1. powered by Surfing Waves

Emulation/Retro News agregacija

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by meca dobric, Mar 24, 2013.

1. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Nemam pristup izvorima da bih pisao prave vesti, a ni resursa da se bavim pravim novinarstvom. Pravim ovu pile-up temu gde cu s vremena na vreme da izbacim dump sa zanimljivog linka. Ako natrctite na nesto zanimljivo u vezi sa emulacijom, starim (2D :) ) konzoloma, dumpnite i vi nesto zanimljivo.

Multi-Purpose Arcade Combat Simulator (M.A.C.S.)

The Multi-Purpose Arcade Combat Simulator (or M.A.C.S.), was a shooting simulator developed for the U.S. Army as a cheap way to train shooting skills. It was a bit of a mystery until a couple of years ago when the rifle and and carts became available through Ebay. Thanks to 98PaceCar for the pictures!
    [...]

Source: SnesCentral - Multi-Purpose Arcade Combat Simulator (M.A.C.S.)

Ovo nisam ocekivao. Zanimljivo da je isplivalo u jeku kampanja protiv "nasilja" u video igrama.

Code:
    [quote]
    [size=4][color=orange][b]Naziv vesti[/b][/color][/size]

[img][/img]

[img][/img]

[i]Source: [url=][/url][/i]
    [/quote]

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,409
    916
    113
    Genijalna stvar ako uspeju da ostvare sve gore obecano.Nadam se samo da ce kvalitet izrade i emulacije biti bolji od RetroN 3 i imaju moj novac.

RetroN 5

Source: Engadget - Hyperkin Retron 5 plays the cartridges of nine classic consoles

Source: Neogaf - Retron 5 (4?) announced at Midwest Gaming Classic #1

http://www.youtube.com/watch?v=5OcNy7t17LA
    -Supports NES, Famicon, SNES, Super Famicon, Genesis, Megadrive, GBA, -GBC and GB games
    -Upscales to 720p with HDMI.
    -New user interface which will allow you to select which system you want to play along with a plethora of options.
    -Two controller ports for each system.
    -Will allow you to use any controller for any system, for example using a Genesis controller to play an SNES game.
    -Bluetooth wireless controller with directional D-pad, six buttons, two bumpers, two macro keys on the side, LED lights, and a home button.
    -Option to render audio "at a higher output frequency" resulting in a smoother and cleaner audio output
    -Button remapping supported for all controllers
    -Save states supported
    -Overclocking supported
    -Price point to be less than $100 with a release most likely in July.

3. Zegota

Zegota Zegota

1,362
    130
    63
    Mene više interesuje da li su sredili kompatibilnost.

4. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,405
    140
    63
    Genijalna stvar ako uspeju da ostvare sve gore obecano.Nadam se samo da ce kvalitet izrade i emulacije biti bolji od RetroN 3 i imaju moj novac.

RetroN 5

Source: http://www.engadget.com/2013/03/24/hyperkin-retron-5-plays-cartridges-of-nine-classic-consoles/]Engadget - Hyperkin Retron 5 plays the cartridges of nine classic consoles

Source: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=528855&highlight=retron]Neogaf - Retron 5 (4?) announced at Midwest Gaming Classic #1

http://www.youtube.com/watch?v=5OcNy7t17LA
    -Supports NES, Famicon, SNES, Super Famicon, Genesis, Megadrive, GBA, -GBC and GB games
    -Upscales to 720p with HDMI.
    -New user interface which will allow you to select which system you want to play along with a plethora of options.
    -Two controller ports for each system.
    -Will allow you to use any controller for any system, for example using a Genesis controller to play an SNES game.
    -Bluetooth wireless controller with directional D-pad, six buttons, two bumpers, two macro keys on the side, LED lights, and a home button.
    -Option to render audio "at a higher output frequency" resulting in a smoother and cleaner audio output
    -Button remapping supported for all controllers
    -Save states supported
    -Overclocking supported
    -Price point to be less than $100 with a release most likely in July.

