1. powered by Surfing Waves

Farscape [1999-2003]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Blue, Aug 1, 2013.

1. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Farscape 1999-2003 IMDB

Trenutno gledam ovu seriju pa da je preporučim i drugima, pogotovo onima koji vole sci-fi. Serija u kojoj mi smeta dosta stvari ali je i dalje dobra. Najveći problem je nenormalno glup smisao za humor glavnog lika koji se baš potencira (još je gore kad su ga posle ubacili u Stargate da baca iste fore). Ima i previše over the top momenata što se tiče same priče ali se vremenom nauči da se očekuju takve stvari u seriji pa ne smeta.

Meni lično je prva sezona bila prilično dosadna za gledanje ali se na kraju izvadila i od tada je serija konstantno dobra.

2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Farscape kida, jedan od mojih najomiljenijih SF show-ova. S2 i S3 su najbolji.

3. Igoritza

Igoritza PermaBanned

1,666
    6
    38
    Upravo tedo da kazem, ja mislim da ja i DH otprilike u srbiji jedini stavljamo ovu seriju na sam vrh :)

Farscape, ako obratite paznju na datume, je serija koja je inspirisala kilograme filmova i serija sa idejama, iako u Farscape-u izgledaju blesavo i ludo. Masta je fenomenalna. Pritom odnos Krajtona i Harvija (zamisljeni Scorpius) je nesto sto nikada nigde nisam video niti cu videti, najludji odnos psihoticnog coveka sa samim sobom cak i kada se poredi sa najboljim knjigama ikad napisanim.

4. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Taj odnos jeste jedna od najboljih stvari u seriji kao i mašta/kreativnost.

5. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Jedini show koji ima vise maste i slobode je Doctor Who, serija koja je po meni #1 of all time.

6. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Sabija Farscape, lutke i practical SFX FTW.

7. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Naćeraćete me da je po četvrti put odgledam.

8. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    401
    83
    Ah, Farscape, meni omiljena SF serija...

[youtube]8QiUTI_qIqw[/youtube]

9. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
    Više puta sam se spremao da je gledam, i ovaj put definitvno krećem .... beše je finale u vidu filma, negde sam čitao?

10. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Da, serija je istovremeno bila dobila narudzbinu za sezone 4 i 5 pa su kreatori za kraj 4. sezone smislili veoma jak cliffhanger. Pre emitovanja 4. sezone, dosla je i vest da je 5. sezona cancelovana, kraj showa, otkaz svima, i rasklapanje svih setova.... Jedini nacin da se showrunneri izbore za show je bio da taj clifhanger naprave da je BEYOND EPIC. I uspeli su, kada sam ga gledao bio sam ustao iz futelje, uhvatio se za glavu i poceo da vristim. :lol: Marketinska kampanja je uspela da ubedi SciFi chanel da ne unisti setove, i ono, showrunneri su uspeli da skupe pare za [odlicni] ending movie.

I dan danas ne mogu prezaliti cancelation ovog show-a, epska steta.

11. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Jos jedna preporuka za Farscape, nema sta kreativnost i masta na zavidnom nivou...

12. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Kao i mnogi show-ovi, pocetak od S1 je sporiji dok se ekipa nije zaukala, s2 i s3 su bili odlicni, S4 je imao jako spor pocetak i onda se popravilo.

13. nedjon

nedjon Primogenitor

263
    10
    18
    Gledao sam ga na tv-u, pojma nisam imao kad će se završiti i koliko toga ima, naprosto mi je bio predobar. I onda, dolazi "to be continued" na kraju četvrte sezone. Dosta mi je vremena trebalo da se opasuljim da je došlo do kraja. Tek par godina kasnije, na moje veliko zadovoljstvo, jedan drug donosi Peacekeeper wars.

14. MagicMaster

MagicMaster Member

652
    10
    18
    Da, serija je istovremeno bila dobila narudzbinu za sezone 4 i 5 pa su kreatori za kraj 4. sezone smislili veoma jak cliffhanger. Pre emitovanja 4. sezone, dosla je i vest da je 5. sezona cancelovana, kraj showa, otkaz svima, i rasklapanje svih setova.... Jedini nacin da se showrunneri izbore za show je bio da taj clifhanger naprave da je BEYOND EPIC. I uspeli su, kada sam ga gledao bio sam ustao iz futelje, uhvatio se za glavu i poceo da vristim. :lol: Marketinska kampanja je uspela da ubedi SciFi chanel da ne unisti setove, i ono, showrunneri su uspeli da skupe pare za [odlicni] ending movie.

I dan danas ne mogu prezaliti cancelation ovog show-a, epska steta.

Hvala.

Nabavio prve dve sezone.

Krećem večeras.

15. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
  16. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Dokle god je glumacka postava ziva, nada ostaje ziva. :D

Malopre na SDCC 2019 na 20th anniversary Farscape panelu:

Henson: For a number of years, we wanted to... continue Farscape in movies. But they can't do it in two hours. But... BUT... they are looking at other formats!
    O'Bannon: WE'RE NOT DONE WITH FARSCAPE.
    *audience erupts

Share This Page