1. powered by Surfing Waves

Emulation/Retro News agregacija

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by meca dobric, Mar 24, 2013.

1. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    O čemu pričaš? Ideja je da se prave nove igre, a GunLord je očito port a ne emulacija. Primarni cilj je portovati postojeće ili praviti nove igre, ne emulirati stare. Ako se i pojavi neki adapter za retro kertridže, onda će te igre biti emulirane.

2. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    Polako ali sigurno pricamo o istom.
    Svo vreme pisem da ce praviti nove igre koje ce liciti kao stare 8/16 bitne igre.
    Ti si kvotovao sledece :
    A: No, the Retro VGS is primarly for playing brand new 8-bit or 16-bit style games.
    ^
    Kljucna rec je "style" !

Dalje, covek na videu koji je postavio @ivamark, izmedju ostalog kaze, da ce njihova buduca konzola prepoznavati on fly kod kertridza koji je ubacen i automatski se prilagodavati k'njemu.
    Kaze prebacivace se "stampana ploca" igri koja je trenutno ubacena i to se odnosi iskljucivo na stare kertridze (NES/SNES/Sega... ...pa cak je pomenuo i neke egzoticne sisteme !)
    Ali, sve u svemu stojim iza onoga sto sam napisao i o emulaciji i o hardveru potrebnom za "hardversko" pustanje igara.
    Covek na videu je prilicno neozbiljan. (bar na ova 2 videa, to jest 1 video u 2 dela)

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,682
    2,304
    113
    Jos jednom ovo gore su video klipovi iz Retro VGS perioda, Coleco je promenio pricu i prezentaciju konzole posle rebrendiga cemo tek videti. Ali receno je vec da je skoro sve sto je obecano sa VGS-om scraped.

4. CTOJAH

4,203
    745
    113
    @TheNick
    Cak i da si procitao negde da je projekt Retro VGS scraped i ovaj Kameleon nov, nisi mi komentirao ovo :

Sva sreca da je februar blizu, pa cemo videti veoma brzo sta se krije iza rebrandinga.

5. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Imali smo official news, gde su rekli da nije samo rebrand vec da su promenili dosta toga vec. Sta su smislili saznacemo u februaru valjda ko ne i ranije. Jeste neka mutljavina i petljavina jer taj Coleco i nema veze sa starom firmom, vec su nasli najjeftiniji brend koji su mogli da ih podrzi. Navodno su dobili finansije od njih... tj. zapravo firme koja drzi Coleco brend, jer pravi Coleco ne postoji odavno. Ovaj lik je to lepo objasnio http://retrogamingmagazine.com/2015/12/17/coleco-chameleon-coleco-holdings-and-the-real-coleco/ Mada sve su to tehnikalije, uleteli su sa lovom i napravice nesto od ovoga nadam se.

6. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Evo ovde u Spanijama retro lepo zivi

7. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nisu dzaba jedna od najsiromasnijih zemalja eu- nemaju para za novo :lol:

8. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Kad vidim kako ova EU sirotinja zivi ne vraca mi se u Serbien :D

9. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,872
    1,209
    113
    Bilo bi lepo kada bi neko napisao tekst za sajt o MAME emulaciji za pocetnike sta i kako.
    Verujem da nisam jedini koga bi to zanimalo.

10. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Mene bi recimo interesovao tekst o CRT/scanline shaderima o tome najmanje znam kada je retro emulacija u pitanju.

voja87 and TheNick like this.
  11. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Ovo obavezno

12. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Ako vas ima zainteresovanih za pisanje takvih tekstova do it EmuGlx je tu da se i te stvari objave. Retro sekcija je bitna a i emulation why not, dok samo pisemo o tome :)

13. ivamark

4,872
    1,209
    113
  14. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Ako, ovce su za dranje :)

15. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Ako ih oderes, koga ces onda shishati sledeci put ?
    Baj 'd vej potpis ti je fucked up !

16. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Dovoljan je xbox kec i coinops i mrs u kurac...
    Napravis univerzalan arcade stik kao meca i to je bog da te vidi :)

17. iggy11

iggy11 I'm just kidding...

1,124
    951
    113
  18. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Kakav Everdrive, bolje je da te lokalni preprodavači i sitni lopovi prave budalom za originalne kertridže. /s
    :D

19. ivamark

4,872
    1,209
    113
    vecina ljudi na strani nema nikoga da im uzme linkere.
    A narucivati ovako je lutrija, naleteo sam na par ljudi po forumima koji su dobili mrtve SNES2SD pa kome ja posle da reklamiram i saljem to iz Srbije kada svaki drugi paket nestane.

20. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
  21. iggy11

1,124
    951
    113
    Zanimljiv uredjaj za emulatore

meca dobric likes this.
  22. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Jel predstavljen vise detaljnije onaj Coleco?

23. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Nista, sajam igracaka u Nju Jorku sredinom februara...

24. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Bio neki sajam igracaka u US sad pre neki dan pa sam pomislio da nije to to, znaci feb tek, alright. Its a long shot ali iscimacemo ih nesto kao EmuGlx da vidimo dal bi poslali jedan na test :)

25. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Zanimljivo ali mi je jedini nedostatak ram memorija,ipak 2gb je malo ,baterija mi se cini ok jer 5000 miliampera je bas dosta ,sobzirom da je 7inca ekran...
    Steta sto psp emulacija lose radi pa se samo zato ne isplati nesto preterano uzimati ovaj uredjaj,mozda je do ram memorije mozda je samo takav emulator i kompatibilnost,izne adjujuce je sto dreamcast koliko vidim sljaka odlicno ali mi je to nedovoljno jer sam na dreamcastu sve manje vise presao sto me je zanimalo.
    Realno cena mu je oko 200e ako sam dobro video a za te pare sta znam,mozda ne moze ni nesto puno bolji tablet da se kupi ali i nije nesto.
    Zgodno je ali nije bas za dzep,ipak bi ostao na pspu za sada :)

umnjak likes this.
  26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    2gb je malo? lol

27. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Pa sta je 2gb rama realno?

28. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Za ovakav uređaj i više nego dovoljno, naročito kad se uzme u obzir da Xbox kec i PSP teraju većinu emulatora bez problema sa 64mb rama.

29. meca dobric

meca dobric Well-Known Member

1,415
    232
    63
    Ali ovo je android, realno.

ljubomir likes this.
  30. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Nije flagship da ima vise od 2gb rama mamu mu

31. gruja

gruja I am God of War

6,313
    853
    113
    Sto se cene tice to je to,na aliju izadje sa postarinom oko 120e i takve su i performanse ali realno zasto bi davao 120e za tu krmacu da igram retro emulatore kada psp zavrsava posao za 40e solidan polovnjak....
    Jedino je veci ekran i ima malo lwpsu rezoluciju ,nista specijalno u odnosu na mogucnosti...
    Mislim svakako cu imati i mobilni pored ovoga pa ne vidim svrhu samog uredjaja,mogli su da mu grunu jos giga rama da bude malo stabilniji i nararvno skupli pa da tera psp emulator malo bolje i procesor da je var na 2 ghz ovako je malo bolji od prosecnog telefonskog hardvera sa fizickim tasterima...

32. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Slazem se, mozda bih vitu dodao u pricu samo ali ne vidim poentu android emu masina osim ako bas hoces da igras n64 ili mozda kad budu mogle da teraju dolphin propisno.

33. iggy11

1,124
    951
    113
    CTOJAH and TheNick like this.
  34. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    lepak za muve... ovaj, hipstere

35. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Au koji cigani :lol: Mora pasti demant na vest, imali smo jednu samo, a nema ko nije preneo!

Mada i dalje ne mora da bude full scam u pitanju, tipican Kickstarter fazon, uzecemo pare na maglu oa onda mozda nesto i napravimo... Steta sto blate ime nekad ostednje gaming kompanije, sa retro value imenom.

36. TheNick

19,682
    2,304
    113
    mnneurope likes this.
  37. TheNick

19,682
    2,304
    113
  38. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ali nisi toliko ljut da se ne otvoris za like :)

39. TheNick

19,682
    2,304
    113
    Also ispratili ste situaciju sa 3D NES emulacijom? (thread) Malo sam sharovao nasu vest juce po netu, koja je inace sjajno posecena, i naisao na par komentara da je to vec vidjeno. Malo sam istrazio stvar i da postojao je 3D plugin za FCE NES emulator vec koji je radio odprilike istu stvar... medjutim taj plugin je bio samo za Linux verziju emulatora i nikada nije izdat... ali nedavno je objavljen source kode https://sites.google.com/site/procyonsjj/home/fce3d koji je mozda nas vijetnamac iskoristio da napravi ovo cudo, a mozda i nije, mozda je original work. U svakom slucaju uporedite sami, evo recimo na primeru Super Mario Bros igre.

FCE 3D plugin 26:30 odprilike krece Mario

...i 3D NES vijentnamski projekat

Daje dublji 3D i taj boxed efekat koji je mnogo lepsi i prirodniji za igru... da li su to samo drugaciji settinzi u istom pluginu I dont know... ali lepo bi bilo svakako da ovo odradi i u nekoj standalone Windows verziji pa da mozemo da se zezamo.

meca dobric likes this.
  40. ivamark

4,872
    1,209
    113
    ovi pro horderi su cudo.

41. ivamark

4,872
    1,209
    113
    nema kod nas toga.
    Ali ako ima to su ovi horderi sto niti znaju sta skupljaju pa zavrse sa krs naslovima i ocajnim fizickim stanjem.
    Nema kod nas takvih budalasa da imaju 24 sealed TMNT igre. :lol:

42. ivamark

4,872
    1,209
    113

kako ce ovo biti super stvarcica plus backlight original GBA i mogao bih da batalim sve ostale handhelde. :)

WickedlNl and Omega like this.
  43. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Imas patcheve za rtc igre, ja se usrao od pokemona na ez flashu. Everdrive je kul ali je 100$ kul.

Sent from Huawei Ascend Mate 7

44. Omega

Omega N64 je đubre

14,729
    1,987
    113
    Ovaj možda bude manje. Uglavnom planiram prodati EZF4 nakon što izađe ovaj ED jer su mi GBA i PSP najbolji handheldi ever. Samo je GUI mnogo ružan. :D

45. iggy11

1,124
    951
    113

meca dobric and CTOJAH like this.
  46. ivamark

4,872
    1,209
    113
  47. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

601
    181
    43
    Nisam znao da je RetroN 5 smeće.

48. ivamark

4,872
    1,209
    113
    Retron 5 je sranje zbog laga, ako nemas tv sa smesno malim lagom neigrivo je. Ali ja sam npr. sada povezao ponovo kada sam kupio ks7000 I sasvim normalmo moze da se igra.Dok je na starom tv snes neigriv.

49. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,741
    1,429
    113
    Retron nema poentu jer isto radi bilo koja emu masina. Da pokrece direkt.sa kertridza pa ajde ali retron prvo dumpuje rom pa pokrece.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

50. ivamark

4,872
    1,209
    113
    Podesavanja za dolazeci Super NT

Spidey likes this.

Share This Page