1. powered by Surfing Waves

EmuGlx v9 website facelift

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by TheNick, Apr 15, 2015.

1. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Shto se mene tiche, chitam gotovo svaki opis :lol:
    Primeti se da su mnogi pisci napredovali, a moram retji da imam par omiljenih pisaca (ne bih da ih imenujem kako se ne bi uobrazili). Bedak je shto ljude mrzi da prochitaju par redova teksta, stvarno ne oduzima mnogo vremena, a lepo je videti i kako neki s foruma pishu kada ne pishu na forumu (kada su ozbiljniji).
    Ne krivim vas shto ne volite da chitate, u potpunosti mi je jasno da danas niko "nema vremena" i da svi zhele shto pre da dodju do informacija, ali dajte shansu EmuGlx drugarima, mnogi se trude poprilichno, i znam da bi im bilo drago kada bi znali da neko od ekipe s foruma chita, pa makar i kada biste napisali neshto negativno.

Jedva chekam da prodje ova moja sida, pa da mogu chitati josh :3

SolidSnake88, Maxa, TheNick and 2 others like this.
  2. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,234
    259
    83
    Ma brate, shvati to kako hoces, ali sve sto pisem je suprotno od hejta.
    Govorim u svoje ime, radije cu pogledati video opis nego citati tekst, tacka.
    Drugo, tvoj mi glas ne lezi, imam osjecaj kao da slusam Nixa Zizu-a kako laprda o proteinima, daleko milozvucniji glas mi ima GileSrbin, koji je radio opis Witchera, tacka.
    Video opisi su sve bolji i bolji, tacka.
    Rijetko ili nikako ne citam tekstove, procitao opis Battlefronta od Milana Radosavljevica i dobar je, tacka.
    Iz gorenavedenog, volio bih da se vise forsiraju video opisi, jer je to po meni pravi vid izrazavanja u danasnjim medijima, i da cu uvijek radije pogledati video nego procitati tekst, tacka.

Gdje ti vidis ovdje besciljni hejt?
    To sto mi se ne svidja tvoj glas?
    Ma daj molim te, ako ne znas prihvatiti dobronamjernu kritiku ljudi koji donekle prate rad sajta i foruma, onda ne znam koja je poenta ove teme, kad izgleda samo pozitivne kritike piju vodu.
    Nisam rekao da se ukinu tekstovi, vec povecaju video opisi, gledam i dalje ne mogu da provalim sta sam toliko pogresno rekao.

Ali dobro, tjeraj svoju industriju, ne mozes svima udovoljiti, rekao sam svoje, ja cu ispratiti video opise, mozda i koji tekst procitam, kao i do sada, je l' to ok, da zavrsimo ovu pricu? :)

sqall and Nyarlathotep like this.
  3. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
    Kad se (napokon) bude vratila ovdje na forum 'tabela' sa najnovijim tekstovima sa mainpage-a (kao sto je bila pred kraj starog foruma ta tabela), onda ce i posjeta samih forumasa tamo da bude povecana...u to sam 100% siguran :)

4. zdravkelja

zdravkelja Member

8,586
    1,435
    113
    What, Nick bas ima kul glas za TV, radio ili nesto slicno, nije dzabe bio komentator :D Tu mi je malo veci problem Nyarla (sorry Nyarla :/).

Bahamute, problem je nacin na koji si rekao. Mislim, "posveti se pravim gaming medijima", rly? Nije ovo nista inferiornije niti manje ozbiljno. Ja licno vise volim da citam nego da gledam snimke koji ce da me spoiluju bilo cim, pa makar i jednostavnim gameplayom.

5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    @Bahamut: Ja sam GileSrbin :lol:
    @zdravkelja: no problem bro, ja ne gotivim svoj glas, ali bedak mi je shto se ne cimamo vishe oko toga, jer sam hteo da se uvezhbam :3

InsaneEyes likes this.
  6. Bahamut

1,234
    259
    83
    Ok, moguce, sry, nije bilo zlonamjerno, niti sam mislim da je manje vrijedno, jednostavno je meni mane zanimljivo, odnosno video mi je vise zanimljiv pa samim tim bih vise volio da se posvete vise ili podjednako u tom pravcu...

