1. powered by Surfing Waves

DraStic DS Emulator - Full speed Android DS emu

Discussion in 'Nintendo handhelds' started by Wahad, Aug 9, 2013.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,600
    2,812
    113
    https://lh3.ggpht.com/WsnNZeOSVHrBRFBBykHqSQWPenwwEnwOHuLcYgXWmH-j7xE31nlYIYmOSLrHhMkJvw=w300-rw

It looks like real deal!

Samo hoću da pročitam da li je stvarno 100% full speed i kupujem ovu app :). Povežem preko hdmi-a na HDTV i igram sa DS3 kontrolerom na TV-u :D

Link ka store-u:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dsemu.drastic

http://www.youtube.com/watch?v=kg9jP79VCU8

EDIT: O extra!

- Fully supports add-on controllers, and physical controls in devices like nVidia Shield and Xperia Play

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,971
    3,983
    113
    Nazalost nije compatibile sa mojim mobom [tegra2 SoC].

3. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    Ima li neko .apk? :D
    Svakako bih uzeo emulator, ali ne dok ga ne isprobam.

EDIT:
    Code:
    http://freakshare.com/files/m273ii2t/DraStic_-_Nintendo_DS_emulator_vr2.1.0a_apkarchive.com.rar.html
    http://uploaded.net/file/xu3bo16t
    EDIT 2:
    Fuuuck, radi savrseno sa tehnicke strane, ali neigrivo bez kakvog gamepada. FPS na Mario Kart-u ponekad padne za 10%, ali nista strasno. Castlevania igre koje me zapravo najvise interesuju od svega rade na 98-100%. :D

4. Wahad

12,600
    2,812
    113
    Sinoć sam ja tražio .apk i nisam mogao da nađem, do jaja što si postavio :D

Ako stvarno savršeno radi uzeću app i zvanično.

5. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    U jednom od ova dva zip-a imas i bios fajlove btw. Samo treba naci neki solidan gamepad koji prima telefon vertikalno.

6. Wahad

12,600
    2,812
    113
    XZ ima nativnu podršku za DS3, a pročitao sam što su pisali na neogafu da se može raditi mapiranje kontrola bez ikakvih problema.

7. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    DS emulator koji sam do sada koristio je radio OK. Barem u igrama koje sam testirao. Ali opet, falilo mu je frejmova... Ako ovo radi identicno sto se tice interfejsa a brze... Ekstra!

Probace se sto pre. :)

8. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Interesuje me oce li raditi na mojoj Xperii Play. Nemam trenutno kabel...

9. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    Cisto informativno, emulator sam probao na Nexus 4 telefonu, iskljucen frameskip, bez ikakvih filtera i upscale-ovanja, a audio latency je na medium.

@ljubomir - ja mislim da ce sve biti ok, samo latency stavi na high, a frame skip mozda na 2-3.

10. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Prosto neverovatno da sam bas pre neki dan obrisao sa telefona skoro sve DS romove. Ostao mi samo Chrono trigger. I on na ovome radi perfektno na default podesavanjima. Odusevljen sam. :) Galaxy S3. Probacu i druge igre prvom prilikom.

11. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,938
    101
    63
    Ajao, ovo je spektakl.

12. Solesoslav

Solesoslav Member

540
    13
    18
    Dobro, znamo da radi na Quad Core SoC-ovima. Radi li na dual core ili mozda cak single core(xperia play)?

13. Wahad

12,600
    2,812
    113
    koliko sam video, radi na xperia play, samo je pitanje koliki pad fps-a ima i na koliko frameskip-a najbolje radi...

To sam pročitao na neogafu barem

14. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    @Solesoslav Igram 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors na Galaxy S2 (1.2 GHz dual core i Mali 400 GPU) bez ikakvih problema na default podešavanjima, ako ti je to od pomoći.

15. Cipak

Cipak RPG Fan

1,721
    415
    83
    Dobro, znamo da radi na Quad Core SoC-ovima. Radi li na dual core ili mozda cak single core(xperia play)?

Imam Play ali nemam vremena ovih dana da isprobam emulator. Ako neko ne uradi pre mene javljam utiske za par dana.

16. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Znaci neverovatno, probao sam jos 5-6 3D igara i sve leti sa minimumom grafickih glitcheva. Ekstra. :)

EDIT: Ima Ipega na DX-u :)

http://dx.com/p/ipega-pg-9017-wireless-bluetooth-3-0-controller-for-ipad-iphone-smartphone-android-ios-pc-172963

17. zdravkelja

zdravkelja Member

9,886
    2,341
    113
    Planiram da uskoro uzmem Nexus 7 tablet, jel dovoljno dobar da tera emulator?

18. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,798
    1,998
    113
    xperia s, radi kao besno.

19. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,971
    3,983
    113
    Planiram da uskoro uzmem Nexus 7 tablet, jel dovoljno dobar da tera emulator?

Jeste, par gaffera je postovalo utiske.

20. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,938
    101
    63
    Na Playu radi spektakularno, iliti, sve što ja pustim. 3D grafički intenzivne igre seckaju tu i tamo, ali se nisam igrao sa podešavanjima. Generalno, nekoliko milenijuma ispred konkurencije je DraStic. Svaka im čast. Spektakularno.

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,988
    1,982
    113
    pošto imam veliku želju da ovo pokrenem, pada root

22. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    Ne treba ti root za ovo, osim ako neces svejedno to da uradis.