Nisam ni znao da prave novu verziju , nadam se da će biti po kvalitetu izrade i emulacije dosta bolji. Nekako mi taj džojstik sa slike deluje malo neudobno, al šta ja znam dok ga ne budem držao u ruci.

5. ivamark

4,409
    916
    113
    @Spidey koga briga kad ima podrsku za originalne kontrolere.
    I da to na slici je mockup jos se ne zna kako ce izgledati konzola i pad :D

@Paranoid
    Koliko znam RetroN 3 je bio dobar sto se tice NES i Genesis emulacije dok je SNES pravio probleme,a vidim da u prezentaciji pominju podrsku i za Super FX chip tako da racunam da su i to sredili.Plus postojace mogucnost update FW tako da sam poprilican optimista.

6. Zegota

Zegota Zegota

1,362
    130
    63
    Zbog SNESa me i interesuje. Plus ne mogu nigde da nađem da li rade PAL igre pošto US NTSC konzole puštaju i Super Famicom bez problema, samo je potrebno da se proširi kertridž slot.
    Ali svakako je odlična all-in-one stvar, jedva čekam da vidim kakav će im biti upscale zbog novijih televizora.

7. ivamark

4,409
    916
    113
    Na videu kazu da podrzava i SNES US i Super Famicom tako pa predpostavljam da rade i PAL igre bez problema

8. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    S obzirom da ubrzo izlazi CFW za Retron 5, koja je sada najpovoljnija metoda da se naruči ovo? EU cijene su sulude, pa o tome i ne razmišljam.

9. ivamark

4,409
    916
    113
    Ako imas nekog u Kanadi vidjao sam da ima za 140$ njihovih dolara.

10. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Da se nadovežem na temu, svaki početak meseca častim sebe nečim...krenuo po Breaking Bad case i da preorderujem Xenoblade 3DS i potrošim duplo više para nego što sam planirao :)

Čim sam ušao, zapazio gomilu i pazario jedan...

Najjače, šta sam video iza toga :grin: Pazario sam i Segu...

To je bilo za mene, a za brata uzimam sledeći put retron 5. Nije mi se davalo toliko para odjednom.

Breaking Bad sledeći put a Xenoblade se neće rasprodati jbg :)

Video sam još par smešnih gadgeta za igranje...ovo kačimo kod Ljubomira na sledećem okupu :grin:

Ace likes this.
  11. ivamark

4,409
    916
    113
    Na tom MD clonu zvuk je katastrofa. :/

12. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Nemam nameru klonice da otvaram, samo retron 5, tako da mi se *ebe sto je lousy zvuk.

13. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    A gdje je ovo btw i koliko je R5?

14. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,462
    89
    48
    I ja htedoh da pitam gde si to otišao. :)

15. ivamark

4,409
    916
    113
    Najavljena je i nova (za sad Japan only ) emu- konzola Retro Freak.
    Manje vise u pitanju je Retron 5 sa dodatom podrskom za PC -Engine, moucnoscu skladistenja neogranicenog broja igara sa kertridza na SD a plus izgleda da nisu krali softver kao sto je to radio Hyperkin.
    Dolazice sa SNESolikim kontrolerom a moci ce da se koriste i DS3 i DS4 preko USB-a li da se dokupi adapter za NES-SNES-MD kontroler.....

• Famicom (NES igre ce raditi preko adaptera)
    • Super Famicom/SNES
    • MegaDrive/Genesis
    • Game Boy
    • Game Boy Color
    • Game Boy Advance
    • PC Engine
    • Turbo Grafx-16
    • Supergrafx
    http://www.technobuffalo.com/2015/05/20/retro-freak-can-play-games-from-9-different-retro-machines/

16. ivamark

4,409
    916
    113
  17. ivamark

4,409
    916
    113
    Stigao Retron danas! :)

Posle malo igranja mogu reci da sam relativno zadovoljan.Evo par ranih utisaka.

