1. powered by Surfing Waves

Destiny [2014] & Destiny 2 [2017]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Nov 28, 2012.

1. Maxa

Maxa opsa!

9,547
    2,783
    113
    rešio sam svoj problem sa rezolucijom tako što sam isključio gpu scaling u crimson setingsima, ako nekom zatreba...

2. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Probao betu, sve na max podesavanjima u 4k i fps se krece oko 55-60 99% vremena, u par scena na kratko kada je bio bas totalni krkljanac je znalo da spadne i do 45fps doduse. Tako da kontam da bi trebalo neki setting spustiti za jedan podeok dole da bi dobio jos smoother gameplay. Iskreno kada sa 60 padne na 55 nema sanse da skontas da nemam FPS brojac gore u cosku, ali kada spadne ispod 50 se oseti, stoga je cilj da u tim najvecim ludnicama od scena ne spada ispod 50 and Im happy, sutra cu se malo zezati sa podesavanjima.

Sto se same igre tice pa to je Destiny :D Nema tu nekih velikih promena barem sto se moze videti u beti, odlican gunplay je jos uvek tu, muzika fantasticna, graficki dizajn odlican. Sigurno cu je kupiti kad tad za PC.

EDIT
    LOL samo jedan setting treba da spustim da bi dobio smooth 60 a to je DoF sa highest na high i vozi misko :)

http://www.pcgamer.com/destiny-2-pc-settings-4k/

Last edited: Aug 31, 2017
  3. Undenis

Undenis A true patriot...

1,248
    727
    113
    Ja sam probao betu malo juce radi mi sve odlicno na max bez ikakvih problema, jedino sto mi je kompletan utisak nekako meeh ocekivao sam mnogo vise ovo mi vise deluje kao neka ekspanzija a ne drugi deo. Ne verujem da cu kupiti kad izadje verovatno mnogo kasnije kad bude na nekom sajtu key za par eura.

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,023
    2,564
    113

Ovaj trejler je rezirao Jordan Vogt-Roberts, reziser nedavnog Kong Skull Island filma i reziser predstojeceg Metal Gear Solid filma.

5. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Dan pre premijere igre, na gomilu sajtova je stigla velika runda D2 preview-ova koji su VEOMA pozitivni.

"It's Destiny, without all the bullshit."

:D

Full ocene stizu izgleda za par dana kada se revieweri bace na endgame activity na public serverima. Evo impresija Easy Allies-a posle 30h igranja

edit - evo i jos slika Destiny PS4 Pro bundle-a

Last edited: Sep 5, 2017
  6. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,691
    2,305
    113
    Beli pro je totalno konzola iz moje vizije PS4 pre 2014 godine! :lol:

Anyhow, ja i special guest @Wahad igramo prvih sat vremena Destiny 2 sutra uvece na Bit.tv-u (IPTV MTS kanal 225) representing EmuGlx! Javicu kada bude islo u reprizama.

7. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,656
    899
    113
    Izgleda da je velika količina onih 500 miliona budžeta za igre, osim što je dato pre svega na marketing, dato i na podplaćivanje recenzenata, a i na Youtube botove koji daju negativne ocene na masu ovakvih klipova.

8. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    500M je za deset godina razvoja svega vezanog za destiny [produkcija, odrzavanje i marketing], a posto igra zaradjuje ko luda, mogli bi opusteno jos da uloze.

9. Super Simke 64

4,656
    899
    113
    Pa vidim.

10. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
  11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,004
    1,319
    113
    one of the most beautiful, satisfying shooters on PC

ko još može da ozbiljno shvati ovakav utisak za bilo kakav rivju za bilo koju platformu

12. CTOJAH

4,203
    745
    113
    ^
    What is wrong with that ?

