1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Solidno sibanje zadnje dve epizode, jedva cekam Frizu da izjebe onog smarackog zeca. A inace zasto je Gohan toliko jebeno weak sauce, bas razocaravajuce :/

2. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    I dalje je family man. Gohan je najveci smarac, a ima masu fanova. Jedini put kada je bio kul je kada je sjebao Cella. Valjda sto su ameri poceli da gledaju tek kada je Z krenuo, a tu je dugo bio glavni lik.

Inace se prica da ce Super uskoro na pauzu. Neki show koji je bio pre treba da se vrati na TV, a isao je u istom time slotu. A kao znacice im i zbog toga sto je Super bio rushovan pa bi mogli malo da srede produkciju za sledeci put kad krene, ili kao nastavak ili kao nova serija (Ultra :D). Taman ce biti i onaj film o Sajoncima izmedju toga.

3. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    25. mart, poslednja ep. DBS-a 131. po redu...nece biti vise epizoda. Ne zna se da li ce se nastavljati i kada. Fokusirace se na film Origin of the Saiyans koji izlazi u decembru. Tako da nista od serije do januara sledece godine, ja sam ubedjen da ce se DBS nastaviti :) jbg previse love im donosi

4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Hehehehehe

Trashan is out :D

5. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Bas je meh bila epizoda, friza me razocarao, a gohan standardno weak sauce, al aj barem je bio od neke koristi.

Sad da brka utuce androida i onda nekako on i friza zajedno da ispadnu pa da ostanu samo vegito(gogeta) vs jiren :)

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Uh kako je dobra bila ova zadnja epizoda, brka ih oprao samo tako :D Jedva cekam sledecu !!

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Ne pamtim kada je neko dobio ovako savage batine :D

8. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Dzabe je prodao brka pravdu za moc :D

9. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Idemo 4v1 :D Kako smara cekanje po nedelju dana za 15 min epizodu :D

10. Maxa

Maxa opsa!

11,273
    4,051
    113
    zato sam batalio u jednom trenutku i čekam kraj turnira :D

11. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Taman do kraja serije, nema vise sta ni da ti se nagomila. Mada ce do kraja marta da se rasteze, ostalo je jos 5 epizoda, ali ce biti i dve pauze izmedju njih zbog nekih maratona u Japanu :D

12. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Jos samo 5 ep do kraja serije.
    129.ep Goku masters UI. Fuck yea :)

13. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Kakva epizoda ova poslednja....brate Jiren full power, vegeta jedva da stoji na nogama od proslog fajta ide ousteno u SSB, goku isto. Android 17 povredjuje full power Jirena...Android 17 parira Jirenu. Sta je ovo koji moj K? Koliko razlicitih ljudi radi na prici? Jiren koji sa half power-om bataljuje sve redom, sad sa full powerom protiv povredjenih protivnika se bori slabije...Ali android parira Jirenu, ovo je postalo jedno veliko besmisleno sranje.

14. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Hype za sledecu ogroman...SSWhite konacno <3

15. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,330
    301
    83
    Ne parira Android Jirenu, vec koristo cheapshot i trenutak nepaznje, neogranicena stamina mu to omogucava. Jiren se poigrava sa njima, jer zeli da se bori protiv full powered sayonca, o kojima je cuo (i vidio iz prve ruke) mnogo toga.
    Da je htio brzo sve da zavrsi ne bi ga A17 ni pipnuo.
    Jedva je Vegetu izbacio, izivljavao se na njemu ne bi li ovaj odradio jos koji power-up, i ultimativno power-upovao Gokua, sto mu je i bio cilj, all-out, 1v1 bora protiv Gokua.
    Now, let the show begins :D

16. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Sumnjam da mu je to bio cilj, ali da, sad ce da dobije challenge. Konacno ce Goku rendzeri biti kompletirani sa belom bojom :D

17. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    A naziv poslednje 131. ep je teary as fuck :(

18. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Posle svega u ovoj prejebenoj epizodi...gde je koji K Freeza? :D

19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Kakav epicness. Nisam hteo ni da gledam preview za sledecu epizodu, ni opise ovih preostalih, full blind mode do kraja :D Jedino sto opet mora da se ceka dve nedelje :/

Last edited: Mar 4, 2018
  20. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Ni ja ne smem da se usudim da gledam spoilere za 130. i 131. ep :D

21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Znao sam da u Juznoj Americi vole DB, ali da je ovakav fenomen, nisam znao. Poslednje dve epizode streamuju javno na ulicama, Meksiko, Ekvador, ostali... Toei im je poslao neko pismo da to ne rade, ali njih ocigledno zabole :D

grunt likes this.
  22. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,089
    1,096
    113
    Ovo su uglavnom deca što je i normalno. Nekako mislim da, kada bi ovo uradili u USA, deteta ne bi bilo na vidiku :D

grunt likes this.
  23. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Tu je i masa odraslih. To su valjda oni koji su pratili 90ih, nostalgija vuce :D

Last edited: Mar 18, 2018
  24. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Znaci danas si te dve zadnje epizode ? I onda neka velika pauza ? Nisam gledao 3-4 zadnje cuvam ih da napravim mini maraton xD

25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Danas 130. epizoda, sledece nedelje 131. i to je to. Poslednja ce umesto next episode previewa imati neku after credits scenu :D Onda tek u decembru novi film koji ce biti canon pa posle toga verovatno dobijamo novu seriju.

grunt likes this.
  26. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Shit, znaci jos nedelju dana moram da cekam :/

27. Bahamut

1,330
    301
    83
    Malo je falilo da se raspisem i izostavim spoiler tagove, mislio sam da ljudi koji posjecuju temu redovno gledaju, don't do that, ppl.