Za pocetak vidim da su dosta stvari ispravili u odnosu na launch i ove zastarele opise na YT.
    -Nema death grip-a cartova
    -Plastika izmedju portova se uopste ne savija cak ni sa primenom sile tesko da moze da se savije.
    -Takodje ispravili su ono obavezno drzanje power dugmeta 5 sekundi kako bi se sisetem upalio (i dalje nije moguce upaliti konzolu pomocu kontrolera)

-Igre se ucitavaju iz prve sve su prepoznate, radi cak i sonic&knuckles i sonic 2 kombo (sonic 3 cart mi je i definitivno ispustio dusu pa to nisam mogao da probam ali nema raloga da ne radi)

-Igre izgledaju odlicno na 55 inca samsungu ja sam koristio stretch i nekako su uspeli da igra ne izgleda toliko razvuceno kao na PC emulatorima. (Možda tripujem ali meni tako izgleda)

-Filteri i scanlines su mi krs i retko u kojoj igri popravljaju izgled igre. (mada generalno ne volim filtere tako da uzeti ovo sa rezervom)

-Kontroler je krs dosta igara je bukvalno nemoguce igrati ali npr igre tipa sonic rade sasvim solidno. U principu sluzice zbog macro dugmica na koje se mogu dodati custom opcije. (npr dodao sam na levo macro dugme filtere i na ovaj nacin se mogu menjati u letu filteri bez da izlazim iz igre)

-I na kraju najveca mana konzole....Lag. Probao sam Retron na 2 TV-a na oba je bio ukljucen game mod.
    Na prvom matorom samsung LCD-u iz 2010te konzola je bila neuptrebljiva ili na granici upotreblivosti.
    Dok je na mom samsungu 55h6200 situacija podnosljiva taman toliko da je igrivo u odnosu na to sta konzola pruza ali naravno original hardver sije bas dosta. Takodje rekao bih i da lag oscilira od emulatora do emulatora pa mi je nekako lag najdrasticniji na SNES-u.Tako da mozda bude i ispravki u nekom updateu FW.

-Nes Advantage kontroler radi na Retronu ali fizicki ne moze da stigne do drugog porta tako da je 1 player only. Inace svi original kontroleri rade u meniju ne mora se koristiti retronov kontroler za podesavanje opcija.

-Nemam trenutno SD karticu slobodnu tako da nisam jos isprobao ips patcheve i cheat opcije. Takodje nazalost nemam ni jednu famicom i super famicom igru tako da ni to ne mogu probati ali nema razloga zasto ne bi radilo.

Za kraj evo par slika konzole u akciji bez ikakvih filtera. Ako neko ima neko pitanje rado cu odgovoriti.

http://i.imgur.com/ZMKP0pv.jpg?1

@Omega @Kraken @nikola22 @Zegota

Omega, Kraken, Nyarlathotep and 2 others like this.
  18. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    ^
    Prema ovome sto si napisao ispada da ovo treba natrag u pecnicu - da se dopece. Stvarno je sramota da u 2015. godini imamo ovako jadan proizvod, sta bi bilo da ovo emulira PS2 ili Wii ?!
    A u vezi :
    -Igre izgledaju odlicno na 55 inca samsungu ja sam koristio stretch i nekako su uspeli da igra ne izgleda toliko razvuceno kao na PC emulatorima. (Možda tripujem ali meni tako izgleda)

Da, tripujes - PC emulatori su dovedeni do savrsenstva i mogu biti samo jednaki ili bolji od ovog cuda - to je po logici stvari.

19. ivamark

4,409
    916
    113
    -Laga ima itekako i na PC emulatorima samo sto verovatno nisi imao priliku da probas igre na original hardveru ili si ih probao davno pa nisi ni primetio.Nista ne moze da se poredi sa original hardverom i ko napise da je emulator isti kao konzola pojma nema..
    Inace i hyperkin je utrao code sa PC emulatora samo ih je modifikovao tako da je ovo sto ja pisem moguce.

20. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ima li razlike (i kolike) između Retrona i RPi emulatora kada je lag u pitanju?

21. ivamark

4,409
    916
    113
    Nisam probao emulatore na Pi. Koristio sam ga samo za XBMC.
    Inace uradio sam danas update na 2.2FW nisam primetio neka poboljsanja. Priobao sam i IPS patchovanje piraterija radi bez problema igrao sam malo mr.gimmicka.
    Lag je poprilican pa ko je osetljiv na to slobogno neka zaobidje retron. Ja cu nastaviti da ga koristim sa original kontrolerima i pored svega mi se ne vraca na CRT.

22. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ako je lag približno kao na xbox coinops-u (neke igre doslovno neigrive) onda je baš dealbreaker. Velika šteta (a i bezobrazluk) s obzirom na visoku cijenu.

23. ivamark

4,409
    916
    113
  24. ivamark

4,409
    916
    113
    iggy11 likes this.
  25. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ja čekam PSone model da vidim koliko će teško biti zalemiti sve žice. :)

26. ivamark

4,409
    916
    113
    Ja ne mogu da zamislim da imam PS1 a da nije u pitanju PSOne njega sam imao kao klinac ali lemljnje 41 zice na plocu mi nije vredno toga. :D

27. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ako bude jeftinije što da ne. Ako sam mogao lemiti one stare PS2 modchip-ove od 25 žica može i 40. :D

28. voja87

voja87 Well-Known Member

9,160
    1,513
    113
    150 australiskih dolara koliko je to americkih?
    steta sto samo nema legendarni startup

29. ivamark

4,409
    916
    113
  30. voja87

voja87 Well-Known Member

9,160
    1,513
    113
    Hmm da stvarno moze da se uzme za 80e ozbiljno bi razmislio o kupovini

31. ivamark

4,409
    916
    113
  32. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,983
    2,084
    113
    meca dobric likes this.
  33. voja87

voja87 Well-Known Member

9,160
    1,513
    113
    Izgleda da su i oni kupili dizajn jaguar konzole tj ako ovo nije samo koncept

34. ivamark

4,409
    916
    113
    nope ista firma je u pitanju samo je pao rebranding porpalog projekta.
    Vidim da nisam jedini koji kulira glavnu stranicu. :lol:

35. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Jaguar case-ovi su skoro pa default za ovakve projekte ne znam u cemu je fora, postoje cak i neki zurbarski aparati koji koriste isti case :lol: Dal su ih 90ih ostancovali milijardu ili sta ne znam :lol:

36. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Kontroler je btw kopija nekog 3rd party kontrolera za Wii. Vjerovatn je i to licencirano. Najveći problem ovog projekta je suluda cijena.

37. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Fora sa ovim ako niste skapirali do sad, zasto je vrlo cool, je sto nije u pitanju neki android niti emulacija vec pravi console hardware...

38. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Znam odavno za to, ali jbga koštaće k'o Xbone.

39. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Hmmmm...
    Pa ne bas. Primace prave kertridze, ali pokretace ih softverski emulator. Nista cudno da je unutra neka okrnjena PC mashina, posto bice podrske za sva ova trendi sranja (Indie Retro igrice, bas igrice !)

40. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Jesi siguran u to CTOJAHE? Da nisi pomesao sa Retron konzolom?

41. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Nisam nista pomesao, radi se o Retro VGS. (pod novim imenom - Kameleon)
    To sto nije uspela kampanja i sakupljeno je svega ~ 80.000 $, mozda nije do konzole, mozda je trebalo da idu preko KickStarter-a. Prosto ne mogu da verujem da samo 200 ljudi iz celog sveta poddrzavaju ovu ideju/konzolu.
    Mora se ici preko emulatora/softverskog resenja zbog problema sa licenciranjem. Nece im nikad Nintendo/Sega dozvoliti da bootlegiraju njihove retro mashine, bez obzira kol'ko su retro/stare.
    Samo da ubace dovoljno jaku mashinu koja ce da potera glatko sve potrebne emulatore i bice ovo pun pogodak.

