1. powered by Surfing Waves

Dragon Ball Universe Thread

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by justyce, Mar 19, 2013.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Na kraju oni spoileri nisu bili fejk, ali nisu ni ukazivali na novi arc nego ce biti samo filler... Novi arc je definitivno turnir i krece u februaru.

The Universe Survival Arc!
    At Goku’s request, the Omni-Kings’ “Tournament of Power” martial arts tournament between universes now begins! …But this also proves to be the beginning of universal destruction. What awaits the victors of this tournament, and the vanquished…?! How will these intense team battles between the elites of each universe turn out…?!

Maxa likes this.
  2. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

896
    107
    43
    Kako moze da bude dva Zeno-a? Zar on nije 'one above all', god of all gods....Kad pogledas svi idu u paru, samo je jedan Daishinkan. Mozda je on vrhovni bog a Zeno mu je isto sin, dete koje ce jednog dana postati to sto svi mislimo da jeste...ne znam, nekako mi to glupo, sve mislim da je ovaj Whis-ov cale iznad svih.

3. grunt

grunt Celeb Freak

17,455
    3,640
    113
    Dobra je ova zadnja epizoda, volim Hita, jedva cekam da se ponovo sukobe :)

4. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

896
    107
    43
    Spojleri, novi bogovi, likovi itd..

Female Broly wtf! :D

5. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Ahahahaha, Broly mi je ionako uvek bio bezvezan lik, epic je ako ga ovako canonizuju :D

Trebalo bi valjda sledece nedelje da krene, taman da bingeujem poslednjih 4-5 pa onda krece prava akcija :)

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,455
    3,640
    113
    Ja pratim redovno ove filere na poslu, kuci nema sanse da bi trosio dragoceno vreme na njih xD

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Damn :)

Maxa likes this.
  8. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Turnir ce se odvijati u praznom prostoru, gubitnicki univerzumi ce biti izbrisani, pobednik ima super zelju.

Ova pravila i mesto odvijanja turnira mi odisu da su predstavili zelju i unistenje kao motivaciju da svi dovedu apsolutno najjvece zverine od boraca i da odvaljuju cepacke nivoe moci. Ovo takodje znaci da SSG u novom uvodu nije samo za ukras, kao i da doticna bitka nece biti samo kontrolisana kao borba izmedju Gokua i Beerusa, gde su obojica morali da kontrolisu borbu da ne bi rascepali univerzum.

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,849
    1,836
    113
    Stao sam negde kod gledanja dbz u majin buu sagi zbog dosadnog skaliranja snage u nedogled i sad otvorim temu da procitam, kad ono, likovi su dostigli nivo snage veci od univerzuma :lol:

10. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    2017. godina, a ja se hajpujem za Zmajevu Kuglu :D Novi opening je epic, setup je epic, sve je epic.
    Goku je retard, Beerus ce na kraju dobiti nervni slom zbog njega, imao je do sad milion razloga da ga "obrise". :D

Kapiram da to na kraju nece biti toliko bitno, ili su im to rekli radi motivacije, ili ce neko da pozeli te univerzume nazad sa kuglama.

Last edited: Feb 19, 2017
  11. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,994
    1,836
    113
    Nisam gledao Super ali mi je od uvek nekako bilo krivo što je Goku (od svih SSJ-a) najjači obzirom koliko ume da me iznervira pošto je toliki neozbiljni debil. Man-child tako reći...

Послато са Nexus 6P

12. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Nije, Vegeta je jaci :) Dok Goku opet ne izvuce iz dupeta neki novi powerup :D

13. eufrat

3,994
    1,836
    113
    Šteta što Gohan nikada nije iskoristio svoj potencijal.

Послато са Nexus 6P

Maxa likes this.
  14. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Beerus lagano najbolji lik u DBS

15. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

896
    107
    43
    Oklen ti ova ova informacija, msm ocigledno je da je vegeta dosta slabiji od gokua, bio je jaci samo kad je obriso pod sa Black-om.

16. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Moram uskoro da krenem da gledam ovo, sad sam se naložio :D

17. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,322
    296
    83
    Meni djeluje da Vegeta nesto krije, nekoliko puta izbjegava da trenira sa Gokuom zbog djeteta, sto ga ne sprecava da trenira u kapsuli, trening koji je daleko intenzivniji od Gokuovog i Krilinovog, cak mozda i sa Whisom, s obzirom da su obojica trenirali s njim i mogli izvuci potrebne cake za samostalni trening - gdje je Vegetin daleko jaci.

18. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Prosto mislim da se bolje pokazao protiv Blacka na kraju. Mada sam zaboravio na Kaio Ken, sa tim je Goku jaci...

19. eufrat

3,994
    1,836
    113
    Jel' su izašli ripovi Super-a s engleskim dubom?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

20. Bahamut

1,322
    296
    83
    Koliko vidim, samo prvih 7 epizoda.

21. eufrat

3,994
    1,836
    113
    Našao sam prvih šest. Niđe sedme.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

22. grunt

grunt Celeb Freak

17,455
    3,640
    113
    Woot konacno gotovi fileri, malopre pogledao zadnje 2 epizode, super su bile ;) :o

Jedva cekam sledecu, the hype is back xD

23. Bahamut

1,322
    296
    83
    Timemaster, disturbed and eufrat like this.
  24. eufrat

3,994
    1,836
    113
  25. grunt

grunt Celeb Freak

17,455
    3,640
    113
    Odlican fajt, lepo je videti Gohana u akciji :)

26. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    A videsmo i da je Goku dao sansu jednom od otpisanih univerzuma da prezive sa svojim predlogom, mada i dalje ocekujem da ce nekako da ostanu citavi posle svega ovoga i da je cela fora iza unistenja samo da pritera sve uza zid i da slome limite do besvesti. Mislim cim Goku mora da izgura SSG transformaciju, znaci da je neko bolesno mocan protivnik :).

A i tu su super zmajeve kugle nakon svega - ZenOh unisti univerzume, Goku ih vrati nazad sa super kuglama :D.

27. Bahamut

1,322
    296
    83
    ^ Ne vjerujem da to moze tako, prije da ce Goku nagovoriti Zena da postedi sve jer su buddies.

A lijepo je vidjeti povratak Gohana, fino se i napumpao...

28. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Ko što reče Grunt - the hype is back :D

Danas sam pojeo prvih 15 epizoda :D

29. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Turnir ce biti timski FFA format, mec ce trajati 48 minuta, timovi eliminisu druge izbacivanjem iz arene, tim sa najvise clanova u areni na kraju je pobednik, ubijanje je zabranjeno, oruzja su zabranjena (ki formirana oruzja i tehnike su OK), letenje je moguce samo unutar arene, cim izadju van nje letenje ne funkcionise u praznini.

Turnir moze da potraje od 13tak epizoda do 40+ epizoda bez imalo problema, a mogu i daleko vise :D.

Nesto mi je sinulo doduse, svi glavni Kaiji u univerzumima imaju uparenog Unistitelja kojeg prati jedan od ZenOhvih andjela, ali sam ZenOh je oboje u jednom?

Goku kao buduci ZenHakaishin? "Ako me ne zadovoljite u borbi, unisticu vam planetu/sistem/galaksiju/univerzum." Mislim, kad se borio protiv Beerusa vec su spominjali da je njihova borba mogla da sjebe Univerzum, ako u toku ovog turnira uspe da dogura SSG samostalno, postaje efektivno na nivou Beerusa sam od sebe.

30. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Tesko, ne verujem da ce skoro da ga stigne.
    Ali me Toppo zanima, kako ce da pocisti ostale, on je kandidat za hakaishina u svom univerzumu.

Last edited: Mar 5, 2017
  31. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Svi univerzumi vec imaju Hakaishin-ove, Toppo je vise kao borbena pratnja i savetnik, primeti da je 4ti covek, pored Kai-ja, Hakaishin-a i andjela koji ih prati. Takodje, Toppo gura iste boje kao onaj sa kojim se Goku cepa u uvodu.

Pride troops? Vojska ponosa?

32. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Izasao je profil na official sajtu, Toppo je najjaci u svom univerzumu, vrlo blizu Hakaishinu.

33. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Da li to znaci da se on transformise u onog lika sto se taba u uvodu sa Gokuom? Ili je onaj iz jednog od drugih univerzuma?

Da li su dali precizne pwlvl-e za Toppoa i Gokua, ili samo "najjaci smrtnik u univerzumu no.xx"? Goku ce blatantno da grune SSG do kraja turnira zbog nekoga sto znaci da ce morati ili da samostalno dostigne taj nivo, ili ce opet da leechuje ki od ostalih u svom timu, samo sto ovaj put ima samo 2 sejena pored sebe u timu, tako da ne bi trebao da moze na taj nacin.