13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,004
    1,319
    113
    Preuveličano, nahajpovano onako fino namešteno da potpaljuje publiku

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

14. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Nije nikakvo preterivanje, prvi Destiny je vizuelno jedan od najlepsih sutera zbog odlicnog art style-a, plus je samo napucavanje vrhunsko i bas predstavlja zadovoljstvo igrati ga, tako da je skroz korektna izjava i nije nikako preuvelicavanje.
    Nije rekao da je najbolja igra ikada e to bi bilo potpaljivanje bez osnove ;)

15. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Oces reci da je Tom Senior (autor recenzije) dobio besplatan sendvic od Activision/Bungie studija ?
    (To je vec ozbiljna optuzba... ...ili kleveta ako nemas dokaza !)

Last edited: Oct 25, 2017
  16. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    PC port je odlican kao sto se videlo iz demoa.

17. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,691
    2,305
    113
    Stigla nam je PC verzija, Doktor testira utisci na sajtu soon :)

18. Super Simke 64

4,656
    899
    113
    Jel neko uopšte pogledao video koji sam okačio? Kako ovo može da bude igra za koju se tvrdi da jeste ako su neprijatelji dizajnirani tako da zapravo možeš da se samo šetaš pored njih, da ne pucaš uopšte i da ti oni ništa ne urade?

19. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,920
    1,912
    113
    Ne jedi govna Simke, molim te.

20. Maxa

Maxa opsa!

9,547
    2,783
    113
    ono što je sigurno je da igra stvarno izgleda prelepo, a to je samo utisak iz bete, tako da bar delimično grešiš :)

edit: btw, zajebo sam se, nisam kupio kod preprodavaca za 44€ dok je bio preorder, sad nema ispod ~52€, toliko mi se ne daje u ovom trenutku :D

21. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
  22. Omega

Omega N64 je đubre

14,730
    1,987
    113
    ~51€ na tajvanskom bnet-u.

23. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,663
    268
    83
    Prešao sam kampanju u Destiny 2. Prvi Destiny je za mene bio razočarenje, prosečna i prilično dosadna igra. Prošle godine sam završio glavnu kampanju a od The Taken King odustao još pre kraja.

Koliko vidim, igrači koji su imali na stotine ili hiljade sati u prvom Destinyu su vrlo nezadovoljno nastavkom, ali mene je Destiny 2 vrlo prijatno iznenadio. Kampanja je neuporedivo bolja. Priča zapravo postoji, likovi imaju jasne motivacije, glavni negativac je konkretno definisan, okršaji su raznovrsniji i bolji, sa nekoliko jako kul boss fajtova, uključujući poslednji. Sada imam želju da malo istažim i post game sadržaj, pa ću se i njime pozabaviti narednih dana.

24. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Nezadovoljni su zato sto je Destiny 2 dosta slican kecu, mada mora se reci, narativno je kampanja drasticno bolja od prve.

25. master_yoda

1,663
    268
    83
    Problem je što nisu slični, između ostalog loot sada nije dovoljno raznovrstan i koristan da bi bilo zanimljivo juriti ga 300 sati, ili tako nešto. :D

Ali da, za obično igranje od 10-20 sati smatram da je Destiny 2 mnogo bolja igra.

26. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Yup. Plus, jos moze lagano da se uziva u igru jos sa drustvom bez hardcore vijanja highend opreme. Samo da se trazi zabava u strikeovima, daily/weekly misijama i raidu.

27. Wahad

10,920
    1,912
    113
    Meni baš obrnuto... U Destiny 1 sam proveo 350 sati, ovde sam se zadovoljio Nighfallom. Jednostavno posle nekog vremena dobiješ apsolutno sve, iako ja nisam, i želja mine....

U D1 je bilo ono sranje da nikada ne znaš šta će pasti i da svako oružje ima različite rollove, koliko gadno bilo toliko je bilo raznovrsnije. Ovde kada sve pokupiš ne vredi igrati, jer nemaš nikakav rewarding feeling.

Da ne pričam o tome koliko je MP broken, još ova frka sa XP-om sada... Bungie stvarno dotiče novo dno.

28. master_yoda

1,663
    268
    83
    Opao entuzijazam posle 17 sati igranja. :D Svakako me je držalo duže nego prvi deo, samo ovakav gameplay mi i dalje nije zanimljiv na duže staze. Hteo bih još da pređem jedan Nightfall strike ali za to ne postoji matchmaking...

