1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Kakva dominacija kornjacine skole :cool:

Last edited: Aug 27, 2017
  2. Darth Revan

Darth Revan Active Member

448
    96
    28
    Procitah komentare, drago mi je sto sam prestao da gledam poslije Goku Black sage a i to mi je bilo previse, usrali su se bas sa Superom.

Da se ne radi o Goku - u, Vegeti i ostalim poznatim likovima, lakse bi podnio. Stavise ovo mi vise izgleda materijal za one punch mana.

disturbed likes this.
  3. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    ^ brt Goku black saga najgora ikad, najgori villain Zamasu...ali bude bolje kasnije :D, dobar je turnir, ima momenata Super, bice jos bolje...nadam se.

4. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Pogledao zadnje dve, epizoda sa Hitom odlicna, lik mi je mega cool, ne bi mi smetalo da prebije Gokua xD
    Ova zadnja sa vracem isto solidna, old school se dobro drzi :)
    Inace mega lol mi je sto je jedna epizoda jedan minut turnira :D

5. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113

Al je njima dobro na snimanju :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

6. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    BIce veselo 08.10 1h specijal.
    Goku vs Jiren. Goku nije mogao da pobedi hita u SSB kaio-ken x10 u prvoj borbi. Drugi put je bez kaio-kena bio bolji na kraju ali su obojica bili nokautirani. A sad u ovom specijalu SSB kaio ken x20, sto je masivan power up, ako nije jaci onda je egal Beerusu. Mada ni to nece biti dovoljno za Jirena i onda ce goku da izvuce keca iz rukava, a pretpostavljam da je to Genki Dama...mada ko ce da mu pozajmi energiju za nju? sve u svemu ni to nece biti dovoljno i onda dolazi ova transformacija koja ce da parira Jirenu i valjda da ga oduva na kraju. Posto smo videli da je Jiren ono sto je Whis pricao Gokuu i Vegeti, da svaki misic mora posebno da reaguje instinktivno za sebe, i tako im niko nece moci nista, to cak ni Beerus nije savladao. E ja mislim da Jiren jeste, a ova nova Gokuova "Animal" forma ce mu to omoguciti. Jel kontam da ce imati neke animalisticke instinkte :D...kako god jedva cekam.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Sutra specijal :)

- Dupla epizoda
    - Goku vs Jiren
    - Genki Dama
    - Nova transformacija
    - Hype :D

Manga je inace promenila neke stvari kao uvod za turnir, trenutno je Beerus bas awesome

Sam se mlati protiv ostalih 11 bogova umesto exibition meca :D

Last edited: Oct 8, 2017
    grunt likes this.
  8. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    The special fucking delivered! :bounce:

9. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Ribrian jeste davila prvi minut malo, treba ozbiljno neko da je krne iz arene vise :D.

Uvek volim kad ubace ovaj dupli rezeci eho likovima.

10. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    Pokidala ep. Znao sam da ce da traje kratko gokuova transformacija, inace ovo nije transformacija..barem ne bi trebalo. Jiren jaci od Bogova, kako li ce ga ispeglati na kraju :D

11. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,205
    235
    63
    Kontam da ce skontati kako da zadrzi "genki dama mode", slicno kao sto je Vegeta sa god modom, dobio tranformaciju bez pozajmljivanja energije drugih likova.

Moze li se negdje naci pjesma koja pici u pozadini za vrijeme tabanja nove transformacije?

12. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Samo ovo za sad, znam samo da se zove Ultimate Battle.

Kapiram da je Goku uradio nesto slicno ovome, pa ga je ta silna energija gurnula preko limita. Cak su i muzika i efekat nakon eksplozije isti :D A Genki Dama ga je samo drzala jer je potrosio svoju energiju. Trebalo bi da moze ponovo da koristi Ultra Instinct, to je vise tehnika nego transformacija.

13. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Uh kako je bila dobra przacina u drugoj epizodi :)

Sledece nedelje moj omiljeni Hit, fuck yiss nadam se da ce namuciti ovog smaraca Jirena :D

14. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    Ode Hito na tribine! Ono mudo jace od samog vremena :D Hahah kako podcenjuje Jiren sve redom, niko nije dovoljno jak za mene odo ja da meditiram...a Goku gleda i neveruee. Jos bolja sibacina ce da bude kad se goku oporavi pa ga Ultruje opet. Mada u 114. ep "the birth of a new warrior"...na koga li misle? Mozda neki fusion ili gokuova forma...

