1. powered by Surfing Waves

Destiny [2014] & Destiny 2 [2017]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Nov 28, 2012.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,396
    2,683
    113
    Posle sakupljanja para za napustanje Microsofta, Bungije je postao partner Activision-a gde su sastavili desetogodisnji plan za pravljenje nove epske FPS franshize koja ce zapoceti zivot na trenutnim konzolama i lagano preci na nextgen/PC.

Radnja franshize Destinty ce zapoceti sa "sci-fantasy and action" FPS-om koji ce pratiti poslednje prezivele vojnike ljudskog roda koji ne samo da je zaboravili na doba pre nego sto je covecanstvo bilo skoro unisteno vec i moraju da se cimaju protiv nove rase aliena koja je krenula da gazi galaksiju. Svi smatraju da postoji 99.99% sansa da ce prva igra biti X360 eksluziva, a kasniji naslovi ce stici i na Sony/PC.

"Our story begins seven hundred years from now in the Last City on Earth, in a Solar System littered with the ruins of man's Golden Age. A massive, mysterious alien ship hangs overhead like a second Moon. No one knows where it came from or what it's here for, but only that it's our protector. Meanwhile, strange, alien monsters creep in from the edge of the universe, determined to take Earth and the Last City. We are young ‘knights' tasked with defending the remains of humanity, discovering the source of these monsters and — eventually — overcoming it."

Ova igra jednostavno mora izaci do kraja 2013... :) Za kraj, ova slika gore je jedini oficijelni bungie art, po netu se vrte jos neke slike, ali te nisu real.

2. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Misliš ove?
    http://imgur.com/a/LG4I5

3. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Yeah.

Inace, propade im reveal za VGA avards. :D

4. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Zanimljivo, samo bih radje da izlazi i za PC, mada jos nista nije zvanicno...

5. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Davno je leakovan oficijelni ugovor izmedju Bungie-a i Activisiona [morali su da ga objave tokom sudjenja izmedju ex-Infinity Ward sefova i Activision-a].

Planirane su 4 centralne codename Destiny igre [2013, 2014, 2017 i 2019] i cetiri spinoff igre [2014, 2016, 2018, and 2020]. Prva igra [2013] ce izaci samo na X360, uz klauzulu na ugovoru da ce Bungie ispitati tehnicke mogucnosti da se igra izbaci i na PS3-u krajem 2014. godine. Destinity #2 je od starta planirana za obe nextgen konzole i verovatno PC.

6. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    HOLY FUCK HELL YES !!!
    Od ovoga se mnogo ocekuje !!!

7. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    HOLY FUCK HELL YES !!!
    Od ovoga se mnogo ocekuje !!!

Oces biti toliko happy i kada Activition lupi mesecnu pretplatu na igru? :D

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Ma nisu se valjda bas toliko prodali ovi iz bandzija :D

9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Bio sam zainteresovan dok nisam video da je MMO...

edit: Mada sad vidim da nije full MMO, nisam siguran.

10. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Nije full MMO, bice "persistent world" u kome ides od misije na misije, a tamo ces sretati ljude koji se motaju po svojim kampanjama. Nije totalno poznato kako ce igra raditi, treba sacekati unveil.

11. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Bla shit ako ce tako biti, nista od piratovanja I guess :D

12. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,943
    2,397
    113
    Pa phasing, kao u WOW-u, mogu to lako da urade... cudo da nije neko do sada iskoristio takav koncept.

13. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

Bungie je potvrdio da ce Destiny biti oficijelno najavljen 17. februara. 5 more days.

14. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,369
    655
    113
    Mogli su da urade prvi prikaz na sonijevoj prezentaciji...

15. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    AJMOOOOOOOOO Bungie show us that Halo magic again !!!!!!!!

16. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

Nema sanse, MS je dao slobodu Bungieu uz ugovor da moraju da favorizuju njihove konzole. Destiny1 nece ni izaci za playstation u sledece 2-3 godine.

17. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Kao ''slučajno'' samo tri dana prije Sony-jeve konferencije, da se barem malo naškodi Sony-ju sa vjerovatnom najavom da će vlasnici PS konzola biti druga liga u odnosu na igrače na MS-ovim konzolama...

18. Omega

Omega N64 je đubre

14,852
    2,024
    113
    Znas koliko je vlasnicima PS konzola bitno sto ce ih Bungie "zapostaviti"? Nimalo.

19. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Koga interesuje raspored izlaska destiny igara, nek over post #5 u ovom thread-u.

20. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    @DH
    Da, vidio sam planirani raspored izlaska igara, ali će to tek sada dobiti na značaju kad počne multimilionska marketinška ''prvo na XBox-u'' kampanja.
    @Omega
    Šta znam, meni i nije toliko bitno, jer ionako pokušavam da zaobiđem pojedine developere/izdavače koje PS igrače tretiraju kao poslednju rupu na svirali.Na primjer, sviđa mi se mp u CoD:Blops, ali sa tehničke strane to je toliko loše realizovana igra sa vrlo problematičnim netcode-om, plus disk muči konzolu, da ću pokušati da više ne kupujem CoD naslove zbog očiglednog nemara/neodgovornosti prema milionima igrača.
    Ipak, sa druge strane, mislim da će Destiny biti značajna igra i neće biti malo onih koji će biti pogođeni što će biti u podređenom položaju u odnosu na neke druge igračke sisteme...

21. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,369
    655
    113

Nema sanse, MS je dao slobodu Bungieu uz ugovor da moraju da favorizuju njihove konzole. Destiny1 nece ni izaci za playstation u sledece 2-3 godine.

Pa dobro, ionako mi se Halo nije ni svideo. Ali nadao sam se da ću imati šanse da probam ovo novo čudo. Možda ako potopimo brodove za novim XBOXovima... :p

Nikada mi nije bilo jasno žato jedan studijo ne da kolektivni otkaz i odmah osnuju novu filmu u istom sastavu. Nakon toga izdavači bi morali malo lepše da se ponašaju prema svojim timovima jer je napravljen presedan totalnog odjebavanja.

22. DieH@rd

29,396
    2,683
    113

Oficijelno predstavljanje igre ce biti u nedelju.

23. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Uh predobro mi izgleda, siguran sam da bungie nece razocarati !!

24. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Prvi betreyalton u 2013. godini, Destiny izlazi istovremeno i za PS3. :D [~prva nedelja oktobra it seems]

25. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Ovaj opis deluje tako generički, neinspirativno, dosadno tj, ukratko, marketinško preseravanje.

26. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    Odlično ako izađe i za trojku paralelno sa X360:grin:.Sad ''samo'' treba držati palčeve da će mp biti dobar i da će se moći kvalitetno igrati bez potrebe da se kupuju DLC mape i drugi dodaci:).

27. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Ovaj opis deluje tako generički, neinspirativno, dosadno tj, ukratko, marketinško preseravanje.

Da, opis je kao da je napravljen za genericni MMO... ali to im je i bio cilj. Da naprave always online igru sa kojom ce moci da skupljaju mikrotransakcije od igraca.

28. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Uveiling Destiny-a ce izgleda biti u video formi danas u 19h, IGN ce raditi preshow i live coverage eventa.

edit - IGN probio embargo, opisali su nove koncept art slike. Also, potvrdise da ce izaci na ps3, x360 i "buducim platformama", always online konekcija potrebna, bez subscription-a.

full video @ http://www.metacafe.com/watch/9917841/destiny_concept_art_analysis/
    some pics:
    Hunter, Warlock [baca magiju!] i Titan

29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Brutalan artwork, bas dobro izgleda. Bas me zanima da li ce biti timed ekskluziva za novi xbox ili ce PS4 odmah da je dobije. Ovako nesto na launchu...

Jos malo slika: http://imgur.com/a/mCljT

30. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,132
    1,975
    113
    Ah

So underwhelmed... Koliko sam bio hajpovan, kada sam video samo sam pomislio, "šta, ovo?!" :(

Ideja je dobra, priča je dobra, ali... ne znam :(

Ovo je samo dobro da se igra zbog xbox društva jer je ovo jedina vrsta mmo igre koja će xbox360 videti.

http://media.mtvnservices.com/embed/mgid:arc:video:gametrailers.com:c267fc8f-80c3-4fb1-a556-0c6dcaef7698

EDIT:

Inače, biće always online, nonstop si na serveru, igra će se razvijati 10god, na this gen i next gen konzole, biće cross platforma između ps3 i ps4 i kod ms-a između x360 i x720.

Neće biti monthly subscription ali će verovatno biti mikrotranzakcija.

Nonstop si zakačen na server, biće inter planetary travels i imaćeš glavni grad koji je više kao hub.

Biće story mode ali isto ćeš biti nonstop na serveru: Npr ako se ubaci novi chapter u toku razvoja, ti ćeš dobiti poruku "New Chapter On Venus" i onda ćeš otići da završiš daj deo priče, ili možda side mission koji će biti ubačeni. Pošto je ovo objavljeno kao notification na iphone-u, možda će biti i neki dodaci za ios/android koji će ti pomagati u rešavanju misija itd itd.

Igra izgleda, pa po kvalitetu grafike nešto kao Crysis 3 na konzolama, znači bolje od Halo 4 i kao ništa što je PS3 do sada video u delu fantasy shooter-a, tako da će biti jako jako zanimljivo videti sve ovo.