P.S. Procitao sam negde da ce ipak pokusati sada i preko KickStarter kampanje navuci nesto $$$, bez ogleda na sponzora. (Coleco)

42. TheNick

18,983
    2,084
    113
    Fora je da nije cheapo android ili raspbery pi unutra vec pravi hardware, i fokus je vise na tim novim igrama sto ce praviti, radu sa kertridzima itd. Za stare sisteme nisu nigde zvanicno napisali kako ce biti reseno - za Coleco verziju, Retro VGS je scraped project... i kako kaze u onom izvestaju sto smo objavili - menjali su insides konzole dosta.

43. CTOJAH

4,203
    742
    113
    @TheNick
    ...onda cekamo panadjur igracaka u Big Apple februar iduce godine.

44. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Cekaj malo, ovo ne moze biti istina. Ova Coleco kompanija nema kapaciteta za tako nesto, bar ne za ovo malo vremena. (oko mesec dana) Jedino su imali vreme da samo promene logo i kupe ovih nekolicinu i njihovu ideju.

45. Omega

Omega N64 je đubre

14,190
    1,830
    113
    Ništa se ovdje ne emulira, prave se nove 8/16bit igre, ili adaptiraju postojeći indie projekti.

TheNick likes this.
  46. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Aman bre Omega !
    Procitaj jos jednom i videces da se ne prave nove 8/16 bitne igre, vec nove retro igre (uglavnom PC 32/64 bit) koje IZGLEDAJU kao 8/16 bitne igre.
    Takodje, kako mislish ne emulira se nista ?! Kako onda objasnjavas pustanje i igranje recimo GunLord-a (NeoGeo) ?

47. ivamark

4,409
    916
    113
    Omega je u pravu stojane. Zato je i propao projekat prvu put zato sto niko nije hteo da portuje igre na sistem.Trebao je shovel knight da izadje sa konzolom kao najzvucnije ime ali su devovi digli ruke od toga a posle je sve otislo nizbrdo.
    A ovo veze sa emulacijom nema nikakave sistem bi pokretao igre hardverski, sad da li su promenili i politiku sa rebrandingom to vec nisam pratio posto je projekat veliki fejl.

48. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Da bi pokretao igre hardverski, onda mora da bude prisutan i originalni hardver za planirane konzole (NES,SNES,SMS,SegaMD,Neo-Geo...) ili kao sto sam napisao gore bootleg istog.
    E sad, bootleg nije legalan - tako da otpada kao opcija, a licenciranje svih konzola (koje su planirane) je preskupo za ovu konzolu (Chameleon) posto je namenjena prvenstveno retro gejmerima koji nisu bas veliki install base.
    Znaci hteo, ne hteo - ostaje emulacija, koja i nije tako losa opcija kad se uzme u obzir da su skoro sve 8/16/32 bitne konzole/sistemi odlicno emulirani.

49. ivamark

4,409
    916
    113
    Stojane, necu se ja sa tobom prepirati uzmi lepo pa nadji na netu.
    Trebali su da se prave neki moduli ili sta ti ja znam za stare sisteme uglavnom znam da su hteli da angazuju Kertisa, lika koji je napravio HDMI NES add-on, ali da ih je na kraju odbio zato sto su neozbiljni.
    Davno sam citao nisam vise u toku ali je jako neozbiljno ispravljati Omegu i nabedjivati ljude a da nisi proucio stvar.

Mislim da su ovde sve lepo sumirali ali nema sanse da ponovo to slusam da bih to potvrdio.Pa ako si zainteresovan.

Last edited: Dec 20, 2015
  50. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Cemu onda sluzi forum ako ne za prepiranje/raspravljanje ? :)
    Fala ti za video, pregledacu/preslusacu...

Share This Page