15. vix

vix SHIROHIGEEEEE

454
    51
    28
    Sudeći po najavi za sledeću epizodu, to bi mogao da bude Cabbe.

16. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Goku ne verue, mislim da nikada nije bio vise uvredjen u zivotu :D A mislim da se ni Vegeti ne svidja, on bi mogao da ga probudi :D
    A mogla bi i Ribrianna vise da izleti, dosta je bilo.

Novi warrior ima neku alien siluetu za najavljene figurice, tako da sumnjam da je Saiyan forma.

Btw, suska se da bi sledece godine mogli da dobijemo novi film.

17. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Neeee ode moj Hit :(
    On mi je najgotivniji od novih likova.
    A inace vec previse smaraju sa onom debelom i njenim love bullshitom, koliko jos :/

18. Bahamut

1,205
    235
    63
    Niko da pomene mocnog Friezu, ccc, lik ce da pobije sve bogove na kraju, kada Goku i Vegeta skrse Jirena.
    Mozda se i Gohan probudi...

grunt likes this.
  19. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    Ma idi u K, Kalifula SSJ3...brate koje sranje nervira me. Serem ti se u ovo Kalifula sranje, probija transformacije iz minuta u minut. Opstanak univerzuma zavisi od gokua a on poducava ove kuravelice da lvl-uju.
    Ep.115 Goku vs Kafla (fusion of Kale i Kalifula)...to je taj novi super warrior.

20. Bahamut

1,205
    235
    63
    Ne vidim nista lose u tome. New age lvlovanje, Goku je jedini kroz cijeli serijal (skoro pa) sam prolazio raznorazne vrste treninga da bi bio ono sto jeste, dok je Gohan imao Pikoloa kao trenera + kasnije Gokua (ssj2), prema tome, nista nije cudno sto sajonci koji su usavrsili borbu na base levelu lako probijaju dalje (tipa Cabba), a leveli na kojim se boe su daleko iznad Frieza i Cell sage, kada su svi postepeno otkljucavali naredne forme.

Citam bas neki clanak o uspjehu U7 na turniru, i Vegeta je na prvom mjestu sa eliminacijom 6 ratnika, cini mi se, zatim Frieza, Goku i ostali.
    Tako mi nekako i djeluje, Vegeta i Frieza bas rade "iz sjenke" (pogotovo Frieza), sto bi znacilo da ce uskoro morati naletiti na nekoga da dobiju vecu minutazu, tu prvenstveno mislim da Vegetu, koji je nekako, nepravedno, zapostavljen...

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Vegeta mi je fave, ali dobro ga je Toppo spustio u poslednjoj epizodi :lol:

Last edited: Oct 25, 2017
  22. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    I am not interested in a second fiddle !
    Aren't you yourself a second fiddle !?

Ahaha umro sam :D

23. jovcov

jovcov Active Member

336
    102
    43
  24. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Verzija 113te epizode koju sam ja gledao ima ono sranje sa mikro spojlerom u prvim sekundama, preskocite prvih 10-20 sekundi ako ne zelite spojler iz epizode. (Nadam se da im ovo nije novi jebeni trend u epizodama)

Goku se fokusira na tehnicku borbu pod izgovorom da mu se nije povratio dah, totalno koristi ove dve kako bi postigao delimicni Zen Ultra Instinkta, obzirom da ne moze da porazi Jirena drugacije.

Bilo mi je nejasno zasto je Cabba naglasio da su njih dve kec u rukavu za njih, diskusije o fuziji posle proslonedeljne epizode mi nisu zagolicale pamcenje, tek sam u danasnjoj epizodi povezao njegovu recenicu i spojlere kad su ponovili njegovu scenu.

Preview pokazuje Potara nausnice i, Kalico? Calika? Caulika? Kalifla?

25. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    Kako ce im Champa dodati potare da nabiju na usi? VErovatno ce Zeno dozvoliti. Mada ja nisam ljubitelj fuzije Gokuove i Vegetine. koliko nebitne likuse kalifura i kale, posle Ribriane ova govna treba izbaciti.

26. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    ^
    Why so hatoful? :D

Mislim da ih vec imaju kod sebe. Cabba je spomenuo ranije kako su njih dvoje kljuc za njihovu pobedu, zajedno. A u ovoj epizodi su posvetili previse fokusa na zatvorenu pesnicu Kale, mozda drzi u saci nausnice.

