EmuGlx v9 website facelift

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by TheNick, Apr 15, 2015.

1. CooLa

CooLa Mankind Divided Staff Member Administrator

269
    20
    18
    Azurirani i pluginovi, kao i tema koju koristimo.

CTOJAH and iggy11 like this.
  2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,731
    1,923
    113
    Nadam se da se nista nije razjebalo

3. howler

howler Well-Known Member

2,147
    377
    83
    Moze li New Post sidebar da prikazuje vise od 5 thread-a ?.. Idealno bi bilo 10. Danas recimo se diskutiralo na 20 razlitih tema tako da ogranicavanje na samo 5 i nema bas neku svrhu. Da bi video sta je danas akutelno ja opet moram ici New Post pa zatim Recent Post.
    Drugo New Post neka ide na vrhu, a Staff Online i Members Online da padnu dole odma iznad Forum Statistic. Tako ce se osloboditi mesto za prikazivanje vise topica sa nove postove

Super Simke 64 likes this.
  4. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,547
    669
    113
    Slažem se, bolji je raspored tako...

Last edited: Dec 4, 2015
  5. vix

vix SHIROHIGEEEEE

448
    50
    28
    - Kada se browser prozor suzi na malu širinu odnosno kada se aktivira "mobile friendly" prikaz, izgubi se Emuglx logo i umesto njega se pojavi Apex logo.
    - Ikonice desno od avatara u gornjem desnom uglu su bile vertikalno poravnate po sredini (ako se dobro sećam) a sada su poravnate po dnu.

6. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Ovo sam rekao @CooLa treba da ispravi

7. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Kao i uvek kad Sibin nesto sjebe, i onda se ne javlja 5 nedelja, tu je Nick da popravi... Sredio sam resize logo-a sad je fine :) Za ovo drugo ne kapiram.

8. vix

vix SHIROHIGEEEEE

448
    50
    28
    emuglx1.png naspram emuglx2.png

Ima zajeb u CSS-u:

Code:
    .navTabs .visitorTabs .fa {
        line-height: 48px;
        vertical-align: middle;
        font-size: 18px;
    }
    Ako se izbaci "line-height", onda bude kao na desnoj slici e sad da li to ima negativne posledice negde drugde... nisam proveravao :).

9. TheNick

18,731
    1,923
    113
    A te ikonice, pa ok kad @CooLa ovo vidi za mesec dana mozda i popravi ;)

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    I ne zaboravite nekako da vratite da home vodi na home foruma kad smo na forumu, ne mogu evo koliko godina da se.naviknem :S

11. zdravkelja

zdravkelja Member

7,896
    1,069
    113
    Takodje.
    Vidim da su se vratile i slike na Tapatalk, samo vise nisu random nego kako treba.

12. Efendija

4,547
    669
    113
    Joj ovo mi se i dalje dešava da ubodem i očekujem forum home. Bar da jebeni logo vodi na forum ali šipak.

edit - zapravo koji će kurac ovo 'home' kada na sajt vodi ogroman logo... mislim stvarno xD

Last edited: Dec 4, 2015
  13. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,149
    205
    63
    Realno, ko jos posjecuje homepage, ali bas zato kontam da je zajeb namjerno postavljen :lol:
    Jednom sam cak tako greskom i vidio nesto zanimljivo na sajtu, stavise, pola clanka sam skoro procitao...

14. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    Iznenadio bi se koliko je posećen mainpage, ali uistinu minimalno od strane ekipe sa foruma :)

TheNick and Elvir79 like this.
  15. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Ovo te kvalifikuje za insta ban :) Jedino ako te igre uopste ne interesuju pa da ti sajt nije cool, ne razumem hate?!

16. Blue

Blue ....................

10,936
    462
    83
    Meni je homepage npr. super ali sam se toliko navikao na forum da zaboravim da sajt postoji, ali svakako i više nego podržavam.

17. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Najteze je vas forumase naterati da posetite sajt srecom ima ljudi

18. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Pa ne posecujem ama bas nijedan gaming sajt jbg, tako da nista cudno sto ne idem ni na nas xD Al ono good work boys and girls xD

stale likes this.
  19. Bahamut

1,149
    205
    63
    ^ What he said :D

Jedino kvalitetan video opis me interesuje, i to ponekad...

20. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Ma kakav crni sajt, isti kao svaki drugi al.na srpskom.