EDIT: Sad kad citam ponovo svoj komentar, djeluje malo harsh, sve kontam navikli ljudi, nisam se juce registrovao i slicno komentarisao, no hard feelings :lol:

7. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,680
    2,304
    113
    @CooLa

8. iggy11

1,124
    951
    113
    @TheNick , dali mozes isto tako vratiti (kao na starom forumu) manji broj postova po jednoj stranici (mislim da je sada 50 komada) ?
    Jer stvarno neki threadovi sa dosta slika/video klipova koce browsere...vrati bar na 20 ili 30 postova po jednoj stranici...zamolio bi te to da napravis :)

9. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Mislim da to mozes sam u svom user panelu da podesis. Also ovo je thread o sajtu ne o forumu.

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Živimo u takvom vremenu, brzom i senzacionalističkom vremenu gde pažnja lako nestaje i klinci, mi, i svi ostali ZAHTEVAJU (svesno ili nesvesno) da im se zabava konstantno objavlja. Znači span pažnje vrtoglavo opada, dok je količina dosade po danu eksponencijalno veća. Zato, počevši od PewDiePiea, Francisa pa do Angry Joe-a youtuberi su shvatili da kreveljenje donosi viewove, a viewovi donose pare. I toga će biti još jako dugo vremena, dok nešto drugo ne postane trendi. Ne treba se čak ni zamarati i ispitivati javnost i sebe "ZAŠTO je to popularno pobogu, kad naravno nije". Jeste, sada, u ovom trenutku. Zato se igre štancuju kao na pokretnoj traci i neće se niko pozivati na te naslove kao što se sada poziva na XCOM ili Starcraft 1. Zato više nijedna pesma neće biti kao Dust in the wind (smislite koji god drugi evergreen po vašem ukusu). Zato svi ovi sada perfektni filmovi koje gledamo neće biti za 30 godina kao nama sada kultni filmovi koji su obeležili i otpočeli pop kulturu. Sve mora brzo, sve mora odmah, sve mora sada. I to je jednostavno tako

SolidSnake88 and Nyarlathotep like this.
  11. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Evo da dodam par reci od sebe. Video review-ove ne volim i uvek bih radije citao nego bio primoran da trpim neciji smor glas i spor tempo. Citam mnogo brze nego sto bilo ko govori a i lakse mi je da nastavim ako sam stao na pola (ukoliko je tekst smisljeno prelomljen), tako da mi tekstovi dozvoljavaju da ih konzumiram svojim tempom, za razliku od videa koji namecu tempo. Takodje, velika vecina ljudi na Youtube-u (cak i profesionalaca) po mom misljenju ima neprijatan glas i daleko previse se insistira na infantilnim forama ili naprosto na cistoj gluposti umesto relevantnim i elokventnim opisima. Postojalo ne nekolicina YouTubera cijih mi se nekoliko videa svidelo, ali daleko od toga da mi se svidja svaki njihov video (uglavnom ne).

Tako da cu uvek mnogo radije procitati tekst nego pogledati video review.

12. Bahamut

1,234
    259
    83
    Je l' mi pricamo o Twitchu ili YT?
    O opisima ili pracenju nekoga kako se krevelji?

To sto je kvalitetan video opis rjetkost je samo bolja prilika za Emuglx da krene jace u tom smjeru, naravno, ne zbog viewa vec kvaliteta video opisa.
    Postoji valjda neka razlika izmedju opisa IGN/Emuglx i SerbianGamesBL/Nixa...

Duzina videa ne treba da prelazi 10min, iz razloga koji je ljubomir naveo, bolje napraviti opis iz dva dijela.

