1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Samo sto su opisi bili da ce biti crne kopije :D.

Zesce me zanima da li ce ubaciti jos neke vremenske likove ili ce samo Trunks da se pojavi, a i zanima me u kom ce kontekstu da se pojavi.

Bice mi super ako se pojavi Bardok bilo u smislu vremenskog putovanja ili kao jedan od boraca iz ostalih univerzuma, kao i njegova zena, da je vidimo u tv anime izdanju isto.

2. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    Meni ove epizode izgledaju kao filleri, taj kvalitet imaju :)

3. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
  4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,865
    2,319
    113
    Dok ne krene novi arc. Inace bih voleo da je animacija stalno ovakva

5. Darth Revan

465
    111
    43
    Realno mogli su odmah da krenu u novi arc i ova animacija kosta

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    A Goku je mogao da preskoci razne sukobe sa RR armijom i Tao Pai Paijem i samo samo rilja jedan turnir za drugim, a cek.

7. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,332
    304
    83
    Mrzim!

8. Darth Revan

465
    111
    43
    Uporedjujes to sa ovim? To je bila prilicno kvalitetna prica, to su bili novi izazovi, bilo je pitanje da li goku moze sve to da prevazidje. Ako se sjecas originalnog DB Pilaf ih zatvori u tamnicu i ne mogu da pobjegnu, zidovi su armirani. To je tada imalo smisla, ali kada bi danas pravio tu epizodu, bila bi njesra, preveliki je power level.

Tako je odje, ocigleno je da u ovom univerzumu nema vise protivnika za sajance, ono toliko su jaki da kada bi htjeli svaka ova misija bi trajala djelic sekunde... pa pola vremena su standardnoj formi, ponekada SS, da ne pricam o nekom vecem nivou.

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    Trebalo je to sve prekinuti kada je prvi put roknut friza. Posle toga je sve razvlacenje

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Pa to, previse se ljudi zanesu sa svim ovim power upovima i zaborave sta je jezgro DBa, avanture na razne strane sa manjim i vecim problemima koje moraju da prebrode, uz poneki turnir mali i veliki da se malo odmeravaju izmedju. I tu mislim na tehnicke borbe, ne samo prazno udaranje sa planetarno unistavajucim udarcima.

Svi ovi power leveli su mi totalna farsa, stalno ih prilagodjuju od apokalipticnih do sasvim normalnih stvari koje malko dignu prasinu, i svedu objasnjenje na - transformacija je stabilnija i lik ima vecu kontrolu nad njom.

Ono, ovaj trenutni arc vidim vise kao novu borbu Gokua protiv zlog Vegeta klona, koja ce verovatno biti uvod do dolaska buduceg Trunksa, ponovnog posle ovog ili na kraju ovog arca, posto ga jesu najavili da ce i on upasti uskoro.

11. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    Meni su baš zbog tog owerpowera najzanimljiviji filleri, pogotovo zajebancije sa beerusom. Otprilike jedini kvalitetan fajt je bio goku vs hito.

12. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Kopi Vegeta ima glas blizi Ichigu po tonalitetu, obzirom da Whisu daje glas lik koji radi Ichiga, ne bi me iznenadilo da su ga uzeli da daje glas ovom privremenom liku usput.

Puna smrtonosna sorka izmedju Gokua i kopi Vegete u sledecoj epizodi.

SSJ3 Trunks ne moze ni da ogrebe Vegetu na trenutnom nivou >.>.

13. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Cek, ssj3 turnks ne moze da ogrebe vegetu ali Cabe ssj1 moze ? Kontam da su goku i vegeta base = jaci od ssj3...

Uh konacno da gledamo fight izmedju vegete i gokua, i to bez suzdrzavanja :D

14. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

4,176
    2,031
    113
    Kaće engleski dub Super-a?

Sent from my Nexus 6P

15. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Nesto se secam da je spominjano kako su Sejeni iz njihovog univerzuma jaci u osnovi, ali bez repova i Oozaru forme, tako da je njegov SSJ1 preko SSJ3 Gotenksa, mada je tu i faktor sto je Cabe aktivni borac i glavni reprezentativac svoje rase koja ide po svemiru i bori se protiv nepravde u odnosu na Gotena i Trunksa koji su klinci nezainteresovani u masivne treninge, whey ishranu itd :D.

16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Nova slika za pocetnu pricu od 47me epizode, sutrasnja/vecerasnja je zavrsetak rokaze sa ovom kopijom.

Na slici su Trunks, Mai (podmladjena isto) sa sacmarom i u pozadini Goku koji nosi Potara nausnice.
    Naime, izgleda da ce ovo biti glavni arc gde ce nasa ekipa ici kroz prostor i vreme i boriti se protiv ovog "Gokua" usput se tabajuci sa dodatnim negativcima, interasting.

Epizoda je imala odlicnih, dobrih i pomalo ffs momenata, ali dobro, sledeca stvar sa kraja epizode je bila hajp:

Last edited: Jun 5, 2016
  17. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Konacno dbs da dobije malo na ozbiljnosti, ne mogu da iscekam sledecu ep da vidim ko je u stvari Black :)..spekulacije su da je Makaioshin.