Pravila turnira zabranjuju oruzja i predmete koji lece, ostalo je dozvoljeno ako se ne varam, tako da bi nausnice koje spajaju dva ratnika u jednog trebalo da prodju bez problema.

27. Bahamut

1,205
    235
    63
    Ne znam cemu hejt, trebe razvaljuju, imaju potencijala vise nego sto je Gohan imao, logicno da ce im Goku pomoci, da ostvare puni potencijal sa jacim ratnicima, ista su rasa jbmu.

Nek' su bar na trenutak vratili SSJ3, kako potcjenjena transformacija...

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Kefla gruva i razbija, kako i treba fuzija alt zenskog Gokua i Brolija. "Fuzije su kul, kullll."

U medjuvremenu Goku je ponovo iscrpio ki kako bi bio na ivici, i, I UI ovaj put bez GiG poteza.

Ono, danasnja epizoda me nesto smorila doduse, nisam siguran da li zato sto se nesto osecam bezvezno ili zato sto se prakticno nista nije desilo u epizodi od znacaja.

29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    - "Zabranjeno je koriscenje bilo kakvih itema"
    - Potara fusion
    - "SUGOI! Dozvoljeno je!" :D

Zato sto malo smaraju ove Sajonke, ali ocekujem da izlete u sledece 2-3 epizode. A valjda ce i Ribriana za njima :D

30. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    Zna li se koliko će još da traje turnir? kad sam do sad izdržao bez gledanja...

Sent from my D6503 using Tapatalk

31. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Negde sam procitao da bi sledeci arc trebalo da krene od februara, znaci jos 10-ak epizoda verovatno.

Maxa likes this.
  32. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Preskocite prvih 50 sekundi epizode, opet su ubacili preview sa sredine epizode.

Ultra Instinkt je spomenuo i opisao Whis Gokuu i Vegeti dok ih je trenirao ranije, cela ona prica kako su spori zbog svesne kontrole tela, kako moraju da utreniraju svoje telo do mere gde reaguje instinktivno i stoga brze od svesti, ultra instinktivno.

Bice zanimljivo videti kako ce Goku da ovlada ovom transformacijom, zato sto je za razliku od svih ostalih rigidnija, osim ako pisci odluce da zajebu bilo kakvu logiku i Goku nema nikakvih problema da radi sta hoce instinktivno jer koga sisa za logiku iza nove transformacije.

33. Bahamut

1,205
    235
    63
    Nadam se da su nakon ove epizode mnogima jasni "nerealni" power-upovi kod sporednih likova, konkretno kod Kefle, Cabba-e i ostalih, koji su, po mnogima "sustigli" Gokua i Vegetu za dan-dva treninga.
    UI je dokaz, sto se prozima od prve epizode DBa, da je rad i samo rad glavni.
    Naravno, pojavice se tu i tamo neki OP lik, tatin sin, koji ce u momentu biti jaci, ali na kraju balade, Goku i Vegeta, kojima je jedini motiv rivalstvo i trening, savladati UI, odnosno biti najjaci ratnici u univerzumu, upravo zbog te motivacije, a trenutno OP likovi ce biti zaboravljeni, kao Tao Pai Pai i sl...

34. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Poslednje 3-4 epizode ubacuju te previewe, ne znam odakle im ideja da to rade.

Dobro je da je gotovo, previse bi se oduzilo da su jos ostale. Jos Ribrianu da issutiraju. Ocekivao sam da ce i ona jos neku transformaciju da dobije, previse je dugo tu da bi tek tako izletela.

35. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Bio sam zaostao 4 ep, prava milina kada imas vise od jedne da pogledas i jos ovako spojene milina. Bas je bio odlican fajt. Iako smaraju zenke bilo je epic momenata.

Bas me kopka kolikonje golden freeza zajeban kada ovako opusteno kulira sve xD

A malo smara sto je Vegeta ovako slab, muci se sa brkom ffs :(

36. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Brka je top 5 na turniru, nemoj da potcenjujes :)

Izletela, YES! :D

Last edited: Nov 27, 2017
  37. Bahamut

1,205
    235
    63
    Da, Haris Dzinovic Pride Trooper je top!