Dobri opisi su postojali i za vrijeme Bonus ere, kada su magazini bili vodeci izvor informacija, kontam da je danas dobar video opis ne samo veci izazov, vec i kvalitetniji opis.
    Da je lako, nije, ali dobro je krenulo, prema tome...

13. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,615
    694
    113
    Ima link, nabijen je u "social" zajedno sa face i twitter čudima. Mnogo glupo imho. Posebno kad vidiš da twitter i face linkova ima na 3-4 mesta a forum se krije.

14. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Stidi se foruma nick, zato ga krije

15. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,259
    833
    113
    Smatram da citati/gledati IGN, Gamespot, shitaku etc reviews je gubljenje vremena. Dizu ocene jer im publisher plati, ili spuste ocenu jer nisu dovoljno placeni. A uz to zivimo u vremenu gde igre dobijaju nize ocene jer nema dovoljno zena, crnaca, pedera, trandzi... ili dobiju cult status jer su sjw shitfest... A onda imas seratora sa YT tipa onaj masni britanac koji su umislili da su neki kurac i da se njihovo misljenje postuje.

Sve u svemu, da me ne mrzi citati, radije bih citao EmuGlx reviews nego IGN/shitkatu i ostalu gamad. :)

TheNick likes this.
  16. shone93

shone93 Active Member

919
    192
    43
    Mislim da kod nas nema publike zato sto niko to ne radi kod nas, ili radi ali ne kako treba. Ako je content dobar, publika ce se sama stvoriti.
    Ja znam da neki misle da se pravimo ovde pametnjakovici, ali kontam sto vise ideja i konstruktivnog razmisljanja to je vise mozda opcija za odgovorne, u kom pravcu da krenu.

Sto se tice video contenta ja bi izbegavao video review, pogotovo u formatu koji danas imamo (kao sto je neko gore naveo 10min video, gameplay i ocenjivanja). Za to bi potencirao sajt i pisani tekst (jer su odlicni).

Meni se mnogo vise svidja ideja podcasta, jer ja volim da slusam to, pogotovo dok radim nesto :D Da se koristi sistem slican Collideru za filmove ali vise casual. Teme bi bile od vesti u industriji, filmova, igara....od svega po malo.

A ostali segmenti da budu klasika Top 10, ili kao sto je Yonai bio otvorio temu, najlepse secanje igara iz detinjstva, ili klasicno teoretisanje sto ja obozavam, tipa "koja je poruka i znacenje the last of us" ili "zasto je video igra vrhunac umetnosti" (razmisljao sam o tome dosta, tako da bi voleo da imam udela u tome ako je moguce) i tako te stvari.

Znaci entertaiment stvari koji ipak imaju obrazovnu notu (sto je po meni veoma bitno).

A klasicne reviw igara bi ostavio za pisani format...
    Mnogo je lakse po meni sa produkcijske strane praviti podcast nego klasicne opise jer nema toliko editovanja ali kako god okrenes treba ulaganja da bi izgledalo pristojno,zato sam i rekao da razumem sve.

17. iggy11

1,124
    951
    113
    Daj napisi detalje gdje se to nalazi tocno, jer nisam pronasao tu opciju da smanjim broj postova...

18. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,615
    694
    113
    ^ Rekao bih da ta opcija nigde ne postoji na ovoj verziji foruma. Kul ako grešim.

19. Cipak

Cipak RPG Fan

1,563
    325
    83
    Ja isto trazio i nisam pronasao.

20. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Well tako je to... Ipak praksa je pokazala da text opisi (koje industrija zahteva, a mi smo deo iste) u kombinaciji sa profesionalno produciranim video opisima predstavljaju standard. IGN tako radi recimo. Video opis je tamo kraca verzija text opisa itd. Nesto slicno smo i mi radili sa nasim video opisima gde bio uvek rekli "za kompletan, detaljniji teksutalni opis posetite sajt" pa uvek je link bio u descriptionu. To je sve normalno... tako da treba da se radi i jedno i drugo. Nasa EmuGlx TV produkcija je tek u povoju i bice to mnogo bolje u buducnosti svakako. Imamo cak i studio i greenscreen, potencijalne sexy voditeljke, montazera, sve sto nam treba ali ta prica je malo bila on hold zbog nekih drugih projekata o kojima nisam pricao... Sada se cesite po glavi o cemu se radi, but in due time videcete sve.

Svakako i pored tih drugih stvari EmuGlx YT ce se budziti i to ne samo opisima, svasta moze da se radi jos od video sadrzaja, neki od vas imaju bas dobre ideje... tipa Najlon Hunters mora postati realnost, jos Absolute Trasha, jos EmuGlx TV LIve podcastova, Minecraft lets plays Nick & Gile show, pa i svasta drugo sto vam padne na pamet. Slobodno se ukljucite u pricu, trazite pristup Website Editors delu foruma, dodacu vas ako ste za saradnju.

Bahamut likes this.
  21. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Ne bas, forum nije toliko popularno sredstvo komunikacije danas, plus ne zelimo da pravimo cirkus ovde. Mnogo su nam vaznije socijalne mreze i njihovo razvijanje u buducnosti. Tako da forum prakticno postoji za nas old school ekipu i povreme goste, lurkere itd. Da smo hteli da ga promovisemo vise i dovlacimo casual publiku to bi i radili. Link postoji u meniju SOCIAL na sajtu, takodje dodacemo i last posts sa foruma na mainpage, kao i najnovije sadrzaje sa sajta na forum.

22. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Nema publike kazes? :) Ala ces ti da se iznenadis uskoro, mnoge stvari se odvijaju na nasoj balkanskoj sceni iza zavesa trenutno. Also sto se tice EmuGlx resursa rekoh dva posta iznad, nije to nista tesko, samo malo bolja organizacija i volja jer jbg za sada svi radimo ovo cisto volonterski, za neku buducnost profitabilniju.

23. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Well mnogo cesto smo menjali forum skriptu u poslednje vreme, izgleda da sam pomesao sa IPB-om tamo je moglo, ovde tbh dal zato sto sam admin ne mogu ni da pronadjem te obicne user opcije i gde bi to moglo da se menja.

24. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,914
    1,909
    113
    Imaš quadruple post. Neko te treba banovati!

Nyarlathotep likes this.
  25. TheNick

19,680
    2,304
    113
  26. iggy11

1,124
    951
    113
    Dali ces se potruditi (sa Sibinom) i ubaciti tu opciju nama userima na biranje?

27. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Ne bi se usudio da dam njemu da cacka po kodu foruma, upropastio bi nesto 100% lol Ne, ozbiljno nije pametno praviti takve izmene zbog updatova, neke kasnije konverzije itd. Ako postoji official plugin onda da, ali neko custom brljanje nikako, iz iskustva :)

iggy11 likes this.
  28. stale

stale bowel disruptor

3,535
    841
    113
    Samo sisate voditeljke. Kakav crni Nick i Nyarla. Mislim, ok, mogu i oni da imaju svoj show za nezniju publiku :D

iggy11 likes this.
  29. iggy11

1,124
    951
    113
    Odlicna ideja !

Za probu i dobar pocetak neka bude Enki Bracaj:

Mladji neka slusaju, a mi malo stariji cemo lako...

30. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,442
    167
    63
    Mozda ali off topic , ali mene najvise iritira kad vidim ign ili neki drugi yt kanal stavi u onom screenu za klip velikim slovima nesto tipa : WITCHER 3 SUCKS??!! NEW AVENGERS MOVIE BOMBS!!! Ti clickbait klipovi su uzasni. Opise retko gledam, jedino neke sprdnje kao AVGN jer to je zajebancija vise nego ozbiljan review.

