1. powered by Surfing Waves

Devil May Cry 5 [PS4, XBOX, PC] [Spring 2019]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by zdravkelja, Jun 1, 2018.

Koja vam je najbolja igra u serijalu

1. Devil May Cry

13.6%
  2. Devil May Cry 2

4.5%
  3. Devil May Cry 3

50.0%
  4. Devil May Cry 4

13.6%
  5. DmC

18.2%
  1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113

S obzirom da poslednje 3 godine predvidjam najavu novog DMC-a (i failujem), vreme je da ove godine udjem all-in i otvorim temu :D

Znaci nema sanse da promasim ovaj put, igra ce biti najavljena E3 sajmu 1000000% i nista ne moze spreciti tu najavu.

U medjuvremenu, mozemo diskutovati o prethodnim igrama iz DMC serijala (ne DmC koji ima svoju temu) i sta ocekujete od nove igre, a kada bude najavljena, napravicu prepravicu OP i dopuniti sa novim informacijama :)

Prvo, totalno ocekujem da nece propustiti priliku da je nazovu "V" umesto "5" jer je ovo idealna prilika da vrate Vergila u igru, a vreme je i da on dobije svoj logo sa siluetom :)
    Dalje, isti tight gameplay iz DMC 4 sa suludim kombinacijama promena oruzja i stilova, dva ili cak tri glavna lika (Dante, Vergil i mozda Nero), i, naravno, totalno blesavu pricu.
    Uz to, suska se da bi mogla da bude timed ekskluziva.

Sta ne ocekujem:

Btw, prihvatam ban ako igra ne bude najavljena, ali to se nece desiti :)

Igra je konacno najavljena! Itsuno i ekipa su se konacno ponovo okupili, spremni da jos jednom deliveruju vrhunsku stylish akcionu igru i ispricaju poslednje poglavlje o Spardinim sinovima.

Ovo su detalji za sad, a vise cemo saznati na Gamescomu :)

Last edited: Jun 12, 2018
    gruja and TwiSteR like this.
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    sta znam verovatno mi je najbolja trojka, kec sam davno igrao a dvojku nisam uopste, cetvorka je super ali ima gomilu ponavljanja kada se posle igra sa danteom sto je naravno shit

3. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,537
    1,131
    113
    Sto niste u glasanje stavili i onaj crap :) ?

4. jovcov

jovcov Active Member

364
    117
    43
    I ja verujem da ce je najaviti ove godine, da li na e3 ili krajem godine...

5. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Ajde, dodao sam i DmC, ali ipak nije deo serijala. Da ne bude da hejtujem, vec sam rekao ranije, mislim da je dobra igra, ali to nije Devil May Cry.

Sto se tice najbolje, tu sam bas podeljen. DMC 3 je najkul, imao je super bossove, atmosferu, pricu i Vergila, ali DMC 4, pored svih mana, ima brutalan gameplay jer vise nisi ogranicen na jedan stil. DMC-a se jedva i secam. Planiram svakako da ponovo prodjem kroz sve igre jer imam HD kolekciju za PS3, a posle cu i DMC 4 SE da uzmem za PS4 (iako imam na Steamu, ali ne mogu da igram, lol).

6. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,626
    75
    48
    Meni lično opet DmC je bio najzabavnija igra u serijalu. Način na koji se nivoi menjaju dok igraš mi je fenomenalan plus i sama borba mi je bila odična. Pre ovoga sam igrao samo drugi deo i ne znam šta je tu tolko bolje al dobro, ukusi su različiti valjda.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Cak i Capcom se pravi kao da drugi deo ne postoji, toliko je los i nebitan, nisi mogao gori izbor da napravis :D

8. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,656
    899
    113
    Pa drugi deo je i ubedljivo najgori.

9. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Pa i trojka ima dosta ponavljanja isto kao i kec ,jedino je dvojka uradjena u stilu tomb rajder statih igara (nivo za nivo)
    Inače najbolji je kec bio i ostao...

10. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Meni je omiljeni original tj kec i DmC koji mi je mnogo bolje legao od nastavaka.

11. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,351
    940
    113
    Trojka definitivno, možda i zato jer sam prvo nju igrao, ali mislim da bi i ovako odnela pobedu. ;) Slede kec, zatim mlitava i mlaka četvorka, i na kraju po svemu razočaravajuća dvojka. DmC još nisam odigrao, ali imam u planu.

12. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Hype ne staje :cool:

13. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,023
    2,564
    113
    Najavice samo figurice i nista vise. :D

Maxa likes this.
  14. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Meni i to dovoljno

15. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    To je random figurica, bazirana na DMC3 igri.

Sent from my A0001 using Tapatalk

16. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Pa, igra je najavljena, ni manje ni vise nego na Microsoftovoj konferenciji :lol:

Ne znam sta da mislim kada je ova estetika u pitanju i sto je opet fokus na Neru, ali dobra stvar je sto je Itsuno ponovo glavni i sto deluje da je gameplay slican DMC 4, tako da cemo videti. Igra izlazi na prolece sledece godine :)

OP cu srediti sutra.

gruja likes this.
  17. howler

howler Well-Known Member

2,390
    528
    113
    Neznam koji je ono game engine ali deluje opako dobro.. doduse ona cura polako ulazi u uncanny valley feel, a da, i onakvo blatantno promovisanje cigare u video igri nisam video od MGS4 dane :p

18. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
  19. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Izvukose dosta iz ovih konzola :)

20. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Ako su sve ove slike pravi realtime onda da def najlepsa igra na m$ prezentaciji. Videcemo.

nikola22 likes this.
  21. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,204
    935
    113
    Igra izgleda jako dobro uz FH4 najlepsa do sada na sajmu.Posto nisam u toku sa DMC jos od ps2 ere da li neko moze da mi kaze ko je ovaj Billy Idol sa kojim se igra?

TheNick likes this.
  22. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    nero iz dmc4, ima neke demonske moci i imao je demonsku ruku koja mu je valjda otkinuta u ovoj igri

23. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Nero, Vergilov sin, bio je jedan od likova i u DMC 4, prakticno glavni lik.

Ostao je bez demonske ruke, ali izgleda da ce ova metalna biti customisable, bilo je dosta novih poteza u traileru. Grappling hook, neki elektricni napadi, rocket punch, cak je i leteo na njoj :lol:

U opisu ove igre pise da cemo imati 3 playable lika, verovatno Dante, Nero i Vergil, mada mi je sumnjiv ovaj desno na coveru. I pise da je ovo zavrsnica price o Spardinim sinovima, pitanje je kakva je buducnost serijala.

Last edited: Jun 11, 2018
  24. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    Mislim da je C2077 ipak winner, al ko zna kako ce obe igre izledati kada izadju u prodaju. :)

25. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    jednina konkurencija mu je cyberpunk ako je ono uopste ista u endzinu, realtime renderovano svakako nije
    dmc milsim da je realtime, lici na re7 i deluje mi dostizno za konzole

TwiSteR likes this.
  26. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Koriste isti engine kao RE 7, tako da je izvodljivo. Cyberpunk meni nije za poredjenje, cekace se to jo 2-3 godine, moguce je da ce to biti next gen igra.

TwiSteR likes this.
  27. shin-boyan

4,537
    1,131
    113
    E ovo je vec devil may cry.

gruja likes this.
  28. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    ^ Iskreno, kad je trejler krenuo mislio sam da su napravili DmC2 :D

grunt likes this.
  29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Siguran sam da si se na trenutak ponadao da jeste i da ces da nas trollujes ovde :D
    No way!

30. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,656
    899
    113
    Toliki prezir fanova prema Danteu u DMC: Devl May Cry igri a sada oduševljenje Nerom koji izgleda i ponaša se isto kao Dante u DMC: Devl May Cry, jedina razlika je što ima sedu kosu.

31. shin-boyan

4,537
    1,131
    113
    Naravno da ce neko ko veze nema sa serijalom da dodje i pametuje nama koji smo fanovi od prve igre.

Maxa, gruja and Omega like this.
  32. Blue

Blue ....................

11,427
    620
    113
    Ja bih bio zadovoljan i sa DMC2 i Devil May Cry 5. :)

grunt likes this.
  33. DieH@rd

29,023
    2,564
    113
    I DmC Dante ima sedu kosu. Odigraj.