Napokon ode Ribri, jos par smaraca da otjeraju pa da se na miru gleda...

38. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Brianna je nastavila da nas progoni i sa klupe! Bar ne zadugo :D

"I'm Goku"

Kul epizoda

Last edited: Dec 3, 2017
    grunt likes this.
  39. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

774
    60
    28
    Vegeta is rly pissed :D Sad je vreme da neko iz naseg tima leti napolje, bice to neko od androida ili Pikolo.

40. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    ^PV za sledecu epizodu ladno ukazuje kako su zaboravili da moraju da smanje brojeve "nasem" timu da povecaju tenziju, pa ono, ajd' da bude jos jobberskiji nacin neki.

Ceo ovaj format turnira je smaracina i smejurija, gief back Tenkaichi Budokai, Cell je iskoristio taj format za svoj turnir takodje ffs.

41. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Konacno nema vise moci ljubavi woot, sad moze samo bolje biti xD

42. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Totalno sam ocekivao megazorda jos kad su one dve iskoristile potara mindjuse :lol:

A sinoc su najavili novi Dragon Ball film. Toriyama radi na prici, tako da ce verovatno biti canon. Radnja ce biti dosta pre desavanja u seriji i bice o Sajoncima. Ocekujem da ce biti o prvom Super Sajoncu / Super Saiyan Bogu, Toriyama je skoro dao informaciju da se zvao Yamoshi, a to verovatno nije uradio bez razloga :D

43. grunt

grunt Celeb Freak

14,936
    2,135
    113
    Ohoho fin je fajt bio u zadnjoj epizodi, ali prava akcija tek sledi, konacno smo spali na 7 vs 11, dva univerzuma nema vise sporednih smetala :)

44. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Krenuo je ozbiljan fajt, a Vegeta ce izgleda da objasni neke stvari :)

45. vix

vix SHIROHIGEEEEE

454
    51
    28
    Na*ebaće ko i uvek...

46. Bahamut

1,205
    235
    63
    Kakva su predvidjanja, ima li sta po internetima?

Kao i uvijek, Goku i Vegeta ce morati raditi zajednu da skrse Jirena. Vegeta je na pragu otkljucavanja ultra instinct-a u attack modu, samo ne znam da li ce moci odvojeno da ga savladaju ili ce morati pasti fuzija, da se dobije ultimate warrior sa UI koji ima i napad i odbranu.
    Ne vjerujem da ce Goku uspjeti otkljucati i attack mode, bar ne u ovom arku.
    No 17 ce ispasti brzo, ali Frieza, nikako ne mogu da provalim kako ce on zavrsiti, ne vjerujem da ce failovati kao na pocetku android sage, mora napraviti neko tesko sra#$e prije nego ode. Ako nista, bar ukljuciti Pilaf-mode kada stignu dzinovska zmajeva jajca...

47. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Nema nista u vezi borbe sa Jirenom, vise se pominju Toppo i Dyspo protiv ostatka ekipe i neka mutljavina sa Freezom. Jednom ili dva puta mesecno u nekom japanskom casopisu izlazi info za naredne epizode, ovaj lik to prevodi pa skroluj nekih 10-ak dana unazad https://twitter.com/Herms98

Vegeta ne izgleda normalno ovde :D

48. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Ima oci jasne skoro kao u UI modu, ali plave, sa SSB aurom izgleda meh ovo :D, ne stoje mu.

Oni mini spojleri na pocetku su tu da ostanu izgleda, a sto se tice same epizode, u osnovi samo nastavak dosadasnjeg smaranja, nema nikakve tenzije niti misterije, samo konstantno merenje ko moze veci KI da digne.

Onaj jedan momenat kad malac ide "Senshi wo...Nemure" me je nasmejao, treba vise takvih zajebancija umesto stalnog brzohodnog brisanja univerzuma.

49. Bahamut

1,205
    235
    63
    Po najavi, sledeca epizoda ce biti posvecena ostalim clanovima, mislim da ce tu pasti elminacije skoro svih ostalih.

7 minuta do kraja turnira, a Vegetto-va fuzija traje do 5min, hmmm...

50. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,767
    83
    48
    Nekako sumnjam da cemo videti Vegetto-a obzirom da on nikad nije dovrsio fajt, a vec je bio u seriji jednom, mada ko zna vise obzirom kako guraju sve i svasta u ovaj jedan fajt.

Share This Page