Apsolutno sam zaboravio na A17, sve vrijeme sam cekao Frieza-in povratak, i u momentu kada je Goku izgubio staminu, odnosno ono prebrutalno krvarenje iz prsa, ocekivao sam da ga je Frieza proburazio i zavrsio turnir... *slightly disappointed

Dakle produzila se agonija, vidim u najavi da se Goku ponovo taba, dakle Frieza i A17 su izbaceni, damn...

SUS, ok momenti u poslednjoj epizodi.

28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Teaser za film

Zanimljiv stil animacije, bilo bi kul da ceo film tako izgleda.

29. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,938
    101
    63
    Nisam gledao DB Super, pogledao sam dva ona kao filma i to, pratim šta se događa ovako generalno ali iskreno nijedan negativac mi nije ni približno zanimljiv kao što su bili oni ranije - bilo iz Dragon Balla ili Dragon Ball Z. Tamo su mi maltene svi likovi, čak i ono ne znam Dabura, Zarbon i Dodoria, Ginyu squad ceo (ne sam Ginyu), svi su imali više nekako ličnosti i vizuelno bili više u skladu sa tim svetom nego ovo sve sada što vidim. (Beerus još i ajde, koliko toliko)

Banalno i glupo poređenje ali isto sam video i sa Yu-Gi-Oh! da se dogodilo, ranije je bio jedan konkretan stil koji se provlačio kroz serijale i bio je relativno ozbiljan (sa izuzecima tu i tamo) ali od kada je to otišlo u onaj neki Arc serijal (ili koji li je već sada, ne gledam godinama), sve je otišlo u neki drugačiji fazon, drugačiji vizuelni identitet.

Jesam li ja jedini kome to smeta? :/

30. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Pa sem Zamasua nismo ni imali nekog pravog negativca, vise su to bili rivali. A tu je i nostalgija pa sve deluje lepse. Nije ovo mnogo gore, samo smo odrasli :D A Beerus je lagano najbolji novi lik i u top 5 naj likova otkad postoji Zmajeva Kugla :)

Maxa likes this.
  31. Bahamut

1,330
    301
    83
    ^ Upravo to, DBS i nema negativaca, osim Zamasu-a, koji je bio tu samo kao uvod u multi-univerzume, serijal se uopste ne bazira na spasavanje svijeta od negativaca, vec nesto sasvim drugo.

A odgovor na pitanje bi bio:"Ne, ne smeta, naprotiv".

Razlog tome je sto smo do sada imali sa jedne strane full negativce, a sa druge full pozitivce, klasicna borba dobra i zla, gdje dobro uvijek pobijedjuje.
    U Superu je to malo kompleksnije, svi su dobri i svi su zli, cak se i Goku smatra negativcem iz perspektive ostalih univerzuma, sto je zanimljivije nego da imamo Jirena koji zeli da unisti univerzume, da je najjaci, i da se svi bore protiv njega, na kraju pobijede, i sta onda? Imamo istu pricu jos iz Pikolo sage, bilo bi malo dosadno, zar ne?

32. Maxa

Maxa opsa!

11,273
    4,051
    113
    Poenta je da je sve to ascendovalo na mnogo viši nivo gde su good guys and bad guys trivijalni koncepti.

Beerus /\

Sent from my D6503 using Tapatalk

33. Koder

2,938
    101
    63
    Nemam problem sa tim konkretno, nisam gledao Super pa ne mogu da pričam ništa konkretno, više govorim o vizuelnom delu, o dizajnu likova.

Čak i onaj mali seronja, zaboravih mu ime iz Buu Sage, Majin lik što ide sa Daburom svuda, čak je i on bio zanimljiviji vizuelno.

Sad vidim ove Jiren, Hita i to, sve mi nekako jadno vizuelno uopšte me nije ni privuklo da gledam. Sa druge strane onoga što se sećam sve od ranije - sve forme Cella, Androidi 16 pa sve do Dr. Geroa, cela Buu saga, svi debili sa Nameka i to, čak i Raditz i Nappa.

A da ne govorim o širem univerzumu iz filmova - Bardock, Cooler (Metal Cooler), Broly, Androidi #13, #14 i #15, čak i onaj Hatchiyack što je bio iz igre ili filma sad se već ne sećam. I ono dvoje... ne sećam se imena igrao sam ih u Super Butoden 2.. Bojack i Zangya, da.

