1. powered by Surfing Waves

EmuGlx Bookcase [The Book Thread]

Discussion in 'Comics / Books' started by stale, Jul 19, 2011.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,149
    3,477
    113
    Samo citaj, fenomenalne stvari se desavaju non stop sve do samog kraja.

A sto se tice prosidenja lore-a, treca knjiga je puna toga.

Last edited: Aug 6, 2019
  2. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,620
    1,170
    113
    Ove prve tri su ti zapravo prva knjiga Dine podeljena na tri dela. To sam jedino i čitao, i to je priča o tome kako je Pol Atreid postao car padišah (ono po čemu je rađen film iz 1984).

howler and Goro Manjina like this.
  3. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Konacno sam nastavio sa Malazan serijalom. Pre dve godine sam ponovo procitao Gardens of the Moon, pa poceo Deadhouse Gates, pa batalio jer nisam bio raspolozen.
    Sad sam opet krenuo Deadhouse Gates i bas bas je dobro, i dosta pristupacnije od prve knjige jer sada vise nema toliko hvatanja za glavu tipa "ko je sad ovo, ko je tu sa kim, ko koga...", i bolje kapiras istoriju, kako funkcionise svet i magija.
    Na dve trecine knjige sam i ovo je nenormalno sta se sve dogadja. Coltaine bogotac

nikola22 likes this.
  4. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    I ja sam procitao Meseceve Vrtove pa stao.Planiram da pocnem DeadHouse Gates cim me prodje ova military SF faza.Procitao Veciti rat,Trooperse,Starcev Rat I Orfani strip serijal.Sada sam na The Ghost Brigades. :)

stale likes this.
  5. stale

stale bowel disruptor

3,902
    1,098
    113
    Ja planiram ghost brigade da nastavim, a onda expanse. Mora gaming malo u drugi plan :D

6. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    Odlican Ghost Brigade.Cisto ljubavno pismo Starship Troopersima i Hajnlajnu.Vidim da postoji jos nastavaka u serijalu sto je jako dobro :D

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Sad sam zavrsio. Neces se pokajati, Deadhouse Gates je otprilike najbolji sequel ikada :D

8. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Sto se military SF-a tice, ja i dalje preporucujem serijale Frontlines [za boots-on-the-ground akciju] i The Lost Fleet [za spaceship battles].

Oba serijala su "razblazenija" od Old Man's War, nema puno teoretisanja o SF konceptima, vec je vise fokus na akciju i vojne izazove.

stale likes this.
  9. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,035
    569
    113
    Iman pitanje, postoji li neki vodič za LORE u Neuromanseru. Engleski mi obično nije nikakav problem ali ovde me karaju termini neki za koje mi ni prevod ne vredi. Altered Carbon mi je bio neuporedivo lakši da razumem.

Sećam se pre deset godina sam odustao od verzije na srpskom iz istih razloga bukvalno nisam znao šta čitam.

Last edited: Aug 10, 2019
  10. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,805
    1,653
    113
    Ojsa @Goro Manjina jel te ćapio hajp za C2077, ajde priznaj ljepo, nie greda, neće se gazda mnogo ljutit :D

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Goro Manjina likes this.
  11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    O kom serijalu pricate? Malazan? Da znam da stavim u wishlistu

12. stale

stale bowel disruptor

3,902
    1,098
    113
    Pa i nemas neki postojeci lore posto je prva knjiga u serijalu, kontam da samo google pomaze ako ti je cudan izraz. Baci ovde, mozda neko zna :D

Goro Manjina likes this.
  13. Goro Manjina

1,035
    569
    113
  14. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    Imam još par knjiga u tom fazonu pa ću da iskoristim sad kad je aktuelna tematika do igre taman:D. Doduše nemam Neuromanser nastavke ali imam Pattern Recognition i Peripheral ne znam koliko su sajberpank?

eufrat likes this.
  15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,870
    935
    113
    Epub, PDF itd
    Vredi

16. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Samo ja i Nikola pricamo o Malazan :D Mozes da stavis, ali ono, Malazan je dobar, ali vrlo ozloglasen zbog svoje kompleksnosti, knjiga te baca u sred nekih dogadjaja koje neces dugo moci da pohvatas. Svet je ogroman, istorija se proteze u stotinama hiljada godina, gomila likova, rasa i frakcija, bogovi koji se direktno ukljucuju u dogadjaje, ludacka magija... Onda se u 2. knjizi od te gomile likova pojavljuje njih 5-6, plus gomila novih likova i sve se desava na drugom kontinentu :D Sta ce dalje biti, ne znam.