Sto se tice nasih opisa, redovno ih citam i zaista su mnogi odlicni i dosta se njih popravilo. Nikad mi nije bilo tesko da citam a i hocu da podrzim kolege sa foruma.

SolidSnake88 and TheNick like this.
  31. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Spidey i ti se popravio yourself, nastavi da pises samo kad god uhvatis vremena

32. CooLa

CooLa Mankind Divided Staff Member Administrator

269
    20
    18

Tokom novogodisnjih praznika. Bude

iggy11 likes this.
  33. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,349
    940
    113
    Nerd-a obožavam. Relativno skoro sam ga otkrio i meni je urnebesan. :D Pokušao sam da gledam još neke koji prave te "angry" review-e ali nijedan mi se nije dopao koliko on. Od celog Cinemassacre kanala samo AVGN i gledam, ponekad James&Mike Mondays. Mnogo ima kanala koji se bave igrama, a užasnog su kvaliteta. Tako da EmuGlx tu svakako ima prostora, i to ne samo za ovo podneblje, nego i šire. :)

TheNick likes this.
  34. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Posle sinocneg tune up-a updatovali smo WP i temu sajta, evo sta je novo:

- Video player napokon radi, check it http://www.emuglx.org/emuglx-tv/
    - Tekstovi se sada izlistavaju drugacije, umesto po dva u koloni sa kratkim ili nikakvim preview textom sada idu ovako, i vise ih staje po strani
    http://www.emuglx.org/svi-tekstovi/
    - Burgermenu (tri crtice u gornjem levom uglu) na mobilnoj verziji sada napokon radi! Testirano na iOS safari-u i na Andoridu Firefox/Chrome
    - Na strani sa autorima dodat je link za sve textove od autora http://www.emuglx.org/autori/

Usput je obnovljena saradnja sa PlayAsia sajtom (go click that banner motherfuckers), kao i dodata drugacija skripta za soc media linkove za autore.

Last edited: Feb 3, 2016
    Costanza and Maxa like this.
  35. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,015
    2,562
    113
    Ovog vikenda smo imali odlican facelift...

36. Wahad

10,914
    1,909
    113
    Poseta je skocila neverovatno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

37. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Ko je ono Sibinu dizao pritisak na fb-u? :D

38. Wahad

10,914
    1,909
    113
    Pa ja, ko će drugi.

Omega and darkado like this.
  39. Game Over

Game Over -INSERT COIN-

344
    53
    28
    Bilo bi idealno kad bi se onaj hover na topic efekt malo ubrzao, deluje jako slugish

40. TheNick

19,680
    2,304
    113
    Svi ste promasili thread :)

41. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,232
    188
    63
    Ne radi mi sajt preko desktop racunara!

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

42. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,232
    188
    63
    Izlazi welcome to nginx

43. grunt

grunt Celeb Freak

15,391
    2,305
    113
    Yup nesto se sjebalo xD

44. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,232
    188
    63
    Sta se desilo sa sajtom??

45. Omega

Omega N64 je đubre

14,727
    1,987
    113
    Trio fantastikus odlučio da svima ogadi forum. :D

46. grunt

grunt Celeb Freak

15,391
    2,305
    113
    Kako radi preko TT-a lol

47. Chodex

Chodex Well-Known Member

1,232
    188
    63
    Sranje mi je preko tt. Al sta da se radi

48. stale

stale bowel disruptor

3,535
    841
    113
    Forum radi sajt ne.

49. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Search radi, postovanje radi, new posts radi, ali kada pokušaš da dobiješ spisak podforuma iskoči sada ćeš zloglansni

Welcome to nginx!
    If you see this page, the nginx web server is successfully installed and working. Further configuration is required.

For online documentation and support please refer to nginx.org.
    Commercial support is available at nginx.com.

Thank you for using nginx.

zdravkelja likes this.
  50. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,015
    2,562
    113
    Posto New Posts radi, nisam ni primetio da i na forumu iskace igde error

Share This Page