Koliko je ovo vizuelno zanimljiviji lik:

Od ovoga:

34. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Ne znam, Super je nekako poceo nakaradno sa celom forom kako se Goku raspustio kao borac, Goku, koji nije prestajao da trenira nikako od tamo pocetka DBZa.

Pa onda krene lenji borbeni sistem gde se sve svodi na broj transformacije i ko ih ima vise.

UI je ironicno bio super zato sto Goku konacno deluje kao iskusan borac iz prethodnih serijala, cak su ubacili sta najvise okida Gokua sto mi se jos vise svidelo, ali cinjenica da se ovo zbiva u zadnje tri epizode je prilicno porazavajuca. Ok, Goku Black deo je bio dobar, ali sve izmedju je bilo veoma slabo.

Sto se tice dizajna Pride Troopers-a, skoro svi (Zenska je bila ok, valjda?) su ekstra neupadljivi i nezanimljivi za glavne proklete protivnike.

Takodje, koji idioti su opravdali potpune mini spojler trejlere na pocetku svake epizode u zadnjih 20tak epizoda?

Ima da me ohrabri sav ovaj raspad da konacno nabavim i pogledam GT serijal :D.

35. Bahamut

1,330
    301
    83

Apsolutno subjektivno i nema veze s vezom, ovaj prvi k'o da gledam Dragon Quest.
    Ostatak Pride-Trooper su djene-djene, ali Jiren, Dyspo i Toppo su top.
    Naravno, subjektivno misljenje.

Ne znam koji je fazon toliko biti odbojan prema promjenama, sta su trebali, remaster DBZa?

36. Koder

2,938
    101
    63
    Ne mora remaster (mada je i to bilo kao Kai valjda) nego konstantnost u dizajnu likova, jer ovo nije reboot, isti je univerzum a likovi novi izgledaju drugačije - gore.

Dragon Ball GT na primer iako je lošiji serijal generalno ali su likovi i dalje vizuelno konstantni, i zanimljivi.

37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Dobar deo likova u Superu, pogotovo ovaj poslednji turnir, nije dizajnirao Toriyama, vec ekipa iz Toeija, pa mozda zato.

GT dizajn je bas trash, it's so 90s :D

38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    I zavrsi se Super sa recenicom koja vodi u ovaj novi film "Sejeni nemaju limita", da li je iko iznenadjen rezultatom?

Sama finalna makljaza je bila kul, Frieza je najtvrdoglaviji zloca dosada sto se tice preokretanja lista, doduse nece mi smetati ako postane sve vise i vise fabulozan sa svojim zlim planovima i ponasanjem "It was me, Frieza!".

grunt likes this.
  39. Bahamut

1,330
    301
    83
    Genijalan kraj. Ocekivao sam Vegito-a, ali kad je Vegeta ispao stvarno nisam mogao da pretpostavim nista, znao sam da ce Frieza imati ogromnu ulogu, ali vise kao neki mass betrayal. Ovo je ispalo tako epic, da ne znam.
    "I am back" scena na kraju takodje otkida, jedva cekam da vidim Imperiju kako uzvraca udarac, s obzirom da prvi put imamo Friezu koji je svjestan snage Goku-a i ekipe, tako da ovaj put mora doci spreman :D

grunt likes this.
  40. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Lepo je zavrsilo i poslednji fight je dostojan poslednje epizode :)

Na kraju se nijedna od onih teorija nije pokazala ispravnom, DB ipak moze da iznenadi.

Btw, ludi latinosi:

Kada se pojave prvo Freeza i Goku na klupi, pa tek onda Jiren, krece erupcija odusevljenja :lol:

grunt likes this.
  41. Bahamut

1,330
    301
    83
    ^ Ovo je genijalno!

42. Maxa

Maxa opsa!

11,273
    4,051
    113
    Oldie goldie, valja i ažurirati :D

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Seo konacno i odgledao 5 epizoda koje sam jedva nakupio :D

Sta reci osim it was some EPIC SHIAT :D Bas je dobra fajtaza bila, DB serijal mi def ostaje fav sto se tice ovog zanra :)

Zesce sam smoren sto nema dalje :/ Ko ce docekati toliko za film koji cu pogledati ocas posla i onda sta ??? I need MOAR :D

EDIT
    Pogledao ovaj klip sa javnih projekcija, damn mora da je odlican feel gledati tako u masi :D

44. Bahamut

1,330
    301
    83
    Pa poslije filma ide nova saga, zar nije tako najavljeno?

45. zdravkelja

zdravkelja Member

9,735
    2,214
    113
    Bice nova serija naravno :) Mada ne ocekujem pre leta 2019.

46. grunt

grunt Celeb Freak

17,589
    3,725
    113
    Aha OK ondak, toliko cu se nekako strpiti :D

47. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

900
    108
    43
    Samo da bude bolja prica u novoj sagi, bolji negativac. U ovoj smo imali najgoreg negativca u celom DB-u

48. Bahamut

1,330
    301
    83
    Ko je bio negativac u ovoj sagi?

49. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,089
    1,096
    113
    Ne znam kako se zove al je bio Crn :)