Kraken likes this.
  21. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Sram da vas bude, citajte ponekad! ffs Bas se cimamo oko kvalitetnih sadrzaja, EmuGlx websajt ozbiljan medij u poslednje dve godine. To su shvatili brojni posetioci, domace firme, domaci mediji/konkurencija, strani mediji, veliki izdavaci (EA, MS, UbiSoft) itd... ali forumasi ne :lol:

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Pa nema originalnog contenta, review moze svuda da se nadje. Oni oldschool editorijali su bili bas dobri i detaljni. Ako neko hoce sa mnom na buvljake pa da radimo najlon hunters, to bi mozda mogao biti pocetak.

23. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Najlon hunters bih apsolutno citao, revieowe i prevode sa stranih sajtova nemam naviku jer toga ima na netu bilo gde.

24. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Chek, mislish da neki koji pishu opise prevode sa stranih sajtova? 0_o

25. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    Citam sve opise koji izadju na emuglx, cisto sumnjam da su ono prevodi

26. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    pa to...meni ne deluje tako

27. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Kakvi bre prevodi da li ste normalni? Dve godine imamo samo original content na sajtu! Kao sto je oduvek i bilo! ffs you mad?! Svi opisi su originalno pisani, vesti takodje, editorijali da ne spominjem. Plus ne pisemo samo o novim stvarima kao ostali, retro rubrika je izuzetno jaka itd. Pa reportaze, interviews, lokalni eventovi... Jbt da nema originalnog sadrzaja mozes da kazes jedino ako nisi otvorio sajt ni jednom do sada!

Trud koji ja i ostatak ekipe posvecemo sajtu i profesionalizam koji ulazemo svakodnevno nije normalan. Kao sto rekoh drugi to prepoznaju i cene ali ne i skupina ljudi na nasem very own forumu?!? Sramno.

Bacite pogled samo na aktivnost u zadnjih par meseci
    http://emuforums.emuglx.org/threads/emuglx-website-recaps-so-far-2015.5027/

Last edited: Dec 6, 2015
    CTOJAH and Elvir79 like this.
  28. zdravkelja

zdravkelja Member

7,896
    1,069
    113
    Ozbiljno, odakle nekom ideja da se prepisuje nesto? Dovoljno samo Yonai, licno sam ga poslao da se javi Nicku jer sam video da covek obozava igre i da pise o njima, i to odlicno radi. A tek ostali.

29. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,247
    2,006
    113
    :lol:

Sve je uvek original content, jedino sto se "prevodi" je kada se napravi transkript wahadovih intevjua sa developerima na engleskom, pa se to prevede i na srpski [Alisson Road, Dying Light, itd, itd].

TheNick likes this.
  30. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Retko jako retko padne neki promo text koji je press release sto dobijamo od izdavaca uz naznaku da se hitno objavi i onda mora da se prevede ali to je 0.1% sadrzaja.

31. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,044
    1,556
    113
    loooooooooooool nema originalni content, prevodi se prepisuju, gde vi živite xD

vi ste opasno ostali tamo negde pre 10 god.

32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Ma jok bre, mislim na eventove ala nismo bili tamo al smo gledali prenos. Cemu to kad mogu da bacim pogled na live prenos.

33. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Nismo bili na E3 ali na Gamescomu vala jesmo tri godine za redom i na svim ovim local desavanjima. Ostale reportaze su novinarskog tipa prenos najbitnijih vesti za ljude koji ne zele da gledaju snimke visecasovnih konferencija itd.

Yonai likes this.
  34. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Cak ni tada nismo prepisivali nista, uvek samo original content!

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    To i jeste moja poenta, vecina ljudi sa foruma prati direkt prenos i ne treba im reportaza, ergo i razlog za necitanje takvih textova.

36. TheNick

18,731
    1,923
    113
    I to je samo mali deo sadrzaja

37. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Nisam rekao da su prepisani reviewovi ili tako nesto nego da toga ima svuda. Nije da nema nigde da neko ide po buvljacima ali to u Srbiji ima totalno drugi tvist :)

38. Efendija

4,547
    669
    113
    Lično sam imao naviku da čitam opise na srpskom dok sam išao u osnovnu. Kada sam naučio engleski koliko-toliko, prestala je i potreba. Sada jedino čitam srpski opis ako me jako, jako zanima.

A buvljak jeste spešl tvist.

39. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Ni ne citam opise poodavno, vise volim video review i to sa sto manje price. Sam mogu da zakljucim sta mi se svidja a sta ne na osnovu snimka.

Bahamut likes this.
  40. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Srecom ima publike kao sto rekoh, da su svi kao vi ne bi postojali gaming mediji...

