posao od Norman-a, on je obican covek [postar] koji ce malo po malo postati centralna figura misterije ove price. Kojima kaze da je namerno hteo obicnog coveka za glavnog lika [koji ce znati da se bori, ali to ne preferira], a ne hyper istreniranog specijalca [kao sto je to bio Snake].

edit-

Last edited: Jun 13, 2018
  46. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    Ko prezivi, pricace :D

:lol:

Maxa and TwiSteR like this.
  47. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    gde je to trebao da bude silent hills, u sumi? interesantno

48. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,612
    885
    113
    Pa baš ove slike i ne liče toliko. Obična slučajnost od koje fanovi analizirajući svaki frejm prave slona.

49. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,864
    1,899
    113
    Ok Simke

Sent from my iPhone using Tapatalk

50. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    Simke je verovatno u pravu, mada kapiram da necemo znati nikad. Pejzaz je pejzaz, normalno je da lici donekle, a imaju i istog art directora, ne treba filozofirati previse

Super Simke 64 and voja87 like this.

Share This Page