Last edited: Aug 11, 2019
    nikola22 and Goro Manjina like this.
  17. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Na vas dvojicu sam i mislio. Onda nema veze, prilicno je intimidating u ovom trenutku tako nesto citati, I'll skip :D

18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    Ma super je Malazan( Gardens of the Moon),krenes sa citanjem i pustis da te vozi radnja.Mada nije za pocetnike u EF ali ti to i nisi.Ja sam se iskalio na wheel of time visegodisnjem maratonu pa i ovo mogu da pratim.Procitao sam 100 strana 2. knjige i za sada nemam pojma kako ce se to sve uklopiti sa prvom knjigom :D

19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Uglavnom nece :D Ali izgleda da se treca knjiga desava paralelno sa drugom (kao 4. i 5. u Asoiaf) , tako da se tek tu nastavlja Darujistan storyline, ovamo su samo Kalam, Fiddler i oni klinci koji su posli u Seven Cities.
    Ja sebe ne smatram nekim iskusnim EF citaocem, sta sam citao, Sandersona, Witcher, Asoiaf i LotR, ali se fino snalazim.

Stalno se predomisljam sa Wheel of Time, ne deluje mi nesto zanimljivo, a i dosta me odbija sto svi kazu da poslednjih par knjiga pre nego sto je Sanderson preuzeo nisu dobre i da se radnja previse oteze.

Last edited: Aug 11, 2019
  20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    U vreme hajpa oko prve sezone GoT-a sam poceo da kupujem sve zivo od EFa pa je onda dugo skupljalo prasinu po policama.Tocak Vremena sam citao godinama i onda kod 10.knjige valjda izgubio strpljenje i sve poklonio drugaru koji je posle kompletirao pa sam uzeo od njega i nekako se naterao da to sve zavrsim.Generalno je dobar serijal ali jeste razvucen i pomalo dosadan u nekim knjigama.Vise se ni be secam dosta stvari :)Mislim da se moze izabrati dosta boljih i kracih serijala za citanje osim ako neko nece da poludi od tih 14 knjiga (ili 20+u nasem prevodu)

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Procitana druga knjiga Stormlight Archive, Words of Radiance. Ne mogu nista da pisem. Nemam snage, ovo je previse utisaka, sutra cu kada se sve slegne. Poslednjih 100 strana mi nije dobro :lol: Idem da odmorim :D

DieH@rd likes this.
  22. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Yup. To je jedini osecaj posle zavrsetka citanja. :)

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Nema šanse, post-knjiška depresija je udarila, opet moram da pravim pauzu da bi naredna knjiga dobila fer prostor da mi se svidi :D

Ovaj čovek je neverovatan. Druga knjiga mi je još bolja od prve, a mislio sam da je prva skoro pa savršena. Sada me je strah kako će to da se odrazi na Oathbringera, ali dobro, biće vremena.

Način na koji opisuje borbu, spletke i rasprave je na nivou najkvalitetnijeg animea. Ovo je definitivno moj HunterxHunter u svetu knjiga. NIKADA ovoliki hajp nisam osećao dok sam čitao knjige. Baš probudi ono klinačko, neiskvareno oduševljenje pred pravednošću i dobro izrežiranoj sceni. @grunt ovde je bilo i man tearinga, čisto ako ikada budeš odlučivao da li da čitas, vrlo bitan faktor :D Jednom zamalo nisam izašao iz gradskog jer mi je trebalo vazduha od panike, drugi put sam se naglas smejao sam u stanu. Ono što je posebno kvalitetno kod Sandersona je što ume da prenese osećanja jako jako sjebanih likova koji nisu izgubili moralni kompas i njihove motive da odrade nešto ispravno. Nemoguće je opisati dok se ne pročita knjiga.

Dobio sam ono što sam očekivao. Još dublje razrađene likove i napokon, Shallanina prošlošt, do detalja ispričana. Čitav svet i njegov lore je još detaljniji, ja sam se izgleda sada navikao na njegovo pisanje pa sam mogao lakše i da zamislim i da se uvučem.