34. jovcov

jovcov Active Member

364
    117
    43
  35. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Intervju sa directorom Itsunom, moze se videti jos gameplaya

Itsuno inace vazi za prilicno stidljivog i povucenog tipa, ali je bas uzbudjen i samouveren sto se tice ove igre. Pokidace ovo :)

I nov info:

*This game takes place several years after DMC4. We don't know right now if it's before or after DMC2 but everyone is visibly older in this as compared to DMC4 and it is a direct sequel to DMC4.
    *A large demon invasion is taking place in DMC5.
    *The main character showcased in the trailer is in fact Nero just older and with a new hair cut. He has a similar top and retain his signature Red Queen and Blue Rose weapons.
    *Nero is heading up his own variant of the Devil May Cry shop that is a mobile van.
    *He has a new mechanic named Nico who makes Nero his new arm weapons (Devil Breaker System), as his old Devil Bringer arm got ripped off by a stranger (more on that later). She is actually the grand daughter of of Nell Goldstein who crafted Dante's legendary guns Ebony and Ivory. She made the anti-demon artificial arm “Devil Breaker” for Nero. Although it was at the cost of her stamina, she is proud of the mechanisms she installed. The way she looks at her own work with such confidence is reminiscent of her father, who himself was a mad scientist.
    *The game features 3 playable characters, Nero, Dante and a Mysterious V character. All 3 characters are seen in the official box art for the game with the Mysterious V on the right.
    *Not much is known about this V character but it is said that he can summon demons as body guards which is a completely new feature to the DMC series. Based on his visual appearances he doesn't really look like Vergil as he has dark black hair, a different outfit with sandals and tatoos plus a rapier/cane like weapon. He has more of a young sorceror look to him.
    *Dante in this game is tracking down the killer of his mother Eva and the source of Vergil's corruption. There is personal stakes for him in this game although we are not sure how he plans to track down the killer of Eva.
    *This is said to be the "end of the sons of Sparda" storyline based on the PR release.
    *60FPS and on Capcom's own RE engine.
    *Spring 2019 release, playable on showfloor at Gamesom next.

I poredjenje, pravi generacijski skok :)

Last edited: Jun 12, 2018
  36. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    davno sma igrao kec ali zar dante nije nasao ubicu majke u toj igri?

37. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    imo odlican izbor likova za modele u igri, dante se bas i nije video u trejleru dok je faca neroa ipak nesto modifikovana, deluje mi punije, ne znam zasto su to uradili, mozda da bi kao izgledao mladje...
    ps: drago mi je sto skeniranje ljudi i performance capture polako postaje standard

38. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113

Oplakao sam na ovo, the song of forever :lol:

TheNick likes this.
  39. howler

howler Well-Known Member

2,390
    528
    113
    Ovo nesto sprdaju se se pesmom?
    Bas je dobra, ima standardni DMC vibe

40. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    gledam od negde mi je poznat glas....

41. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Sprdaju pesmu, svi pricaju da je losa, ali je svi i obozavaju :D Pesma je good kind of trashy over the top, totalno DMC fazon.

Inace, nakon onog trailera:
    Ali Edward's “Devil Trigger” From Devil May Cry 5 Becomes #1 Rock Song On The iTunes UK Charts!

grunt likes this.
  42. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,691
    2,305
    113
    CAPCOM je malo shitty u ovoj generaciji ali mislim da ce ovo da valja :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

43. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    Na osnovu čega to kažeš? Jednog fejk trajlera? Igra neće još godinu dana, a ti kažeš kako će biti dobra

44. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,691
    2,305
    113
    Tebre ovo je trailer koji je prikazao SVE, likove, hint price, GAMEPLAY. Nije to Cybershit 2070 sta vec :)

gruja likes this.
  45. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113

shin-boyan and TwiSteR like this.
  46. shin-boyan

4,537
    1,131
    113
  47. voja87

voja87 Well-Known Member

10,150
    1,844
    113
    nerova faca deluje mrsavije u odnosu na e3 trejler
    a i izgleda da je pesma iz igre:)

48. grunt

grunt Celeb Freak

15,398
    2,305
    113
    Veoma fino izgleda indeed.

49. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Evo i gameplay trailera. Ubacili su neke bas bolesne stvari. Tu je i Dante na kraju sa novim oruzjem :D

edit: imamo i datum, 8. mart :D

Last edited: Aug 21, 2018
    voja87 likes this.
  50. zdravkelja

zdravkelja Member

8,587
    1,436
    113
    Najmanje 8 razlicitih ruku za Nera :)

TheNick and voja87 like this.

Share This Page