Buvljak prica za YT ili neke redovne editoriale, why not! Mozemo da isplaniramo to napokon.

iggy11 likes this.
  41. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Samo nam treba neki cviker cam :)

iggy11 likes this.
  42. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,128
    951
    113
    @darkado bi odradio odlican posao sa 'pijaca/vasar' retro kupovinom/ponudom :)

Ako treba love za te 'cviker kameru' neka se otvori neki paypal za donaciju, pa da prikupimo...bit ce to odlicna i jedinstvena stvar :)

43. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Ne znam dal mozemo da primamo uopste na paypal ali ako cemo nesto geto, garant ima nekih cheap ass na aliju, za to ne trebaju donacije :)

iggy11 likes this.
  44. Bahamut

1,149
    205
    63
    Bolje se ti posveti pravim gejming medijima, a to su video review-i.
    Iako ti glas i nije za javnost, video opis MGS:Online je bio dobar, a to je sadasnjost i buducnost medija.
    Niko ne zeli citati povecu kolicinu teksta sa par slicica.
    Cak i poduzi post na forumu smara vecinu i samo ga preskoce.
    Pa ljudi su citali Bonus samo zato sto nisu imali nista drugo, ili nisu znali engleski, isto k'o sto danas samo klinci citaju ScreenFun (dobro, ne samo, ali vecinom).

Naravno, moje misljenje, ali vidim da nisam jedini...

45. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Hahahaha kakav besciljni hejt? Prvo EmuGlx jeste PRAVI gaming medij po apsolutno svim standardima priznat, nema poente da te ubedjujem u to jer jeste tako.

Drugo moj glas nije za javnost? :lol: Pet godina sam bio na plati Eurosporta sa tim glasom uz pozitivne kritike kolega od samog pocetka :)

Statistike o poseti kao i zadrzavanju na stranicama tvrde da ljudi citaju i dalje i to dosta njih.... So yeah sa ovakvim "misljenjem" mozes samo da letis odavde, ne znam ni sta trazis tu i dalje kada te sve smara?

46. shone93

shone93 Active Member

879
    174
    43
    Ja ne znam dal je pametno da nesto kazem ovde, al cu to svakako uraditi. Nadam se da necete pogresno protumaciti i da me necete banovati.

Emuglx svakako jeste jedan od boljih domacih sajtova vezano za gaming (druge domace sajtove uopste ne posecujem, samo strane koje su vezane za gaming) i svaka cast na tome. To niko ne moze da ospori niti umanji.
    Problem je sto je balkan go k*rac vezano za gaming i mi spadamo u onaj deo sveta gde niko nije zainteresovan za nas. Danas svi koji prate gaming sa ovih prostora pre se okrecu zapadnim "novinarskim" firmama kao sto su IGN, Nerdist, Collider itd. zato sto su u non-stop u centru desavanja. Ono sto bih ja uradio kako bi poboljsao mozda popularnost je svakako video content jer je to trenutno glavna stvar u svetu, pa tako smatram da treba i ovde da se uradi.
    Meni bi bilo zanimljivo npr. da se pravi podcast gde se prica o najnovijim desavanjima gde bi posetioci/gledaoci mogli da ucestvuju kako bi popularizovali ovde to jos vise.

Posto smatram da je sajt sa svojim tekstovima dostigao taj neki nivo u rangu ostalih, prosto mi deluje logicno da se prebaci i fokusira na video format, tako da se slazem sa ljudima koji na tome potenciraju.

No, sve je to fino i bajno i deluje lako ali treba tu mnogo vise ulaganja tako da razumem sve. :D

Btw....i ovo sto ste do sad postigli i uradili je za mene neverovatno.

47. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,071
    1,127
    113
    Pored sveg hejta video review ideja je na mestu, da za svaki pisani ide i video. Ubedljivo najbolja emuglx stvar ikad je absolute trash, that needs to return i to fazon weekly, bar kineskih govana ima koliko hoces. Btw, jako mi je zao sto je snimih tri buvljak famiclona sa sve kutijama: Mortal kombat sa rip off jap mega drive logoom, resident evil 4 psone looking shit i najbolji, pes 2008 entertaiment system :D

48. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,044
    1,556
    113
    Vi što forsirate video format se vidi da ne znate kako insdustrija funkcioniše i šta se traži od sajtova prvenstveno.

49. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Zato sto nas ne zanima kako industrija funkcionise jer nam je ovo hobi? Sto bi mene zanimalo sta industrija trazi, znam sta mene zanima i to i gledam. I naravno da industrija navija za textove, tu je lakse prodati muda za bubrege i opravdati investiciju izdavaca dok se u videu daleko lakse vidi kakva je igra.

50. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Well nama nije hobi, mi smo deo industrije. Also video sadrzaji su odavno u planu da se rade jos kvalitetnije i cesce.

Share This Page