Otkrića u priči u ovom delu stvarno bacaju u nesvest i tako ih je dobro rasporedio da ne možeš ni da se opustiš. Sve ono što priželjkuješ, ne očekuješ, navodno je očigledno a opet nije. Sve Sanderson lepo upakuje, slikovito i uzbudljivo. Ne znam da li sam ijednom odlutao ili zevnuo tokom čitave knjige. Želeo sam da bude još duža. Još mi nije dovoljno opisa, scena i vremena koje provodim uz tri glavna lika.

@zdravkelja da, kada je to rečeno Szethu, samo sam ustao i pitao "Šta?!"

A sada, Warbreaker i Edgedancer su ostali pre Oathbringera. Prvo naravno mnogo nerdovanja po redditu i gledanja artworka prethodnih knjiga, pa tek onda čitanje novih. Za jedno 15tak dana

24. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Odmori se pre Oathbringer-a. :) U TWoK je opisan origin Kalladin-a, u WoR origin od Shallan, a u Oathbringer-u je red dosao i do Dalinar-a. Plus lore je totalno preokrenut naglavacke sa neocekivanim otkricima.

Inace, po meni najbolji nacin da se knjige ponovo ikuse je preko drugog medijuma. Ako si ih prvo procitao, sledeci put overi audiobook verziju. Stormlight Archive je super u audio formi.

U Warbreaker-u ces saznati vise o znacenju te Szethu scene. Mislim nista specijalno, ali ono, Cosmere krece lagano sve vise da se spaja.

Iako je Stormlight centrali rad Sanderson-a, ipak me vise interesuju desavanja na Scadrial-u. Bice bas epic kada posle 80s triologije tamo dobijemo i finalnu "space age" triologiju koja ce preneti pricu do Roshar-a i pripremiti sve za finalne Stormlight knjige. Samo treba ostati ziv do tada, nece to skoro.

Last edited: Aug 17, 2019 at 1:13 PM
  25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Prvo je bilo triologija, sada si uspeo da dodjes do trioliogija :lol:

Nah, space age trilogija je posle svih Stormlight knjiga. Hronoloski je valjda Elantris (mnogo pre ostalih) > Mistborn era 1 > Warbreaker > Stormlight prvih 5 > Mistborn era 2 > Stormlight drugih 5 > Mistborn era 3 i 4. I mozda 5 jer je pomenuo mogucnost da ugura i cyberpunk eru pre space age ere :D I bice naravno Dragonsteel koji je origin svega.

Warbreaker je na neki nacin prequel za Stormlight, ali samo za par likova. Kao sto rekoh, Szeth scena je mnogo efektivnija posle toga jer osecaj kao kada na kraju nekog super filma uleti after credits scena i sve poremeti pa cekas nastavak :D Pre Oathbringera je bas obavezan.

26. Goro Manjina

1,035
    569
    113
    @Timemaster ti kad opisuješ iskustvo čitanja, ko ne zna pomislio bi da šibaš neke droge.

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Droga zvana HAJP!

Goro Manjina likes this.
  28. grunt

grunt Celeb Freak

17,115
    3,351
    113
    @Timemaster
    Javi kada budu pravili seriju o toj knjizi :D

Rodilo and Goro Manjina like this.
  29. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Stormlight bi bas kostao puno, jer okruzenje nije bas "zemaljsko".
    http://images.cryhavok.org/d/15539-1/Way+of+Kings+unbranded.png

Sudeci po zadnjem update-u od Sandersona sa kraja 2018. godine, trenutno se razmatra Mistborn kao filmski serijal i Stormlight kao TV serijal. Videcemo da li ce uopste biti ista od toga. Kaze da ce dosta toga zavisiti od uspeha LOTR serije.

30. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Sto se materijala tice, ima smisla da Mistborn budu filmovi a Stormlight TV serija. Ali ono, bez minimum GoT budzeta se SA ne moze napraviti kako treba.