Zasto mi je onaj deo kad Goku kaze "imamo Gohana :)))" bio ajoj momenat. Future Trunks, a cak i mali Trunks su zanimljiviji od Gohana, cak je i Goten bolji od atmosfere koju odaje Gohan...

Bas me zanima da li ce jos neko osim glavnog i njima vezanog univerzuma imati sejene, tj, zanima me da li je Brolina odatle ili mozda iz treceg univerzuma :D.

34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Leader of the hero team “Pride Troopers”, guardians of peace in Universe 11. A hot-blooded and gigantic warrior of Justice. He’s so strong that he is even scouted as a candidate for the next God of Destruction.

To su ova trojica:

E sad, zasto je alien u fokusu, videcemo. A ovaj treci mi previse lici na Beerusa da bi to bila slucajnost :p

Last edited: Mar 10, 2017
  35. grunt

grunt Celeb Freak

17,455
    3,640
    113
    Wtf svi u jednoj areni to mi je bas lazy pristup, gomilu likova ce da eliminisu ocas posla pa autorima sleduje manje posla da smisljaju dobre likove/moci :D

Bas bi bilo lepo da sad izadje jedno 10 epizoda odjednom xD

36. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Nije prvi put da Dragon Ball ima FFA eliminaciju sa arenom, seti se prvog Tenkaichi Budokaija gde doduse ubacuju grupu po grupu, Goku i Krillin su bili u dve razlicite grupe tad ako se ne varam.

Takodje Glavesina je naglasio da ce arena biti ogromna, bas me zanima da li ce biti sa raznovrsnim reljefom za zakucavanja u stene, rokanje po jezerima, tabanje u sumama. Primeti da je gledaliste samo deo kruga, a zasigurno ce u gledalistu biti minimum porodice boraca za dodatno ohrabrenje da daju sve od sebe.

Sto se tice samih borbi, ovo je Dragon Ball, sa 48 minuta i 80 boraca mogu da naprave preko 100 epizoda bez po muke i da ih naprave dobrim, mogu cak i da dovedu do situacija gde moraju da se udruze protiv zajednicke pretnje u jednom momentu, posle cega bi se vratili medjusobnom tabanju. Sto vise razmisljam o tome to mi vise ideja pada na pamet :D.

Inace zadnja epizoda mi pojacava misljenje da je cela stvar oko unistenja univerzuma samo ozbiljna pretnja da bi svi dali apsolutno sve od sebe. Ili to ili ce jednostavno iskoristiti super kugle za to.

grunt likes this.
  37. Bahamut

1,322
    296
    83
    Finally, WWE is coming to Dragonball multiverse!

Ali uvod je vec otkrio koja dvojica ostaju poslednja u ringu, steta.

Sto se tice Gohana, daleko, ali daaaaaleko veci potencijal od dva klinca, koja su trenirala medjusobno, koristili snagu koji su naslijedili od roditelja i sl. dok je Gohan imao survival mode od malih nogu.
    Trenutno malo zakrzljao, ali vratio je masu, jos da vrati popizdus mod kao protiv Raditza i Cell-a, bio bi najjaci, ubjedljivo.
    Future Trunks je druga prica za razliku od klinaca, ali jos u Cell sagi se vidilo da je taj timeline dooosta slabiji, ako izuzmemo Blacka, koji, jelte, i nije iz tog timeline-a.

Par dana u time chamberu sa Gokuom i Vegetom - Gohan postaje God, bez problema...

zdravkelja and Black_Waltz like this.
  38. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Ta slika razbija, samo da dodaju mozda jos Vegetu sa njegovom namrstenom facom.

Zadnja epizoda je pokazala ovog cudnog koji je jedan od trojice najjacih ratnika iz univerzuma koji nece ucestvovati u turniru zato sto im je prosek pozitivan.

Ali uvod pokazuje Gokua koji prsne u SSG mod protiv lika u istoj uniformi, da li imaju istu Ligu Ponosa (KHM) u jednom od ucestvujucih univerzuma, ili ce ZenOh da ih baci na "rostilj" zato sto je ovaj uskocio u arenu da se taba sa Gokuom.

Cek, sad sam zbunjen. Sta je tacno uradio Future ZenOh? Unistio F.Trunksov univerzum, ili rekreirao nakon sto je zbrisao Goku Black-a?

Takodje, Future ZenOh moze da utice na sadasnjost, ali Future Trunks ne moze da ucestvuje u turniru...........AAAAAA!

39. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Mislim da je Future Zeno uništio Trunksov univerzum, pa su otišli u opet neku drugu liniju gde sada postoji dva FTrunksa i FMai.

40. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Sad pogledah epizodu, uz Whisovu pomoc su otisli u malo raniji period buduceg (unistenog) univerzuma 7, sa tim da je to stvorilo jos jedan vremenski prsten (anomaliju) i naravno dupli par F.Trunksa i F.Mai (koliko je ona sad stara? 60-70 godina otprilike?).

Na stranu sto F.Trunksova buducnost ne odslikava sadasnjost jos od momenta kada je Trunks dao Gokuu onaj lek :D.

41. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Epizode "putovanja kroz vreme" su uvek uvek puna bulšita i suspenzije neverice u bilo kojoj seriji. Srećom pa nas je DB odavno navikao na to :D

Dakle, smradine tek sledeće nedelje objavljuju prvu epizodu fajta Toppo vs Goku. Da im jebem majke.

42. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Mozda animacija u borbi bude ekstra dobra >.>, osim ako opet nisu razvlacili njihov sad vec arhaican proces pravljenja epizoda pa opet nisu stigli da zavrse epizodu na vreme. Mada bi za ovaj serijal takav ujeb bio daleko gori po njih nego za ove sezonske.

43. zdravkelja

zdravkelja Member

9,613
    2,116
    113
    Ma jok, nesto je u Japanu pa preskacu ovu nedelju.

44. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Iskreno nadao sam se da ce biti Tenkaichi Budokai style ali ko zna zasto je ovo dobro :)
    Mozda bude neki strateski pristup borbama kao u Hunter X Hunter, gde se malo slabiji likovi sakriju pa smisljaju taktiku kako da savladaju neke OP samouverene koji hodaju i masakriraju.

-Said no one in Toei ever

45. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Jebeš Gohana, uništi ga keva glupa. Hoću da vidim Krilina kako seče udove i kida glave sa diskom. Make Krilin great again, even more!

46. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    To nema smisla, Krillin nikad nije bio great. Sem u ocima Android 18, mozda zna nesto sto mi ne znamo (if you know what I mean).

Ali hajmo realno, oduvek je bio nesigurna, slabija verzija Gokua. Zato je i zaostao u ocima tvorca u seriji koja ga je ostavila svetlostnim godinama u proslosti. Da ne gresim dusu imao je svoje momente, ali imao je i manje-vise svaki sporedni lik u Zmajevom testisu.

47. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,305
    520
    113
    Naravno, nikad Krilin neće biti neki power player, ali je ipak najjače ljudsko biće. Mooožda se on i Ten Čin Han jednače, ali je Krilin jednostavno - ljudsko biće be ikakvih genetskih mutacija, a opet badass par ekselans. Koliko je puta bio ubijen i popio batine u celoj priči, a opet se vratio i uspeo da makar zada jedan jak udarac za čovečanstvo likovima koji su planetary destruction oružja ? Krilin može da se razbivija još, i da nastavi da razbija.

Make Krilin great again!

48. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    ^
    Krillin i 18 ce biti regrutovani u sledecoj epizodi, sa fokusom na Krilina i veoma divljacki varirajucim nivoima Supera, obzirom da najava prikazuje Krilina koji pritiska Gohana u borbi do te mere da Goku odluci da grune u SSB da ga istestira koliko moze da pogura.

Krilin na nivou SSBa posle par dana (meseci).......TORIYAMAAAAA

Danasnja epizoda je bila malo zamorna, velika verovatnoca da gruvaju vise rada na sledecoj epizodi posto ce biti borbe izmedju Krilina i Gohana a onda Krilina i Gokua, mozda i 18ca malo uleti cisto reda radi, ali mislim da ce biti fokus da prikazu kako Krilin razvaljuje kao nenormalan odnekle......

49. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

896
    107
    43
    Ja se nadam da cemo na ovom turniru videti neki novu transformaciju, ili ce biti mastered kaio-ken, u glavnom neki kec u rukavu se cuva, smorio ovaj SSB vise.

50. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

374
    58
    28
    Jedini razlog zbog kojeg bi Goku isao SSB protiv Krillin-a je ako ovaj opet bude u fazonu "zelim da da osetim koliko si jak, don't hold back". Krillin moze da eventualno dosegne Perfect Cell nivo uz neki dodatni potential unlock ali Majin Buu tier ne verujem da moze da dosegne za par dana, to je previse, cak i za DB.

Share This Page