1. powered by Surfing Waves

Emulacija PS1 i PSP igara na Viti

Discussion in 'Sony PlayStation Vita' started by Wahad, Apr 22, 2014.

1. Omega

Omega N64 je đubre

15,526
    2,383
    113
    Znaci treba obratiti paznju i na to cak i kod skidanja iso-a?

Yup, samo NTSC/US skidaj.

2. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Zato u ranim fazama emulacije nekog sistema, dok jos emulator nije ispeglan i optimizovan, i ima visoke sistemske zahteve (ili mi nemamo super PC), poput nekada za PCSX2 i Dolphin, bolje je probati sa PAL verzijama igara, jer im manje frame-ova treba da postignu punu brzinu.

@Timemaster ozbiljno nisi znao za razliku izmedju PAL i NTSC?

3. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,721
    1,747
    113
    Ne, mislio sam da je bas svejedno kada su verzije u pitanju :)

4. NNlice

NNlice Member

151
    1
    18
    Kakva je situacija trenutno? Da li vita moze da pokrene psp naslove?
    Planiram da uzmem psp ponovo ali mi pade na pamet da uzmem vitu ako na njoj mogu da igram psp naslove (skinute sa interneta, iso fajlovi) .

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    moze samo ces morati da kupis aktuelnu exploit igru za taj fw koji imas

NNlice likes this.
  6. NNlice

NNlice Member

151
    1
    18
    Hvala. Da li svaki firmware moze?
    I da li to znaci jednom kada kupim tu igru koja je exploit za taj fw mogu da igram sve psp naslove?
    Da li je komplikovan proces pokretanja?
    Mozes da me uputis dalje sta i kako?

7. NikolaM

NikolaM Member

58
    2
    8
    http://wololo.net/vita-cfw4dummies/
    Na ovom sajtu imas razne tutorijale i objasnjenja. trenutno je najavljen exploit za 3.52 i verovatno ce biti VHBL.
    Samo odredjeni emulatori emuliraju psp igre. Pise sve lepo.
    Za prvi deo pitanja nisam siguran, jer sam tek sad prvi put kupio exploit igru pa cu videti, ali ako ne updejtujes sve ostaje po starom samo nemas multiplayer.
    E sad citao sam negde o psn blockeru tako nesto.... da valjda koristis psn sa starim firmverom, ali ne drzi me za rec.

NNlice likes this.
  8. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    nista preko 3.51 ne dolazi u obzir, ako mene pitaš 3.36 jer je tu najbolja-najjednostavnija-najjeftinija exploit igra a idealno ne preko 3.18

NNlice likes this.
  9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,159
    3,484
    113
    Moja vita je na 3.51, i necu raditi update na ista novije.

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    moja je na 3.36 samo zato sto nisam imao ps3 da prebacim igre kad sam je kupio a bila je na 3.01 ali ne mislim da sam mnogo izgubio jer sam presao 3.18 jer je numblast stvarno najjednostavnija igra za exploit i ecfw. ko ne zna sve preko 3.51 nema psm podrsku a samim tim ni rejuvenate.

11. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,467
    1,762
    113
    Kakvi su ovi nativni vita emulatori sto se brzine i kompatibilnosti tice? Da li su bolji od psp emulatora? Imam 3.35 i pokusao sam da uradim rejuvenate ali vidim da treba pristup demo igri a samim tim verovatno i drndanje sa proksima pa da vidim isplati li se sve to? Posto vec imam psp pa da se ne zezam bzv ako rade e.ulatori isto kao i na psp.

12. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,159
    3,484
    113
    Homebrew je tek nedavno stigli na Vitu, treba sacekati jos malo vremena da se izkristalise situacija sa emulatorima.

13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    prava stvar ce tek biti emui kojih nema na psp. ne treba ti demo ai to se odnosilo na demo iy psm sdk-a.

14. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,467
    1,762
    113
    Softmodovao sam sve i svasta i nikad me nije zezalo kao ovo.Instaliram Open CMA kopiram unity u save putanju povezem Vitu i kada pokusam da udjem u copy u vitinom content manageru on mi trazi da uradim update i nece dalje.Na Thunderbird ne mogu da namestim google acc da mi zivot zavisi od toga....

15. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113

Share This Page