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Pa ima ona nausnica koja sluzi nekoj vrsti fuzije, mislim ono, likova koji su licili na istog Gokua je bilo bar nekoliko, sa celim delom gde njihova klasa sejena sva izgleda isto, ili je to bila izbljuvotina u DBZ filmu za izgovor za bukvalno kopiranog Gokua sa blago tamnijim bojama.

Jel ono Trunks opalio SSJ 2 ili samo klasicni SSJ 1 u onom fajtu?

19. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    SSJ1...weak je future trunks...ja mislim da ovo nije isti univerzum iz kog je vec dolazio trunks, posto ocigledno goku postaje black, u starom trunksovom univerzumu je bio mrtav..mada opet u sledecoj ep. sve ce lepo biti objasnjeno

20. Bahamut

1,332
    304
    83
    Kako nije isti univerzum kada se Trunks prisjeca borbe sa Cellom gdje je SSJ2 i 10x veci, sa ljubicastom kosom, a i prica da ide kod "prijatelja" u proslost, da je drugi univerzum valjda ih ne bi poznavao...

Nesto ne vjerujem da je Goku = Black, s obzirom da Black govori Trunksu kako ce napokon napokon ubiti sajonca (njega), a i faca mu vise vuce na kaie nego na sajonce (Gokua) + mindjusa.

21. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Danasnja epizoda blatantno potvrdjuje da je ovo isti buduci Trunks od ranije )).

Inace kad sam lupio da nije SSJ2 dostigao, jeste ga dostigao, cak je i malo treniran od strane nekog kaioshina, moguce onog sto je jurio Babidija najverovatnije.

22. Darth Revan

465
    111
    43
    izgleda da cemo morati da cekam jos mjesec dana da bi sazanali ko je black

23. Bahamut

1,332
    304
    83
    ^ K'o da je bitno, bitno je da makljaza napokon pocinje i da su fileri gotovi :D

Kao sto rekoh, ne bi imalo smisla da je drugi univerzum jer vec poznaje sve ljude. Samo je graficki unaprijedjen i smanjen, sto je logicno, nije bulkovan u time-chameberu kao pred borbu sa Cell-om, i jedina opasna borba mu je bila Dabura, nije mogao da odrzi tjelesnu masu, nesto kao Gohan.
    Jedino full plava kosa, ali opet je djelovao kao good ol' Trunks...

24. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Mislis na Ultra SSJ za telesnu masu? SSJ2 je pravi put, USSJ je bilo neko podbadanje na beskorisno budzenje misica zarad nicega.

Inace je bilo jasno da je isti Trunks od prve pojave, to su morali da udare po ociglednom za skeptike, posto ne veruju u nesto dok im se ne baci u lice jedno deset-dvadeset puta.

Goku Black je Trunksov Sauron sa onim prstenom moci, valjda nece zavisiti opet svet od najsitnije rase da odnese prsten do mesta gde je iskovan u... cek, imaju Krilina :D.

25. eufrat

4,176
    2,031
    113
    Ništa a?

uploadfromtaptalk1467097921552.jpg

Sent from my Nexus 6P

26. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    inferiorna verzija nema poente :)

potraži rls date za us tržište, tu ćeš verovatno i dobiti odgovor...

27. eufrat

4,176
    2,031
    113
    Vala Sean Schemmel-a bih slušao 100 puta pre nego onog japosa što daje glas Gokuu, kao da se nagutao helijuma i da je kastriran. Katastrofa kako zvuči...

Sent from my Nexus 6P

28. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Gokuu je od pocetka davala ista zena glas :D, sad je vec baka u 80im.

29. eufrat

4,176
    2,031
    113
    Even worse :D

Sent from my Nexus 6P

30. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Nista spec nova ep...ali Vegeta ulazi u Gravity room i nista nisu prikazali...i mislim da nece uopste :/

31. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Ova epizode mi odaje osecaj da ce Goku opet da se ispali u borbi protiv negativca i da ce morati Gohan/Trunks u SSBlue 2 verziji da pocisti za njim posto ce Crni Goku da se konstantno izjednacuje sa Gokuom dok ne izjednaci ceo potencijal do SSBlue 1 nivoa, sto ce dovesti do Cell Games situacije gde Gohan ili Trunks moraju da ulete i pociste za njim, bilo bi razbijacki ako Trunks ovaj put raspali pa bude najjaci na momenat u grupi.

32. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    MISLIM DA JE VREME DA VEGETA ZASIJA!

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Kud ces ga vise, vec je jednom zasijao uzaludno protiv Buua, ostavi coveka da zivi ko covek za promenu :D.

34. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    ne, baš jednom vegeta treba da odradi final fight umesto gokua

35. zdravkelja

zdravkelja Member

9,865
    2,319
    113
    To se nece desiti, Gokua ce gurati dok DB postoji.

36. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    znam, ali bio bi dobar twist u priči, da ne bude njihovo rivalstvo samo na papiru.

37. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Moglo bi da zavrsi tako vala, Goku se odusevljava ovim, ovaj ga rokne cim se ekvalizuje, onda uleti Vegeta da utamani laznjaka.

Sad me kopka da li ce bar Trunks da grune SSBlue, mozda i Gohan, koji je kao ponovo poceo da trenira nedavno.

38. Maxa

Maxa opsa!

11,405
    4,179
    113
    yeah... nekako bih voleo veće uloge offspringa, na kraju će spasti na yamcha lvl.

39. Bahamut

1,332
    304
    83
    Nekako mi face malog Trunksa djeluju kao da bi mogao situaciju ozbiljno shvatiti i krenuti na pravi offspring trening s cacom (citaj, volio bih da se to desi, Gotenks je previse zapostavljen i neozbiljan lik vec)...

40. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
  41. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Dobro izgleda ovo za 3d, kad se grune lova u 3d filmic, mora da izgleda dobro, posebno kad je cilj da privuce musterije i muze pare, za razliku od tv serijala :D.

42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,865
    2,319
    113
    Zaostajao sam 10-ak epizoda i evo sustigao sam do danas sve. Svidja mi se za sad kako idu. Ispasce da je na kraju Goku bio catalyst za Zamasuov/ili ciji vec teror. Samo sam malo zaboravio pravila time travela u DB unverzumu.

A umro sam na ovo :D

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    Beerus KIDA :D

Krenuo pre koji dan ovo da gledam, pogledao sve. Sad sam se smorio taman je krenuo zesci fajt i sad treba po jednu nedeljno epizodu da gledam FUCK.

wtf Black nije Zamasu to nisam ocekivao.

44. Bahamut

1,332
    304
    83
    Dobru su nas navukli da svi to mislimo.
    Sad tek postaje pravo zanimljvo.
    Ocekujem fuziju B/Z i G/V(V/G) kao finis...

45. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Obrati paznju na
    to sto Goku Black nosi jednu od uparenih Kai nausnica, slicno situaciji gde je Zamasuov prethodnik na kratko pozajmio jednu od svojih nausnica Zamasu iz, 7og univerzuma?

46. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    ep 57.
    Meni je ova ep bila sranje. Jebo ti power lvls gde je trunks ssj jak kao ssb, goku i trunks padaju od blackovog kamehametalasa i obojica su isto povredjeni. Vega srlja kao june i odma strada. Vidi se da je black mnogo iznad vegetinog ssb-a ali trunks uspeva da se nosi sa njim u ssj. Animacija shit, kao da sam gledao bleach ili naruta. Nismo ni videli neki dobar fajt

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,736
    3,864
    113
    OK je bila epizoda.

Trunks se borio protiv Zamasua ne protiv Black-a, on je SS2 i trenirao je sa Vegetom dok je bio u sadasnjici, to sto se nije transformisao dalje ne znaci da ne moze da bude jaci, pogotovo kada je ocajan/besan vec su sto puta pokazivali da tada saiyans dobiju veliki powerboost. A sto se tice prezivljavanja Blackovog Kamehameha talasa tice jbg ne mora sve da bude uvek "realno". Animacija je skroz OK u duhu ranijih serija ne vidim sta ti ocekujes, da bude smooth kao One punch man ? To se nece desiti sigurno.
    Veci problem je sto sada ide par komada polu filler epizoda :D

48. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Fajtovi su jebeno prekratki. Par udaraca i kraj epizode. Inace trunks je olomio Black-a u jednoj sceni. Ova ep. je dokaz da je pover lvl shit sad. Menjaju boju kose, sve ostalo ostaje isto. Samo kazu jaci smo sad. Al' ajd', mozda ce plot biti bolji ili se makar nesto uskoro razjasniti i desiti.

49. Bahamut

1,332
    304
    83
    Meni to vise djeluje kao nesmotrenost, potcjenjivanje protivnika.
    Zato borbe kratko traju, Vegeta je cocky i ocev instinkt mu se budi iz epizode u epizodu, zato je htio da sve brzo zavrsi, sto je Black iskoristio i docekao ga na noz.
    Trunks je trenirao sa Vegetom, Black (i vjerovatno Zamasu) znaju koliko je Trunks BIO jak, ali NE ZNAJU da je ojacao, zato je on uspio da ih malo iznenadi.
    Goku jeste bog kad ima bozju auru oko sebe, ali kad je uhvacen kao sto ga je Zamasu uhvatio podnijece udarac kao bilo ko ko je fizicki slicne gradje, bio to Trunks, ili Tien, nije man of steel, da mu niko ne moze nista, te ce podnijeti isti damage kao i Trunks, ne vidim tu nista nerealno.
    Da se branio, manji damage bi primio sigurno, ali ovako ne.

Animacija je super.

grunt likes this.
  50. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Koliko se secam trunks je ostao ssj posle kamehame talasa...em cenzurisu mnogo, vegeta ide sa rupom bez kapi krvi. Bolna mi bila ova ep za gledanje.

Share This Page