1. powered by Surfing Waves

Dreamcast dok.

Discussion in 'Sega Dreamcast' started by Goro Manjina, Jul 19, 2019.

1. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,305
    750
    113
    Umesto klipova gde mamlazi satima objašnjavaju zašto su odlične igre loše, evo nešto pametno.
    Razgovori o stvaranju nekih od ključnih Drimkast naslova od strane samih autora (part1) kao i njihovo vidjenje o razlozima propasti samog sistema(part2).
    Moj kontakt sa Drimkastom je bio sledeći. Bonus časopis i jednom sam u nekoj igraonici igrao Crazy Taxi. Ubrzo sam po izlasku ps2, zaboravio da postoji konzola i želja da je nabavim je nestala. Pravda je u maloj količini zadovoljena kada sam prošle godine prešao Shenmue 1 na PS4 i shvatio da mi je to jedna od najboljih igara ikada. Zavidim svakome ko je to skontao 2000e.
    Skoro sam pribavio jedan Drimkast vodjen Shenmue impresijama i odigrao par random naslova ali sam ga se ubrzo rešio zbog nedostatka vremena da se posvetim toj konzoli kako treba, jednostavno igram se na previše sistema. Samim tim veoma se radujem gledanju ovih klipova a siguran sam da će i hc fanovima biti zanimljivi. Izvrteo sam malo i deluje odlično.

IsaoOkava, nikola22 and Maxa like this.
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    heh koji put pisem moje prvo iskustvo sa dremacast-om...u svakom slucaju prvi put sam ga video u igraonici i to sledece igre, quake 3 koji je izgledao odlicno ali blage nisam imao da nisanim sa analogom (milsim da ljudi zaboravljau da je tu bila tranzicija sa dpad-a na analog i da manje vise niko nije ni znao da upravlja analogom). posle njega re veronica koji mi je izgledao fenomenlano, prvi put u igri 3d okruzenje, i posle toga shenmue. shenmue me je odusevio, pitao sam zenu tu sto je drzala igraonicu "jel ovo animacije", "ne nije, tako izgleda igra" rece ona...mind blown, likovi su imali prste na rukama xd

Goro Manjina likes this.
  3. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    :lol:

4. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Ma probao sam i ja nemoguće je. Nikad mi nije bio problem fps na konzoli ali kvejk 3 nije izvodljiv tako, ugasio sam jako brzo.

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    razvaljivao sam se od kvejka i unreala na dc. vise sam voleo unreal doduse. goldeneye izgledao kao usporeni snimak posle toga.

6. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Jbg ja sam godinama igrao kvejk 3 na pc, striktno 1 na 1 sam vežbao, ovo mi je bilo ko za invalide od starta. Verujem da se da navežbati, prelaze i dark souls sa bubnjevima.

7. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    trebalo se navici na analog, preslo se sa ps1 gde je vecina koristila samo dpad (i na dualshock-u), secam se prvi put kad sam igrao voznju na dc-u jedva sam zavrsio prvi krug

8. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Imao sam tu sreću da smo u to vreme držali video klub i igraonicu pa smo DC nabavili negde krajem 2000-te, ili početkom 2001. Bio sam naravno oduvan kako je sve bilo bolje u odnosu na PS1. Utisak je bio skoro isti kao kad sam prvi put video PS1 u odnosu na 16 i 8-bit generacije.

Iako joj je crkao motor koji vrti diskove posle neke dve i po godine, a ujedno je već i ceo sistem uveliko bio mrtav, to kratko igranje sa DC-om mi je ostalo u neizbrisivom sećanju. Shenmue, RE Code Veronica, Sonic Adventure, Crazy Taxi 1 & 2, Soldier of Fortune, Headhunter, Ecco Defender of the Future, pa u multiplejeru Quake III, ali mnogo više Unreal Tournament, Heavy Metal Geomatrix, Confidential Mission, Dynamite Cop, zatim najbolje sportske simulacije tog vremena NFL 2K1, NBA 2K1, Virtua Tennis. Verovatno sam nešto i zaboravio. Neke next-gen multiplatform naslove sam igrao prvo na DC-u pa tek kasnije na PS2. I dalje mi ostaje druga po redu omiljena Segina konzola, odmah iza neprikosnovenog MD-a. :)

9. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    @Goro Manjina brate, dal te je stvarno mrzelo da otkucaš "dokumentarac" u naslovu teme? :lol:

nisam ni čitao temu, sve vreme mislim da se priča o nekom docku za dreamcast, talk about misleading...

Goro Manjina likes this.
  10. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Gledaj DOK. obavezno malopre sam overio, pogotovo ako voliš drimkast. Maks preporuka.

11. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    moram naplažu da bih gledao u dok!

12. Goro Manjina

1,305
    750
    113
  13. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Meni jako drag kanal, medju prvima uz AVGN koji sam pratio ima novi video so stop everything. Ah ovaj narator savršen.

Share This Page