29. Super Simke 64

4,656
    899
    113
    Nisam ja jeo govna nego možda autor klipa koji sam okačio, ali pošto ima gomila takvih klipova na Youtubu a pošto ti nisi uopšte obrazložio zašto nisam u pravu i pošto i sam na kraju pišeš da je Bungie dotakao dno ovom igrom, jedini koji je jeo govna si zapravo ti i ostali koji ste kupili ovo izreklamirano sranje.

30. Wahad

10,920
    1,912
    113
    Njam njam

Sent from my iPhone using Tapatalk

WickedlNl and Maxa like this.
  31. Krompir

Krompir Active Member

579
    68
    28
    D2 sam otpisao cim sam procitao da ce PvP biti 4 na 4.
    Osim toga, iz iskustva sa prvom igrom, Bungie jednostavno p**a u lice igracima koji nece ili ne mogu da kupuju njihove ,,ekspanzije''.
    U jesen prosle godine vise od dva mjeseca intezivno sam igrao DESTINY THE TAKEN KING LEGENDARY EDITION.Igrom sam bio vrlo zadovoljan, ali sam je ipak odlozio rekavsi ,,valjace mi za proljece i ljeto''.
    U maju sam uplatio PS Plus zbog Destiny, naostrio se za PvP, ali posto nemam Rise of Iron, jedino sto sam mogao da igram je nekakva (nikakva) budalastina od moda sa vozilima na par mapa.Onih 20+ mapa koje sam ja platio od mene su jednostavno otete.Rise of Iron je tada kostao 25 funti, te pare od mene nece gledati nikad.
    Ako se opamete i vrate 6 na 6, mozda jednog dana uzmem neko ,,Legendarno'' izdanje (ali ovog puta pravo).

32. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Vidi se da im dobro ide sa D2 cim su ga stavili u Humble Monthly za 12$ :D Za te pare ga mozda i uzmem, siguran sam da cu izvuci my moneys worth.

https://www.humblebundle.com/monthly

33. Wahad

10,920
    1,912
    113
    Des.... sta?

Teoreticar likes this.
  34. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,952
    1,188
    113
    Taj rad.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

35. Djoka1990

Djoka1990 New Member

4
    1
    3
    Ako ga pazaris javi se da picimo imam No1 ekipu sve sabijamo u PvPu :D

36. Wahad

10,920
    1,912
    113
    To "sve" je poprilično relativan pojam :(

37. dsst

dsst fdggg

3,701
    868
    113
    poceo da igram ovo za free weekend, i kupio igru sa passom, vec nedelju dana picim, bas sam se navukao.
    jel igra neko od vas (PS4), treba mi ekipa posto imam osecaj da igra nece imati mnogo smisla solo, a ortak s kim delim nalog nije nesto odusevljen, ne verujem da ce ga drzati dugo.
    meni je za sad super, nije savrsena igra ali je teska navlaka, uz odlicnu estetiku i zanimljivu pricu.

izgleda da su najavili luk i strelu za Forsaken btw :)

38. Wahad

10,920
    1,912
    113
    To je na coveru.

Koju ce verovatno samo Hunter nositi kao Special :lol:

39. dsst

dsst fdggg

3,701
    868
    113

ovde vidim titana i warlocka, verovatno ce biti power oruzje kao mac

40. Blue

Blue ....................

11,427
    620
    113
    Počeo da igram D2 na PS4 i ništa mi nije jasno ali moram da kažem da mi se igra čini odlično,
    sjajna vizuelna estetika + dobar gameplay.

Nego je l' se D2 nastavlja na priču iz D1 ili ne?

41. dsst

dsst fdggg

3,701
    868
    113
    nastavlja se direktno, ima dosta istih likova, cak je tvoj glavni lik isti glavni lik iz D1.

inace igram Forsaken nekoliko dana, za sad solidna ekspanzija. i gambit je zabavan, ali kapiram da dostize pun potencijal tek kad se komunicira s drugim igracima, ovako s randomima ume biti frustrirajuce.