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,988
    1,982
    113
    treba mi da bih koristio ds3 na p880

24. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    Aha, e to da.

25. grimlord

grimlord Matori član

818
    1
    0
    Moze da se koristi wiimote bez rootovanja.

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,988
    1,982
    113
    wiimote na mobilnom telefonu?

27. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    wiimote na mobilnom telefonu?

Da, ja sam ga koristio na starom LG Optimus L3 dok nisam presao na Xperiu Play i odlicno me je sluzio. Lako se podesava i odlicno radi u emulatorima.

28. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,988
    1,982
    113
    hvala i ljubomiru i grimlordu što su mi otvorili oči :D

29. Blinker

Blinker Kinslayer

396
    86
    28
  30. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Ace attorney radi na Xperii Play ko podmazan. Profesor layton takodje, sa manjim slowdownovima kod dijaloga. Rhythm heaven usporava, i tesko je flickovati bez stylusa.

31. Visant

Visant Captain Caveman

2,546
    63
    48
    Znaci neverovatno, probao sam jos 5-6 3D igara i sve leti sa minimumom grafickih glitcheva. Ekstra. :)

EDIT: Ima Ipega na DX-u :)

http://dx.com/p/ipega-pg-9017-wireless-bluetooth-3-0-controller-for-ipad-iphone-smartphone-android-ios-pc-172963

Je l' ima neko iskustva sa iPegom? Za te pare mi se cini da se isplati, na netu nalazim uglavnom pozitivne ocene ali reko' ako neko sa foruma ima licnog iskustva sa njim neka ga podeli sa nama :D

I ja bi ga takođe kupio zbog povezivanja sa PC-jem. Najverovatnije ću se prelomiti i uzeti ga pa javljam iskustva

32. Visant

Visant Captain Caveman

2,546
    63
    48
    Nasao sam na netu za 1600 dinara FONY sixaxis gamepad . Sada citam da je najbolje resenje kada povezes SONY DS3 gamepad i ovu zanimljivu plasticnu kontrapciju . Da li neko ima iskustva sa FONY gamepad-ovima i povezivanjem na PC i android/ios uredjaje ?

33. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    403
    83
    Ja sam imao jedan kineski SONY DS3, tj totalno je licio na original sem sto je baterija kratko trajala i analozi i trigeri su bili malo skrnavi. Radio je bez problema na PS3 ali na komp ni za zivu glavu nisam uspeo da ga povezem. Tako da, klonio bi se klonova :)D) sem ako ti neko specificno ne potvrdi da taj i taj model radi.

Ja sam od gamepada koristio na telefonu jedino original Wiimote i to je radilo bez problema.

34. Visant

Visant Captain Caveman

2,546
    63
    48
    tako sam nesto i mislio da ce biti , :) kineski prodavci se kunu u sve zivo da ce mi raditi na svemu ali mislim da cu zaobici . Inace potvrdjujem da na PC-u i android-u rade bez problema wimote kineski

35. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    Ni meni nije klon radio na androidu,sisaxis orginalan je radio i wimote,stim da je wimote imao bolji odziv :)

36. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    1. Instaliraš apk
    2. Fajlove koji se nalaze u folderu bios, biosnds7.rom i biosnds9.rom preimenuješ u biosnds7.bin i biosnds9.bin (ekstenzija sva tri fajla mora da bude .bin)
    3. Sva tri fajla iz bios foldera prekopiraš u root interne memorije (kod mene na jelly beanu je to sdcard0)
    4. Romove možeš da staviš gde god hoćeš, ja ih držim na eksternoj kartici (extSdCard)
    5. Pokreneš emulator, ideš na load new game, pronađeš folder u koji si stavio romove, odaberš rom, klikneš i igraš.

37. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Hvala puno na pomoci Ryo ! :)

38. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
    Ja sam zbog DraStica skroz zabatalio svoj linker za 3DS... bolje i lepse mi rade DS igre na telefonu :D
    Imam telefon sa stylusom tako da su Zelde recimo apsolutno perfektne za igranje... i igre tipa Feniksa Vrajta i 999 gde se uglavnom igra olovkom :)

39. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Koji telefon imas?

40. Mrmotinjo

Mrmotinjo Mrmot

77
    11
    8
  41. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Koji kontroler je moguce prikljuciti na telefon? Igranje na on screen kontrolama je vise nego tesko i neprecizno.

Ono sto sam probao je:
    Wiimote - ne zahteva root, ali je zadnja verzija Wiimote Controller apk kompatibilna sa Android 4.1, a preko toga ne.
    PS3 kontroler - zahteva root

42. Omega

Omega N64 je đubre

15,845
    2,696
    113
    Naruči NES30 kontroler.

43. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Malo mi je skupo, tako da ostaje da rootujem N4, pa da koristim PS3 kontroler.

44. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Vratio sam Nexus 7 tablet na Android 4.1.2, pa tu radi Wiimote bez problema. Rade Drastic, SNES, NES, VGBA itd emulatori... pravi mali Nintendo retro raj. :grin:
    Telefon N4 sam ostavio na stock android.

45. vrobec

vrobec Active Member

337
    29
    28
    Probajte novi Drastic v2.4.0.0a. Ukljucite High-Resolution 3D Rendering. :)
    Probao sam Metroid Prime Hunters. Izgleda odlicno.

Last edited: Jun 9, 2015
  46. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

658
    229
    43
    Imam ga na telefonu. Odlican emulator. Pređoh sijaset naslova koje inače nikada ne bi igrao.

Share This Page