Sto se mene tice, ja dogurao do trece knjige Malazana. Posle dosta Sandersona u prethodnih par godina prijalo mi je da predjem na Eriksona koji ima potpuno drugaciji stil pisanja(neki bi rekli mnogo bolji). Nema tog hajpa koji @Timemaster pominje iz SA ali zato emocija ima na pretek. Deadhouse Gates je jedna od najdepresivnijih knjiga koju sam procitao u zivotu a opet je jako cesto uspela da me nasmeje. Erikson jako vesto koristi humor da razbije turobnu atmosferu svojih prica.

A da se nadovezem na raniju diskusiju, prve 4 knjige Malazana su koncipirane tako da imaju 2 velika storyline-a koji idu kroz parne i neparne knjige, tako da su prva i treca knjiga Darujhistan a druga i cetvrta Seven Cities. Samo sacica likova se pojavljuje u svim knjigama. Koliko sam video, od pete knjige na dalje to ide malo drugacije.

Last edited: Aug 18, 2019 at 12:55 AM
  31. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Chain of Dogs je jedan od najjacih storyline-ova koji sam ikada video u zanru. I svako treba da ima ortaka kao sto je Mappo Runt, dusa te boli kad citas njegove muke sa Icariumom :/

A sto se tice Cosmere filmova i serija, lepo je sto postoje ambicije za tako nesto, ali ne mogu da zamislim da to neko uradi kako treba. Mozda da bude animirano.

Last edited: Aug 18, 2019 at 3:48 AM
  32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Okej, ubedili ste me, Malazan je stavljen na listu :D

E sad, vidim da pominju da se ni slucajno ne citaju knjige po redu vec ima na goodreads neka custom ultimate reading order of the malazan empire. Tu se pocinje od gardens of the moon, pa deadhouse gates, blood follows itd.

Tako treba pratiti?

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,622
    1,235
    113
    Ne znam za to,ja citam redom a mislim i Zdravkelja.Nije kvantna mehanika pa da ne moze da se prati. :)

Timemaster likes this.
  34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Ja u stvari pratim taj ultimate reading order :D
    Knjige iz main serijala se citaju redom kojim su izlazile, to se ne menja, ali ima jos par serijala u tom svetu koje prepurucuju da ubacis izmedju njih.
    Tako da sad i ja prelazim na "Bauchelain & Korbal Broach", to su likovi koji ce se pojaviti u 3. knjizi i preporucuju da prvo procitas par knjiga iz tog serijala pre nje. Sto nije problem, svaka ima po 100-150 strana, to se procita za 2 sata :)

Ima ih ovde nekoliko, sa sve dijagramom, pa biraj :D

https://malazan.fandom.com/wiki/Suggested_reading_order

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Pitanje, za vas sto ste citali Stormlight Archive:

Sta se desilo u stvari sa Kaladinom?
    U prvoj knjizi, pocetak, on je kapetan jedne grupe vojnika, krece da se bori sa Shardbearerom i onda zavrsava kao zarobljenik? Je l' u sustini to bila borba sa Shallaninim bratom Helaranom, onda ga je on ubio i onda je Amaram pobio njegove ljude uzevsi mu Shardword? Uvod prve knjige mi je bas maglovit ostao.

Ko su Heralds?
    Nikako ne mogu da razlikujem. Jezrien je Herald ili Knight Radiant? Kako ide hijerarhija u tim bozanskim odredima? Na pocetku prve knjige, vitezovi koji su zabijali maceve u kamen i odlazili su...? Heralds su visi od Knight Radianta pa tek onda ispod idu obicni Shardbeareri kao elitne jedinice?

36. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    1. spoiler si sve dobro shvatio.

2. spoiler cu ti ovlas objasniti jer se ne secam sta je u WoR, a sta u Oathbringeru, pa da te ne spoilujem
    Jezrien je Herald, on i jos 9 Heralda je sklopilo oath pact da kad god krene Desolation oni moraju da se vrate da vode covecanstvo do pobede. Oni su u onom prologu zabili Honorblade maceve, rekli covecanstvu da su izvojevali konacnu pobedu i otisli. Deseti je poginuo pre tog prologa, ali kao sto si video, vratio se u epilogu prve knjige jer pocinje novi Desolation. Heraldi dobijaju svoje moci da koriste Surges preko tih maceva. Potencijalno su jos i mocniji.
    Btw, Heraldi su besmrtni, ako ih neko ne ubije, i skoro svi se pojavljuju u nekom trenutku u prve dve knjige, ako obratis paznju, neke bi verovatno mogao da prepoznas ;) Ove druge je otkrio Sanderson :D

