1. powered by Surfing Waves

Eurobasket-Slovenija 2013

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Johntra, Sep 5, 2013.

1. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28

Dosta iznenađenja na početku (Engleska,Finska i Nemačka), Francuzi bez obzira na poraz i dalje najjači uz Špance. Dosta je zvezda otkazalo nisam siguran koliko uopšte ovaj EU koncept (na svake 2 godine) pije vodu.

Fino odigran prvi meč protiv Litvanije, vidi se da su izgarali na terenu naši, evidentno nam fali još jedan šuter spolja i naravno Teo. Marković i Micović su mi totalno nesigurni na pleju, iako Marković igra standardno dobru odbranu to je nedovoljno. Nedović je odličan odavno nisam video nekog našeg igrača da je toliko eksplozivan, uz Bjelicu i naravno Krleta najbitniji igrač.
    Dosta baziramo igru na postu što je i logično jer uz Krleta imamo i Raška koji bije i ne prašta:D
    Bez euforije i idemo korak po korak, polufinale bi bilo veliki uspeh.

2. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

2,281
    541
    113
    Svaka cast momcima. Krle, Bjelica i Nedovic su igracine. Prosto ne mogu da verujem da Nedovic nije imao minut u Zvezdi, a svima je bilo jasno jos pre 3-4 godine da je NBA potencijal. Medjutim, treba istaci prof. dr Dudu Ivkovica. Covek da igra sa kadetima bio bi medju 8 u Evropi :)

3. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Moja analiza:

1. nedovic - lider. Krletu svaka cast i sve ali ovaj decko je ideja na terenu. Prvo sto je brz kao grom, i ponekad kad krene na ulaz situacija deluje kao trening jer sto kaze sarenac - "Nedovic je brzi na usporenom snimku nego litvanci u realnom vremenu", a drugo sto decko kontrolise loptu, NIKAD ne srlja ko onaj Teodosic, ostavlja je kad treba, i insistira na tome da asistira. Sale djordjevic sa NBA genetikom. Cek samo da krene da sutira trojke za koje je Stef Kari izjavio da su mu konkurencija, u sali. Pritom najbitnija stvar je odbrana kojom je podigao odbranu cele repke za jedan nivo.

2. Krle - stara skola, potencijal koji nije prepoznat u NBA, njegova polu distanca. retko kada covek masi fade away sto uteruje strah u kosti odbrambenom centru koji onda ostavlja prostor za ledja krletu. Sad je mozda i najbolji u celoj karijeri

3. Katic - nekada Milojevic , sada katic. Sve sto mu fali visinom odigrava ledjima sto je dokazao jos protiv Bobija lane ove godine. Kad je neko toliko dobar ledjni igrac svima ostalima je lakse.

4. Bjelica - ko je ovom decku poklonio 4 para muda ? Ovo nema veze sa onom PICKOM od igraca 2011. Bjelicu nisam pratio klupski ali ovaj momak sad je sam kontrast onom letargicnom staticnom debilu od ranije.

5. Bogdanovic - ne bi ste verovali da decko igra basket samnom u Vanili kad mu nije reprezentacija na leto, i znam ga ovako - lozana je. klinac je. istripovan je, mozda i najvise od svih, njegova "joy face" je kao da gledas beogradske huligane kad obiju trafiku. Ali misljenja sam da samo treba da probije led, i da pokupi uticaj starije garde da bi doveo sebe u red i da uz Nedovica i Andjusica krene da tovari spolja jer ima trojku za sve pare. Sinoc trema ili sta, tri trojke omasene zaredom su u rangu nesrecnog Kalinica koji kao malo dete iz Male Krsne kad ga odvedes u Njujork.

ostali su tu, okej. Markec se takodje poboljsao u smislu da ZNA da ne moze da ubode vola, i vise je ne baca da se protivi logici, agresivniji je. Micovic je mlad, i nisam bas siguran da je i u mega vizuri toliko koristan a kamoli za repku valjda strucni stab (ne duda, nego bas ceo stab) znaju sta rade. Kalinic se usro iako zna bolje od ovog.

Meni se svidela brza rotacija pozicija 1-2-3 dok su drva manje bila menjana sto je po mom misljenju univerzalni recept za kosarku. Videcemo kako ce se razvijati situacija, ovo je prvi mec u kome smo imali super pocetak i onda kontrolisali situaciju, voleo bi vec od sledece utakmice da vidim kakvi smo u problemu, 12-13 razlike za protivnika. Cinjenica je da sam posle mnogo godina miran kada skoro svih 5 igraca na terenu imaju loptu, pet ovih koje sam naveo, koji bi trebali da iznesu ovu repku do kraj, koji god to kraj u sloveniji bio.

4. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,964
    1,527
    113
    Meni ovo pocinje da lici na odlicnu ekipu sa mladim igracima i fantasticnim trenerom.Videcemo kako ce se ponasati kada pritisak malo poraste i dodju u zavrsnicu turnira,nadam se.Sada je samo bitno dobiti danas Bih.Inace Nedovic je izgubio godinu dana u Zvezdi jer mu Pesic nije dao da igra a neznam zasto.Sad bi verovatno bio jos bolji.

5. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,331
    534
    113
    Iako sam gledao sam 15 minuta utkamice, jutros sam ih u programu nahvalio kao da sam sedeo na klupi sa Ivkovićem :D

6. Cipak

Cipak RPG Fan

1,718
    414
    83
    Pala i Bosna zasad ide odlicno.

7. Blue

Blue ....................

12,311
    1,033
    113
    Koji raspad sistema, i protiv Bosne smo loše odigrali dobar deo utakmice samo su oni odigrali još gore pa smo dobili.

8. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Ko visoko leti... A taman sam poverovao u bajku. Skoro da su mi pošle suze na oči kad su počeli ovi samoubilački prodori u reket 1 na 3. Baš bezidejno igramo, ali je Nedović zato igrač i po.

Anyway, drago mi je da su danas jarani izbosne dobili Crnu Goru zato što:

1. su jadni kao i Makedonci zbog američkih playeva
    2. su još jadniji jer navijaju na italijanskom (a ni Makednonci im ne beže daleko sa ovim grčkim šlemovima)
    3. je Milo došao da skuplja političke poene (Svaki put mi je neopisivo drago kad se neki političar tako naguzi a reprezentacija prsne, vrhunac Toma Nikolić na Vimbldonu)

9. Blue

12,311
    1,033
    113
    Pokušaji prodora ne zaslužuju komentar, bolje da šutiraju trojku svaki napad.

10. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Ja i dalje stojim pri cinjenici da je Duda tu negde kao Mihajlovic, po rezonu. Super je tim, super su njegove zamisli, ali ima 3-4 OGROMNA faktora greski koje on ne zeli da vidi, ili eliminise.

1. Sta ce mu Krstic Nemanja i sta ce mu Stimac ? Kad je to srbiji bilo dovoljno 10 igraca ? Generacije koje su harale pocetkom 2000tih nisi znao kog ces pre da ubacis od svih 12.

2. Covek pritom ne rotira takticki vec rotira kazneno. ne znam dal ste primetili. Kao neko ko je svojevremeno igrao Winston yuba ligu i eco zivot je u kosarci, garantujem vam da je to najgori moguci potez trenera za samopouzdanje igraca, a on to radi SVIMA racunajuci i Krstica. Kako jedan igrac napravi sranje, on ga tutne na klupu, i onda taj kad se vrati sa klupe nije ni za kurac. Igrac kada pogresi, on mora da KIDA sledeci napad i motivisan je 120% a u tom trenutku gurnuti ga na klupu je suludo.

3. Micic ima 19 godina i sve je to kul - ne mozes ti da vodis 2 glavna pleja bez shuta koliko god dobri igraci bili. Micic i Markovic su beskorisni suteri. Pritom ja koji sam pratio megavizuru ne znam kako je to Micic "dobar" igrac bar ne za Repku. Jer je u istoj toj Mega vizuri sve njegove fuck-upove ispravljao mali Drca (jos mladji) a on nije nesto ekskluzivan do mojega koliko je Bobi vodio tu ekipu. Keselj je morao da nadje mesto ovde, a sve mi se cini da nije zbog licnih stvari izmedju njega i dude. Bekovi gde samo Nedovic ima shut i Andjusic al kad prvo promasi 4 trojke nisu reprezentativni bekovi.

Ovaj tim je fenomenalan potencijal koji vec sad moze da se ostvari, ali je Duda omatorio mislima i idejom.

11. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Novica nije hteo da dođe jer ga niko iz saveza nije zvao 2 godine, sve vreme dok je bio povređen. Nije imao koga da stavi od drugih visokih igrača, mi drugih četvorki nemamo a i kao što se vidi Raško i Krle čak mogu i da igraju u isto vreme( Krle se spušta na 4.)

Što se tiče čestih izmena, i treba tako sem Krleta, Bjelice i Nedovića ostali su sličnog kvaliteta, a kako imamo užasno mlad tim moraš nekako da ih "spuštaš na zemlju" da ne bi postali umišljeni i onda propast.

Drugih plejevi i nemamo, Teo fali najviše zbog organicije u napadu ali realno od Vujanića i manjkamo sa pravim plejevima,Nedović je po stilu igre klasična dvojka.

Veliki je pedagog Duda Ivković, ne znam Igorice koliko si ozbiljan i koliko je uopšte realno tebe ikada uzimati za ozbiljno ali Ivković je bio i ostao naš najbolji "igrač" pogotovo u ovakvoj repki kada ti svi živi otkažu i kada po 3.put podmlađuješ tim. Posebno je gotivno što ovo nisi postovao posle tekme sa Litvancima:D

12. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    nahvalio sam ih, rekao sam da jedva cekam da vidim kako ce kad gube, jer sam bio na oprezu. Ja ne priznajem kaznene izmene kao pedagosku metodu. Pogledaj u sve tri utakmice kako padaju kada dodje 3 cetvrtina - to je upravo zbog toga. vecito, ali vecito repka usere trecu cetvrtinu zbog kaznenih izmena kada totalno padne moral ekipi pojedinacno, pa se prenese na kolektiv.

