1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Hajde nas prosvetli sa tom informacijom iz mange o poreklu blacka jer to je bukvalno jos jedina neobjasnjena stvar u animeu, i trebalo bi da se otkrije (bar delimicno) u ep.60.
    I da, citam uporedo i Toyotarovu mangu i nisam nigde procitao objasnjenje za Blacka, a i cak i da ima, anime i manga su interpretacije Toriyaminog skripta za Super i ima dosta stvari koje se ne podudaraju pa ne bih ipak uzimao sve zdravo za gotovo.

2. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Poceo sam k'o novinari i izvestioci da izvaljujem izjave bez osnova, treba mi onog svelecitog pasulja malo da me izvida izgleda.

Evo jedna teorija uslovljena tonom pomena nepovezanog sa serijom:
    Crni Goku je... JOHN CENA!!!

3. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Odavno Beerus nije bio badass, cisto da podseti ko je jos uvek gazda :D

4. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Ima li ovde neko ko igra Xenoverse? I eventualno planira da kupi/kupio je Xenoverse 2?

5. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    Znači beerus je najveći car univerzuma

Sent from my D6503 using Tapatalk

6. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Samo malo da ubrzaju ovo, epizode bukvalno prodju niucemu...i kad bi neki fajt trajao makar jebenih 5 ep. a ne 1 ep max

7. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    ne. fajtovi što kraće to bolje.

najveća mana zmajevih mudanaca su troepizodna punjenja energije uz propratno stenjanje i desetoepizodna trčanja po zmijskom putu.

8. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,328
    301
    83
    Igrao sam ja nesto malo, nije me puno drzalo...

9. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Ako nekog interesuje, moj youtube kanal - Blue Piccolo DBZ svasta vezano za Dragon Ball, figure i ostalo

Najnoviji video:

Last edited: Oct 5, 2016
  10. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Sto volim kad Goku podivlja

11. Bahamut

1,328
    301
    83
    Ok, ajmo malo se igrati tajmlajna, posto mi ovo sad malo konfuzno izgleda.
    Enter the spoiler zone:
    Dakle, ako sam dobro skontao, Goku Black je Zamasu iz prvog tajmlajna, onaj koji je prvi put ubio Kai-a, sto su Whis i Beerus pustili da imaju kao dokaz.
    Nakon sto je Whis vratio vrijeme tajmlajn se promijenio zbog time ringa ili kako vec, pa je Beerus ubio Zamasu-a iz drugog tajmlajna.
    Dakle, nastao je 3. tajmlajn - blaga proslost (par sekundi)

Imamo tri Zamasu-a:
    1. tajmlajn: Zamasu postaje Goku Black, ubija naseg Gokua zajedno sa familijom mu.
    2. tajmlajn: Zamasu-a ubija Beerus, ekipa je ziva i zdrava.
    3. tajmlajn: Zamasu iz buducnosti - tu je Goku odavno mrtav od srcanog.

Razlika izmedju 1. i 2. tajmlajna je nekoliko sekundi, dok je razlika izmedju 3. i 4. tajmlajna nekoliko godina.

Ja se iskreno nadam da je to to, ako nesto nisam dobro skontao ispravljajte me...

12. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Samo prati Geekdom101 na YT, bas je sve to objasnio u poslednjem klipu. I LaughingStockMedia isto ima kvalitetan dbz/super sadrzaj

13. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    And I'm the Saiyan prince...VEGETA sama!
    Konacno Vegeta da zasija :D

14. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Danasnja epizoda je bila puna zlatne komedije na sve strane. Takodje su malo razjasnili sistem gde je Zeno glavni, Whis i njegovi su andjeli cuvari, Kai i manji bogovi rade svoje odredjene duznosti i na kraju imamo njihove pomocnike.

SSJ Legendary transformacija izgleda odlicno kao i uvek, mozda ce sad biti duze u toj formi od filmske kopije Brolija :D.

15. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Sta je sad ssj legendary transformacija....

16. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    U osnovi, pojedini sejeni su ekstra specijalni, i njihova transformacija u super sejena je daleko jaca od uobicajenih, Trunks je jedan od takvih.

Broli je filmski slucaj istog.

17. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    To legendary je preuzeto od Broli-ja, a sve sto nije u mangi po meni nije canon (osim DB Super naravno). Mislim da su iz Toeija potvrdili da je to neka varijanta SSJ2. Verovatno je nesto slicno Ascended SSJ, samo SSJ2 varijanta. U poslednjoj epizodi kada se transformisao na kratko se naduvao (kao njegova ascended transformacija u Cell sagi), pa se aktivirala ta nova optimizovanija forma. Koje teoretisanje :D

18. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    @l3fty ma nisu pojedini saiyan-i ekstra specijalni :D on je half-breed, polu earthling polu saiyan, zato ima ekstra potencijal kao i Gohan (samo sto je gohan retard na caleta pa je on sad na nivou sargarepe iz supe)
    ta "transformacija" je false super saiyan blue, znas ono, ni tu ni tamo, zakoracio jednom nogom u plicak te transformacije koju vegeta i goku poseduju trenutno jer je trenirao sa caletom i osetio god ki

#63 jedna od top 3 epizoda, ubedljivo

19. Bahamut

1,328
    301
    83
    ^ Ako ne racunamo filmove i Brolija onda ima smisla, s obzirom da je Gohan to prvi poceo u Cell sagi, za njim Trunks (obojica polutani).
    Jos kad dodamo na to snagu Gohanove bebe koja je mjesavina polutana i earthlinga, ima smisla.
    Znaci, pored nje, Goten ce biti jebac, ako ikad odraste, i ako ne propadne kao Gohan.

Sto se tice poslednje epizode, tj. najave sledece epizode, bilo je za ocekivati i vec se moze vidjeti rasplet, mada ima do toga jos (nadam se) puno 'pizoda...

20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Ta deca bi realno trebalo da odrastu konacno, a ono Goten iz epizodu u epizodu sve manji :D

21. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Ja jos od pocetka ovog sukova u 60im epizodama ocekujem totalni ispad gde Goku potpuno nenamerno iskoristi onaj pozivni uredjaj svog najnovijeg prijatelja i dodje do totalnog raspada uzivljenosti kod ove dvojice genijalaca.

22. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Dal ce biti potara ili fusion dance u sledecoj ep? Ja bih licno voleo kad nebi bilo fuzije uopste i da nadju drugi nacin da skenjaju Zamasu-a sad.
    Posto je Mafuba propao pokusaj, tesko da ce opet uspeti da ga strpaju u ciniju XD. Ko zna dal je zamsu sad besmrtan kad se fuzovao sam sa sobom :D. Inace ako se goku i vegeta sastave bili bi jaci realno i od Whis-a ako ne egal sa njim, ali ako je zamasu i dalje besmrtan onda mora mafuba da radi opet...

23. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Bice Potara, nisu dzabe oni Kaioshini dosli, treba ih iskoristiti nekako :p

I sumnjam da je SSJG Vegito jaci od Whisa.

24. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Trebalo bi da fuzija bude bar na nivou Whis-a a da Beerus-a ostavi u prasini.
    Najverovatno cemo videti Vegeto-a ali tek nakon sto goku vegeta i trunks pokusaju sve sto mogu da ga pobede bez fuzije.
    Cini mi se da ce Goku u ep66 pokusati Kaioken kao poslednji pokusaj jer King Zamasu (tako zovem fuziju) ima neki shield koji blokira KI napade. Ovo zakljucujem iz naziva i opisa epizode 66

25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Ne znam po cemu, daleko su ispod Beerusa obojica.

26. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Kao sto je Whis u mangi rekao dok se Vegeta shibao sa Hit-om, da vegeta koristi 1/10 Blue forme samo, samim tim goku je koristio mozda mrvicu vise. Sad je Vegeta posle ovog Time Chamber-a porastao jos. Goku se shibao sa Beerusom u onoj red formi...mislim da se Vegeta opasno priblizio Beerusu sad. Jbg ne znamo. Ali nisu ovladali SSB-om jos...samim tim necemo videti neku novu formu u skorije vreme

27. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Jbg, ne bih bas mangu uzimao u obzir. Toriyama je rekao da se dugo nece pribliziti Beerusu po snazi.

28. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Pa proslo je vec dobar deo od "dugo". Pojedinacno nisu jaki kao Whis a Goku uz Kaioken je jednak snazi Beerusa, to sam siguran jer je bilo jasnih znakova na turniru.
    Sad su jaci u odnosu na onda u turniru i znamo da je potara fuzija enorman mnozilac, samo po onome sto smo videli u Buu sagi, Vegeto se poigravao sa najjacom formom Super Buu-a.

29. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    Ma ja mislim da nisu ni do koljena birusu.

Birus>>

zdravkelja likes this.
  30. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Pivus je pussy.

31. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    važi bratiće ;)

32. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Ipak potara, Vegito is born. A jbg, nisam neki fan fuzije...ova danasnja ep. je dobra ali prepuna nekih lightning elemenata, neuobicajeno po meni. Bice dobar fight, jedva cekam da vidim kako ce Zamasu da skonca

33. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    66ta, kakva borba!

34. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    ok je bila ep.
    Ne svidja mi se Zamasu-ova pola-pola forma...trunks iz muda izvlaci genki damu, wtf, kako koji djavo, spirit sword? Bukvalno je trunks morao da skonca tu borbu...nisu znali kako. Po meni sranje zivo. Ni iz chega postade lik overpowered...a nikakav trening nije imao. Od ssj2 do god essence false SSB-a ili ti kog kur*a, za vrlo kratko vreme i bukvalno je trenirao sa Vegetom 5 minuta :D

35. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    najbolji trening je u realnoj situaciji :D

36. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,397
    3,399
    113
    zdravkelja likes this.
  37. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Cek sad je Toryama ubacio element iz igre? Ja se ne secam da je Vegito upotrebio ikad final kamehameha :) Inace je DBS prepun ret kon-a.

38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Mislim ono, nije kao da su likovi izvlacili power upove i vestine posle samo jednog vidjenja vestine, iznenada postali daleko mocniji nego ikad do tad, pokazali potpuno OP vestinu koja pomera um van stvarnosti itd itd, jos u DBu.

Mislim ono, ako zele da izbegnu Gogetu u TV serijalu, ici ce sa Potara nausnicama sa pojasnjenjem zasto su se rastavili prvi put protiv Buua, Gohan je vec bio super speshl super sejen, bilo je vreme i da Trunks uradi svoju valjanu verziju, posebno posto je daleko direktniji bio od Gohana i srokao vise negativaca.

Ladno kad sam ocekivao Genki Damu sa svim ovim osvezavanjem starih desavanja i preokreta, ali opet, nije li Goku opalio galakticku na kraju DBZa, nije bas tako daleko onda :D.

39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Lol, Nikkolo :lol:

Ako moze Gohan da ima nenormalan potencijal zato sto je Human - Saiyan combo, onda moze i Trunks :)

40. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,397
    3,399
    113
    Bilo mi glupo da igram ponovo sa Sayoncem :) Dobar je Xenoverse 2

41. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Zavrsi se ovaj ark, krecu sad malo filercici...meni realno bio njesra ovaj ark uopste. Plitak, kratak, nista epic, ocajan negativac. Jeste to sve zanimljivo i sve. Jebo ih trunksov time line vise.

42. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    Ovo je jedan od najboljih db arcova.

43. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

899
    107
    43
    Naravno brat tvoje misljenje respect.

Maxa likes this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

17,560
    3,705
    113
    I meni je super arc bio, sad zaboravljam na super mesec/dva da se malo nakupe epizode posto ove filere gledam na preskok pa moram da imam barem 5-6 da bi imao barem 1h da gledam :D

45. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Jedva cekam sledece dve tri epizode jer ovi slice of life filleri u DB Super su.... pa Super :)

Zamasu arc je bio odlican sve do momenta kad je Zeno porazio glavnog negativca i posrao se na sve sto su glavni junaci radili u poslednjih 20 epizoda... Rastanak je bio dirljiv, super scena sa Vegetom i Trunksom.
    Želim da Gohan sija u sledećem arcu (multiverse tournament)

46. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Nije ni cudo sto ga se Beerus toliko plasi :D

Po nekim spoilerima za sledece epizode, nisam siguran da ce to biti sledeci arc.

47. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Ti spoileri su fake.

48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,724
    2,207
    113
    Sledeca epizoda ce biti najbolja do sad :D

49. Bahamut

1,328
    301
    83
    Zna li se kad pocinje novi ark?
    Hocu da preskocim ove gluposti...

50. Maxa

Maxa opsa!

11,251
    4,028
    113
    ovaj dr.slump filler jeste bio njesra, mada sam se redovno smejao na beerusa <3

bejzbol će morati da pokida realno :lol:

Share This Page