Radianti su odvojeni od njih u smislu da su sami nezavisno od njih poceli da formiraju svoje odrede kada su otkrili da Spren mogu da formiraju vezu sa njima i daju im moci koje imaju i Heraldi, pa su Heraldi prihvatili da ih vode i svi su se zajedno borili. Spren macevi imitiraju Honorblade maceve. Seth nije bio Radiant, ali je nosio Jezrienov mac u prve dve knjige.
    U vezi njih, obrati paznju na one epigrafe pre svakog poglavlja, objasnjavaju dosta.

Shardbeareri su obicni ljudi koji koriste napustene Spren maceve. Video si kako su nastali ti "mrtvi" shardblade macevi iz onog flashback-a kada Radianti svi kolektivno ostavljaju svoje maceve i odlaze.
    Oklopi su za sad nepoznanica.

Koliko se secam, prekinuo si Mistborn na drugoj knjizi, jos neke stvari bi ti bile mozda jasnije, tipa sta su Almighty (Honor) i Odium, ona pisma u epigrafima, neke stvari koje Wit (Hoid) naizgled lupeta... Zato kazem, Stormlight je najbolje ostaviti za kraj :D

Mozes i Coppermind wiki da koristis za te Stormlight termine, svaki clanak ima na vrhu obelezeno ako sadrzi Oathbringer spoilere.
    https://coppermind.net/wiki/Coppermind:Welcome

Last edited: Aug 18, 2019 at 2:54 PM
  37. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Epigrafi su mi trenutno najbesmislenija stvar koja postoji, citam ih i po nekoliko puta i tesko sta mogu da povezem :lol: narocito pred kraj druge knjige, kada se izgovaraju kodovi nekog... proracunatog prorocanstva?

Onaj koji je buncao sve vreme u celiji u drugom delu knjige? Talenel? Kojeg je Sadeas posecivao da bi izvukao nesto iz njega? Konstantno nisam uspeo da povezem da je on jedan od Heralda. Sad mi je mnogo jasnije

Sta da se radi, Stormlight Archive me je neznatno brze usisao nego Mistborn i sada ne mogu da napustim :D Doci ce on tek posle oathbringera

a da, kad smo vec kod Wita, svi se nesto odusevljavaju kada cuju ime Hoid, samo meni nije jasno gde se to toliko puta izgovara pa da nam bude jasno? Ja njega znam kao Wita i to je sve :D

38. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Nisi ga upoznao u drugim knjigama, mada za sada njegova uloga je samo da se pojavi i zajebava ljude. Kontam da ce neka od kasnijih Stormlight knjiga mnogo vise da ga opise.

Timemaster likes this.
  39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Fora je sto je vecina stvari koje se znaju o Hoidu ono sto je Sanderson pricao behind the scenes, prequel knjige koja je scrapovana i koja ce biti napisana tek kada se zavrsi Stormlight serijal. Nije neki spoiler, ali objasnjenja je bolje ostaviti dok ne zavrsis bar prvu trilogiju i Secret History (koji opet bolje da ne citas dok ne procitas i tri knjige iz druge ere, tako da treba sve da ih procitas :D). Npr., pojavljuje se pod tim imenom u prvoj knjizi kao prosjak koji daje informacije Kelsieru sto je vise easter egg pojava, ali u drugoj eri radi nesto malcice bitnije :D

Dosta tih stvari u vezi toga kada se Hoid ili Heraldi pojave ne pisu direktno u knjizi, ali je uvek ostavljen neki hint pa fanovi sami provale, i onda kada je neki event gde Brandon potpisuje knjige, tamo mu postavljaju pitanja i ako nije u pitanju neki spoiler, on im to potvrdi :)

Sto se tice epigrafa, dugacak spoiler:

Evo ti sve odjednom radi lakseg citanja
    https://coppermind.net/wiki/The_Way_of_Kings/Epigraphs#Full_Text
    https://coppermind.net/wiki/Words_of_Radiance/Epigraphs