Moram da napomenem, rekli su da će se svet menjati nezavisno od Bungie-a, znači da igračevi izbori će uticati na svet, nešto kao u EVE univerzumu što je do jaja, jedva čekam da vidim kako će se menjati.

Sve u svemu, igra će SIGURNO biti zanimljiva, ali ja sma MNOGO očekivao pa sam malo razočaran. Igra će biti najdo jaja da se igra sa društvom, nije obavezno ali je ono, kao preporučljivo da igraš sa nekim i tako napreduješ kroz igru. Nije kao borderlands, nije kao MMO, ali nešto jako između.

31. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
  32. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Meni se svidja ovo sto su prikazali, videcemo sta ce od ovoga ispasti.

33. zdravkelja

zdravkelja Member

8,707
    1,515
    113
    Mehh... Za sada. Nisu bas mnogo pokazali.

34. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Izlazak u 2013. godini nije zagarantovan, dobre su sanse da ce izaci tek u 2014.

35. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Stvarno steta sto ne izlazi za PC. Ovo sto se vidi za sada jako fino izgleda.

36. Stanisinjo

6,156
    214
    63
    Kako debilna izjava:
    http://www.hcl.hr/vijesti-bungie-pucacine-nitko-ne-zeli-igrati-misem-i-tipkovnicom-7959-17.html

37. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Autor texta nema kintu za konzolu vec samo pc pa je malko nervozan :)
    Nekad davno ni ja nisam mogao da pikam fps na dzojpedu (ko je cepao prvi moh zna o cemu pricam) al sada su toliko unapredili dzojpede da mi je lepse da se izlezavam. Krevetu nego nastavljam sesiju sedenja za stolom.

38. Blue

Blue ....................

11,482
    635
    113
    Dobro mislim da danas dosta FPS-ova podržava pad i na PC-u.

39. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Ova izjava je u istom rangu lupetanja kao ona koju je Remedy svojevremeno dao da je Alan Wake na xboxu jer se najbolje igra s kauča :).

40. Omega

Omega N64 je đubre

14,852
    2,024
    113
    Pa nisu pogrijesili, najbolje se zaista i igra s kauca. :)

41. Wahad

11,132
    1,975
    113
  42. Maxa

Maxa opsa!

9,761
    2,909
    113
    ne znam za vas, ali te dinamične igre ne mogu da igram zavaljen. čim krene neka zahtevnija scena, moram da se nagnem unapred, max koncentracija :D
    tako da mi više odgovara stolica. rpg-ove, potezni stuff već više odgovara za uvaljivanje :)

43. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    Word.

Anti-word, alan wake je odlican na keyb/mouse i developeri su rekli da ih je MS naterao da rade takav agresivan konzolni marketing.

44. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,702
    1,182
    113
    ne znam za vas, ali te dinamične igre ne mogu da igram zavaljen. čim krene neka zahtevnija scena, moram da se nagnem unapred, max koncentracija :D
    tako da mi više odgovara stolica. rpg-ove, potezni stuff već više odgovara za uvaljivanje :)

Bas to.
    Ja nikako nisam mogao zavaljen da igram Rising.

45. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ili su promenili plocu kad su odlucili da izbace pc port pa je ispalo da niko bez dzojpeda ne bi trebalo da ga kupi?

46. Wahad

11,132
    1,975
    113

To stoji, ne mogu ni jednu MP igru, ali SP igre (pucačine, RPG-ove) ležim i igram. Mass Effect nikada ne bih prešao da nisam uzeo x360... ME1 ne podržava gamepad za pc.

47. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    Slažem se s Maxom i shinom, nijednu iole ozbiljniju igru ne mogu da igram zavaljen. Zapravo nijednu igru uopšte, ne računajući casual zajebancije na mobilnom. Doduše, ni da čitam ne mogu ležeći, tako da...

Pa nisu pogrijesili, najbolje se zaista i igra s kauca. :)

Dabome, isto kao što niko ne želi FPSove da igra s tastaturom i mišem :).

48. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113
    Ja koji sve igram iz udobne fotelje mogu da kazem da me jedino DotA i HoN mogu naterati da se priblizim ekranu zbog bolje koncentracije, ili neka igra gde zaginem jedno 10 puta na istom mestu onda moram da engage-ujem seriouz mode :D
    Ovako nebitno koji je zanr i dal je PC ili konzole fotelja ftw :)

49. DieH@rd

29,396
    2,683
    113
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jS1BM9XRgvw

Prvi live gameplay ce biti prikazan na Sony E3 pressconfu

50. grunt

grunt Celeb Freak

15,740
    2,450
    113