42. Wahad

10,920
    1,912
    113
    Prešao sam sinoć Forsaken.

Najbolja ekspanzija, bolje rečeno, ono šta je Destiny trebao da bude. Apsolutno je sve odlično odrađeno, likovi, misije, dijalozi. Nema bullshita kao do sada, sve je straight forward i napokon mračno kao što je zamišljeno na početku. Duga je koliko obe prethodne zajedno i uvek ima nešto novo da se radi.

Gambit je odličan, imam više pobeda od poraza za sada. Sav sistem je baš odlično odrađen.

Poprilično sam se oduševio posle užasne dvojke i ne tako dobre prve dve ekspanzije. Ovo je pravi Destiny.

43. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Odlicno, odigracu SP porciju kad nadjem vremena.

44. Blue

11,427
    620
    113
    A čekajte sve ekspanzije imaju story deo?

Plus proširuju gameplay?

Jbg ja sam uvek imao problem da skapiram kako šta funkcioniše u MMO igrama...

45. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Destiny nije MMO igra. Destiny je social shooter [public zone i raznorazne solo/coop/cooponly misije koje se sire is tih public zona], i uvek ima vise dosta materijala za svaku vrstu igranja.... sto podrazumeva i solo gameplay. Svaka ekspanzija uvek dodaje story ekspanzije, koje se mogu igrati solo ili u coop-u.

Last edited: Sep 9, 2018
  46. Blue

11,427
    620
    113
    Prešao glavnu kampanju, izgustirao Crucible i Vanguard koliko toliko i odradio solidan broj adventure-a i questova,
    mada sam ubeđen da su neki questovi koji su postojali na početku igre nestali sada kada konačno imam dovoljan power za njih...

Sve u svemu odigrao sam dovoljno da mogu da kažem da sam osetio base igru i univerzum i ne mogu da poredim igru sa kecom koga nisam igrao
    ali ja sam iskreno oduševljen atmosferom, progress sistemom, time što su sve sporedne misije story driven, načinom na koji je rešen MP deo igre itd.
    Nisam znao ništa o igri pre nego što sam krenuo i prijatno me iznenadila.

BTW neka neko pošalje invite za clan ako je u mogućnosti, nervira me što moram da gledam prazan banner flag slot u inventory-u. :)

DieH@rd likes this.
  47. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Early D1 je bio magical experience, ali posle pocetnog entuzijazma je bilo dosta praznog hoda, koji se popunio kad je dosao Taken King koji je opet bio odlican.

I ja sam zagrejan da igram Forsaken, moracu sacekati jos malo.

48. Blue

11,427
    620
    113
    E da i artstyle mi je brutalan, ja volim takav stil.
    Uživanje mi je da blejim u meniju i gledam dizajn. :D

49. Wahad

10,920
    1,912
    113
    @Blue

Uzeo si da igraš u najboljem trenutku. Sve su sredili, za sada. Bukvalno su oživeli igru apdejtovima i balance patchevima sa Forsakenom. Okej nemaš expanzije, ali se celokupan sistem sredio. Cela igra je do jaja sada a dugo je poznato da je bukvalno kao droga. Kada kreneš i uvuče te, ne možeš da staneš bukvalno.

Ja već četiri nedelje (od release-a Forsakena) igram svakodnevno. Warlock 552 PL još uvek nisam ni jedan Raid završio na žalost, ali sve ostalo praktično jesam. Sve aktivnosti u svim oblastima, što public, group i tako to. Čak se i ne levelujem sporo. Za nedelju dana sam prešao od 500 PW na 552, završavajući samo SP aktivnosti. Okej odigrao sam jedan Nightfall sa likovima sa Ere

Ukoliko želiš da nastaviš da igraš i trebaju ti prve dve ekspanzije, do let me know.

50. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Also Blue, nemoj da gledas na Destiny kao na full time MMO, nece tu biti contenta za non stop igranje mesecima. I sami developeri to priznaju, to je igra koju ne igras uvek, vec joj se redovno sa vremena na vreme "vracas".

Share This Page