1. U Way of Kings, knjiga 1 i 4, video si gomile citata koje izgovaraju ljudi pre smrti, i svaka smrt ispod je zabelezena. To povezes sa poslednjim Szethovim poglavljem u knjizi, gde Taravangian ubija bolesne i siromasne u onoj njegovoj bolnici. Taravangian kaze:
    Ljudi u trenutku smrti pricaju random stvari, tzv. Death Rattles, sto su u stvari dogadjaji koji se trenutno desavaju u knjizi, ili ce se tek desiti.
    Posle si u Words of Radiance video Taravangianov Diagram, proracunato prorocanstvo kako ti kazes, koje je napisao na dan kada je bio pametniji :D To su epigrafi iz knjige 5 WoR-a. A Taravangian skuplja to sto pricaju umiruci da bi dodatno obogatio svoj Diagram informacijama.

2. WoK, knjiga 2, pismo. Tu ti nista ne moze biti jasno :D Ali mozes da povezes par stvari, jer pise da ga juri neki 17th shard. Secas li se prvog interludijuma, Ishikk, na jezeru, gde tri stranca traze nekoga? Tu se i prvi put pominje ime Hoid ;)
    Odgovor na to pismo imas u knjizi 4 WoR-a, opet, nista tu ne mozes da shvatis ako ne znas behind the scenes stvari.

3. Ostalo je manje vise jasno.
    WoK knjiga 3, Jasnine beleske dok je istrazivala po onoj biblioteci u Kharbrantu, uglavnom u vezi Voidbringera
    WoR knjiga 1, Navanin dnevnik
    Pesme Listenera o razlicitim formama
    WoR knjiga 2, pesme Listenera o razlicitim formama

Raspisah se, hah. A opet nisam bio detaljan :D

Last edited: Aug 18, 2019 at 11:02 PM
  40. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    To sam procitao, ali se iskreno ne secam ove scene dok sam citao knjigu. Bas me podseca na neki easter egg

Okej, ovo sam ispratio uspesno i ovi epigrafi su mi legli, samo eto nisam znao da je to posle povezano sa Diagramom.

Secam se tri stranca i te potrage, ali eto, procitao sam sve to kao nezavisnu pricu i tu se sve zavrsilo.

I dobro, ovo je sve kristalno jasno, samo sam mislio da te pesme Listenera imaju neko dublje znacenje

41. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    Kao sto rekoh, nisam bio potpuno detaljan. Potencijalno, pesme Listenera mogu imati dublje znacenje, ali citaces o tome u narednim knjigama, za sad su jako mali hint. Kao sto su bile i hint za desavanje iz poslednjih nekoliko poglavlja.

Interludijumi jesu delimicno nezavisne price sa raznih krajeva sveta, ali bukvalno svaki je bitan za siru pricu na neki nacin.

Inace, Talenel

jeste Herald. A da li si primetio da su opisi maca koji nosi na kraju prve knjige i u drugoj drugaciji? :D Sto mozes na osnovu jos jedne stvari da zakljucis, koju sam pomenuo u prethodnom postu :D

Kao sto rekoh, ima jos Heralda u obe knjige, mogu ti i reci ako ne planiras da istrazujes :D

42. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,715
    1,745
    113
    Nisam ovo primetio, kakav mindfuck :D

Ne, sam cu, gde je zabava da mi sve kazes :D

43. DieH@rd

31,149
    3,477
    113
    Kad bi ugrabio priliku za posetu nekom book signing-u Sanderson-ove knjige, pitao bih ga da li je moguc novi Oathpact.

44. zdravkelja

zdravkelja Member

9,453
    2,003
    113
    To sa macem je kul jer Brandon svaki shardblade detaljno opisuje jer su u pitanju bitni objekti, i cim su u drugoj knjizi pomenuli mac bio sam u fazonu "cekaj malo" :D Jer se secam da je prvi put bio opisan kao ogromni klin, sto je vrlo karakteristicno.

Pa to, trudim se da ne preteram kad objasnjavam, da ti ostavim nesto. Ali kapiras sad da nista tu nije slucajno i da vredi obratiti paznju na svaki detalj :)

Ne otvaraj Tajme :D
    Ja bih ti rekao da jeste, samo prethodno neko treba da ascenduje (dalinar) :D

45. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Kontam da bi dobio RAFO odgovor na to pitanje.

Share This Page