Milojevic je do juce bio igrac - ali se pokazao kao nevidjen trener kada je od bobija napravio igraca. Sto taj bobi nije na klupi da makar raznese ceo reket na 5 minuta nego mali krstic da gleda tekmu ko iz VIP loze ?

13. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Mislim da prebrzo uleces u zakljucke, imao je Bobi finu sezonu u Megi al da se ne lazemo, daleko je to do evroligaskog nivoa, par dobrih tekmi te ne cini igracom, i zvao ga je Duda ako se secas,ima on jos puno da radi na sebi, ipak bio bi bolji izbor od Stimca ali pitanje kakva bi bila rotacija onda.

Stvarno mislim da Duda zna sta radi sa izmenama,hemija ekipe je na zavidnom nivou te price o cetvrtinama su mi iskreno sujeverje, a i on kao bukvalno posledni bastion autoriteta sa Ex-Yu podrucja ima moju full podrsku, bili bi vec na nivou fudbalercica bez njega posle onih ludila sa Mokom, Jaricem, Milicicem itd. Uostalom i rekao je da nece jos dugo.

14. Blue

12,311
    1,033
    113
    Grčka dobila Španiju a pre toga uspela da izgubi od Finske, koje prvenstvo.

15. rale

rale the first to witness

2,164
    380
    83
    da pohvalim komentatorski tandem, ovako to otprilike treba da izgleda. jedan za play call, drugi je strucni komentator, ali stvarno strucan covek.

zbog cega jedan RTS ne moze to da uradi i za druge sportove, bice da je samo nemar u pitanju

16. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Nadam se da će u četvrtfinalu Duda da razmontira ovu đubrad špansku.

17. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Ciganšture bili i ostali, ali zaboravljaju da smo mi već dobili tu Litvaniju i to u prvom kolu kada nije bilo uopšte kalkulisanja.
    Motiv više našima, posebno se radujem duelu Krleta i Gasola juniora.

18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,964
    1,527
    113
    Posto sam bio ubedjen da ce djubrad spanska da puste Italiju odem u kladionicu danas i stavim 500 din na pobedu Italije.Naravno bio je produzetak i ostadoh bez dobitka.Govna uvek bili i ostali.

19. M_or_Bid

M_or_Bid serial thrilla

391
    4
    18
    Ako nas dobiju, idem u Spaniju da ubijem onog Rudija :) Ne podnosim ga...

20. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Cilj ostvarn, ali i dalje se osećam ovako.

21. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    454
    83
    Cilj ostvarn, ali i dalje se osećam ovako.

Ja stvarno ne znam sta si ocekivao od tima koji se sastavljen navrat-nanos i u kome nema ni 5 igraca koji su u startu trebali da budu reprezentativci. Svaka cast klincima kako su odigrali, ali ovo je, realno, nas domet na ovom Evropskom. Sledece godine ce mozda biti bolje...

22. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    76
    48
    Ako nas dobiju, idem u Spaniju da ubijem onog Rudija :) Ne podnosim ga...

Lik je stvarno iritantan, egal sa Filipom Inzagijem!

Momcima svaka cast, moglo je i bolje ali ja sam zadovoljan, imamo najmladju reprezentaciju na turniru tako da se mozemo nadati novim uspjesima. Posebna draz je utakmica za trece mjesto :)

23. Blue

12,311
    1,033
    113
    Utešno mi je što su Španci izgubili.

24. Dcer

Dcer Well-Known Member

1,814
    76
    48
    A mozda i hrvati skinu kletvu :)

25. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Duda odlazi: http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2013&mm=09&dd=24&nav_id=757309 , ne može mu se zameriti. Veliki respekt legendi,sasvim sam siguran da bi smo mnooogo gore prošli da je neko drugi vodio repku i bili već na nivou fudbala. Srebro na EP i 4.(2.) mesto na SP su fantastični rezultati sa ovim fondom igrača za vreme ciklusa.
    Vratio je poljuljano poverenje u košarkaški nacionalni tim i imamo bar nečemu da se nadamo jer evidentno jednostavno nemamo legendarne igrače kao pre koji su bili u stanju sami da reše bitne utakmice.
    Lično bih voleo da vidim Kokoškova jer je mlad trener sa dosta NBA iskustva i modernim razmišljanjem, jer to nam je realno potrebno s obzirom na podmlađen sastav.
    Druga varijanta koje pije vodu bi bila Sale Đorđević sa Dudom kao savetnikom.

Share This Page